Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit kell megnézni, ha lakást vásárolsz? fórum

Mit kell megnézni, ha lakást vásárolsz? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. febr. 28. 15:56

Először a tulajdoni lapot, amit Te magad veszel szemügyre a földhivatalban.

Majd a szomszédokat, mert ez a következő bukta.


És a pénztárcádat!

32. vikcsoka (válaszként erre: 11. - Burkuska)
2008. nov. 9. 21:24
Köszönöm szépen!!!Kis csibészke már 10hónapos :)
2008. nov. 9. 18:35

Lakásvásárlásnál mindenképp térjetek ki a szennyvízelvezetésre is! Van-e átemelő szivattyú, a Vízmű üzemelteti-e, vagy a ház? Mi nem kérdeztük meg, és most szembesültünk azzal, hogy ha a szivattyúk bedöglenek, a háznak kell kifizetnie a javítást (kb.40e/javítás/szivattyú), és/vagy a cserét (250e/szivattyú; összesen 4 db van), mivel a telekhatáron belül vannak. Vááá!

:-(((

30. sereva
2008. nov. 9. 17:09
A lakás állapotát,a rezsit és a szomszédokat.
29. Burkuska (válaszként erre: 27. - Csókica)
2008. nov. 9. 12:55
a nedvességtől lett olyan
28. csókica (válaszként erre: 27. - Csókica)
2008. nov. 9. 12:42
leglettelve::))
27. csókica (válaszként erre: 26. - Burkuska)
2008. nov. 9. 12:27
és ha a göröngy mégis hullám,akkor nincs jól leglettlve!!))
26. Burkuska (válaszként erre: 25. - Csókica)
2008. nov. 9. 12:23
Akár.Nem értek hozzá,nem tudom:(
2008. nov. 9. 12:15
ha a nedvesség miatt göröngyös,akkor az leis potyoghat,szerintem.
24. Burkuska (válaszként erre: 23. - Supin)
2008. nov. 9. 11:23
Na,megnéztem egyet...fura volt,h a fal egy-két helyen "göröngyös" volt,nedvesség miatt...földszinti lakás,tehát nedves lehet?Nem volt dohos szag,csak ez a fura kidudorodás volt.Szerintetek?
23. supin
2008. nov. 9. 10:50
Mindent!!Főképp a fütés ,boyler stb.. ami drága..
22. Nívea
2008. nov. 9. 10:21
Hát a bútort nem vettük bele a szerződésbe, mert nem akarta a vevő a hitel miatt. Ugye kamatot nem kell kifizetni, kifizeti zsebből. És mondta, h majd szerződésen kívül megbeszéljük és kifizeti. Most meg állítja, h ugy volt megbeszélve, h az benne van az árba. Így károsodtunk 100e ft-tal(kb.). A jó szívünk. Előbb beköltözhettek a lakásba, minthogy átadták a pénzt, és azzal is a határidőtől késtek 3 napot. Akiknek sok pénzük van, és jól megy, azok a legszemetebb, legfukarabb emberek. Hát így ennyi röviden.
21. csókica (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2008. nov. 9. 09:57
Mi már elég régen,1980-ban vettünk egy családiházat,amely csak 0,75%-ban volt kész,mert meghalt a tulaja,kb 3 éve cseréltük át a viz-és villanyvezetéket .Csak hirtelen mikor olvastam, a beirást,rögtön a vezetékek jutottak eszembe,hogy arra sokan nem gondolnak::)))Pedig nem olcsó dolog:))
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Csókica)
2008. nov. 9. 08:13

Ez megoldható egy szerződéssel, nyilatkozattal az eladórészérl, melyben kijelenti a vezetékek x,y időbencserélve lettek x, vag egész szakaszon, amennyiben kiderül nem igaz amit ő állított akkor kártérítenie kell a vevőt. A villany azértt könnyebben ellenőrizhető a falon lévő villanydobozoknál egy villanyszerelő látja a kötéseken 120 éves aluminium vászonozott vezeték,vagy új kábel van behúzva. A vízvezetékkel is hasonló a helyzet az emberek a hidegburkolás előtt szeretnék tudni, hogy 2 hét múlva nem lyukad ki a vezeték ezért általában azt is megcsináltatják. A gázvezeték cserénél viszont a gázművek engedélye kell, tehát szintén van nyoma. Magának a házé viszont a közösképviselőknél szokott lenni.

Egyébként egy közösképviselő elég sok mindent tud mondani a lakásról, házról, hiszen minden probléma nála csapódik le.

19. Burkuska (válaszként erre: 15. - Nívea)
2008. nov. 9. 08:02
Mivel szivtátok meg?Mi történt?
18. ELEN
2008. nov. 9. 06:53

a fekvését mindenképpen!amelyik lakásba nem süt be a nap,nagyon hideg tud lenni amikor MÉG nincs,vagy MÁR nincs fűtés.

azután jöhetnek a belső dolgok

2008. nov. 9. 02:50
fontos lenne a viz és a villanyvezeték is,de sajnos az nem látható!!))
2008. nov. 9. 01:53
Elsönek az árát.Környékét, tégla vagy beton?
15. Nívea
2008. nov. 8. 22:32
Ja igen. És minden legyen benne a szerződésben, hogy ne legyenek félreértések. Mi megszívtuk a naivitásunkkal és jó szívünkkel :(
2008. nov. 8. 22:21

Én még amit megnéznék a fölsoroltakon kívül,hogy pl az ablakok milyen állapotba vannak.Vagy a padló milyen állapotba van.

Nem elhanyogolható egyik sem ha cserélni kell ,mert el van rohadva.Elég húzos tud lenni egy ablak csere.

13. csibiusz (válaszként erre: 2. - Burkuska)
2008. nov. 8. 22:10
Amennyiben megfelel a lakás minden szempontot figyelembe véve, a tulajdoni lap ami döntő.Sok mindent el árul. / kinek a tulajdona, hány tulajdonos van,van e tartozás, jelzálog bejegyzés a lakáson, haszon élvezettel terhelt, stb./
12. Regus
2008. nov. 8. 22:05
Brukuska, nagyon fontos, hogy megnézd a lakás tulajdoni lapját! Hogy valóban a tulajdonos árulja-e a lakást.
11. Burkuska (válaszként erre: 10. - Vikcsoka)
2008. nov. 8. 22:00
Gyönyörű a kisfiad!!!!!:)
10. vikcsoka (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2008. nov. 8. 21:55
Hát igen nekünk cirkó fütés van és super!!!
2008. nov. 8. 21:55
Köszönöm.)Figyelek:)
2008. nov. 8. 21:54
A legjobb a családi ház ott nem szól senki nincs közösköltség stb.,de a mostani Lakóparkok nagyon jók és otthonossak,mi abba lakunk.Bár az álmunk az családi ház.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Burkuska)
2008. nov. 8. 21:54
Kifelejtettem a fűtést, nem mindegy egyedi a fűtés vagy táv, esetleg központi. Részemről az egyedire szavazom. Mikor újjították fel a házat, tetőt stb. Mennyi a közös ktg.? Nem igazán esik jól az embernek beköltözik a lakásába és azonnal megemelik a közös ktg.-t, mert akkor cserélik a tetőt. A külső csíny ne tévesszen meg, a frissen festésre, tapétázásra gondolok , hiszen lehet, hogy valamit takarni szeretnének vele.
2008. nov. 8. 21:49
Ja, és a rezsi előreláthatólag(távhő nagyon drága)
2008. nov. 8. 21:49
Milyen fekvésü a lakás.Hányadik emelet,fal szomszédok vannak-e.Merre néz az ablak,lehetöleg parkra ,ne a szemét tárolóra.
2008. nov. 8. 21:48
Hát mi most adtunk el egy lakást. De ha én venném, akkor mindenképpen döntő lenne, hogy hanyadik emelet(mert minél magasabb, annál több esély van betörésre). Lift állapota. Elosztás, szobák száma. A fürdő tisztasága(mert azért retkes mosdóba nem szívesen mennék, ha később tiszta lenne sem). A szomszédokat, milyen zajos a környezet(lift, szomszédok, autók). Milyen fekvésű a lakás(én a keletit szeretem). A környék(bolt, gyógyszertár, orvos). A nyílászárók. És nem árt, ha az ablak valami parkosabb részre néz. Kb ennyi. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook