Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyógyító kövek!? fórum

Gyógyító kövek!? (beszélgetős fórum)

1 2
33. nimmy
2014. ápr. 8. 12:15

Sziasztok!


Felvázolnék egy esetet engedelmetekkel. Tételezzük fel, hogy van valami, amire ilyen gyógyító kövekkel szeretnétek megoldást az életetekbe. Be is szerzitek a megfelelő követ valahonnan, és elkezditek "használni". Sikerrel jártok, aztán kiderülne, hogy a kő, amit erre a célra beszereztetek, mesterségesen előállított utánzat, hamisítvány. Mit gondolnátok/éreznétek?


Valahol olvastam olyat, hogy megnézette állítólag szakértő árussal a saját ilyen ékszerét, aki eredetinek mondta, és ebből kiindulva úgy vélte az illető, minek hazudna ebben, hiszen hamisítványnak is mondhatta volna, hogy tőle vásároljanak. Én meg úgy gondolom, hogy az is érdekében állna, hogy a hamisítványt mondja eredetinek azért, hogy őt megbízható szakértőnek tartsák, és ezért később is visszatérjenek hozzá akár vásárolni is.


Nem vitatom ezt a néhány éve divatba jött gyógyító köves dolgot, de én egy kicsit másképp gondolkodok róla. A természet jóval kevesebb értékes ásványt hoz létre, mint amennyire kereslet van, és még az se garancia, ha drágán adják, mert az is lehet mesterséges, ráadásul nem csak a gyűjtők vagy az ékszerkereskedelem, illetve az ezoterikusok használják, hanem ipari felhasználásuk is ismert, például a gyémánt a leginkább ismert ilyen ásvány, amit nem csak azért használnak, mert szép, hanem egyéb tulajdonságai miatt is. Én meg merném kockáztatni, hogy a forgalomban lévő, átlagemberek számára árusított, kereskedelmi forgalomban kapható ásványok 90%-a nem a természetben keletkezett.


Én ettől függetlenül úgy érzem, hogy a nem természetben keletkezett kövek hasonló, vagy akár ugyanolyan hatást is elérhetnek, mint amit a valódiaknak tulajdonítanak pusztán amiatt, mert mi felruházzuk azzal a tulajdonsággal csak azért, mert elhisszük, hogy képes segíteni, és itt már az agyunk, a tudatalattink lép működésbe, úgy, mint a placebo esetén.


Valahogy nehéz elhinni, hogy néhány ezer Ft-ért eredeti köves ékszert kaphatunk olyan kövekből, amik a természetben valójában ritkák, és évszázadokkal/évezredekkel ezelőtt, de talán még napjainkban is, gyilkosságok és háborúk folytak értük, és sok eredeti köves ékszert gazdáikkal együtt, uralkodókkal, fejedelmekkel temettek el.

32. Alex1344 (válaszként erre: 31. - Humanka)
2013. szept. 12. 18:01

Mindkettő jónak tűnik szerintem, szóval bármelyiket megveheted, próbáljátok ki! :)

A kövek töltése többféleképpen történik, ki lehet őket tenni a napra, vagy egy nagy hegyi kristállyal is megoldható a dolog - a legjobb, ha a kettő együtt történik. Mivel nektek kicsi rezgsészámú köveitek lesznek, illetve aprócskák, én a nagyon drágát feleslegesnek tartom, a közepesek töltésére őt: [link] a kisebbek töltésére pedig őt: [link] ajánlom. :)

31. humanka (válaszként erre: 28. - Alex1344)
2013. szept. 11. 15:06

Értem, akkor a holdkövek mellé ametiszttel fogok próbálkozni. Találtam egyébként egy szép medált meg egy jobb minőségűnek tűnő karkötőt, amelyek talán jobbak lehetnek, vagyis hatásosabbnak tűnnek, mit szólsz hozzájuk. Medálból ő lenne az: [link] karkötőből pedig ez: [link]

Köveket feltölteni? Azt meg hogyan? Erre kellene használni azokat a bizonyos hegyi kristályokat? Kettőt találtam ezen az oldalon, van egy drágább ( [link] meg egy olcsóbb ( [link] Én őszintén nem igazán akarok túl sokat költeni erre, szóval remélem az olcsóbb is jó lehet. :)

30. humanka (válaszként erre: 27. - 342402de6d)
2013. szept. 11. 15:03
Igen, ametiszt is lesz, úgy érzem! :)
29. humanka (válaszként erre: 26. - Grizus)
2013. szept. 11. 15:02
Én is biztosan meg fogom próbálni! :)
28. Alex1344 (válaszként erre: 25. - Humanka)
2013. szept. 10. 18:24

Nos, ahogy nézegetem, ezek egész jók, a holdkövek minden esetben használhatnak. A karkötők közül inkább a második, a kövek közül pedig szintén inkább a második. Tekerd be nyugodtan egy pelenkába, vagy lógasd a pici fölé, mellé egy kis zsákocskában, a hatását úgy is kifejti, ha közelében van, hidd el nekem! :)

Látom csak holdköveket válogattál, pedig ahogy lentebb is írják, az ametiszt is nagyszerű lehet erre, sőt, a holdkővel együtt is használható - hátha nagyobb lesz a hatása. Körülnéztem ezen az oldalon, van sima ametisztes: [link] van olyan, ami levendulás - ez külön jó lehet: [link] de akad sima kristály is: [link] Én a helyedben a két kristályt beletenném egy zsákocskába, majd odatenném a pici közelébe, szerintem ennek hatnia kell. :) Ja, és ne felejtsd el a köveket napközben feltölteni!!!! :)

27. 342402de6d (válaszként erre: 21. - Humanka)
2013. szept. 10. 05:12
Az ametisztnek nyugtató hatása van, enyhíti a stresszt és az érzelmi kimerültséget. Gyorsan stabilizálja a szétszórt, rendezetlen gondolatmintákat és segít azoknak akik érzelmileg csapongók.Hiperaktív gyerekeknek is szokták ajánlani,ráadásul nagyon szép,sok egyéb dologra is hatásos még,de az alvás elősegítésére különösen jó!
26. grizus
2013. szept. 10. 01:09
Én holdkővel szoktam aludni, szerintem használ, bár a fene tudja.
25. humanka (válaszként erre: 24. - Alex1344)
2013. szept. 9. 18:17

Okés, akkor legyen így! Kinéztem kezdetnek pár holdkövet, amik árban szóba jöhetnek, illetve valahogy ugye használni is tudjuk a gyereknél. Találtam két karkötőt, amit át tudnánk alakítani neki, hogy akár mind a két kis pici kezére jó legyen - legalább esténként, hogy jól tudjon aludni.

Az egyik ez lenne: [link]

A másik meg ez: [link]

Én nem látok bennük különbséget, nem tudom mi lehet bennük a különbség. :(


Találtam továbbá ilyen köveket, amiket talán a közelébe lehet rakni vagy nem tudom mire jók. Itt van kettő, ezeket hogyan kell használni?

Az egyik: [link]

És a másik, bár ezt egy kicsit drágállom, meg hegyesnek is tűnik, szóval nem tudom, félek nehogy megsértse a picit. :( Ő lenne az: [link]

Melyiket ajánlod te?

24. Alex1344 (válaszként erre: 23. - Humanka)
2013. szept. 8. 11:51
Bármelyik azért biztosan nem jó. :) Mondom, kísérletezni kell velük. Ha már nézegettél párat, linkelj be egyet-kettőt, aztán meglesem, hogy nekünk melyik volt, melyik jött be, de szerintem embere válogatja, hogy nektek melyik lesz sikeres. De segítek, csak mutasd miket néztél ki!
23. humanka (válaszként erre: 22. - Alex1344)
2013. szept. 7. 12:45
Köszönöm a reakciót és felettébb megnyugtat, hogy nem csak mi járunk ebben a cipőben. :) Nézegettem pár hegykristályt meg holdkövet, de annyi van, hogy fogalmam sincs melyik lehet a jó. Tudnál esetleg konkrétabban is ajánlani valamilyeneket. Vagy bármelyik jó lehet?
22. Alex1344 (válaszként erre: 21. - Humanka)
2013. szept. 6. 14:55
Hasonló problémánk volt nekünk is annak idején, és alaposan beleástam magam a témába, mert nekünk olyannyira nem akart aludni a pici, hogy még a borostyánkőnyaklánc sem segített rajta. Ha gondolod, segíthetek ebben, de előre szólok, hogy mi is legalább két hónapig kísérleteztünk különféle gyógykövekkel, míg volt valami eredmény, de nálunk a hegykristályok és a holdkövek jöttek be a leginkább a picinél.
2013. szept. 5. 18:18
Sziasztok! Látom itt akadnak hozzáértők a gyógykövek témában, nekem igazából nem gyógyításra kellene, hanem ahhoz, hogy a kisfiam jobban aludjon éjszaka. Tudtok ebben segíteni nekem? A borostyánkőnyakláncot próbáltuk, látványos javulást értünk el - most már átalussza az éjszakát, de kicsit nyugtalanul -, szóval még olyan gyógykövekre lenne szükségem, amik felerősíthetnék esetleg a hatást. Tudtok ilyesmiket?
20. zsu86
2009. aug. 8. 01:21

A Wesselényi utcában, és a Dunakeszi Auchan butiksorán vannak a legszebb kövek.

Nézzétek meg! :)

19. dragon77 (válaszként erre: 17. - Edit-a)
2008. dec. 29. 16:54
Ha beleolvastál a könyvbe, jelezz vissza kérlek, ha vmi érdekesre bukkansz!!
18. dragon77 (válaszként erre: 17. - Edit-a)
2008. dec. 29. 16:53
Hehe, azt én is élvezném:D Mármint, ha az én pénztárcában lenne:DD De a citrin nem drága és könnyen beszerezhető. Én nem raktam semmit a pénztárcámba.
17. edit-a (válaszként erre: 16. - Dragon77)
2008. dec. 29. 16:50
Akkor majd gyémántot,zafírt,vagy rubintot kéne beletennem.;-)
16. dragon77 (válaszként erre: 15. - Edit-a)
2008. dec. 29. 15:40
Pff. Erről a könyvről még nem hallottam. Viszont érdekes, hogy egy-egy kristálynak mennyi szín és formaváltozata van. Az achátoknak közel 30 fajtájával találkoztam már, és szerintem ennél sokkal több van. Gazdagságot hozó kristályként ismeretes még a karneol,cinóber,gyémánt,rubin,zafir,de a tigrisszem nem hatásos. Az egy védelmező kő. Az a gond, hogy a neten elég sok marhaságot is lehet találni ezzel a dologgal kapcsolatosan.
15. edit-a (válaszként erre: 14. - Dragon77)
2008. dec. 29. 15:25

Látom nagyon profi vagy.:)

Folyó vízzel szoktam én is,de volt már hogy sóval és napfénnyel tisztítottam.A medált sokan megfogdossák olyan gyönyörű,azt naponta tisztítom.

Úgy tudom a tigrisszem is a pénz gyarapítására szolgál.<gondolkodó arc>

Van egy nagyon szép és érdekes kövem,gyerekek kedvence: olyan,mint egy csokis bonbon.: barna és fehér csíkos.Azt hiszem az a neve,hogy capuccino achát.

Nemrég vettem egy érdekes könyvet,csak még belelapozni volt időm ,elolvasni nem: A kristályokkal való**-gyógyítás...



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2008. dec. 29. 15:12
Általában folyó hideg víz, vagy gyertya lángja felett áthúzva tisztítom. De van, ami öntisztuló, nem kell tisztítani ( kianit, citrin, azesztulit). Van amit nem szabad vízben tisztítani (szelenit). Lehet még hold vagy napfény sugaraival is tisztítani. Kirakod a köveket a napfényre. ( kivéve ametiszt, holdkő. Ha megfogdossák a nyakláncot, érdemes minél hamarabb lemosni. A kristályok tárolják a másik ember rezgését, ami nem biztos, hogy jó neked. Az első kövem egy dendrites mochaachát volt, amit magam választottam. Nagyon érdekes és ritka kő.Mostanában egy kék csipkeachátot használok gyakran. De az ászok ásza a hegyikristály. A tigrisszem helyett inkább citrint érdemes a pénztárcába tenni. Állítólag gazdagságot hozó kő. De biztos lesz olyan is, amikor a tigrisszem fog a hasznodra válni.
13. edit-a (válaszként erre: 12. - Dragon77)
2008. dec. 29. 14:56

Ezt még nem is hallottam,köszi,hogy felhívtad rá a figyelmem.:)

Nekem ez a medál volt ilyen "egymásnak teremtődtünk" érzés.:) Közel háromszög alakú,középen lyukas,látszanak a kristályok,kívül ezüsttel futtatott.A mintája olyan,mintha egy angyal nézne le a felhőről.:)

Beleszerettem egy tigrisszem karkötőbe is,de érzem az nem az enyém,pedig gyönyörű: gömb és félgömb alakú gyöngyökből áll.

Hozzád melyik kő áll közel? Hogyan tisztítod őket?

12. dragon77 (válaszként erre: 11. - Edit-a)
2008. dec. 29. 14:42
Azt jól tetted! A kövek választanak minket. Én is mindig ez alapján választok. A hegyikristállyal vigyázni kell. A negatív energiákat éppúgy felerősíti, mint a pozitívat. Úgyhogy, ha nagyon lenn vagy, akkor érdemes mellőzni.
11. edit-a
2008. dec. 29. 14:32

Nagyon szeretem én is az ásványokat.Kedvencem a hegyikristály,pedig nem is az az én kövem.Tigrisszem évek óta van a pénztárcámban.;-)

Most egy achát nyakláncom van,gyönyörű,ezüsttel futtatott,érzem,hogy nagyon az én kövem.

Azt mondta egy szakember,hogy nem biztos,hogy a horoszkópunknak megfelelő kő a mi kövünk.Meg kell nézegetni,fogdosni őket,és érezni fogjuk melyiket kell választanunk.Így voltam én is ezzel a medállal.:)

10. Ada12 (válaszként erre: 9. - Gyöngyszemü)
2008. nov. 13. 09:27

Attól függ éppen mire akarod használni, mert mindnek megvan a saját "tudománya" :))

Ha készülsz vmire, ha egészség miatt hordod stb

9. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - Ada12)
2008. nov. 11. 23:26
Köszi! Amúgy elég csak egyet beszerezni a sok közűl, vagy jó ha megvan mind a felsoróltak közül?
8. Ada12 (válaszként erre: 7. - Gyöngyszemü)
2008. nov. 11. 23:22
Az jó és nagyon sok mindenben segít
7. gyöngyszemü (válaszként erre: 6. - Ada12)
2008. nov. 11. 23:01
Valentin napon van a szülinapom február 14. Hematitom van azt mindíg a zsebemben hordom..
2008. nov. 11. 13:35
De leginkább a borostyán és az ametiszt, ezen belül ha megmondod a születésed napját akkor arra is van.
2008. nov. 11. 13:34

Vízöntő kövei:


ametiszt, borostyán, hematit, karneol, lazurit, obszidián, ónix, türkiz, opál, topáz, aventurin, zafír (világoskék, feszültség esetén)

2008. nov. 10. 23:25
A multkor olvastam a Sólyomszem kőröl és sok jót írtak rola, de nem szabad sokáig használni mert energiát von el. Ezt hogy értik? Töllem vonja el az energiát?? Én vízöntő vagyok, de mindenki mást mond hogy mi a kövem....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook