Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Penész a lakásban és virágokon. Mit lehet ellene tenni? fórum

Penész a lakásban és virágokon. Mit lehet ellene tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
57. kristo_f (válaszként erre: 56. - Karolka901031)
2014. nov. 13. 22:00

Amit lejebb irtak

Gyakori szellőztetés, de inkább egy szellőzőrács beépitése, áttörve valahol a falat


1 ismerősömnél éppen most oldottuk igy meg, várom az eredményt

Régi ablak helyett műanyag lett betéve és nem hogy penész hanem szinte vízesedik

2014. nov. 13. 08:48
Mi lakàsunkban nagyon jo a szigeteles talan tulsàgosan is mert müanyag ablakok vannak mindenhol es a falak is nagyon szigeteltek es nem tud megfelelően lèlegezni a lakás nekem igy mondtak. Azt szeretnem megtudni mit tehetnék mert a fürdö tiszta pnesz folyton peneszesedik a wc ablak is pedig az müanyag es a konyhában egy sarok is. Es ráadásul mind a ketten allergiásak vagyunk a párommal de én a legjobban mert én gyogyszeres kezelest is kapok.
2013. ápr. 18. 13:18
Sok szellőztetés szavóval.
2013. ápr. 18. 10:38

Nagyon sokszor a műanyag nyílászárók a hibásak, mert nem tud szellőzni a ház.

Itt a megoldás a nagyon gyakori szellőztetés.

Nem túl környezet,-és emberbarát, de a meglévő penész biztos eltávolítási módja, ha szivacsra hipót tesztek és azzal törlitek le a falat. Közben nyitott ablak, arcmaszk!!!!

53. Gaba23 (válaszként erre: 52. - Tkgabi)
2009. jan. 14. 16:04

Köszi a válaszodat.

Egyenlőre még gondolkodunk. Most van egy páramentesítő készülékünk, attól várjuk a csodát :-)))


De hosszú távon, ha kicseréltettem az ablakaimat, akkor valószínűleg ez a szellőző lesz a megoldás.

52. tkgabi (válaszként erre: 51. - Gaba23)
2009. jan. 13. 00:19

Szia!

Egyáltalán nem hűl ki tőle a lakás.Lehet,hogy picivel többet kell fűteni,de én még azt se vettem észre.Van egy icipici légmozgás,de nem olyan,hogy mozogjon a függöny,stb.Hanem nincs az a fullasztó,"álló"levegő,mint tavaly.Nekem pl. a fejem alváskor az ablak alatt van,de nem érzem a hideget.Tehát nagyon kis mennyiségben,és folyamatosan engedi be a levegőt,és biztos a hatás,mert idén nem jött ki penész.Míg reggelre a szomszédok ablakairól csorog a pára,nekem nem párásak az ablakok,csak az erkélyajtó egy kicsit.Szerintem megéri!

51. Gaba23 (válaszként erre: 48. - Tkgabi)
2009. jan. 11. 10:22

Szia!


Engem is érdekelne ez a szellőztető.

Olvasgattam róla a neten, de persze aki csinálja, csak jót ír.

Az érdekelne, hogy nem hűl-e le a lakás, ha állandóan szellőztetve van?

A másik kérdésem, hogy észrevehetően van-e "huzat" tőle, tehát érezni-e a légmozgást, vagy mozog-e a függöny?


Előre is köszi...

50. mmanoka (válaszként erre: 49. - D9d8721118)
2008. dec. 8. 10:11
A penész az nem egy nap alatt alakul ki másrészt a tabletta sem fejti ki azonnal a hatását. Kell neki egy pár nap .Szellőztetni meg nyugodtan lehet szerintem sőt kell is. Nekünk egyébként kettő is van de egy ideje nem használjuk mert nekünk sajna nem oldotta meg a problémát.
2008. dec. 7. 13:16

Én azt szeretném megkérdezni, hogy ha tegnap raktunk cerezitet a hálóba akkor miért lett totál penész pöttyös a fal, és 2x olyan vizes az ablak?


Ez a lényege, vagy miért?


És az igaz hogy ha cerezit van a szobában akkor nem szabad ablakot nyitni?


Valaki segítsen :(

48. tkgabi (válaszként erre: 47. - D9d8721118)
2008. dec. 1. 23:39
Szia!Bocs,hogy csak most reagálok.Úgy emlékszem,darabja 15000,vagy 30000 Ft volt,tűrhető.De még megnézem,és ha megtalálom az elismervényt,elküldök üzenetben minden adatot.Tavaly ilyenkor jó penészes volt a fal,és most még semmi látható jele nincs.Van egy picike állandó szellőzése a lakásnak.
47. d9d8721118 (válaszként erre: 46. - Tkgabi)
2008. nov. 25. 19:44
És mennyi egy ilyen szellőző?
46. tkgabi (válaszként erre: 43. - Cikicakk)
2008. nov. 25. 00:41

A sok virág is lehet(egyrészt)ludas a dologban.Nekünk is rögtön azt tanácsolták még az elején,hogy csökkentsük a virágmennyiséget.Ja,és valamiért nem is szeretik nálunk a virágok,szenvednek.Lehet,hogy a sok pára nem használ nekik sem?Amúgy én nem érzem a párát,mikor belépek a lakásba.

Ami talán valamennyire hatásos volt nálunk(de még nem kiabálom el,hiszen penészszag van msot is,a falon azonban egyelőre nem látszik):az ablaktokokba szellőzőt építtettünk be tavasszal.Addig csuromvíz volt az ablak alsó része reggelente.Most megvártam a hideget,hogy nyilatkozhassak,ugyanis akkor lesz nagyon párás az ablak,ha kint hideg van.Eredmény:az ablakokon nincs,csak mikor főzök(de utána hatalmas szellőztetés),reggelre pedig icipicit a teraszajtón van,főleg,ha a vizes ruha bent szárad.Ha nem szárad bent,akkor nincs.tehát az agyonszigetelt lakásokba hasznos szellőzőt beépíteni,mert azon állandóan pici levegő áramlik be.

45. d9d8721118 (válaszként erre: 42. - Eracica)
2008. nov. 24. 19:49

Jesszus, gratulálok...

Én is szeretnék :(

2008. nov. 24. 19:05
Bocsánat 3 évet akartam írni.Akkor vették a lakást
2008. nov. 24. 18:59

Fiaméknálk is a penész okoz gondot.+ éve vették a lakást, teljesen új,egy lakóparkban,a falak penészednek.Lehet, hogy náluk is a sok virág a hibás?

Rengeteg virág van benn a lakásban.Igaz, hogy sokat szellőztet, de akkor úgy látszik ennyi virághoz kevés

2008. nov. 24. 18:34
Mi is ilyen gonddal küzdünk, a szokásos praktikák nem voltak hatásosak. Beruháztunk egy elektromos páramentesítő készülékbe (nem olcsó), már 2. napja működik. Már több. mint 2 l vizet kiszűrt, várjuk az eredményt....
41. d9d8721118 (válaszként erre: 40. - 9c8432d068)
2008. nov. 24. 17:31

Nincs ágyneműtartónk. Onnan nem jöhet.

Az ágy meg a szekrénysor egyben van, ilyen áthidalos izé mizé :) tehát elvileg onnan sem jöhet. A penész ha jól tudom a plafontól jön lefele, a plafon meg nem penészes. Párom szerint nem penész szagot érzek, hanem hogy új a lakás és a fa szagot érzem... Hát nem tudom...

40. 9c8432d068 (válaszként erre: 38. - D9d8721118)
2008. nov. 24. 11:35
Nem lehet,hogy az ágyneműtartóból jön a penész szag? Vagy az ágy mögül?
2008. nov. 23. 22:18

-gyakori szellőztetés

-lehetőleg fa bútorok a helységekben

{bár ne legyen minden oldala lakkozott,a fa szabályozza a páratartalmat}

-hypos lemosás,fürdőszobában töményebb oldatot használni

-szekrényeket nem szabad a falhoz szorosan odatolni,legyen hely a levegő áramlásának-bár 4 cm

-felesleges kacatokat eltávolitani a jobb levegőáramlás érdekében,mert penész főleg ott keletkezik,ahol pang a párás levegő

-páraelszivó használata stb.

-műanyag dolgok helyett természetes anyagok használata

2008. nov. 20. 16:56
Nálunk is inkább a hálóban van a gond. Sajnos nálunk áthidalós a bútor ( a szekrény és az ágy egyben van ), igy macerás lenne lemosnom a bútor, mert akkor atomjaira kell szérszednem. bevilágítottam mögé, de én nem láttam penészt. Viszont egyre jobban érzem a szagát :(
37. tkgabi
2008. nov. 19. 21:36

Olvasom az ötleteket,hátha van valami,amit nem próbáltunk még.Nálunk a hálószobában volt-van a legnagyobb baj,a fal azon az oldalon,amely a leghidegebb(nincs szomszédos helyiség),és a bútorok háta is megpenészesedett már többször.

Szellőztetés nagy mértékben megy,a falat ecettel,Domestossal,penészölő sprayyal,és valami penészölő festékkel is kezeltük több ízben.A bútorokat ecettel,Domestossal lemostuk.Az ablaktokokba szellőzőt tetettünk,igyekszem délelőtt főzni,és jól kiszellőztetni,ruhát kint szárÍtani...nem tudom,még mit lehet?El vagyok keseredve,ráadásul kisgyermekünk is van,akinek nem tesz jót a penész.Ja,és a Ceresit páraelszívót is használtam,de alig gyűjtött valami kevés folyadékot össze,tehát szerintem nagy pára nincs is.

Jelenleg elvileg látható penész nincs,de én érzem a szagát.Mitől lehet?

Lehetséges,hogy a szigetelést kéne megnézni,a falat le kellene bontani?(új építésű társasház)

36. mmanoka (válaszként erre: 34. - Vt46)
2008. nov. 19. 08:57
Akkor az a penészgátló szer amit írtál az tuti biztos működik, de ez meg is öli vagy csak gátolja a további szaporodást.. Van különbség a penészgátló és a penészölő között, vagy a hatás ugyanaz. Úgy gondolom hogy a penészgátlót mint a neve is mutatja akkor lehet használni amikor még az nem alakult ki , de nekem ki kell ölni azaz a penészölőt kell vegyek .
35. d9d8721118 (válaszként erre: 31. - Vt46)
2008. nov. 18. 21:53

Nem tudom hogyan tudnám csökkenteni az ezer fokot a lakásban. Nem megy a fűtés, igy nem tudom... Szellőztetek amennyit csak bírok, törlöm az ablakot de a penész úgyanúgy jön. Rádásul érzem a penész szagot a hálóban...


Én azért nem hiszem hgy szívesen lemosnám a falat bármivel is. Főleg ecettel.

Nálunk a munkahelyen van 95%-os ecet :) Lehet az tuti kiölné őket :)

34. vt46 (válaszként erre: 32. - Mmanoka)
2008. nov. 18. 16:42
Dehogyisnem lehet megszabadulni. Csak megfelelő ölőszert kell használni, kapható, már kb. 2000 Ft-tól, de egy életre elég. Különben a penész nem attól jön, hogy milyen az ablakod, hanem ha nagyon nedves a lakás és ráadásul rossz a szellőzés. A penész spórák meg a levegőben vannak, és ha ilyen a lakásod, előbb-utóbb szaporodni kezdenek. Ezért kell az ölőszer.
2008. nov. 18. 16:20
Az lehet hogy hosszabb távon az ecet na meg persze a hypo is roncsolja a falat de legalább nem kell szagolnom és néznem .
2008. nov. 18. 16:19
Az biztos hogy nálunk nics szigetelés meg az ablakot is cserélni kéne de hát én nem fogok az apósom házára költeni egy fillért sem,főleg hogy nincs rá egy vasam se mert adja az ég hogy elkötözzünk végre. Viszont azoknál is akiknek műanyag ablaka van meg hőszigetelt meg minden azok is írják hogy náluk is van penész. Szóval akkor tök mindegy hogy mit csinálsz mert ha nincs előbb utóbb úgyis megjelenik hiába minden erőfeszítés ha meg már megjelent akkor nem lehet tőle megszabadulni?
31. vt46
2008. nov. 18. 16:08

A penésztől megszabadulni kemény mérkőzés.

A hypo, ecet, stb. ideiglenes megoldást adhat, de nem öli ki a penészt, hosszabb távon eszi az anyagot (falat, ablakot, bútort, miegymás) és főleg nem szünteti meg az okot, tehát a penész úgy is visszatér!

Vegyél Merkur-F penészgátló lemosóoldatot (nagyobb festékbolt, OBI, BauMax és hasonló helyeken, kérd az eladótól) és a leírás szerint kend be vele a penészes felületet. Előtte ne nyúlj a penészhez. Ez öli a spórákat, így, ha szerencséd van, néhány évig béke lesz. Ha végképp meg akarsz szabadulni, meg kell keresni a kiváltó okot. A nagy párásság pl. helyből rossz, keresd meg mitől. (virágtól biztos nem, elhiheted - én egy hatalmas, növényekkel zsúfolt asztal mellett alszom, és csak jót tesz! - valami egyébnek kell ennie). Ha u.n. hőhíd van (rossz a szigetelés, bevezeti a kinti hideget, a lakásmeleg párája kicsapódik) akkor szigetelni kell, ami persze néha nem olcsó mulatság. Fő ok szokott lenni, ha nem mozog a levegő (szekény mögött) de ez nálad nem lehet. Nem tudom mitől van nálad ezer fok, de valahogy csökkenteni kéne valami normál állapotra.

Sok sikert a harchoz!

2008. nov. 18. 16:05
Szerintem ha a csempe fugára ráöntöd töményen (én 10%-ost találtam itthon) és hagyod rajta állni egy ideig aztán le is tudod majd öblíteni , bár olvastam hogy ecet helyett a dom..tos is jó a fürdőben.
29. 9c8432d068 (válaszként erre: 28. - Mmanoka)
2008. nov. 18. 15:56
Köszönet a válaszért,én is ki fogom próbálni,hátha hatékony lesz. Bár mint korábban itt jeleztem,nekem a kandallófűtés sokat segített a bajban. Csak kevés helyen,főleg a fürdőszobában van időnként penész.
2008. nov. 18. 15:29

Az ecetes lemosásról itt a hoxa valamelyik fórumában olvastam talán a házi praktikákban . Azt mondják ha egyszer "lemosod" utána nincs többé véglegggg!!! eltűnik. Az hogy mennyire lesz hatásos még nem tudom de egy biztos a hétvégén az egész fertőzött részt áttörlöm.

Tömény hypotól kezdve a penészölőig mindent kipróbáltunk festéskor is olyan festéket vettünk ami alatt szellőzik a fal . Remélem most már tényleg fog használni pont mire elmegyünk :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook