Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi készülődés fórum

Karácsonyi készülődés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi készülődés

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1505. k_nm (válaszként erre: 1504. - Arianne113)
2011. nov. 22. 11:39
Ez a legnehezebb :-/ Nálunk is szét van szórva a család: anyósék, úgy mint nálatok: egy lakás, külön emelet. Anyuék Bács megyében, Tesómék Pesten. Ja, mi meg Frankfurtban. Az egész család egy kupacon ki van csukva, olyan egyszer volt, amikor gyakorlatilag bemutatkoztak egymásnak a szülök az esküvönk elötti karácsonyon. De most anyumékkal tölthetjük a karácsonyt. úgy várom már, mint egy kisgyerek. Mióta megvan a repülöjegy (június óta) számolom vissza a napokat, hogy mikor megyünk már.
1504. Arianne113 (válaszként erre: 1503. - Rozália)
2011. nov. 22. 09:56

Ne add fel.

Ha idén nem is, jövőre lehet hogy sikerül a dolog, csak akarni kell! :)

Egyébként az egész családot nekem is elég nehéz lenne összehozni, mert én Sopronban élek, anyuék fejér megyében a többi családtag meg Kazincbarcikán és Prügyön...

Na? hát nem lenne egyszerű az biztos, ezért igyekszem eljutni ide is oda is. :)

1503. Rozália (válaszként erre: 1502. - Arianne113)
2011. nov. 22. 09:46
De legalább törekedsz rá. Én is mindig arról álmodom, hogy egyszer együtt karácsonyozik az egész család... Az még ajándék nélkül is maga lenne a csoda.
1502. Arianne113 (válaszként erre: 1501. - Rozália)
2011. nov. 22. 09:35
Az én szüleim is kb ilyen távolságban élnek, párom szülei meg itt vannak pár méterre.. ( egy lakás külön emelet ) szóval ha itthon leszünk velük vacsorázunk, ha nem leszünk akkor az én szüleimmel, családommal. Múlt évben itthon voltunk most idén apuékon van a sor. Igyekszem eljutni hozzájuk de nem kevés pénz, meglátjuk hogyan alakul.
1501. Rozália (válaszként erre: 1500. - Arianne113)
2011. nov. 22. 09:30
Igen, örülni tudunk. Már amennyire 150-250 km távolságból lehet. De az ünnepi vacsoránál, amit kettesben töltünk, mindőjükre gondolunk. Még Jézus születésére is. Ha olyan idő lesz, bemegyünk a városba éjféli misére. A mi falunkban nincs templom.
1500. Arianne113 (válaszként erre: 1496. - Kira88)
2011. nov. 22. 09:20

Akkor írom máshogyan.

Sokan voltak akik nekem panaszkodtak hogy úristen az ajándék az ajándék.. de a karácsonyról, Urunk fia születéséről, az együttlétről, az örömről szó sem esett.

Hihetetlen vétek, ha az ember csak az ajándékokkal törődik, persze te mást szoktál meg, megértem, de a nagy ajándékozásban ( mindegy hogy adsz vagy kapsz ) ne felejts el megállni egy pillanatra, és örülni mindenkinek aki a családodban él.

2011. nov. 22. 07:49

Jó reggelt mindenkinek!

Nehéz ez a karácsonyi ajándékozás, de idén leginkább mi is az ételre fektetjük a hangsúlyt, valami jó menüt összeállítunk. Az egész család itt lesz nálunk, már alig várom. Idén biztos valami szép nagy fát vásárolunk. Ajándékot pedig csak a gyerekek kapnak. Imádom ezt az ünnepet, szerintem ez az egyetlen olyan ünnep, amikor az egész család együtt van.

1498. a0c1361e44 (válaszként erre: 1496. - Kira88)
2011. nov. 22. 06:54

Ááá, mi is azt hittük, hogy karácsony csak akkor van ha van ajándék, de ez nem igaz. először csak a felnőtteket hagytuk ki az ajándékozásból, mert nem volt rá pénzünk. A gyerekek viszont kaptak továbbra, de szerényebbet. Most már a gyerekek felnőttek, így nem kell izgulni, hogy nem értik meg a pénzhiányt. Amit észrevettem: Amíg sok ajándékot vettünk egy rohanás volt a karácsony, most, hogy már nem arról szól szuper:)

Persze, ha úgy alakul, akkor ajándékozunk, de általában saját készítésű vagy kis értékű ajándékot adunk. Szeretek karácsonyfa díszeket készíteni ezt szoktam ajándékozni vagy édességet, sütit és hasonlókat. A lényeg, hogy ne legyen túl drága, mert az a fontos, hogy együtt legyünk:)

1497. Rozália
2011. nov. 22. 06:51

Hajjajjj, hogy nagy a család?

Nálunk kettőnknek a párommal 7 gyerekünk van, mindnek van párja és összesen (ha addig meg nem születik a legkisebb) 10 unokánk van... Nagy öröm ez, de nem karácsonykor. Illetve, a pénz kevés...:(

1496. Kira88 (válaszként erre: 1494. - Arianne113)
2011. nov. 21. 21:59

Szerintem a karácsony ajándékozás nélkül olyan, mint a tél hó nélkül. Valahogy nem kerek, nem az igazi:))


Én nem tudnám elképzelni, hogy semmit nem adok, és az "adok"-on a hangsúly, ha nem kapnék, szerintem az nem viselne meg annyira.

1495. Bucóka20 (válaszként erre: 1494. - Arianne113)
2011. nov. 21. 21:58

Nálunk az ajándékozás megszokott.Mindig is kaptam és addig adni fogok mindenkinek amíg tudok(pénztárcám elbírja).

De mellette persze naon fontos a meghitt családi légkör stb.Bár ha nem lenne egy ft-om sem,akkor is biztos,h mindenkinek készítenék saját kezűleg vmi ajándékot.Pl.: lekvárt

1494. Arianne113 (válaszként erre: 1492. - Bucóka20)
2011. nov. 21. 21:53
nálunk is nagy a család, és épp ezért meg is lett beszélve ( van aki szegényen él nagyon ) hogy nem lesz ajándékozás, és akkor nem érzi magát senki rosszul. Tudnék adni, szívesen is adnék ajándékot a szeretteimnek, de nem akarok senkit megbántani, és a közös vacsorát hangulatot beszélgetést, a karácsonyi filmeket összebújva a párommal forró teát iszogatva jobban szeretem :))
2011. nov. 21. 21:51
a videosmart.hu oldalon nagyon jó videóötleteket lehet találni, aniCO pedig sok karácsonyi ajándékötletet mutat, ételt, érdemes megnézni :)
1492. Bucóka20
2011. nov. 21. 21:50

Mi (barátommal)az ajándékkal kapcsolatban nagy bajban vagyunk.

A kettőnk családja össze"adva" nagy.

Anyumnak kávéfőzőt,apumnak pingpong ütőt veszünk.:-) Rajtuk kívül pedig,még van 9 ember és ez csak a szűk család.Még azt sem tudom,h neki mit fogok venni,csinálni(??)

A menü nálunk halászlé,húsok,édes sütik lesznek.Majd megyünk páromékhoz és apumékhoz is.Szóval a karácsony +5kg biztos!:)))



Én nagyon várom már!!!Nálunk és pároméknál műfenyő lesz/van,de apuméknál élő(nekem az az igazi) Imádom az egész karácsonyt és a karácsonyi hangulatot!!:-)))

1491. Arianne113 (válaszként erre: 1490. - K_nm)
2011. nov. 21. 21:47

nincs férjem csak vőlegényem :D

de semmi baj nincsen! :))


Apu szereti a halat, de igazából az anyu féle halászlevet szereti igazán, ezért szerintem megosztjuk a munkát, és én csinálom a kacsát, ő meg a halászlevet. Apunak végülis mindegy, de ha szeretné szívesen rántok ki neki halat, majd még megbeszélem vele:)


Egyébként nekünk is műfenyőnk van, anyuéknak és anyóséknak is. Sajnálom az igazi fát kivágni, és tartósabb is.

1490. k_nm (válaszként erre: 1486. - Arianne113)
2011. nov. 21. 21:44

de akkor a férjednek nem lesz rántott hal :-)


ti is a "lábát" rántjátok ki?

1489. tixtina
2011. nov. 21. 21:44

Nem is tudom-a gyerekektől már nagyon hosszú listát kaptam:oo

A családban 6 gyerek van,és 7 felnőtt-úgyhogy nem lehet megúszni 100 alatt kajával:OO

2011. nov. 21. 21:43

Szia, Bambuli :)

nálunk régóta nem divat a drága ajándék, sok volt a nyugdíjas, akiket nem akartunk kitenni kellemetlen helyzeteknek, ezért csak éppen adunk valami csekélységet. Gyümölcs, édesség, apróbb dolgok, körömlakk, arcszesz, szóval csak hogy legyen valami a fa alatt.

Apropó fa. Nálunk már nincs idazi fenyő, sajnálom,hogy annyit kivágnak, miközben a levegő szűréséhez és a Földnek is kellene sok. Megvettük a műanyag fenyőt, ami feldíszítve ugyanúgy néz ki,mint a régi.

Enni? A család kedvenceit szoktuk, amit mindenki örömmel fogyaszt, nem zsúfoljuk tele az asztalt, inkább beszélgetünk, no meg a férjem születésnapját ünnepeljük, társasozunk, zenét hallgatunk, jól érezzük magunkat, beszélgetünk az eltávozottakról, kis történetet mondva Róluk.

És mielőtt bármihez kezdenénk, körbeálljuk a fát és elénekeljük a Mennyből az angyalt -D

1487. k_nm
2011. nov. 21. 21:43
szempont: örüljön is neki és használni is tudja. Persze a kép nem hasznos, de régóta készültünk már rá. Hát íme :-)
2011. nov. 21. 21:42
A halászlé jó ötlet, akkor nem rántok külön halat, hanem lesz csak a kacsasült :) Úgysem volt leves ötletem :)
1485. k_nm
2011. nov. 21. 21:41

nálunk kb fejenként 15-20 eur. A gyerek (unokaöcsi) kap játékot, ruhát, könyvet. Szülök kapnak csupa hasznost (anyósék fondüt, anyámék ágynemüt), testvér csirkesütöt, teát, bort, sógi könyvet, gitárhúrt (és/vagy), Kedves képet és egy szivart, mert jó fiú volt az idén.

Karácsony otthon, szülöi házban halászlével, bejglivel és szaloncukorral. Végre

2011. nov. 21. 21:40

ja menü.


Hal biztosan lesz rántva apu kedvéért, és vagy kacsasült vagy liba vagy pulyka ( még nem döntöttem el ) lesz. Előételnek leves, köret rizs és krumpli savanyúval, desszert pedig bejgli, és vagy valamilyen sütemény még :)

2011. nov. 21. 21:38

Az a nagy helyzet, hogy sem idén sem a múlt években nem igazán ajándékozgattunk. Nem is csak a pénz miatt, hanem mert a karácsonyban én a közös vacsorát, együttlétet értékelem igazán.

Szóval idén nem ajándékozunk egyáltalán, helyette feldíszítjük közösen a fát, ( anyuéknál vagy itthon még nem tudom ) és egy finom vacsorával, beszélgetéssel ünnepelünk csendesen.


Szeretem a karácsonyt, hiszek Istenben, és az ő egyszülött fiában a mi urunkban :)

2011. nov. 21. 21:34

Mennyiből jönnek ki az ajándékok, és mik a szempontok a vásárláskor?


Beszélgessünk, és adjunk tanácsokat egymásnak!

1481. Rozália
2011. nov. 12. 06:38

Hűű, életemben másodszor tegnap megvettem az unokáknak a karácsonyi ajit:)) Nagyon örülök, mert általában addig szoktuk halogatni, amíg már nem azt vettünk, amit szerettünk volna, hanem ami volt:(

Most "ujj gördeszkát" kértek, a CN-ön látták. Szerencsére nem volt drága, úgyhogy még egy Magno Arc-ot is kapnak, csak még nem tudom honnan:( Mert üzletben nincs, netről rendelve meg többe kerül a szállítás... De csak sikerül megoldanom.

1480. contactcc (válaszként erre: 1479. - Kisszsuzska83)
2011. nov. 11. 08:50

Szia!

A listáján szerepel autópálya, kamionos és repülős lego, ugráló majmok társasjáték illetve a éhes malac társasjáték.

Valamelyik legot biztos kap tőlünk azzal nagyon szeret játszani, már van egy tűzoltós szettje, imádja, nagyitől megkapja a majmos tarit, keresztapjának az autópályát mondjuk.


Még kért Pizzas gyurmát a Play Dohh-tól ha jól írom, az most akciós volt a Me....-ban, 1300 FT, anya már oda is adta neki.

1479. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 1478. - Contactcc)
2011. nov. 10. 12:02

Szia!


Az én kis lurkóm is 4 éves. Tudnál pár ajándékötletet? Ő miket írt a listára?

1478. contactcc
2011. nov. 10. 11:16

Sziasztok!

Annyira nekem sincs még,ünnepi hangulatom, de már várom, kisfiam aki négy éves listát írt, pár darab már megvan helyileg hol lehet megvenni, a többi még kutakudás. Lakás már Mikulással díszített, nagyon várja a mikut, de szerintem nov.27-is mindjárt itt lesz, így lehet gyertyát gyújtani.

2011. nov. 10. 10:17

Hát igen egy nagy takarítást majd nekem is abszolválnom kell...

Már nézegetek adventi koszorúkat és adventi naptárakat..

Pár ötlet:

[link]

[link]

http://kreativkoz pont.hu/otlet/adventi-naptar-gyufasdobozbol

1476. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 1475. - Zöldkacaj)
2011. nov. 10. 09:33
Ez így van, mert én már most kezdeném a nagy takarítást, és szerintem jövőhéten el is kezdem. Aztán lassan feldíszítem a lakást. November 27-e advent első vasárnapja. Az már nem korai:))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook