Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi készülődés fórum

Karácsonyi készülődés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi készülődés

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1205. Szasz23X
2010. nov. 10. 03:51

Trüffel:

30dkg keserű csoki finomra reszelve

15 dkg tejcsoki olvasztva

1,5 dl nyers tejszín (ultrapasztőrözött nem jó)

6 ek vaj (nem sós és nem margarin)

6 púpos ek. keserű kakaópor


A lereszelt keserűcsokit gőz fölött megolvasztjuk, hozzáadjuk a habosra kevert vajat, összekeverjük, amikor valamelyest kihűlt, hozzáadjuk a tejszínt, és alaposan elkeverjük.

30 percre mélyhűtőbe tesszük, ha megkötött, kiskanállal apró darabokat szaggatunk. Vízzel nedvesített kézzel golyókat formálunk belőle, majd 10 percre ismét a fagyóba tesszük.

Ezalatt a tejcsokit megolvasztjuk, majd a golyókat mártjuk vele, és azonnal visszatesszük a fagyóba. 10 perc után kivesszük, kakaóba hempergetjük, és hűtőben tároljuk :)))



Szaloncukor (kakaós)

50 dkg cukor, 10 ek (1,5 dl) víz, 10 dkg étcsokoládé (minimum 70%-os) vagy 2 ek kakaó, 3 dkg vaj, kakaó vagy kókuszreszelék

A cukrot és a vizet felforraljuk, majd 8-10 percig tovább főzzük, folyamatos kevergetés közben. Egy hideg felületre csurgatunk egy kanálnyit – eldörzsöljük, ha fehéredik és keményedik, akkor jó. Hozzáadjuk a vajat és a kakaót vagy csokit. Tipp: adhatunk a masszához 2 ek erős kávét, rumot, Baileys-t, Amaretto-t.

Száradni hagyjuk, majd neves kézzel 4 cm vastagságú rúddá sodorjuk – kb 2 cm-es szeletekre vágjuk (mielőtt kisodorjuk, gyúrhatunk még a masszához 1-2 maréknyi darált diót, mogyorót, reszelt narancshéjat, apróra vágott aszalt vagy kandírozott gyümölcsöket is). A cukorkákat bevonhatjuk csokoládéval, vagy megforgathatjuk kókuszreszelékben, kakaóban.

1204. Szasz23X
2010. nov. 10. 03:51
Megkapta mindenki, aki írt érte??? Kiírom ide is a biztonság kedvéért...
1203. sellő7 (válaszként erre: 1198. - Szasz23X)
2010. nov. 9. 20:14
Jaj én is szeretném mindkét receptet elkérni. Köszönöm
1202. enikoke (válaszként erre: 1198. - Szasz23X)
2010. nov. 9. 13:29

Én is örülnék a recepteknek.

Köszi.

1201. 8285925b39 (válaszként erre: 1198. - Szasz23X)
2010. nov. 9. 12:40
.... én is kérném mindkettőt, ha lehet! :) Köszönöm! :)
1200. borbelya (válaszként erre: 1198. - Szasz23X)
2010. nov. 9. 12:35
Húú a trüffelt elküldöd nekem? nagyon megköszönném.:)))
1199. 5bfba16667 (válaszként erre: 1198. - Szasz23X)
2010. nov. 9. 11:11

Én szeretnék idén szaloncukit sütni:)

Kérlek lődd át a receptet:)

Köszönöm.

Na, és miket művelsz, hogy megjött az ihlet?:D

1198. Szasz23X
2010. nov. 9. 04:52

Végre engem is megszállt a karácsonyi ihlet :D Ha valakinek kell nagyon tuti házi szaloncukor recept, írjon priviben, és elküldöm :D

Nagyon finiiii :)) Jah, és trüffel receptem is van (nem gagyi, hanem rendes holland trüffel)

1197. Linda111 (válaszként erre: 1188. - C0275abe94)
2010. nov. 6. 11:50
Ha romantikus alkat, biztos szereti a nőknek való dolgokat, ugyhogy vehetsz neki kislányoknak való bizsuszettet, kiegészítőket...meg vannak már kislányoknak való parfümök is (azt nem tudom milyen árban vannak), annak is biztos örülne. ha szeret olvasni, egy könyv is szuper lehet....remélem, találsz valami jó ötletet :)
1196. Szasz23X (válaszként erre: 1195. - 5bfba16667)
2010. nov. 6. 11:47

Hát, nálunk a karácsony sosem egyszerű :D Ha nem megyek haza a szüleimhez, akkor vérig sértődés van, ha hazamegyek, akkor a párom ünnepel egyedül...

Szóval eleve itt indul. (együtt menni nem tudunk, kutya-cica van, karácsonykor senki nem eteti őket:)

A lakásdekor attól függ, itthon maradok-e vagy sem. Ha nem, akkor eleve nem díszítek... Nem tudom még :)

Majd jön az a karácsonyi hangulat remélem :DDDDDDDDDD

1195. 5bfba16667 (válaszként erre: 1193. - Szasz23X)
2010. nov. 6. 11:39

Film? Nekem a reszkessetek betörők, aludj csak én álmodom, igazából szerelem, HOLIDAy, simán meghozza a kedvem:D


Vagy nézz karácsonyi sütirecepteket, az sem rossz:D

VAgy csak gondolj arra, hogy milyen jó lesz, ha együtt a család.

Vaaaagy, kezdd el tervezni a lakás dekort:D

2010. nov. 5. 17:16
köszönöm a verseket
1193. Szasz23X (válaszként erre: 1191. - 5bfba16667)
2010. nov. 5. 14:41

De jó neked :))) Én még egyáltalán nem vagyok hangulatban :(((( Örülök, ha december elejére sikerül...A tavalyival is így volt...December 20.-a körül szállt rám az ihlet :D

Nincs tippetek, hogy lehet előhozni a hangulatot? (zene stb nem segít) :D

1192. Lady Blakeney (válaszként erre: 1164. - Kriszti020)
2010. nov. 5. 14:37

Szia! Hoztam neked pár versikét, ha még érdekel:


Színes gyertyán libben-lobban pici láng,

Csillagszóró száz sziporkát hint le ránk.

Csilingelő csengő dalol az ágon,

Azt énekli: Ó de szép a Karácsony!


Hegyen völgyön mély a hó,

Lassan lépked Télapó.

Ősz szakállán dér rezeg,

Messzi földről érkezett.

Kampós botja imbolyog,

Puttonyában mit hozott?

Mindenféle földi jót,

Dundi diót, mogyorót.

Lassan lépked, mély a hó,

Siess jobban Télapó!


Ó, te kedves Mikulás,

Úgy szeretünk téged!

Mindig mikor jön a tél

Várva várunk téged.

Télen mindig hideg van,

De én azt nem bánom,

Hiszen mindig ekkor van

Mikulás és Karácsony.


Hópihécske száll az égen,

Kis csengettyű szólal szépen.

Az angyalok ma táncra kelnek,

Gyertyafénynél énekelnek.

Mosolyogva mondják neked:

Békés, boldog ünnepeket!


Fenyő ága hósugárban,

Mire vársz a hófúvásban?

Hideg az a kristálybunda,

Gyere haza kisházunkba.

Karácsonyfám te lehetnél,

Gyertyalángnál melegednél.


Karácsonyfa jaj de szép,

Rajta százegy gyertya ég.

Csomag is van alatta,

Nekem hozta angyalka.


Ha még szeretnél, még van pár a füzetemben.

2010. nov. 4. 12:05

Sziasztok!


Ha láttatok már Karácsony-őrültet, akkor azt szorozzátok be 10-zel, és na az vagyok én.

Mindenért odáig vagyok. A díszítésért, az ajándékvásárlásért, a sütés-főzés, takarítás, zenék, filmek, illatok, narancsok, mindenért..:D


Ez az első Karácsonyom külön lakásban, ami csak az én kényem kedvemre lesz feldíszítve.

Egyszerűen fantasztikus lesz. Már megvettem kis mikulás csizmákat is, egy részét a díszeknek is. Kék-ezüst, amire én mindig is vágytam, de Anyuméknak nem tetszett.

Úgy h most eljött az én időm:)


Van egy 5méter hosszú, 2 méter magas tök fehér falam, ahova valami nagyon Karácsonyit szeretnék. Még nem találtam ki pontosan, hogy mit. Segítetek? Az tuti, hogy a Csizmák oda kerülnek, de valami hiper kreatívra gondoltam.


Ha eszetekbe jut valami, bármi, segítsetek!


Az egyetlen ami nem jó oda, az áramos dolgok, mert az nincs a közelben.

Előre is köszönöm!

Jó készülődést mindenkinek:):)

1190. c0275abe94 (válaszként erre: 1189. - Veledjooo)
2010. nov. 3. 13:09
köszi :) erre nem is gondoltam :))
1189. veledjooo (válaszként erre: 1188. - C0275abe94)
2010. nov. 3. 12:46
Tudsz csináltatni a filmbeli képekből (googlizd be)pólót, pizsamát, bögrét, nyakláncot, törölközőt, jegyzetfüzetet, egérpadot... bármit... kis kreativitás nooo... :)))
2010. nov. 3. 12:35

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni Tőletek. Milyen ajándéknak örülne egy 10 éves kislány? Romantikus alkat (a "Sellőlányok" sorozatért van megőrülve), de már nem az a babázós korszakát éli.


Teljesen tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm az ötleteket.

2010. nov. 1. 08:51

köszi a verset.

találtam üveg festéket olcsón.minden ablakra és ajtóra saját kezű alkotást készítek.olcsóbb mintha mindre matricát vennék.

és ez lehet változatos is.és húsvétra is marad majd festék és akkor is tudok majd alkotni.

kicsi fiam három éves lesz és már el akarom kezdeni megértetni vele az ünnepek szépségét.

1186. borbelya (válaszként erre: 1185. - Borbelya)
2010. okt. 30. 20:03
Bocsi, ezt Krisztinek szántam!
1185. borbelya (válaszként erre: 1162. - Agis)
2010. okt. 30. 20:02

Hirtelen ezeket találtam :


Karácsonyi csengő vagyok,

csilingelek az ágon,

örüljetek megérkezett

Télországból Karácsony.



Ezüstfényű fenyő alatt két doboz,

Két dobozban két toboz,

Tobozban aranymag, aranymag.

Aranymadár csipegette,

Gyémántcsengős fenyőd alá letette, letette.



Fehér karácsony, hóban mosdasz,

Ünnepi tisztán nálunk alhatsz.

Fekete karácsony, sáros a lábad,

Nálunk mégis vetve az ágyad

2010. okt. 30. 18:36
Nálunk is kell még pár gömböt venni a fára. Tavaly kiderült, hogy az új kollekció kevés a nálunk megszokott famagasságra. De sebaj, imádom a karácsonyi beszerzőkörutakat:-)))
2010. okt. 30. 12:14

Mi majdcsak november végén megyünk vásárolni díszeket. Égőket, ablakra, ajtóra apróságokat, fényeket. Az üvegfestésen én is gondolkodom már egy ideje, aranyosan mutatna egy nagy Mikulás az ablakunkon, bár ilyen feltapasztható képben is lehet kapni. :)

Ti szoktatok apróságot adni a látogatóknak?

Mi karácsonykor mikor rokonokhoz megyünk, általában nem ajándékozunk mindenkinek. Szóval unokatestvér... nagynéni, nagybácsi... De mivel nagy a család, így sokan gyűlünk össze. Idén sütni fogok mézeskalácsot, és celofánba csomagolva viszem majd magammal. :) Főleg azért, mert sok kisgyermek van, és örülnek az apróságoknak.

Be kell szereznem még egy csomó díszt a fenyőfára, de ki kell találni idén milyen színű legyen. :) Receptek közül sem válogattam még, csak összeraktam egy kupacot, amit közül majd elválik...

Meg ajándék a páromnak, családnak. Imádom a karácsonyt. Az előkészületeket, a nézelődést, a hangulatot. Már legalább két hónappal előtte teljes ünnepi lázban égek. :)

2010. okt. 30. 09:39
Tegnap én is átnézegettem a kreatív dobozomat, be kell szereznem néhány dolgot az új díszek készítéséhez. Szükségem lesz üvegfestékre, kartonokra, csipkére.
1181. 1a9f281d5b (válaszként erre: 1180. - Mancipanci)
2010. okt. 30. 09:03

Az adventi koszorúkat úgyis igazi fenyőből kötik, így az illat különösebben nem izgat.

Nézegettem már a fákat, de olyat, amilyet szeretnék, még nem láttam. Olyat szeretnék, mint az amerikai filmekben látni, amelyik hatalmas, dús, tömör és legalább 2 és fél méter, s persze nordmann fenyőre hasonlítson.

Csak ennyi elvárásom van :-)

1180. Mancipanci (válaszként erre: 1177. - 1a9f281d5b)
2010. okt. 29. 21:26

Szia!


Mi két éve vettük virágosnál, de szerintem minden nagyobb áruházban is árulnak. Alapjába véve műfenyő ellenes voltam, de tavaly kimondottan élveztem, hogy nem kell a favásárlással bajlódni. (Ma már tényleg kimondottan szépeket lehet kapni!) Néhány gallyal pedig a fenyőillat is megoldható! Imádom a karácsonyt! Ilyenkor a lakás fényárban úszik, és így, hogy a fenyő sem hullik, tényleg csak rajtam múlik mikor szedjük le az ünnepi díszeket.

2010. okt. 27. 21:46
nálunk a család összeül szenteste.mindig anyuméknál van a gyülekező.utána általában egymást látogatjuk meg az ünnepek alatt.mindenkinek jut egy kis vendégség.
1178. katus3
2010. okt. 27. 18:06
Sziasztok! Indult egy klub,Karácsony angyalai néven,ha érdekel valakit.:-)
1177. 1a9f281d5b (válaszként erre: 1170. - Szuszuek)
2010. okt. 27. 17:02

Sziasztok!


Nagyon szeretem a karácsonyt, a készülődést is, főleg a sütés-főzés részét. Dekorációval nem bajlódom, mindig ugyanott veszem, bevált helyem van.

Kettesben ünnepelünk a férjemmel, majd 25-én nálunk ünnepel a család: szülők, testvérek, családostul. Arra is sokat készülünk.

Én már a menüt tervezem, illetve élethű és hatalmas műfenyőt keresek, van esetleg tippetek erre? Mármint lelőhelyre.

1176. 04e95f637a (válaszként erre: 1174. - Szuszuek)
2010. okt. 27. 16:46
Naranccsal és fahéjjal is finom :))
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook