Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kötés fórum

Kötés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. aug. 24. 00:31

Kedves Mindenki!


Budapesten keresek valakit, aki vállalná 4-5 egyedi mintás kardigán megkötését egy hónapos határidővel. A minták előre meghatározottak, bonyolultak. Szívesem veszem a válaszokat, ötleteket itt vagy az apeterpeter@freemail.hu email címen.

95. Kata013 (válaszként erre: 93. - Kati67)
2008. aug. 23. 19:44
Már sok mindent megkötöttem,de angolpólyával még nem találkoztam.Ha sikerülvilyet kötnöd,szivesen megnézném és át venneém az ötletet.Jó munkát hozzá!
94. Kata013 (válaszként erre: 92. - 7cf7d7012b)
2008. aug. 23. 19:36
Nagyanyáink már kitalálták a öt tűvel tórténő zoknikötés tecnikáját,nem igazán kéne ezen változtatni.Némi ügyesség,türelem és máris nem probléma az öt tű.
93. Kati67
2008. febr. 23. 11:39
Sziasztok! Olyan kötést keresek amivel lehet angol pólyát kötni! A segítséget előre is köszönöm!
92. 7cf7d7012b (válaszként erre: 89. - Csinchylla)
2008. febr. 21. 07:33
Két tüvel szerintem nemlehet zoknit kötni mert a zoknin nem lehet varrás, a körkötőtüvel esetleg ha van már olyan aminek rövid atü meg a madzag része..
2008. febr. 20. 19:49
Sziasztok! Én most kezdtem el kötni. Ha már ismered a síma és a fordított kötést, akkor lehet sikerélményed. Találtam egy mintát, ami tök egyszerű és elég jól mutat: Minden páratlan sor síma, minden páros sorban pedig 1 síma, 1 fordított az egész sorban. Ezzel a mintával kisvakondos pulcsit kötöttem az unokámnak, igaz, hogy nagy lett, de jövőre jó lesz rá.
90. Szapi
2008. febr. 6. 14:12
Ha jól emlékszem a nyolcvanas évek végén jelent meg: Egy nap alatt elkészül. Sapkák, sálak, zoknik, fejpántok leírását tartalmazza. Ebben biztosan találsz használható leírást, anno én is ebből dolgoztam. A könyv sajnos nincs meg, így leírást nem tudok adni.
2008. febr. 5. 16:35
Sziasztok! Valaki le tudná nekem részletesen írni hogy 2 tűvel hogyan kell zoknit kötni? mert csak külföldi oldalon találtam leírást azt meg nem igazás értem... előre is KÖSZI!!!
2008. febr. 1. 21:25
zsuzsi kötőgéphez szeretnék egy leírást kérni
87. 004e374f91 (válaszként erre: 86. - 004e374f91)
2008. jan. 4. 16:45

ha esetleg nem tud küldeni, akkor előkeresem az enyémet. Nekem is van kötőgépem, még nem haszáltam, mert nagyon asztalhoz kötött én pedig tv előtt szoktam kötni, nekünk ott nincs úgy asztal, hogy tv-t is tudjak közben nézni. Előkeresem az én használtai utasításomat, az is jó lesz vmire biztos. Talán a jövő hétre..., azért ajánlom először inkább a másik fórumost.

Itt néztem meg, hogy milyen a Zsuzsi kötőgép, nekem is ilyen, csak vastagabb a foga.

Ha mégis én küldjem, emailt írj légyszíves, nem ritkán vagyok itt.

86. 004e374f91 (válaszként erre: 85. - Thymmi)
2008. jan. 4. 16:42

Írd be a google-ba, hogy zsuzsi kötőgép, és kapsz néhány hozzászólást.

Egy hasonlót találtam itt:

[link]


itt a 49. hozzászólásban venne vki, hátha már sikerült neki és tudja is használni.

85. Thymmi
2008. jan. 3. 16:20

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, kaptam egy Zsuzsi kötögépet és nincs hozzá leírásom!

Valakinek véletlenűl nincsen ilyen leírása!

Köszönettel Thymmi!

84. 004e374f91 (válaszként erre: 53. - C299b9bcdc)
2007. dec. 31. 12:35

Végigolvastam a hozzászólásodat, és én is így gondolom, hogy kevesen kötnek, kevés a bolt, stb. stb. A boltban szebbnél szebb kötött holmikat lehet vásárolni -legalábbis Miskolcon, 3-4000-ért-, amit én is meg tudnék kötni. De ha megveszem a fonalat, akkor nagyjából ennyiben van vagy vmivel drágább. Főleg, ha - a nekem legszebbet venném - ami nem egyszínű fonal, hanem árnyalataiban van pl. zöldben, kékben, stb. stb. Ezek min. 500, és kb. 100-125 m. Ilyenkor gondolom ugynazzal a mintával kisebb területű részt tudok kötni, mint a 250 m-rel? Ami szintén középvastag? (Ha jól emlékszem a 250 m-re)


Én már csak a magam szórakoztatására kötök, mert szeretek kötni. Inkább járjon a kezemben a kötőtű a film alatt, mint szaloncukit majszoljak:)))))

83. 004e374f91 (válaszként erre: 82. - 98add9fb2d)
2007. dec. 27. 19:50
Könyvtár? Én kb. 10 évesen tanultam meg kötni, könyvből. Anyukám a simát tudta megmutatni, ennyire emlékezett, idővel kiderült, hogy ez az angol sima... :)) Azóta is nekem a sima angol sima, a fordított pedig a magyar fordított. Hidd el, ha kedved van hozzá, időd is - csak eleinte kell,utána már gyorsan haladsz -, akkor tuti meg tudsz tanulni. Olyan könyvet keress a könytárban, boltban, ahol nemcsak 1 mondatban írják le, hogy hogy néz ki a sima kötés, hanem kicsit hosszabban. Tuti vannak ilyen könyvek. Ha nekem 10 évesen sikerült, neked is fog, tuti! Kezd sállal, az alap minta a sima, fordított, ezt tanuld meg a könyvből, utána már erre épül az egész.
2007. dec. 11. 16:30

Sziasztok!

Szeretnék kötni megtanulni de teljesen az alapoktol,hogyan tudnám ezt teljesen elsajátitani segitségem nincs mert körülöttem senki nem tud kötni....és külföldön élek!!

Köszi

81. emre98
2007. dec. 6. 19:32

Üdv Mindenkinek!

Nos a helyzet az h szeretnék köttetni egy kárómintás mellényt.A mamám meg is csinálta volna csak mondta h nagyon sokáig tartana, így azt javasolta h keressek olyan valakit akinek van gépe. Nem tudom, h az itt jelenlévőknek van-e de ha van kérem irjanak az e-mail címemre.Természetesen a mellény készítését megfizetném.Nagyon rég szeretném már ugy h remélem tudnak segíteni. Előre is köszönöm

80. HViki
2007. dec. 4. 14:13

Sziasztok!

Én is szeretek kötni, csak éppen nem haladok valami gyorsan és sajnos időm sincs sok. De azért készítettem a kisfiamnak egy igen helyes sálat. Olyan jó lett, hogy az Öcsém is egy olyat kért karácsonyra, persze más színben. Most aztán kapkodhatok, de azért örömmel teszem.

79. Szapi
2007. nov. 14. 17:12
Most a pennyben vettem nagyon jó áron, és úgy néz ki, hogy nagyon jó fonalat. Igaz, hogy 13-as kötőtűvel kell kötni, jó meleg, vastag pulcsi lesz belőle.
2007. nov. 13. 19:59

Sziasztok! Látom többen kerestek kézimunkaboltot.

Én ráakadtam, és rá is szoktam egy újpesti szuper üzletre. Ha gondoljátok, és útba esik keressétek fel. Hetente vannak oktatások is, különböző témákban, családias légkörben. A helynek van valami olyan vonzereje, hogy már minden héten ott vagyok (többször is), és sok mindent tanultam.

Cím:Kézimunka Birodalom

Budapest, IV. Árpád út 53 (Újpest kp. metro megálló)

Honlapjuk is van!

Adrienn

77. Szapi (válaszként erre: 76. - C.Orsy)
2007. nov. 9. 15:16
Minden évben meghírdetik. Csak az a bökkenő, hogy én ennél olcsóbb fonalból kötök. pedig van néhány új modellem.
76. C.Orsy
2007. nov. 9. 14:03

Sziasztok! Nemrég akadtam rá, hogy a Coats honlapján kötőfonal pályázat van. A megkötött munkák fényképeit lehet beküldeni, és ajándékot nyerni! Érdemes megnézni

Orsi

75. tundver (válaszként erre: 74. - Tundver)
2007. nov. 8. 03:54

Szia, nézd ezt találtam, remélem tudod használni. Otthon van leírásom, de most még dolgozom reggelig. Ír, ha valami van :-) Andi

A zoknikötés rajongói számára előhalásztam a lábbeli készítésének leírását. Remélem valaki hasznát veszi.


A dolog ott kezdődik, hogy az ember eldönti, hogy kinek készül a zokni. Átlagos női zokni esetén én 4 x 12, férfizokninál 4 x 14 szemmel dolgozok. (Az egyéni kötéstipust azért nem árt bekalkulálni.)

Ezekután az egyik tűre felszedjük a kívánt mennyiséget +1 szemet. Ha megvan, elosztjuk négyfelé, úgy, hogy az utolsó tűn legyen a plusz 1. A kötést azzal kezdjük, hogy átemeljük az első tűre ezt a pluszt, és összekötjük az első szemmel. Így meglett a kör.

Most aztán nincs más dolgunk, mint "2 sima - 2 fordított" kombinációval kötögetni - tetszés szerint különböző színű (vízszintes irányú) csíkok kombinálásával - a kívánt hosszúság eléréséig. (A színek váltása mindig az 1. és a 4. tű között történik.)


A sarok kötése a következőképpen történik: a 2. és 3. tűn lévő szemeket egy időre elfelejtjük, ehelyett a 4. tűről folytatjuk a kötést az 1. tűre, és oda vissza kötünk egy darabig. (Egy kötőtűt így félretehetünk.) A színén "1 sima - 1 átemelés" kombináció történik, a fonákján minden szem fordított. Addig kötjük, amig annyi sor lesz, mint szem. (A gyakorlatban: amikor felvéve már leér a földig.) Ha ez megvan, 3 részre osztjuk a szemeket. Ha nem pontosan osztható, a maradék középre kerül. Jelzőfonalakat fűzünk a szemek közé. A fogyasztás során elindulunk a színén, és a második jelzőfonal két oldalán lévő szemet összkötjük úgy, hogy az elsőt leemeljük, a másodikat lekötjük, és áthúzzuk az elsőn.Ezután fordulunk és a fonákján kötjük tovább, a

jelzőfonalig. A két oldalán álló szemet összekötjük - simán, semmi faxni. Fordulás, és így tovább, amíg már csak a középső rész szemei maradnak.


Itt következik az oldalsó szemek felszedése. A tűk találkozásánál érdemes +1 szemet felszedni, hogy ne maradjon luk. Az első sort simán körbekötjük.

FONTOS: Csak a széles lábú páciensek számára kössünk sima szemekkel zoknit. Általában jobb formájú lesz a zokni, ha a 2.-3. as tűn folytatjuk az "2 sima - 2 fordított"-at.



A fogyasztások a következőképpen zajlanak: az 1. tű végén két szemet simán összekötünk, és a 4. tű elején a már ismertetett "egyet lemelek, lekötöm a következőt, majd áthúzom az elsőn" módszer alkalmazandó. Matematikailag a fogyasztás így ábrázolható: 0-1-2-3-4--4 stb. (A számok a fogyasztások között megkötendő sorok számára vonatkoznak.) Addig fogyasztunk, amíg elérjük az eredeti szemszámot. Itt már közeledünk a vég felé: addig kötögetünk, amíg a zoknikezdemény eltakarja a delikvens kislábujját. Ha ez minden kétséget kizáróan megállapítást nyert, belefoghatunk a lábujjrész kialakításába.


Ha páratlan szemszámmal dolgozunk, gyorsan kössük össze minden tűn a 2 utolsó szemet - ezt a lépést ajánlatos pár sorral a kritikus kislábujjeltakaró határvonal előtt megtenni. Ha már páros szám áll a rendelkezésünkre, kerítsünk 4 db. jelzőfonalat, és fűzzük be minden tű közepére. A fogyasztás ezekután gyerekjáték: minden jelzőfonal előtt és minden tű végén összekötünk két szemet. (Ez pl. 12 szem esetében így néz ki: "4 szem leköt - 2 össze - 4 leköt - 2 össze") Ezekután folytatjuk a kötést - mintha mi sem történt volna - annyi sor erejéig, amennyi a két fogyasztás között volt. (pl. itt 4), így az ötödik sorban megismételjük a cselt ("3 - 2 - 3 - 2"), most már csak 3 sort kötünk, fogyasztunk stb. Ha mindent jól csináltunk, akkor már csak 8 szem maradt - én ilyenkor már 2 tűre csoportosítom -, ennek örvendezünk, majd elharapjuk a fonalat, és egy horgolótű segítségével átbújtatjuk a szemeken, majd összehúzzuk, és csomót kötünk rá.

2007. nov. 8. 03:47

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit, mivel új vagyok. Lányok, kellene valami olyan fonalbolt cím a fővárosban, ahol elérhető áron lehet hozzájutni és a leendő unokámnak megfelelő minőségű, de különböző jellegű (sima, zsenília etc.) vastagságú alapanyaghoz lehet hozzáférni. Értsétek miről van szó: kötnék egy kis takarót, amin "bodros szőrű" bárányok legelésznek. Ehhez kellene valami "szőrös". De ha van más ötletetek, akár fényképpel, szívesen fogadom a jótanácsaitokat. Szeretettel üdvözöl mindenkit: Andi :-)

2007. nov. 4. 13:08

Sziasztok!

Szeretnék megtanulni zoknit kötni (felnőtt méretben és ebben szeretnék segítséget kérni.

Tudom, hágy hogyan kell kötni az alapmintát, de abból csak sálat tudnák készíteni.

Ha valaki el tudná magyarázni írásban, hogy ez pontosan hogyan működik, annak nagyon-nagyon örülnék :) Írjatok ide, vagy az e-mail címemre (newfoundland@freemail.hu)

Előre is nagyon köszönöm a segítséget: Fanni

72. d'or
2007. nov. 1. 11:53
Zsuzsi kotogép dobozaban,tokeletes allapotban jeképes osszegert elviheto koltozes miatt,vkit erdekel irjon privit.
2007. okt. 29. 16:15

[link]

Valaki tudja ennek a pulcsinak a leirását?Ha igen nagyon megköszönném.

70. ildikó35 (válaszként erre: 63. - Emese33)
2007. okt. 29. 16:10
Nagyon sok helyen van fonalbolt,de ettöl is függ,hogy te hol laksz)
69. pufika (válaszként erre: 67. - D'or)
2007. okt. 28. 08:04

Antikváriumok nem veszik meg?


Én mindig antikváriumban vadászgattam régi újságokra.

68. pufika
2007. okt. 28. 08:03
A TESCO-ban most vannak akciós kötőtűk, fonalak.
67. d'or
2007. okt. 23. 17:46
en is szeretek kotni,de par eve inkabb mar dekuzok,igy van tobb evbol valo nagyon jo kis kotos magaznom,amiktol megvalnek, mivel nem igazan hasznalom, van sok PULLI,VERENA,FURGE UJJAK kuloszamai stb.ha valakit erdekel irjon privit.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook