Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 évesnek lehet már adni Béres cseppet? fórum

3 évesnek lehet már adni Béres cseppet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. dec. 27. 14:00
Igen,én már 1 évesen is adtam,mivel a súlya megvolt hozzá.
2008. dec. 27. 12:40
Az unokám most január másodikán lesz két éves, és az étvágytalansága miatt már egy éve kapja.8 csepp bérescsepp, és négy csepp C vitamin,naponta 2x.
2008. dec. 27. 10:58

Igen, de kell hozzá c-vitamint is adni.

Az én lányom 11kg és napi 2x5 cseppet kap, 10 csepp c-vitaminnal.

50. supin
2008. dec. 27. 10:07
Igen!
49. HLivia
2008. dec. 27. 10:06

Szia!

Lehet adni Béres cseppet 10 kg felett!

Én is egy évesen már adtam a fiamnak...

48. dancingqueen (válaszként erre: 47. - Dadianya)
2008. nov. 14. 12:10

ugyan:)nem veszekedés,nézeteltérés:)mondjuk...eszme-csere:)de már vége


remélem a tapasztaltabb mamák tudtak neked segíteni:)

2008. nov. 13. 14:57

Csajok ne veszekedjetek ,én csak kérdeztem,de már bánom,hogy feltettem ilyen kérdést.Én nem akartam ebből ekkora vitát:-((


Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2008. nov. 13. 11:43
Én nem.
45. Kolibri (válaszként erre: 43. - Koppanya)
2008. nov. 12. 13:59
:)
44. Kolibri (válaszként erre: 42. - Dancingqueen)
2008. nov. 12. 13:58

Szerintem azert tart meg itt, mert ez ennek a topiknak a temaja! Raadasul csak most volt ideje valaszolni, hiaba leptel mar tul ezen a teman.

Remeljuk senki nem haragszik senkire!!

:))

2008. nov. 12. 13:49
Kolibri köszönöm!
42. dancingqueen (válaszként erre: 41. - Kolibri)
2008. nov. 12. 13:40

Szió:)


Nem,egyáltalán nem sértettél meg:)Sőt!Ezekre egyébként már mind válaszoltam is,csak "valaki" nem veszi a fáradtságot(nem te:)) hogy utána nézzen,csak kritizál és ítélkezik...elég szánalmas.hu, hogy még mindig itt tart, mikor a többi mamával már rég másról csevegtünk:)

41. Kolibri (válaszként erre: 40. - Dancingqueen)
2008. nov. 12. 13:38

Kedves Dancingqueen!


Biztosithatlak, hogy Édua=Édua!


Erdekes, en ugy ertelmeztem a hozzaszolasokat, hogy mas anyuka is van olyan galad lelek, hogy "Berescseppel mergezi" gyermeket.


Csak ezzel tudok jonni en is, hogy majd ha anyuka leszel meglatod, hogy neha a mesterseges vitamin jobb, mint a semmi vitamin. Ne keress mindenkepp lelki okokat majd a leendo gyermeked etvagytalansaga mogott, mert nem fogsz tudni nyugodtan aludni.

Nem hinnem, hogy egy kalap ala lehet venni, ha valaki Berescseppet ad a gyermekenek, vagy ha McDonaldsba viszi. Egyaltalan nincs koze egyiknek a masikhoz.

Remelem nem sertettelek meg, nem allt szandekomban!

40. dancingqueen (válaszként erre: 39. - Koppanya)
2008. nov. 12. 13:29

1. ha szeretnéd,megadhatok adatokat-de a net akkor is arctalan,mert bárki,bármit beírhat magáról (a te neved is lehet hamis Édua)


2. ahhoz képest, amikor beszólni kellett, pikk-pakk reagáltál:)


3. részemről is:)többen igazoltak már fórumon, hogy nincs igazad velem kapcsolatban:),és ez nekem bőven elég:P

39. koppanya (válaszként erre: 34. - Dancingqueen)
2008. nov. 12. 12:35

1.

Azt gondolom azaz arctalan aki semmit nem ad meg magáról /lsd saját adatlap/.

2.

Nem lapítok, csak 3 gyerek mellett nem ülök egész nap itt és várom hogy Rád reagálhassak.

3.

Részemről lezártnak tekintem e témát veled kapcsolatban.

2008. nov. 11. 20:43
Én már 14 hónaposnak adok
37. dancingqueen (válaszként erre: 35. - Hanna1001)
2008. nov. 11. 10:36
:)
36. pmjudit (válaszként erre: 34. - Dancingqueen)
2008. nov. 11. 10:31
:)))
35. Hanna1001 (válaszként erre: 34. - Dancingqueen)
2008. nov. 11. 10:29
ok-ok, igazad van nem olvastam végig. Egyébként meg szerintem tök jó a hozzáállásod, inkább ez mint "jaj minden úgy lesz, ahogy a gyerek akarj", mert aztán nézhetsz, mint a sült hal. Inkább ez mert ebből kénytelen leszel majd lejjebb adni, hiszen van miből. Szép napot Neked!!
34. dancingqueen (válaszként erre: 33. - Hanna1001)
2008. nov. 11. 10:10

Szia Hanna:)Ha visszaolvasod beírásaimat,már láthatod is a válaszom:) (miszerint okés,elhiszem, és nem tartom kizártnak,hogy másképp fogok gondolkodni, hogy nem akartam senkit megbántani-csak saját vélemény volt, és hogy nincs gyerekem,stb,stb...) igazából a hirtelen kioktató,nekem eső stílus bosszantott fel, hogy olyan ember ítélkezik felettem,rólam, akinek fogalma sincs az életemről,a szüleimről,és semmi másról, csak névtelenül,arctalanul "beszól" majd most,hogy szerintem belátta,helytelen volt a hangneme,lapít a fűben...


judittal már egyéb gyerkőcös témákat is kicsacsogtunk:)-és még egyszer köszönöm neki a kedves és tanácsadó hozzászólásait:)

33. Hanna1001 (válaszként erre: 20. - Dancingqueen)
2008. nov. 11. 09:23

Nem szeretnélek megbántani, de próbáltál már egy hároméves makacs gyerkőcbe, akár egy szelet almát is beleerőszakolni. Ha nem akarja akkor nem fogja.

Én is elterveztem, hogy a manómnak sose adok majd mesterséges anyagokat, és tessék. Hidd el nem biztos, hogy a hideg zuhany válik be. Amikor félted a manód, hogy ne legyen beteg, mint a többi gyerek, és nem utolsósorban félted az állásod, hidd el más lesz a véleményed. Sajna nem minden munkahely toleráns. De próbálkozni azért lehet.....

Én is adom a bérest a kislányomnak és gyümölcsöt és zöldséget, amennyit csak bele tudok imádkozni őnagyságába, de SOHA nem folyamodnék erőszakhoz, hogy megegye őket.

Amellett, lehet, hogy TE sosem voltál beteg, csak sajna azóta változtak a vírusok. Sokkal agresszívabbak, kitartóbbak és igazság szerint a mai gyümölcsök sem mind fán teremtek.

Ez csak egy vélemény nem Téged ítéllek, de próbáld más szemszögből is nézni a dolgokat.

Amúgy meg nem hiszem, hogy puhányak lennének a mai gyerekek.

32. pmjudit (válaszként erre: 31. - Dancingqueen)
2008. nov. 10. 10:30

Igen jövőre megyünk az iskolába, a lányom elsőbe, én a tanáriba, a picim a bölcsibe. nem lesz könnyű.


A féltékenység-dolog nálunk nem volt vészes. Imádják egymást. nahgyon tartottam tőle, mivel a lányunk több év sikertelen próbálkozás után várva várt gyerekként született, aki mindent megkapott. 4 és fél év múlva született a pici.Az első két hét volt nehéz. A lányomnak mindig a szoptatás közepén volt vmi halaszthataln, csak általam megoldható problémája...

A pici 2 hós volt, mikor apának 3 hétre vidékre kellett mennie. Ott maradtam a 2 hós és 4 és fél éves gyerekkel. A lányom ekkor megérezte, hogy szükség van rá. Onnantól minden oké. Játszanak, a nagy tanítgatja a kicsit.A kicsi szószeritn szalad be az oviba a tesóért.

Szerencsém vab velük.


A lányomat Eszternek hívják, kisfiam első felismerhető "szava" E-E volt. :))

2008. nov. 10. 10:23

fuha,kettő is van:)!de jó:)a lányka akkor lassan sulis lesz:)


majd mesélj ha van egy kis időd-tökre érdekel!-hogy hogy működik testvéreknél ez a féltékenység dolog...volt nálatok ilyen?

30. pmjudit (válaszként erre: 28. - Dancingqueen)
2008. nov. 10. 10:21

Na örülök, hogy megegyezünk.


A lányom most 6 éves , hullámzó a gyümölcsevése, hol jobb, hol rosszabb. Pedig sokáig szopizott, pontos napirendje volt kb. 2 éves koráig azt evett, amit adtam neki, aztán bölcsödés lett...

Kisfiam 20 hós /volt tegnap/ vele még azt etetek többnyire, amit én akarok..

2008. nov. 10. 10:20
láttam a másik fórumon:)))6:)
28. dancingqueen (válaszként erre: 27. - Pmjudit)
2008. nov. 10. 10:17

köszönöm judit,hogy megnyugtattál,hogy nem vagyok valami kegyetlen ufó,hogy így gondolom:)és hogy másik is vélekedtek úgy,mint én...:)


remélem megoldódott kislányod hozzáállása az ételekhez....ő most mekkora?:)

27. pmjudit (válaszként erre: 25. - Dancingqueen)
2008. nov. 10. 10:15

Hidd el , én is úgy gondoltam mint Te, hogy azt kell ennie, amit adok neki,, mi az, hogy nem kéri stb... Mintha az én gondolataimat írtad volna le. Egészen addig gondoltam így, amíg nem lett saját gyerekem.

Csodálkoztam, hogy egy anya miért nem tudja megetetni a gyerekével a gyümölcsöt.


Aztán megszületett a lányom.

Nagyot változott a világ. És igen én is elvesztettem az elveimet...Beálltam az aggódó anyák táborába.

meg fogod látni, ,amikor már lesz babád.

Kívánom, hogy könnyebben érj el nála eredményt, mint én.


Végül: a Béres csepp nem olyan gáz, viszont tényleg jó.

2008. nov. 10. 10:12
uui:egyébként nagyon jó az a műsor,mindekinek ajánlom figyelmébe:)a zone club-on megy, és vásott kölykök a címe...bámulatos a nő egyébként,aki segít az anyukáknak,meg a babáknak!
2008. nov. 10. 10:11
ui: krucifix,köszönöm normális,vagy inkább kedves hozzászólásodat..mások is tanulhatnának ebből...
24. dancingqueen (válaszként erre: 22. - 7934d1ac97)
2008. nov. 10. 10:10

Kedves Krucifix!



Simán meglehet,hogy másképp fogom gondolni,ezt egy szóval nem írtam. Csak furi számomra,hogy elvileg egészséges lelkületű,egészséges étvágyú gyerkőcöknek,hogy lehet az,hogy egyik napról a másikra egyszerűen nem eszik meg "semmit". Lehet,hogy lelki okai vannak,van egy műsor a tévében,valami "vásott kölykök" a címe,és ott egy gyerek pszichológus segíti a szülőket és a gyerekeket,ilyen olyan viselkedési-evési zavarok miatt. Mert lehet olyan ok van a háttérben,amit a szülő esetleg nem is sejt. És hogy még a kedvenvét sem eszi meg egész napos koplalás után???:(Erre szokták mondani,hogy gyerek,"nem hülye",tehát azért csak érzi,hogy kell neki a kaja-hangsúlyozom,csak gondolom. Egészen más pszichológia,de állatoknál is ezt szokták mondani,akinek kutyusa meg cicusa van,ha nem eszik meg,vissza kell adni neki este is...meg reggel is...és akkor nem lesz válogatós. Persze,Isten ments hogy tömni,azért gondolom,hogy akkor komoly ok lehet a háttérben.

És mielőtt Koppanya nekem esel: nem tömtek a szüleim,ezt stögezzük le,és azt is,hogy már az első hozzászólásomban is írtam,hogy nekem ugyan nicns babám,de hogy szerintem így meg úgy...ami saját vélemény. És természetesen mindenkinek szíve joga máshogy vélekedni,de ne hiszem,hogy bármilyen indokkal is a "szádra vehetnéd" akár a szüleimet,akár engem,akár a születendő gyerekemet.!


ui:remélem megoldódik a kicsi evési gondja,és még egyszer hangsúlyozom: nem tartom kizártnak,hogy másképp fogom gondolni:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook