Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet megtudni, hogy egy adott lakcímre kik vannak bejelentve? fórum

Hol lehet megtudni, hogy egy adott lakcímre kik vannak bejelentve? (tudásbázis kérdés)

1 2
56. nyta
2009. márc. 28. 05:26
a tulajdoni lapon csak a tulajdonos ,haszonélvező,jelzálog-jogosult,vagy végrehajtási-jog jogosultja van rajta,meg az ingatlan adatai.
55. nyta
2009. márc. 28. 05:20
az illetékes öNkormányzat népességnyilvántartó osztályán az ingatlan tulajdonosa betekinthet a nyilvántartásba,éa ha nem kivánt személy van oda bejelentev,kényszerkijelentéssel kijelentheti.2200 ft eljárási illetékbe kerül,kérelmet kell kitölteni,2 tanuval aláiratni.elindul az eljárás,a végén hoznak egy határozatot,és az illető lakcim-nélkülivé,fiktiv cimmé válik.
54. 1731424aa5 (válaszként erre: 3. - Marcipan1)
2009. márc. 28. 05:12

A jelenleg hatályos törvényi szabályozás szerint a lakcím személyes adat.

Nem adható ki, csak az érdekeltnek,vagy hatósági megkeresésre.

Tehát vagy becsöngetsz mindenkihez vagy végignézed a földhivatalban a tullapot, de ebből nem derül ki semmi.Például az esetlege bérlők neve sem.DE ha szerepel, max.az iwiwen nézegetheted meg őket, hacsak nincs hozzáférésed az IRM rendszeréhez.

És ha tudod a nevüket, akkor sem lehetsz biztos abban, hogy éjszakánként nem egy fémmegmunkálással, disznóvágással:), és velőpréselő rockmuzsika hallgatásával múlatják az időt vagy a lépcsőházban randalíroznak napestig.


Egyszóval azaz kettővel: sehogy

53. csókica (válaszként erre: 52. - Csókica)
2008. nov. 11. 10:56
és ha simán nem megy,lehet hogy más hatóság segitségét is igénybe lehetne venni,most itt előállitásra gondoltam.
52. csókica (válaszként erre: 51. - Sivilla)
2008. nov. 11. 10:35
az állandó lakcim,csak akkor szűnik meg,ha az egyén máshová bejelentkezik állandóra,ameddig ez nem történik meg ,sajnos marad a régi(((,mert az uj lakcimmel szűnik meg az előző.
51. sivilla (válaszként erre: 50. - Csókica)
2008. nov. 11. 10:02

Ebbe igazad van :(

Viszont eléggé macera egy lakásvásárlás :((

Igazából még így is úgy érzem, hogy kihoztam a helyzetből a maximumot......voltak itt nagyobb sumágságok is, amiket sikerült elhárítanom.


Amúgy meg nem is értem, ha valaki elad egy ingatlant akkor miért nem szünik meg az állandó lakcíme ott

50. csókica (válaszként erre: 47. - Sivilla)
2008. nov. 11. 09:06

Mivel nem tudják behajtani,lehet,hogy le kell ülnie.

Tudom,hogy sok dolog van,egy lakásvételnél,igy több mindenről az ember elfeledkezik,és erre beugrik nekem egy közmondás"Saját kárán tanul az ember"Legközelebb biztos nem felejtjük el!)

49. csókica (válaszként erre: 48. - Smudlaagi54)
2008. nov. 11. 08:55
Nem az országos lakcimnyilvántartót irtam,hanem a helyi önkormányzatnál vannak a helyi nyilvántartások,elég sokszor megfordult a kezemben.De még nálunk kényszer kijelentkeztetés nem volt,lett volna,de a tulajdonilap kimutatta,hogy akit kiakartak jelentkeztetni,a fele lakás rajta volt.
2008. nov. 11. 07:26
Kicsit elkanyarodtatok az eredeti témától,de azt hogy ki van bejelentve a lakásba,csak az önkormányzat tudja neked megmondani.Sem a lakcím nyilvántartó sem más.A kényszerkijelentés sem lesz semmi,ha esetleg szükség lesz rá,mert az illető lakcimkártyája is kell hozzá,és 2200.-ft-os okmánybélyeg fejenként.Kb 2 hete érdeklödtűnk a helyi önkormányzatnál,emiatt.
47. sivilla (válaszként erre: 46. - Csókica)
2008. nov. 10. 22:38

Természetesen nem rajtam akarják behajtani. Voltam a vízműnél és mondták , hogy sajnos addig nem lehet átiratni, mert akkor átvállalnám a tartozást is.

Viszont ezt a dolgot a tulaj eltitkolta elöttem és az ügyvéd elött is. Sajnos annyi gond volt a vásárlás során velük, hogy erre már nem volt idős se energiám futkozni. Igazából károm nem származott a dologból, mert amit én fizetek azt külön is számolják. Viszont mivel nincs semmiük a régi lakóknak ezért az a gond, hogy nincs hogyan behajtani. Na de majd max leülik a több mint 200e ft-os tartozásukat. Monták a vízműnél azért tudodd elfajulni idáig a dolog, mert a nő mindig ment könyörögni. Még szűkitő sem volt bent a vízórába , így fel sem merült bennem , hogy ekkora a tartozás.

2008. nov. 10. 16:58
Igen valóban az a reális,hogy akkortól fizeted a vizdijat,mikor a lakást megvetted.Lehet,hogy el kellett volna juttatni az adásvételi szerződést /fénymásolat/és a vizóraállást a vizműnek,mert ez lenne a tiszta dolog,a tartozást meg az előző lakónak kellene kifizetnie.
2008. nov. 10. 16:42
Nah akkor megyek az önkormányzatba mert az előző tulajna még van itt víztartoása. Végrehajtás indult ellenük ez miatt és víz még addig a nevén is marad amíg ncs tisztázva. Kérdeztem anno az ügyvédemet és mondta engem nem kötelezhetnek fizetésre az ő saruk miatt, mert a szerződésbe az van , hogy per, tehet és igény mentes az ingatlan és hogy én onnan fizetem ahonnan átvettem. Ettől függetlenül link egy banda volt és jobb ha nem ide van bejelenkezve az egész család grrrrrrrrrrrr
44. niko76
2008. nov. 10. 14:32
okmányirodában
2008. nov. 10. 09:38
Köszönöm az ötleteket. Elmentünk a társasház kezelő kft-hez, mondtuk, hogy ott szándékozunk lakást venni.Oda nem adták, de megtekinthettük a lakók névsorát:)
42. csókica (válaszként erre: 39. - Csókica)
2008. nov. 9. 04:34
Komoly témában nem szokásom viccelődni,reflexszerűen leirom,az általam valósnak vélt gondolatomat.
41. csókica (válaszként erre: 40. - Csókica)
2008. nov. 9. 00:06
lakástulajdonos nevére szólnak/helyesen/
2008. nov. 9. 00:05
És végül is mit nem fizet az egyén,mert ugye a számlák a lakástulajdonos vannak./viz,fütés,stb/
2008. nov. 9. 00:04

Teljesen biztos vagyok,ugy érzem

Ha a nevén lenne a lakás fele,akkor nem csinálhatnál semmit.

38. Pircsi24 (válaszként erre: 36. - Csókica)
2008. nov. 9. 00:00
Megdöbbentő, de komolyan ... ezekben teljesen biztos vagy?
37. csókica (válaszként erre: 35. - Pircsi24)
2008. nov. 8. 23:57
Föltétlen kikell jelentkeztetned,ugyanis te vagy a lakás tulajdosa,te szabod meg ki lehet a lakásodban.
36. csókica (válaszként erre: 33. - Pircsi24)
2008. nov. 8. 23:54
Teljesen igazad van,de ugylátszik ezentul a részletekre is ügyelni kell,mert már a saját testvérében sem bizhat az ember,amint itt irtad.Legjobb esetben odaadod az ingóságokat,csak a lakás maradjon meg,bár ez az összegtől is függhet,hogy mennyivel tartozik az egyén.
35. Pircsi24 (válaszként erre: 32. - Csókica)
2008. nov. 8. 23:48
és ha valaki az én házamba van bejelentve, de nincs tulajdonrésze abból?
34. csókica (válaszként erre: 27. - Pircsi24)
2008. nov. 8. 23:48
csak tanukkal lehet bizonyitani szerintem,hogy azt a kamerát kölcsönadta neked,ha nincs tanu,akár tiéd is lehet az a kamera.
33. Pircsi24 (válaszként erre: 31. - Csókica)
2008. nov. 8. 23:46
Ebben kétségtelenül igazad van, de szerintem nem az a bevált hogy névreszóló számlát kérünk műszaki cikkek vásárlásánál. Legalábbis én nem szoktam, ha magunkak vásárolok.
32. csókica (válaszként erre: 24. - Pircsi24)
2008. nov. 8. 23:46
Először is megnézik biztosan ki nevén van a lakás,és ha közös tulajdon akkor biztosan vihetik,mert ugye az ingóságoknak nincs tulajdonilapja,csak a lakásnak,igy aztán nem nagyon lehet bizonyitani kié ingóság,legfeljebb ha van névreszóló számla.
31. csókica (válaszként erre: 27. - Pircsi24)
2008. nov. 8. 23:37
Milyen jó ilyen esetben,ha nem blokk van,hanem névreszóló számla.))
2008. nov. 8. 23:36

Ugy,hogy lányok irány az önkományzat,és nézzétek meg,ki van a lakásotokba bejelentkezve.

Sok mindentől megkimélitek magatokat ezzel.

29. csókica (válaszként erre: 23. - Hoxa)
2008. nov. 8. 23:32
A tartózkodásihely 1 vagy 2 év után automatikusan megszünik,de az állandó lakcim az marad,mig valahová át nem jelentkezik az egyén.
28. csókica (válaszként erre: 21. - 0bc15d9cef)
2008. nov. 8. 23:30
Valószinüleg azért nem lepődnek meg a rendőrök,mert már ismerős lehet nekik az alak,aki lakóhelyként illetve tartózkodási helyeként nem valós cimet ad meg.,vagyis nem a megadott cimen tartózkodik,és azért nem tudják utolérni.
2008. nov. 8. 20:02

Mivel tudja akár utolag igazolni hogy övé a kamera? Elvileg az enyém is lehetne csak odaadom neki a blokkomat és a garanciát. Egyik sem névreszóló.

Csak hangosan gondolkodom, érdekes ez a téma.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook