Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1369. eva7171
2013. máj. 12. 22:27
Még annyit írnék a 6 db-os vitaminról,hogy a természetgyógyászom szerint elég napi 3.Ez akkor is több mint egy féldoboz centrum.Nekem semmit nem okozott,mert napi 3000mg c-vitaminnal hamarabb már edzésbe kerültem ,plusz gyógynövények.
1368. eva7171 (válaszként erre: 1367. - Sylvia81)
2013. máj. 12. 22:14

Nekem a tavaszi allergiám elmúlt,gondolom mert az immunrendszerem rendbe jött.Engem is mérgeztek az orvosok szépen de 1 éve nem láttak és max fogorvos és a természetgyógyászom(ő hozott rendbe)marad.Sokan azt mondják azért van az allergiás tünetük mert a szervezetük igy reagál,de jó az immunrendszerük.Pedig fordítva igaz az egész,a tünetek nem lennének ha rendben lennének.

Szia,jó éjszakát

1367. Sylvia81 (válaszként erre: 1366. - Eva7171)
2013. máj. 12. 21:44

A következő majd a szteroidos lesz...

Azt add össze, hogy allergia ellen már van védőoltás!

Azt hittem, agyam eldobom, mikor Felem mesélte. Nem akarom tudni, mi van benne... :(

(Mellesleg Felem megjegyezte, hogy nekem lehet, jól jönne. Ahha, meg mindjárt hozzá az ebola is - az legalább látványos.)

1366. eva7171 (válaszként erre: 1365. - Sylvia81)
2013. máj. 12. 21:27
Írnék egy péntek reggeli music-fm elhangzó reklámot:A szúnyogok ellen már nem hatásosak a régi bevált módszerek pl.x,vakarás stb.csak a hisztamin alapú allergiás gyógyszerek az egyetlen megoldás.Lehet hogy még védőoltást is kitalálnak rá
1365. Sylvia81 (válaszként erre: 1363. - Eva7171)
2013. máj. 12. 20:34

Pont ezért: a médiákok hibája.

Azt, aki felhajtja a szemellenzőt, ne adj' Isten megpróbálja levenni, az máris közveszélyes és emberiségellenes.

Figyi, ha a csapból is az folyik, hogy kell XY carság, akkor akinek nincs a helyén az esze, az bekajálja. És utána hiába tolsz az orra alá akármit, nemcsak arra a dologra fogja mondani, hogy hülyeség, hanem csípőből le fog hülyézni téged is. Sőt, tovább megyek, igazából ez is a média miatt van. Amint ugyanis valahogy be lehet támadni valakit, aki nem hódol be nekik feltétel nélküli alázattal (és nem ny_l be csontig), azt apró miszlikekbe tépik.

Nem is kell kilépnünk ebből a topikból, mert Vele is pont ezt próbálják tenni, de ha kell még egy példa, álljon itt Geréb Ágnes neve. De szerintem lehetne folytatni a sort...

1364. Sylvia81 (válaszként erre: 1360. - Kiskecske67)
2013. máj. 12. 20:27
Azért annyira még nem vagyok süket, hogy ordítani kelljen velem... És annyira hülye sem, hogy annak kelljen nézni.
1363. eva7171 (válaszként erre: 1360. - Kiskecske67)
2013. máj. 12. 20:16

Végre egy értelmes ember!!!!!!!!

Gyermekem is ebben a percben veszi be ezt a vitamint.Örülök hogy ő már nem a sötétségben nő fel.

Ebben a modern-számítógépes,internetes világban nem értem miért tudnak kevesen arról,hogy hazugságok többkelege vesz körül minket.Csak saját magunkon segíthetünk,az orvostársadalom a gyógyszergyártó nagyhatalommal vezet félre minket a minden lében médiával együtt.Sokat tudnék még írni.:)

1362. eva7171 (válaszként erre: 1361. - Thotty)
2013. máj. 12. 20:02
Csak jókat mondhatnék,de még mindíg szemellenzősek az emberek.Nézdd meg az előadásait könnyen megtalálod:név videói,Sokat megtudhatsz arról,hogy mindíg is jó volt a koleszterined csak nem kellett volna gyógyszert szedni rá.Minden betegséget hiányállapotok okozzák(vitaminok,ásványianyagok,nyomelemek)Jó úton indultál csak ne térjél le róla,ha fontos az egészséged.:)
1361. Thotty (válaszként erre: 1355. - Gabylala)
2013. máj. 12. 19:11
Mára megváltozott a rossz véleményem a Lenkei multivitaminról, ugyanis nem tudom másnak köszönni a 100%ban tökéletes laboreredményemet! :)és mindössze 2 hónappal a vitamin szedése után! Mindig is magas volt a koleszterinem, trigliceridem, alacsony a cukrom. Bár én még mindig csak 2 szemet veszek be a 8 helyett. :)
1360. kiskecske67 (válaszként erre: 1332. - Sylvia81)
2013. febr. 20. 09:55
KÖNYÖRGÖM OLVASSÁTOK EL A LENKEI KÖNYVEKET ÉS MINDENT MEGTUDTOK! AZ INTERNETEN IS VAN FENT RENGETEG VIDEÓJA, ÉRDEMES MEGNÉZNI ŐKET! ÉN HISZEM ÉS ISZOM MINDEN SZAVÁT, MERT TUDOM, HOGY IGAZ ÉS JÓ EMBER!
1359. kiskecske67 (válaszként erre: 1345. - A.lapos)
2013. febr. 20. 09:51
Hali! Én például itt vagyok!
1358. kiskecske67 (válaszként erre: 1352. - A.lapos)
2013. febr. 20. 09:46
Drága! Ez is gyógyszermaffia egyik aljas húzása! Mindezen értékeket igyekeznek időnként picit lejjebb vinni, pont azért, hogy zabálhassa a sok, szerencsétlen birka a "gyógy"-szarokat! Ezen értékek egyébként is egyénenként mások és mások, nem lehet határt húzni, hogy mettől sok és mettől kevés!
2013. febr. 20. 09:43
NE A "GYÓGY"-SZARTÁRBAN VEGYÉTEK MEG A VITAMINOKAT, MERT AZ OTT KAPHATÓ DOLGOK ÁLTALÁBAN NEM SOKAT ÉRNEK! EZEN KÍVÜL PEDIG NEM KÉNE TOVÁBB GAZDAGÍTANI A SZEMÉTLÁDA "GYÓGY"SZARIPART! SAJNOS ÍGY IS GAZDAGÍTJA ELÉG SOK OSTOBA!
1356. kiskecske67 (válaszként erre: 1354. - Thotty)
2013. febr. 20. 09:40
Tapasztalatból tudom, hogy az első napokban előfordulnak rosszullétek. Nálunk többen szedik a családban a Lenkei vitaminokat és csak a kislányomnál nem okozott semmi gondot az első napokban, a többieknél előfordultak hasmenések, szédelgés. Ez normális dolog! Gondolj bele, hogy a szervezeted hirtelen megkapja mindazon anyagokat, melyek eddig meg voltak vonva tőle, természetes, hogy hirtelen nem érti, hogy mi van! Mi ez a habzsi-dőzsi! :) NE HAGYD ABBA, FOGYASZD TOVÁBB, vagy esetleg először szedj olyat, mely nem tartalmaz annyi vitamint és csak idővel állj át az erősebbre!
1355. gabylala (válaszként erre: 1354. - Thotty)
2013. febr. 12. 16:13

Ha megfelelőek az arányok, márpedig a Dr. Lenkei vitaminokban tökéletesek, olyan, hogy vitamin túladagolás nincs. Azt javaslom, hogy irj egy emailt a doktor úrnak vagy az öccsének /Dr. Lenkei György/, ezzel kapcsolatban és mondd el a tapasztalataidat. Biztosan válaszolni fognak rá.

Egyébként Dr. Lenkei Gábor: Miért van szükségük az egészséges embereknek vitaminpótlásra c. könyvében

van egy rész 218.oldal-Kezdeti felkavarodottság


Azt irja:

"Igaz ugyan, hogy nem gyakori, de időnként előfordul egy érdekes jelenség. Olykor a megfelelő mennyiségű vitamin, ásványi anyag, nyomelem biztositásakor eleinte, átmenetileg megjelenik némi felkavarodottság.

Egyesek múló émelygésről, mások átmenetileg fokozódó álmosságról, olykor egy kis tompaságról, néha az emésztés futó megváltozásáról, esetleg hasmenésről számolnak be. Volt olyan akinek egy rövid időre pattanásosabb lett a bőre. Egy fogyasztó arró irt nekem, hogy olyan élménye volt, mintha a teste, igaz, nagyon enyhe formában , de végigment volna a múltbéli betegségein, amelyeket, úgy tűnt, már réges-régen maga mögött hagyott."

Lehet nálad is erről lehet szó. Ezért irtam, hogy vedd fel a kapcsolatot valamelyikükkel, segitenek.

A Lenkei doktor vitaminösszeállitásai nagyon jók ezt már több, mint 50 ezer fogyasztói tapasztalat támasztja alá, köztük a mi családunk és baráti körünk is. Én viszont szivből ajánlom ezeket a készitményeket.

1354. Thotty
2013. jan. 5. 15:27

3 napja vettem meg a Lenkei alap multivitamint és azóta éjszaka nem tudok aludni, rémálmaim vannak, nappal ingerült, feszült vagyok, remegek. Utánanéztem, mi lehet... Hát B vitamin túladagolás!!! Csak a B1 vitamint ha megnézzük: napi 1-2 mg a javasolt, sportolóknak is max 7-8mg!! Mennyi van a Lenekeiben??: 300mg!!!

Nézzetek utána, mit okoz a túladagolás! amit fent leírtam.. Régebben szedtem a B Max multivitamint Dr. Chentől, abban sem kevés a B vitamin (50mg) és most emlékeztem vissza, hogy akkor is, bár enyhébben, de hasonló tüneteim voltak.

Szóval én nem javaslom a napi adagot a Lenkei vitaminból csak nagyon a töredékét, viszont akkor meg a többi vitaminból veszel be keveset....

1353. Hajca
2012. febr. 27. 20:28
Én már 2006 is szedtem a vitamint,más kiszerelésben.Mindig meg voltam vele elégedve,sőt az árakat is össze lehet hasonlítani a gyógysztban kaphatókkal... amúgy azóta, hány év is telt el? kb 3-4 napig vagyok náthás,mindig enyhébb, kis tüsszögés, szóval nekem nagyon bejöttek ezek a vitaminok. Van,hogy szüneteltetem, és van hogy mást is szedek, dm-ben kaphatót, ajánlom ezt is, 22 féle vitamin van benne.
1352. a.lapos
2012. jan. 8. 10:59
Laikusként kérdezem : vérvételkor a laboreredmények normálértékeit hogyan határozták meg? Tudom, határértékek között ingadozik a normál érték. De ezek a határértékek minden egyes embernél ugyanazok lehetnek?
1351. a.lapos
2012. jan. 8. 10:50
Olvasom sok helyen : a rák "ellenszere" a B17 vitamin. A Lenkei csomag miért nem tartalmaz? Vagy nem voltam elég figyelmes?
1350. a.lapos
2012. jan. 8. 10:48

Más. A tudósok körében vita tárgyát képezi, hogy miből mennyi volna az elegendő. Legalábbis én így látom a helyzetet. Pl. van, aki megesküszik, hogy elegendő a napi 60mg C-vitamin napi bevitele, míg mások 8000mg-okról beszélnek.

Számomra nagyon elszomorító, hogy 2012-ben is itt tartunk. Nem ismerjük még most sem a saját szervezetünket. (Vagy csak nem akarják tudtunkra adni, mi is az igazság, érdekeik miatt (amiről Lenkei beszél - ki tudja).

A hunzák 90-120 éves átlagéletkora a természetes. Ez szerintem tény. Nem a mi 60 évünk. Nem ők a csodaemberek, hanem mi vagyunk a "gyengék" (szépen fogalmaztam).

Viszont ezek ismeretében (hunzák) miért nem nézik meg, hogy ők hogyan és mit táplálkoznak. Elegendő volna szerintem 1 havi étkezésüket vizsgálni. Abból megállapítani, miből mennyi tápanyagot vesznek magukhoz. Ez lehetne szerintem a kiindulópont. Vagy ezt már megtették tudósok? Valószínűleg.

Kétlem, hogy ők akkora adagokat vennének magukhoz nap mint nap, mint amit Lenkei ajánl. Jó, tudom, hogy mi jóval stresszesebben élünk, valamint itt a légszennyezettség kérdése, az elektroszmog, a víz fertőzöttsége, stb...

1349. a.lapos (válaszként erre: 1348. - Estefani)
2012. jan. 8. 10:30

Hát igen, megnéztem amit ajánlottál, nem nekem való anyagilag. Viszont találtam olcsóbb, természetes összetételű multivitamin készítményt (30 db-os, 1520 Ft). Ezzel csak az a gondom, hogy töredékét tartalmazza a Lenkei félének (pl. C-vitamin 60mg).

Tudni kellene, milyen különbségek vannak a term. és szintetikusak között, akkor lehetne igazán mérlegelni.

1348. Estefani (válaszként erre: 1347. - A.lapos)
2012. jan. 8. 08:57
Vannak a pharmanex cuccai elég jók de horribilis áruk van. Szedtem a lifepackot, jó volt, de rohadtdrága. Amcsiknak van kifejlesztve nem nekünk Magyaroknak.
1347. a.lapos (válaszként erre: 1346. - Estefani)
2012. jan. 7. 22:28

"Természetes" vitamint szerintem nagyon nehezen találunk a piacon (ha van egyáltalán),mivel jóval kevesebb vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet tartalmaznak manapság a gyümölcsök, zöldségek (töredékét, 10-50%-át), mint régen. Ha valóban ilyen kis adagban tartalmaznak, vajon hány tonnát kellene termelnünk, hogy tabletta formájában annyit el tudjanak adni, hogy mindenkinek jusson?

Pirosalma nicknevű felhasználó nagyon jól leírta a "szintetikus" vitamin fogalmát.

Kíváncsi volnék olyan vitaminkészítmény nevére, melyek természetes növényi kivonatokat és teljes vitamin-komplexeket tartalmaznak.

Mert van ilyen biztosan.

Utánanézek...

1346. Estefani
2012. jan. 7. 20:25
Én szedtem elég sokáig. Jó volt. Azért hagytam abba mert folyton éreztem magamon annak a sárga vitamin szagát és nagyon nem szerettem. Pedig jó a cucc, csak nincs benne túl sok természetes anyag.
1345. a.lapos
2012. jan. 6. 12:29

Hahó! Valaki? Van itt valaki?

Miért nem válaszoltok? Talán tudom.

1. Lezártnak tekintitek ezt a kérdéskört.

2. "Átpártoltatok" másik fórumra (ti kis hűtlenek).

3. A készítményt kipróbálók "átszellemültek", vagyis már a "túloldalról" figyelik a még élők történéseit.

4. A készítményt ellenzők az általuk oly nagy becsben tartott pirulák mellékhatásaitól "szenvednek" a 3-ik pontban leírtak szerint.

5. Még nem józanodtatok ki a szilveszteri mulatozás után és képtelen vagytok bárminemű ésszerű gondolatokra.

6. Írjak még?



Na, természetesen poénnak szántam minden pontját (a 2-iktól mindenképp) :)

Remélem tudunk még eszmét cserélni ezen az oldalon.

1344. a.lapos
2012. jan. 5. 00:15

Először is hadd kívánjak mindenkinek boldog új évet!

Számomra újdonság ez a téma, hiszen Lenkei doktor könyvével 2011. novemberében találkoztam először.

Kiolvasása után kérdések tömkelege sokasodik tudatlan szürkeállományomban.

Véleményem van a témáról, de azt most nem fejteném ki, talán később.

Az első 500 hsz-t elolvastam – türelmesen - , de a maradék 800-at már nem, ennyire futotta az energiámból, így előre elnézést kérek, ha már feltették előttem az alábbi kérdéseket mások.

1. Valóban tartalmaz Lenkei vitaminösszeállítása arzént, higanyt, uránt? Ezt honnan tudjátok? Biztos információ?

2. Van ugye egy tudományos bizottságok által (EFSA) meghatározott felső beviteli szint.

Az Alap vitaminösszeállításában ezek szerint pl. a B6 vitaminból (mert sok hatóanyagtartalom nak nem ismert a felső beviteli szintje) dupla annyi van, mint amennyit ezek a bizonyos EFSA tudományos bizottságai meghatároztak felső beviteli szintként (25mg helyett 50mg-ot tartalmaz). De ugye azt az 50 mg-ot 8 tabletta biztosítja?

Mert akkor nagyon egyszerű dolgom van, - és ha én inkább az EFSA-nak hiszek - , akkor annyi csak a teendőm, hogy a Lenkei vitaminjaiból az őáltala javasolt, számára elfogadható, még biztonságosan szedhető napi mennyiség helyett (8 tabl) én csak a felét, vagy annál kevesebbet fogyasztanék naponta.

Jól értelmeztem?

3. Többen felvetették, hogy az sem jó, ha hirtelen, nagy dózisban kezdjük el szedni ezeket a készítményeket, mert könnyen hozzászokhat a szervezet, s ha leállunk vele, a nagy dózis hiányától is úgyszintén könnyen megbetegedhetünk.

Ezt elkerülhetem egy piramis módszer alkalmazásával? A piramis módszert én így értelmezem : x napig 1 tabletta, x napig 2 tabletta, x napig 3 tabletta, x napig 4 tabletta, majd lefele ugyanez : x napig 3, majd 2, végül 1 tabletta.

A kúra így olyan hosszú lehet, amilyennek én szeretném.

Mondjuk én csak az ALAP összeállítást szedném, max. 3 hónapig, és a kúrák között legalább 1 hónapot pihentetnék.

Így volna értelme?


Egyelőre ennyi kérdésem volna, a többit máskor.

Köszi!

1343. Sylvia81 (válaszként erre: 1342. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 27. 13:49
Olyan kicsivé "tördeli" össze, hogy emésztetlenül átjut a bélfalon. Erre gondoltam.
1342. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1341. - Sylvia81)
2011. okt. 26. 19:40
A homogénezés (a tejzsírt apró cseppekké "aprítják") csak emészthetőbbé teszi a tejzsírt, egy egyszerű fizikai eljárás, semmiféle káros következménye nincs. Szerintem te nem erre gondolsz.
1341. Sylvia81 (válaszként erre: 1339. - Várhegyi Márton)
2011. okt. 26. 17:14

Ahha...

Bezzeg arról nem kárrog senki (ezt a kárrogást nem rád értem!!!), hogy milyen hatásai lehetnek a homogénezett tej fogyasztásának...

1340. Sylvia81 (válaszként erre: 1338. - Pan Dóra)
2011. okt. 26. 17:12

Jah, én jól vagyok így gebén. :) Némileg torzult az énképem, én így tetszem magamnak. De ha 56 leszek, az is csak azért fog zavarni, mert sóher vagyok, és szarul fog esni, hogy vehetek magamnak új nadrágokat...

Bezzeg a lányaimtól nem sajnálom ám! :D


Amúgy meg képes vagyok este 10kor kakaós nápolyit enni, de még csak véletlenül sem diétásat, mert az aszpartámot kerülöm, ha csak lehet.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook