Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi készülődés fórum

Karácsonyi készülődés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi készülődés

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
605. pumukli75 (válaszként erre: 603. - Fhybi)
2009. szept. 30. 08:00

Hát ez nagyon jó ötlet majd számolj be hogy hogy sikerült..

még eszembe jutott h narancsba szegfűszeget dugdosni..jó illatot áraszt

604. kattyus (válaszként erre: 603. - Fhybi)
2009. szept. 30. 07:51
Én pipikusan botkezű vagyok, de az ilyenek nekem is nagyon tettszenek. Ki is próbálnám, ha elárulnád a titkát:)
603. fhybi
2009. szept. 30. 07:33

Nekem mindig nagy álmom volt, hogy legyen egy étkészletem karácsonyi mintával. Nagyon nem találtam sehol, aztán mikor belefutottam, ledöbbentem olyan ára volt. Így sokáig csak álom maradt.Sajna nem annyira ügyes a kezem, bár mindig vannak próbálkozásaim, de fel sem merült bennem, hogy saját kezeimmel elkészíthetem.

Nem rég aztán belefutottam egy karácsonyi oldalon szalvéta teknikával készített tányérba. Sima üvegtányérból és szalvétából egy csoda készült.

Teljes szerelembe estem. Az idén ez lesz a nagy feladat, mert azt tervezem az egész készletet megcsinálom ezzel a módszerrel.Remélem a kezeim hajlandóak együttműködni velem. Ha van jó tanács hozzá, szívesen veszem. Ja és drukkoljatok, hogy sikerüljön.

602. kattyus (válaszként erre: 601. - A0c1361e44)
2009. szept. 30. 07:20
Nálunk az esőház körbe van tekerve kültérivel. A ház előtti fenyőn szintén van kültéri. A bejárati ajtón kopogtató. Csinálunk adventi koszorút, meg mindenféle karácsonyi gyertya, égősor stb van kirakva. A boltívre kifeszítünk egy girlandot, égősorral. Van külön karácsonyi terítőm és drapériáim. Mindezt advent 1. vasárnapja előtti szombaton rakjuk fel, hogy mire az 1. gyertyát meg kell gyújtani, minden karácsonyi hangulatban legyen. Mindíg vasárnapi ebéd előtt gyújtjuk meg a gyertyát.
2009. szept. 29. 09:39
Én szoktam izzó sort tenni a bejáratra, és a terasz ajtóra is, meg a lakásba (nappaliba) több helyre girlandot fedíszítve égő sorral. Szoktam még készíteni adventi koszorút, bejárati ajtóra is szoktam tenni koszorút. Az ablakok üvegeit műhóval szoktam dekorálni, meg fonalon lógó figurákkal.
2009. szept. 29. 09:27
már most is tombolhatna:)Pl ti szoktatok izzosort rakni ablakra?esetleg kivüre a házra?mi idén költöztünk ide de már elterveztem h a nappali teraszajtóra mindenképp szeretnék vmi lógosat:)esetleg a gyerekszoba ablakára..kültérin még gondolkozom..
599. agis
2009. szept. 29. 09:26
Nem csüggedek, csak tényleg arra gondoltam, hogy ha időben nekiállunk, sokkal jobb és sokkal több ötletet gyűjthetek be, amiből többet tudok majd megvalósítani mert ugye ugye van még idő rá :)
598. kattyus
2009. szept. 29. 06:58
Lányok! Ne csüggedjetek! "Nemsokára" itt van advent első vasárnapja. Akkor már biztos tombolni fog a fórum:)
597. enikoke (válaszként erre: 596. - Agis)
2009. szept. 28. 19:46

Szerintem majd ha még közelebb leszünk, akkor fog újra éledni. Én is többet vártam. Minden nap megnézem.

De reménykedjünk :)

Mindenesetre eddig már olvastam benne egy pár jó ötletet. Mondjuk vártam egy pár ötletet kisfiam első karácsonyával kapcsolatosan. De lehet indítok egy új fórumot ezzel a témával.

596. agis
2009. szept. 28. 17:34
Egyre közelebb az ünnep, mégis leült a fórum...pedig tényleg abban bíztam, majd itt időben, mindennél jobb ötleteket gyűjthetek be :))))
595. kattyus (válaszként erre: 592. - A0c1361e44)
2009. szept. 21. 20:56
Nagyon "irígy" vagyok, meg persze igazi botkezű:(
594. bd37ba754f (válaszként erre: 588. - 1aa9a09e62)
2009. szept. 18. 15:34
Enyém egyik 20 hónapos lesz karácsonykor a másik 9 hónapos és azt hiszem az ide karácsonyunk is izgalmas lesz juj ma vettem a nővéremnek egy fényképező gépet a teszveszen karácsonyra:) nem elég korán kezdeni de 4 testvérem van + férjem,anyós,após,édesapám,nagyszülők,nővérem kislánya és hát a szük pénztárca miatt nem lehet az utólsó hétre hanyagolni a vásárlást most elkezdem és mire ünnep lesz meg is leszek mindennel.És reméllem karácsonyfánk is lesz tavaly is nagyokat nevettünk amikor a "nagyfiam" mindig letámadta a fát:)
2009. szept. 18. 15:10
2009. szept. 18. 14:55

Nekem tuti fehér fám lesz idén is:) A barátnőmnek csinálok pasztell díszeket.

Én is imádom a saját készítésű ajándékokat:) Sokkal személyesebb.

Egyik ismerősömnek sakk készletet csináltam múlt karácsonyra. Levegőre száradó gyurmából voltak a figurák, amiket lefestettem zöldre és kékre. Fából csináltam dobozt, amin a sakk tábla is zöld-kék volt. Szuper lett:), szoktam ékszereket is csinálni és még sok félét:))

2009. szept. 18. 14:29

Sziasztok!

Milyen lesz idén a fátok?Nekem tetszik a pasztell fa,bár ahhoz teljesen új díszek kellenek.Nagyon tetszik az a cukorkás ötlet.


Ajándékok személyesek lesznek,most fotókönyv az életünkből.Nekem ezek az ajándékok tetszenek,és mindig nagy sikert arat.Most már csináljuk apával,szabadidőnkben.Olyan jó!!

2009. szept. 17. 18:51

Jövő hónapban megveszem az alapanyagot (arany, ezüst fonal, gyöngyök, flitterek, filc, arany, ezüst por stb) és kezdem barátnőmnek a díszek gyártását:)

Készen kell lennem karácsony előtt, hogy azzal tudja feldíszíteni a fát:)

Már alig várom, de túl hamar sem szabad elkezdeni, mert hamar készen leszek:)

2009. szept. 17. 18:37

Mi is voltunk tavaly is miki buliban, de nagy részét átaludta.Kíváncsi leszek idén mit produkál...

Egyébként nálunk is a díszek nagy részét a szüleim díszei teszik ki, inkább csak égőt vettünk.Szeretem a fényeit.

2009. szept. 17. 16:55

Nagyon szeretem a karácsonyt!!!!

Most,hogy anya vagyok még jobban.Nagyon szép karácsonyok voltak az életünkben,és még lesznek is.Szeretem a fényeket,és illatokat,a színeit,és a hangulatát.Ebben az értéktelen világban,magunkban kell hordozni az értékeket.Nagyon szerencsés vagyok,mert szeretem családom,és nem csak karácsonykor:-)!!

De mivel egy évben egyszer van,ezért nagy becsben tartjuk.

Októberben már karácsonyi zenéket is hallgatunk,délelőtt,aztán illóolajozunk,de november vége felé már a karácsony illatait.És az adventi koszorú,és a a Télapó ünnepség után már a lakást is feldíszítjük.Mert most mi is megyünk már apa munkahelyén Télapó ünnepségre.Olyan jó!!!!

Igaz Macikánk csak 19 hónapos lesz,de nem baj.Tavaly is voltunk,akkor még csak 7 hónapos volt.

Na regényt írtam,bocsi....

587. kattyus
2009. szept. 14. 08:04
Én az édesanyámtól örökölt díszeket nagyon nagy becsben tartom.
586. 01c8755c79 (válaszként erre: 583. - A0c1361e44)
2009. szept. 7. 08:02
Nagyon mutatósak, szépek a gömbjeid. :o)
585. kattyus (válaszként erre: 583. - A0c1361e44)
2009. szept. 6. 19:18
Nagyon szép díszeket készítettél. Én is mindent igyekszem előre megcsinálni.
584. kattyus (válaszként erre: 579. - Judy47)
2009. szept. 6. 19:14
Én tavaly a férjemnek a Pennyben vettem ,mert épp akciós volt. Azóta ia jól működik.
2009. szept. 6. 17:14

Kiraktam egy képet. Ez csak egy rézse a díszeknek, de nem találom a többi képet egyenlőre.

Ha érdekel valakit.

2009. szept. 6. 17:09
Én tavaly készítettem a díszeimet. Fehér fám volt és gyönyörű:) Idén is azt teszem fel a fára. Gömböket, harangokat, csillagokat, fenyőformákat díszítette, gyönggyel, arany, ezüst cérnával, arany, ezüst filccel. fehér gyöngyökből fűztem jégcsapokat, csináltam fehér habcsókot, fehér hópelyhek, fehér angyalok, hongarocel gömbökből girlandot, és fehér gyertyákat is tettem a fára, ja meg a fehér izzó sor. Idén a barátnőmnek gyártok díszeket, hasonlót mindt magamnak csak neki rózsaszínt, halványkéket, halvány sárgát, és fehéret. Aztán jövőre cserélünk, vagy csinálok más színű díszeket.
581. judy47 (válaszként erre: 580. - Becseiagi)
2009. szept. 6. 17:05
Én sajnos neki esek a szaloncukinak.
2009. szept. 6. 15:27
Nálunk tavaly olyan 5,5-6 kg szaloncukor volt, és szépen fogyott. Pedig nem kezdjük el enni már novemberben! :)
579. judy47 (válaszként erre: 578. - Szankuviki)
2009. szept. 6. 14:37
Sajnos zabálom az édességeket.Eddig mindig sovány voltam,de a hormonok miatt 1 éve nagyon meghiztam.Viszont nem birom a fogyit,mert az éhségtöl rosszul vagyok.Nem tudod,hogy hol lehet lemezjátszot kapni? ( nem cd-t) vagy egy olyan hifitornyot amiben minden van.Ez az elképzelésem a páromnak.Viszont ha egyiket sem sikerül beszerezni akkor nem tudom,hogy mit vegyek.Akkor gondba leszek.
2009. szept. 6. 14:13
Nálunk ennyi szaloncukor lehet egy év alatt se fogyna el...Egyedül én eszem, de mivel fogyózok, így szerintem csak egy kevés lesz.A mézeskalácson én is gondolkodom.még nem csináltam, de jó lenne, esetleg kis házikót is csinálok, ha belejövök.Az ajándékot én is hasonló módon intézem, így nem lesz akkora kiadás decemberre.Terveim nekem is vannak bőven(jó lenne addig elköltözni, de ha ez mégsem jönne össze akkor legalább eladni addig a házat)
577. judy47
2009. szept. 6. 13:16
Én azon gondolkodom,hogy milyen szinü legyen a fa? Tavaly kék volt,idén azt hiszem arany lesz.A szaloncukorbol szerintem 3 kg biztos kell.Tojáslikörös az nagyon finom.Mire 24 este van addig alig marad szaloncukor.A beiglit nem én készitem.1 mákos,1 dios és némi aprosütemény.Mézeskalácsot szeretnék feltenni idén.A párom mindig ugrat,hogy hamar kezdem a szervezödést.De idei karácsonyra kiterveltem egy jo taktikát,hogy a kaján és a fán kivül más extra kiadás ne legyen.Félre teszek az ajándékra és eldugom.Mikor megyek vásárolni elökapom a pénzt és megveszem.Ez lesz az idei taktika.Kiprobálom.Ajándékot tudom mit szeretnék.Novemberbe elkezdem a nagytakaritást és dec. közepére kész is.( 110 nm-es a lakás)Tele vagyok tervvel és várom ezeket az ünnepeket!
576. a0c1361e44 (válaszként erre: 575. - Agis)
2009. szept. 6. 08:54
Köszi! Ha végképp nem sikerül csinálnom, akkor veszek, de majd még próbálkozok:)
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook