Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek normális, hogy a ingatlan értékbecslő a jelzálog hitelhez végig fényképezi a házamat kivül, belül? fórum

Szerintetek normális, hogy a ingatlan értékbecslő a jelzálog hitelhez végig fényképezi a házamat kivül, belül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2023. aug. 19. 15:26
Sziasztok
2010. szept. 30. 16:43
Ez a kötelessége. Semmi köze a "normális" kifejezés alkalmazásához.
2010. aug. 17. 16:26
Hát bizony normális,ezt kell csinálnia..
2010. aug. 17. 15:22
Ez így van.Nálunk is így volt, én meg csak lestem...
2009. okt. 14. 22:47

Normális. Amikor nálunk volt a pasi, a kis BMW terepjárójával, meg a macsó megjelenésével .... utána felhívtam a bankot, hogy lecsekkoljam, mert annyira nem értékbecslőnek nézett ki.

Elkapott a pánik, hogy vajon melyik oldalon áll emberünk. De nem volt gond.

2009. okt. 14. 21:45
Nálunk is ez volt, mind a lakáseladáskor, mind az építkezéskor.. Mindent lefényképezett.
2009. okt. 14. 21:44
teljesen normális. Amit leír az értékbecslésben,azért felel. Ez komoly dolog, ezért készít fényképeket.
86. simple
2009. okt. 14. 13:44
Persze hogy normális, hisz az alapján is értékel, milyen állapotban van a ház.
85. Alexx
2009. okt. 14. 08:05
Igen, de ez lesz a legkisebb bajod a hitelügyintézés során.....
2008. dec. 22. 19:17
Igen! A férjem vizsgázott ingatlan értékbecslő,és ha bírósági végrehajtáshoz,vagy egyéb hivatalos szerv kérésére végzi az értékbecslést,fotóval kell igazolnia a hibákat,és az erényeket a házban.Nem a berendezést fényképezi,gondolom?
2008. dec. 22. 19:08
Igen, amikor három éve vettük a lakásunkat, a miénket is lefényképezte
82. mmanoka (válaszként erre: 77. - Imibolya)
2008. dec. 1. 14:34
Van valami fejlemény?
2008. nov. 23. 20:27

Kitartás...nekem 6 hétbe telt mire az OTP bank kiküldte az értesítőt, hogy elutasítva a hitel kérelmem(nettó jövedelmem miatt),bár az ügyvédem miatt ez mondva csinált indok volt.

És most nem tudom hova tovább? Melyik bank, forint vagy euro alapú? De az idő nagyon sürget...

Ha valakinek van véleménye,ötlete szivesen fogadnám.

80. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 78. - Mmanoka)
2008. nov. 20. 12:53

ez általában 2-3 hónap szokott lenni pedig.

meg is mondták.

hiszen nem csak az én vagy te vagy ő hiteligénylése van.

meg a bank is maga módján sok sok mindennek utána néz ám!!!

79. mmanoka (válaszként erre: 77. - Imibolya)
2008. nov. 20. 11:32
konkrétan mikor?
78. mmanoka (válaszként erre: 76. - Ebcfbfbb78)
2008. nov. 20. 11:32
Azért örülök hogy nem mindenki olyan szerencsétlen mint mi . De a két hónap az azért elég sok , de hát megkaptátok és ez a lényeg .Bár már alyce is írta hogy két hónapig rágódott a c.b a papírjain úgyhogy ők aztán ezek szerint nem kapkodják el.
2008. nov. 20. 11:23
Erste ,most hivtam az ügyintézőt azzal biztatot, hogy jövőhéten mehetünk szerződni.De mi még a válság előtt adtuk be a papírokat.
76. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 75. - Mmanoka)
2008. nov. 20. 11:21

tehát most volt 4 éve a c.B banknál.

mi anno ing.közvetítőhöz mentünk házat nézni és belőtök az összeget.

nem is ez a lényeg de mégis.

csináltunk egy előzetes hitelelbírálást - mindent becsületesen bele is vettünk - és beadta az akkor tájt szigorú fhb-hoz elbírálásra.

két nap múlva megjött, h kaphatnánk hitelt.

akkor jobban rástartoltunk és neten keresztül kerestük a megfelelő bankot.

több is akadt és személyesen mentünk be és végül a C.B banknál maradtunk.

kaptunk egy listát mit és hogyan és hol kell beszerezni - mármint papírokat stb...

ez eltartott 2 hétig míg mindent elintéztünk.

beadtuk a papírokat és a hitelkérelmet....

2hónap múlva értesítettek okés minden.

persze értékbecslés - anyósék házára közben megtörtént, aztán az adás vételi amit kinéztünk ingatlanra, arra már akkor biztosítást kellett kötni...

tehát elég könnyen ment.

van kérdés?

2008. nov. 20. 11:06
Melyik banknál? Egyébként nálunk is úgy volt kikalkuláltuk mennyi lesz majd várhatóan a törlesztőnk meg minden tudtuk már a nyáron melyik bankhoz megyünk még akkor nem volt meg a megfelelő ingatlan sem szóval már a gomb megvolt csak a kabát hiányzott és végül egy másik bankhoz kellett menni mert jött a válság és itt buktuk el.
2008. nov. 20. 11:02

nekünk hála istennek minden nagyon simán ment. igazán korrekt volt minden a bankkal.

elég gyorsan végeztük a hitelügyintési dolgokkal...

2008. nov. 20. 10:59
Az ügyintéző az valóban hitelügyintéző vagy csak a lakás előtakarékossági szerződésekhez ért? A milyenk mint utóbb kiderült csak az utóbbihoz ért . Ez is tovább rontotta az amúgy sem rózsás helyzetet.
2008. nov. 20. 10:59
anno 4 éve mikor felvettük a hitelt - jelzálogos - anyósék házát is felértékelték és lefényképeztél kívül belül.
2008. nov. 20. 10:54
Az a helyzet ,hogy én csak az ügyintézővel tartom a kapcsolatot a bankot is ő ajánlotta . A bankban csak akkor voltam mikor aláíratták velem a lakás előtakarékossági szerződést ,mert ez kombinált hitel lesz.
2008. nov. 20. 10:52
Őrülök hogy van ez a fórum és megbeszélhetjük a problémákat remélem sok embernek tudunk ezáltal segíteni és tartjuk egymásban a lelket. Remélem minden jóra fordul és ránk mosolyog a nap mert már éppen itt az ideje.Bízzunk benne hogy a héten lesz eredményetek és nagyon remélem hogy talán már a jövő hét vége felé nekünk is alakul majd valami.:)
2008. nov. 20. 10:48
Szerintem mindenképpen érdeklődjetek hívjátok fel és kérdezzétek meg mi a helyzet. Én már azt is el tudom képzelni, hogy ha a párom hamarabb megy be a bankba (az új ügyintézővel) és kérdez rá hogy mi van korábban is meg tudtuk volna .Ja és a slusz poén hogy páromnak mondták meg hogy miért nem fog menni a dolog az ügyintéző csak annyit mondott hogy nem megy de konkrétumot nem tudott , meg is lepődött amikor az emberem felvilágosította .
2008. nov. 20. 10:36
Nem semmi ezekután nem tudom mire számithatunk ,de remélem a héten már kiderül.
2008. nov. 20. 10:33
A mostani ügyintézőnknek amikor elmeséltük a sztorit ő is nézett hogy akkor ez most mire volt jó.
2008. nov. 20. 10:32
Elvileg ha euroban kértük volna már 95% hogy aláírtuk volna a szerződést legalábbis a mostani ügyintézőnk szerint, emiatt is bosszant a dolog ha az első ügyintézőnknek több kapcsolata van és ezt neki is mondják akkor áááá nem számít ez mosz így van.
2008. nov. 20. 10:31
Ezért nem értem a dolgot gondolm az ő érdeke is az ,hogy meg kapd a hitelt mert ez után kap a banktól is százalékot,
2008. nov. 20. 10:29
Köszönöm ránk fér:)Mivel párom és én is napközben dolgozunk emiatt hitelügyintézővel aki remélem jobb mint az első volt. Bár már többet segített mint az első és vannak dolgok amikre kapásból vágta a választ hogy így meg úgy lesz jó, ezt így kell csinálni szóval naprakészebb és remélem nem fürdünk be vele. Elvileg nekik ez a munkájuk ezért el is várható hogy ne vigyenek be a málnásba nekik sem érdekük hogy nem kapjuk meg.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook