Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi készülődés fórum

Karácsonyi készülődés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi készülődés

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. dec. 14. 10:43
A bevett elven nem változtatok. Ez karácsonykor is igaz. Ha jöttök lesztek, ha hoztok esztek. :-)))))
1534. 8611af2186 (válaszként erre: 1532. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 14. 10:43
Én is ugyan így,nem csinálok belőle nagy ügyet!
2011. dec. 14. 10:42
Minimális. Sosem volt nálunk extra nagy banzáj. A jelképes ételeket fogyasztjuk, de év közben is szokott lenni hasonló menü...
2011. dec. 14. 10:41

Semmivel sem többet, mint máskor.

Nem csinálok nagy cécót, eddig is ettem ittam, nem koplaltam.

2011. dec. 14. 10:37
csak amit kajára,üdítőkre,italokra költesz????
1530. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1496. - Kira88)
2011. nov. 26. 17:43

Szép estét mindenkinek és valamennyire igazad is van. Valahogy a havas táj is hozzátartozik a karácsonyhoz,mert olyan az egész mint egy mesebeli álom!

Az ajándékozás összege nálunk is lecsökkent, de valami pici meglepit mindenki kap. Vagy egy doboz finom csokit/italt, vagy olyan meglepit, amit úgy is meg kell vennem, mert kinőtte, és fontos megvenni. De akkor is csak kisebb összegekről lehet szó, mert már egy vacsora/ebéd is szép összegre rúg, akármit is főzzön az ember...

1529. agis
2011. nov. 26. 17:42

Nalam ma volt koszorukeszites es a takaritas, a kopogtato mar az ajton log:)

Holnap vendegeink lesznek es az unnepi ebed soran gyujtjuk meg az elso gyertyat. A kovetkezo vasarnap, amikor itthon leszek az mar Karacsony:))))

2011. nov. 26. 17:05

Igen. Mi sem szoktunk minden évben.

Anyumnak- Mamám: 10 db szalvéta gyűrű ( sok összejövetel van náluk névnap, szülinap és a miénk tetszett neki)akkor még kap egy kis szempillaspirált, rúzst, kontúrt, és szemhéjfestéket. Mama kap egy jó fajta teát, kekszet, ezeket, szereti.

Anyósom kap: Dove termékekből állítok össze egy csomagot, tusfürdő, testápoló, szappan, deo, sampon, és fürdősó.

Após: Anyagzsepit 7 db jó minőségű,

Sógorom hangfal szett, kisfiúnak állatos kirakó fejlesztő játék.

Párommal minekünk egy futópadot kapunk közösen, neki még lesz egy kis meglepi, nadrágszíj.

Anyum barátja házi pálinkát kap, amit kicsit feldobok, vettem fajin üveget, aszalt gyümit sárgabarack, mazsola lesz az alján, a nyakára nemzeti szíű masnit vettem azt kötöm majd rá. Nagyon jól néz majd ki.

2011. nov. 26. 16:58
A hangulatom ünnepi. Remélem, szép lesz a karácsony. És most az sem zavar, hogy egy csomó ember van a boltban.
2011. nov. 26. 16:55
Én is tegnap felhoztam a pincéből, az ajtó díszt már tegnap este kiraktam, az asztal is megterítve úgy rajta egy tálca és azon az adventi koszorú.Meg vannak angyal figurák, annak még nincs meg a helye, de következő hétre az is ki lesz rakva.
1525. nikletty (válaszként erre: 1523. - F799cac10e)
2011. nov. 26. 16:54
mik az ajándékok?
1524. nikletty (válaszként erre: 1521. - F799cac10e)
2011. nov. 26. 16:53

én nem szeretem az éjféli misét

gyerekként apum vitt, de nem tetszetős, a gyermek akkor feküdjön le, és reggel pedig ott a meglepi a fa alatt, este családi körben vacsi stb, ne pedig idegennek zsúfolt helyen lenni éjszaka közepén

másnap, vagy azután is jöhet a mise - nekem :P

2011. nov. 26. 16:53
Én még csomagolót vettem valamelyik nap, ajándékok már megvannak, igen nálunk is Adventi vásár, meg nagy fenyő nemsoká, szépen feldíszítik a Várost. olyan szép világít minden. Van nálunk egy Mézes kalács házikó forma ilyenkor mindig szépen ki van világítva.
1522. nikletty
2011. nov. 26. 16:52

koszorú kint az asztalon

az ajándékokat épp az imént ötlöttem ki

sajnos felénk nincs semmilyen vásár,hangulatot csinálna jobban

2011. nov. 26. 16:50
Igen nálunk is. Nagyon szépek. Tavaly nem voltam éjféli misén, mert beteg voltam, csak tv n keresztül láttam idén megyünk remélem minden okés lesz.
1520. ozike0501
2011. nov. 26. 16:49

Én is szeretem ezt a készülődést és a karácsonyi időszakot. Vidéken, megyeszékhelyen lakok, itt ilyenkor kezdődik a szokásos Adventi vásár forralt borral, zenével.

Ajándékot még csak férjemnek néztem, a tágabb család még visszavan!

2011. nov. 26. 16:48
Ma este már gyújtják az első gyertyát az adventi koszorúkon a templomokban "hivatalosan".
2011. nov. 26. 16:48
Ilyenkor a vásárok alatt a Főtéren nálunk van forralt bor, puncs nagyon jó, kürtös kalács, vásár minden mennyiségben.
2011. nov. 26. 16:44
Már csak egy nap és meg lehet gyújtani az egyik gyertyát, ezt nagyon szeretem.1,2,3, 4 hét és karácsony.Nagyon várom már, közben Mikulás, Szülinapom, és mind ez jó. Szerintetek? Hogy álltok a készülődéssel, ajándék vásárlással stb...?
2011. nov. 23. 14:17

Sziasztok!

Már én is nagyon várom a karácsonyt.Sőt!Rettenetesen várom!!!Már 1 hónapja elkezdtem vásárolni,nézelődni.A mászkálás most még jobb,hogy már majdnem minden fel van díszítve.Vasárnap már végre elkezdődik az adventi időszak.Mi jövőhéten díszítjük a lakást,már nagyon izgatott vagyok.Kiskoromban is szerettem a karácsonyt,anyák mindig tesznek/tettek róla,hogy szép,hangulatos legyen a készülődés és az ünnep,de amióta idősebb vagyok és én is tudom azt adni,amit szeretnének,azóta még izgatottabb vagyok,mert mindig alig várom,hogy kibontsák a csomagot :)) Én már nyáron szoktam kérdezgetni mindenkit,hogy mit szeretnének,persze fondorlatosan és eszükbe se jut,hogy már a karácsony jár a fejemben.Aztán nyáron szoktam munkát vállalni,így én gyűjtöm már akkor a pénzem,így tényleg mindenkinek azt tudom adni,amit szeretnének.Persze ajándékok nélkül is jó az ünnep vagy apróságokkal,mert volt már olyan,amikor kisebb voltam,hogy a szüleim munkanélküliek voltak és 30 ezer ft volt az össz jövedelem és akkor egy szobatutyit kaptunk karácsonyra,de nekem az is elég volt.De anyukám arcát sose felejtem el,mert elkezdett sírni,hogy ne haragudjunk,nagyon fáj neki,de nem tellett többre.Szóval nálunk azért az ajándékokkal kerek a dolog.Mi is rosszabbul állunk anyagilag,mint tavaly vagy előtte,de mindegyőnk már nyár óta teszi félre a pénzét,hogy vásárolni tudjunk.De én minden miatt szeretem a karácsonyt.Már pár nappal előtte el kezdjük együtt sütni a sütiket,főleg azokat,amik lapokból állnak és/vagy puhulniuk kell.23-án szoktuk a salátákat megcsinálni,meg előkészíteni/pácolni stb az összes húst és szenteste napján már csak meg kell őket sütni,meg a levest kell megcsinálni.Mi 6-an szoktunk lenni,szüleim,tesóm,én és mindegyikőnk párja.Még készül a kaja,addig feldíszítjük a fát és megterítünk.Először eszünk,aztán ajándékozunk.Este meg beszélgetünk,társasozunk,meg minden.És szégyen-nem szégyen,de az év többi napján nincsenek ilyen estéink,mert mindig rohanunk,suliba járunk,dolgozunk,este meg beesünk az ágyba.Szóval én főleg ezért várom a karácsonyt.De az egész készülődést imádom :) Már nézek karácsonyi filmeket és hallgatok zenét is.A menü nálunk: tyúkhúsleves,rántott hal+hús,töltött hús,krumpli+francia saláta,köret az rizs és sültkrumpli szokott lenni.

1515. Elza2007 (válaszként erre: 1489. - Tixtina)
2011. nov. 23. 10:45

De meg lehet! Nem mindenkinek van 100 karácsonyra!

Ne a pénzről szóljon a karácsony :-(

1514. Arianne113 (válaszként erre: 1512. - Gyzsuzska)
2011. nov. 23. 10:38

milyen igazad van.

Napról napra rájövök, hogy a világ minden kincséért sem adnám a szeretteimet, a páromat.

Addig kell őket becsülni amíg vannak, és a karácsony erre egy jó kifejezés.

Amikor a hétköznapokban az ember nem áll meg vacsorázni együtt vagy akármi, most legalább lesz idő, egy kicsit egymással is foglalkozni és megköszönni az Istennek mindazt amit értem tett az életemben :)

1513. Rozália (válaszként erre: 1504. - Arianne113)
2011. nov. 23. 05:29
Köszi, én is azt kívánom Neked, hogy sikerüljön:)
1512. gyzsuzska (válaszként erre: 1511. - Arianne113)
2011. nov. 22. 22:38
Ne foglalkozz az ilyen emberekkel a legfontosabb a szeretet és azt nem az ajándékkal mérik.
1511. Arianne113 (válaszként erre: 1510. - K_nm)
2011. nov. 22. 17:14

Én csak azt írtam ( egyébknét Csilla vagyok :)) ) hogy a kedves ismerőseim mielőtt elvesznének az ajándékozásban kicsit gondoljanak a szeretteikre is, és hogy én megyek templomba is hiszen Jézus Urunk születéséről van szó.


Erre aztán megkaptam... de lényegtelen, csak egy kicsit valahogy elment a kedvem. Pedig ilyen ritkán szokott lenni.


Szedtem már le karácsonyi dalokat, filmeket, hogy jó hangulatban teljen majd a karácsony és a szenteste, az biztos hogy én nagyon fogok örülni édesanyámnak és édesapámnak, a bátyámnak is ( ha eljön ) nálunk nem lesz ajándékozás, nekem nem ez a fontos. Nekem a családom a fontos.

1510. k_nm (válaszként erre: 1509. - Arianne113)
2011. nov. 22. 17:05
ugyan! az ilyen beszólásokkal nem igazán kell foglalkozni! "soha ne vitatkozz idiótákkal, mert lesülyedsz az ö szintjükre és ott legyöznek a rutinjukkal!" Szerintem azért jó a net, mert csak verbálisan lehet hajbakapni, igaziból nem...:-))) Úgy meg aztán mindenki azt ír, amit jónak lát. Arianne, írd, amit gondolsz, és más véleményével meg ne törödj!!!
1509. Arianne113 (válaszként erre: 1508. - Mogyianyu)
2011. nov. 22. 16:57

nekem már elvették a kedvemet. Máshol írtam hogy karácsonykor a család a szeretet fontos erre megkaptam hogy unalmas bölcsességeim vannak, és hogy az ajándékozás fontos..

Kinek a pap kinek a paplan, nincsenek jó érzéseim ezzel kapcsolatban, elvették a kedvemet az egésztől.

1508. mogyianyu (válaszként erre: 1500. - Arianne113)
2011. nov. 22. 16:34

Ki nem állhatom ezt a herce-hurcát az ajándékozás körül! Aki veszi, ált megterhelő, aki kapja, lehet meglenne nélküle.

A mi családunkban van akivel megbeszéltük, csak jelképes ("csokimértékű") ajándékot veszünk, van olyan család, ki megmondja ki mit kér, ettől a falra mászok! Idén már most megvettem nekik mindent, azt kapják és slussz. Jövőre meg lehet semmit.....

2011. nov. 22. 16:13
Ó,most találtam ezt a fórumot...már nagyon várom a karácsonyt!!!Most mennem kell,de majd visszaolvasgatok és írogatok :)
2011. nov. 22. 12:15

Tudjátok mi a meglepő?

nem csak itt engem máshol is megszólnak hogy a karácsony nem karácsony ajándékok nélkül meg hogy ( ezt barátom mondta ráadásul ez fáj ) a bölcsességem idegesítő, mindenki úgy karácsonyozik ahogy ránevelték...


Na innentől kezdve nem is szólok semmit.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook