Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TB fizetés fórum

TB fizetés (beszélgetős fórum)

2016. nov. 10. 11:05
A nyomtatvány ki van téve ha bemegyek a NAVhoz?
17. beki80
2012. jún. 12. 02:51
Én erről a TB fizetés dologról tegnap értesültem ami feletébb gázos mert 2008-2009 között 7hónapig nem volt semmim se munkám sem regisztálva nem voltam sem APPEH felé nem voltam bejelentve nincs már munkám.Viszont nem jött még semmi az APEHtól.Most tegyek? Az időszak után máig is rendszeresen fizetve van a tbm.Félek bemenni az APEHOZ ,mert egyesek azt írják nem kell fizetni csak akkor ha küldik a csekket a tartozásról. Segítség
2011. júl. 12. 13:44

Valaki elmagyarázná nekem, mint teljes értékű h***e gyereknek, hogy megy ez pontosan? Sajnos ebben a témában nagyon nem vagyok otthon. Most fejeztem be a sulit. Olvastam olyat, hogy két hónapig fizetik még a tb-m, olyat, hogy 3, olyat, hogy a diák érvényesítő végéig, olyat, hogy még utána is 40 napig..Most akkor mi van?

Ill kérvényezni szeretném, hogy hátrányos helyzet miatt ne kelljen fizetnem. Azt pontosan hol? Illetve Pesten lakom albiban, de nem ez áll a lakcímkártyámon. Akkor is intézhetem ezt Pesten? Egészen pontosan hova kell ezzel mennem? Szájbarágósan kérném, ha lehet :)


Köszönöm előre is.

2011. júl. 8. 12:36
Bocsi ha kicsit zavaros lett a megfogalmazás! Tehát ha lehet akkor kerüld el hogy ne keljen fizetni mindenképp menjél be az önkormányzathoz ha lejár a két hónap a tanulói jogviszony megszűnésétől.
14. Tisztisz0719 (válaszként erre: 13. - Gigi1989)
2011. júl. 8. 12:34
Szia! Nekem azt mondták hogy ha lejár a tanulói jogviszony onnantól kezdve két hónapig még biztosított vagy és utána ha addig nem sikerül munkát találni akkor kell. Én májusban vizsgáztam és augusztusban kellett elkezdenem fizetni, mert nem volt munkám. De ha egyedül álló vagy. Szüleiddel élsz vagy egyedül esetleg és nincs élettársad se férjed akkor az önkormányzat egy évig fizeti helyetted csak bekell menni igényelni. Na én ezt elbuktam mert a párom hivatalosan minimálbért keres, de az egyfőre eső meghaladja a minimumot. Ha anyukádékkal élsz akkor azt kell mondani hogy külön háztartás. És csak téged néznek a barátnőm már így kapta meg 2x is egy évre...
2011. júl. 5. 22:07
Sziasztok! Van egy kérdésem, és remélem, hogy tudtok ebben segíteni. Most fejeztem volna be az okj-s képzést, de októberben vissza kell mennem pótvizsgára mert 1 modul nem sikerült. Viszont mostmár szeretnék munkát keresni. Tudja esetleg valaki, hogy ilyen esetben mikortól kell TB-t fizetnem. Mert azt olvastam, hogyha lejár a tanulói jogviszony utána már kell, de így nem tudom, hogy mit kell tenni.
2011. jan. 19. 09:53

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? A problémám az, hogy pályakezdő munkanélküli vagyok már másfél éve. Saját jogon fizettem a TB-t aztán 2010 márciusában kimentem hajóra dolgozni. Persze hogy nem voltam bejelentve, és ez csak akkor derült ki mikor hazajöttem. Itthon nem fizettem magam után a tb-t. Decemberben hazajöttem volt még csekkem most januárban kifizettem az ehavi esedékest.

Most akkor így mi a helyzet szerintetek újra él a tb-m?

2010. jan. 25. 20:37

Üdvözlök mindenkit!


Már több mint három éve nincs munkám, és a tb-t sem fizettem eddig. De most nemrég meglátogattam az apeh egyik ügyfélszolgálatát, és attól a naptól számítva fizetni fogom a járulékot. Megkérdeztem az ügyintézőt, hogy mikortól lesz rendben az eü biztosításom, erre azt mondta, hogy ő ezt nem tudja, mert lenni kell valamiféle folyamatosságnak a tb fizetésben, és ha mostanában orvoshoz megyek, akkor továbbra is piros lámpás leszek. Valakinek van tapasztalata erről a dologról? Mikortól leszek zöld lámpás, mikor vehetem igénybe díjmentesen az orvosi ellátást?

2010. jan. 2. 10:28
Hát elég szégyen hogy Magyarországon még az egészségért is fizetni kell.akinek nincs pénze ebben az országban az meg is halhat.én álláskeresö vagyok de ha nem vizsgálnak meg én kiverem a balhét aZ BIZTOS
9. opre
2009. szept. 3. 13:40
Nekem sincs munkám de Nekem a hivatal fizeti. Sokan nem tudják, de fel kell menni a helyi hivatalhoz és meg kell igényelni hogy a hivatal fizesse. Míg nem adódik munka. Remélem tudtam segíteni.
2009. szept. 3. 13:11
én pont tegnap intéztem. Hát azért elég durva, h ha az embernek nincs munkája, akkor fizessen. Mégis miből? Na persze mondanom se kell, h még a diákhiteltörlesztés is ennyi. De hát ha az ember hülye volt, mit tegyen... :)
2009. jan. 28. 09:54
4500ft mostantól!
2008. nov. 26. 08:42
Vajon visszamenőleg is ki kell majd fizetnem a TB-t?
5. 89b99f816e (válaszként erre: 4. - A2517f0a66)
2008. nov. 11. 09:33
mesélj
4. a2517f0a66 (válaszként erre: 2. - D88030a7e1)
2008. nov. 11. 09:27
sziasztok.. keményen beszedik az elmaradást... én tudom
2008. nov. 11. 09:24
Ja és 4350 forint
2008. nov. 11. 09:24
Szia! Apehnál kell egy nyomtatványon kérvényezni. Azt nem tudom, hogy visszamenőleg beszedik-e, mert én rögtön kértem.
2008. nov. 11. 09:15
Jelenleg épp állást keresek és levelező fősulira járok, tehát gondolom saját magamnak kéne most fizetni a TB-t. A kérdésem, hogy mennyi havonta és hova forduljak ezügyben? A nem fizetett hónapokat is be fogják szedni előbb-utóbb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook