Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az újszülött megölése I. fórum

Az újszülött megölése I. (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az újszülött megölése I.

2010. febr. 26. 12:17

Felelőtlenség az egyszer biztos. A tévében most is nyomoznak egy halott csecsemő halála ügyében a hatóságok nem tudják megállapitani, hogy halva született, v. pedig megölte a csöppséget. Mit szóltók a Dominik anyjához, aki a saját kutyájával

tépette szét a kisfiut az ilyet rögtön kivégeznén,

ráadásul felfüggesztett börtönbüntetést kapott én ezzel nem értek egyet. Várom a véleményeteket.

2010. febr. 19. 17:45
Nézzétek meg a "Néma sikoly" című filmet... Régen készült, de a lényeg benne van. Minden nyolcadikosnak és tizedikesnek levetítem kommentár nélkül... az iskolaigazgató kérésére. Látnotok kellene az arcokat! A megdöbbenés, a rosszullét határán vannak többen, de tudniuk kell arról, hogy mi lehet a meggondolatlan tett következménye. De ha google-ban csak az abortusz felvételeket nézitek meg, az is elég. A gyermeknek a szerelem-szeretet gyümölcsének kellene lennie, nem pedig "következménynek, balesetnek".
2009. dec. 14. 19:17

ez szörnyű :( ki képes ilyen borzasztó dologra?

Én ugyan azt csinálnám vele mint ő csinált egy ártatlan kis csöppséggel :(

16. sereva
2009. febr. 25. 09:49
Borzalom!!!!
15. a185a68c5c (válaszként erre: 2. - Rosewood)
2009. febr. 23. 19:21
Én is azt olvastam, hogy megölelés, azért kattintottam ide. Meglepődve olvasom, hogy teljesen más téma :( Borzasztó az ilyesmi...
2008. nov. 27. 19:43
Egyébként én is elítélem a csecsemőgyilkosságot elkövető "anyákat"!!
2008. nov. 27. 19:42
És mi van azzal a nővel aki egyszer nem inkubátorba, hanem egy orvosi rendelőben hagyta a babáját? Ha jól tudom az inkubátorban hagyott baba anyját nem kutatják fel, de ezt a nőt meg keresték, holott szerintem ugyan olyan jó helyre tette a babát! Illetve még mindig jobb, mintha egy emésztőbe dobta volna, nem??
2008. okt. 13. 12:36
elitélem.sokan meg szeretnének és nincsen.mire valók akkor a kórházaknál elhelyezett inkubátorok? kérdem én. az ilyen mocskoknak nincs lelkiismeretük.
11. ALLICS (válaszként erre: 8. - Nike)
2007. nov. 10. 15:14
De itt most az ójszülött gyilkosságról van szó
10. Joyce
2007. aug. 2. 21:36
Azok a halálesetek nem az anya hibájából történnek.
9. KGyula (válaszként erre: 8. - Nike)
2006. szept. 11. 22:59

Szia Nike!


Az emberölés elkövetési tárgya, pontosabban passzív alanya csak élő ember lehet. A magzat nem számít élő embernek, egészen a tolófájásokig. Ez nem morális probléma, hanem orvosi szakkérdés. Így döntött a jogalkotó.

8. Nike
2006. szept. 11. 22:15
És milyen indokkal bűncselekény az egyik, a másik pedig nem? Magyarul a magzatelhajtás milyen jogi indokkal NEM gyilkosság? Az anya önrendelkezési jogán kívül esetleg.
7. KGyula (válaszként erre: 6. - Nike)
2006. szept. 11. 22:10

Büntetőjogilag: a tolófájások megjelenéséig méhmagzat; azt követően már újszülött.


Az előbbi elpusztítása magzatelhajtás, az utóbbié emberölés (újszülött megölése).


Polgári jogilag más a helyzet. Polgári jogi jogképességgel csak az élve született ember rendelkezik. Ámde, a méhmagzatnak is lehet gondnoka...

6. Nike (válaszként erre: 3. - KGyula)
2006. szept. 11. 22:07
Csak jogilag (nem etikailag) mi a különbség az újszülött és a még meg nem született magzat között?
2006. szept. 11. 21:04

Mióta több korháznál is van, ahová le lehet helyezni a piciket...még jót is tenne egy örökbefogadóval és gyilkos se lenne abból a nőből, aki megszülte. Mert az a nő nem anya.

Sőt. Ilyen hely pl. Rómában régesrégen is létezett, egy korház oldalában volt egy forgólap, oda lehetett tenni a nemkívánt babát.

2006. szept. 11. 20:58
pont ma gondoltam arra,hogy leírom ezzel kapocsolatban a véleményem....de szerintem még emésztgetem....de hamarosan leírom.
2006. szept. 11. 20:54
Kemény cikk lesz ez, kedves rosenwood. Nem is cikk, hanem egy minitanulmány részletekben. Bár az eredeti változat 2000-ben íródott, egy-két jogszabályváltozást nem számítva, a mai napig aktuális. Sajnos.
2006. szept. 11. 18:23
Anya vagyok, és hajlamos félreolvasni. Amikor megláttam a cikk címét, először azt olvastam, ÖSZTÖNBŐL, hogy az újszülött megölELése. Ez nem lehet véletlen félreolvasás...
2006. szept. 10. 13:55
Tanulmány az Ügyészek Országos egyesülete és a legfőbb ügyész által - Kozma Sándor emlékére -hirdetett tudományos pályázatra.

A tanulmány célja, hogy bemutassa e delictumot történeti fejlődésében, a számadatok tükrében és dogmatikájában, valamint kitérjen a bizonyítás nehézségeire, továbbá megvizsgálja, ad absordum megkérdőjelezze az új tényállás beiktatásának megalapozottságát.

Ugrás a teljes írásra: Az újszülött megölése I.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook