Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasi műtét után mennyi ideig normális, ha váladékozik a seb? fórum

Hasi műtét után mennyi ideig normális, ha váladékozik a seb? (tudásbázis kérdés)


13. Dorottya84 (válaszként erre: 12. - Hisztikirálynő)
2008. nov. 11. 14:54

Kicsit lázas voltam ezért nagyon haza sem akartak engedni,de végűl kipateróltak a korházból(biztos foglaltam az ágyat).Nekem folyamatosan fájt kb2-3 hétig,sőt 2 hétig alig bírtam menni,csak összegörnyedve tudtam közlekedni,lépcsőn feljutni olyan volt mintha megmásztam volna a Kékest(ez persze azért volt mert nem kaphattam semmit fájdalom csillapítót a baba miatt).

Amúgy nem akartalak megrémíteni!!!Nem ez volt a szándékom!!!

12. Hisztikirálynő (válaszként erre: 11. - Dorottya84)
2008. nov. 10. 22:22

Köszi, hogy leírtad.

Azért nem semmi, hogy kismamiként ilyen műtéted volt. Hihetetlen.

Egyébként a műtét után belőlem is cső lógott ki 2 napig, aztán kivették, mert már nem jött semmi kifelé. De most kicsit megijedtem.

Lázad nem volt? Nem fájt jobban, mint amikor hazamentél?

2008. nov. 10. 21:53

Szia!

Nekem idén áprilisba 18 hetes terhesen volt egy vakbélműtétem,a korházból miután hazamentem már a 2.napon párom bekente sebkenőccsel(ugyanis nagyon piros volt a vágás körűl a bőr)nem telt el fél óra ömlött a vágásból a trutyi,mondanom sem kell hogy pánikba estünk másnap mentünk a dokihoz és érzéstelenítés nélkűl szétnyitotta(mit ne mondjak éreztem) megint a 9cm-es vágást majd kb 5-6 cm mélyen belenyúlt csipesszel aminek a végén géz volt azzal tisztította ki a sebet és hogy tutira ne maradjon benne semmi,csövet tett bele,kb 2.5 hétig kellett visszajárom(nem volt egy leányálom,párom elis ájúlt mert végignézte.Én azt tanácsolom neked hogy menj vissza nehogy baj legyen belőle,mert ha nem jön ki a sebből minden az nem hiszem hogy jót fog tenni.ezt elmeséltem a fogadodd szülész-nőgyógyásznak is és ő a császárom már úgy fejezte be hogy cső lógott ki belőlem,nehogy megismétlődjön a gyulladás!

2008. nov. 10. 21:09
Egyébként nem csúnya, szépen be van varasodva, nem is gondoltam, hogy még mindig váladékozni fog. De azért biztos, ami biztos, beszélek a dokimmal.
2008. nov. 10. 21:08

Köszönöm a válaszokat.

Ma zuhi után kap a bibim egy kis betadint, aztán letapasztom és holnap beszélek az orvosommal. Meglátjuk mit mond.

2008. nov. 10. 19:52
menj vissza adokihoz és ha ő ugy látja akkor tesz bele gumicsíkot és akkor az kivezeti a váladékot és úgy hamarabb begyógyul./saját tapasztalat, nekem kb nyolc hét után lápisszal égették ki a varrat helyét,utánna gyógyúlt csak/
7. madul (válaszként erre: 4. - Hisztikirálynő)
2008. nov. 10. 19:51

Szia!


Minden esetben 6 hét a sebgyógyulási idő. Szerintem normális hogy váladékozik. Inkább jöjjön ki mintsem bent maradjon. Ha bizonytalan vagy hívd fel a dokidat, biztosan meg fog nyugtatni.:-)

2008. nov. 10. 19:49
Nem szabadna váladékoznia ennyi idő elteltével, mindenképp menj vissza!
5. daroki (válaszként erre: 4. - Hisztikirálynő)
2008. nov. 10. 19:44
Én a helyedben azért felhívnám az orvost és megkérném,hogy nézzen rá!Ha baj van,akkor legalább jó kezekbe kerülsz,ha nincs baj,akkor megnyugszol:)
4. Hisztikirálynő (válaszként erre: 2. - Ce8b002a07)
2008. nov. 10. 19:38
az orvos azt mondta a múlt héten, hogy ha nagyon váladékozna, akkor menjek vissza. Én úgy veszem észre, hogy nem nagyon váladékozik, csak épphogy kicsit. Azért kicsit félek, hogy nehogy gond legyen. Az viszont jó, hogy kijön a cucc és nem marad bent.
2008. nov. 10. 19:37

Szerdán lesz két hete, hogy túlestem egy nőgyógyászati nagyműtéten.

Tegnap volt egy hete, hogy hazajöttem, azóta egyszer voltam kötözésen a kórházba, mert nagyon átütött a váladék a ragtapaszon. Ma levettem a kötést, úgy tűnt, hogy megszűnt a váladékozás, azonban most úgy látom, hogy megint jön belőle valami pirosas-barnás folyadék.

Normális dolog ez? Kell valamivel fertőtleníteni? Nem fog elfertőződni? Tud valaki valamit erről?

2008. nov. 10. 19:36
Ezt az orvostól kellene megkérdezni!
2008. nov. 10. 19:35
Hasi műtét után mennyi ideig normális, ha váladékozik a seb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook