Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen érzés "második" feleségnek lenni? fórum

Milyen érzés "második" feleségnek lenni? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 3. 06:53

A második házasságon - különösen, ha az elsőből gyermek is született - ott az első pecsétje.

Igen ritka és azt hiszem nem is őszinte a volt nejekkel való puszipajtásság.

2011. máj. 3. 06:17

Másodszor vagyok 2. (Legközelebb akár 1. is lehetek:)) Az exem volt feleségével is és a jelenlegi párom exével is jóban vagyok. Szinte barátnős a kapcsolatunk. Én már többször voltam náluk, ők azért nem jönnek el hozzánk. Igaz, nem állnak úgy anyagilag és nagyon messze is laknak.

Belőlem különösebb érzést nem vált ki, hogy második vagyok. Kettőnknek együtt 7 gyereke és 10 unokája van:)

2010. dec. 6. 19:04

Én harmadik feleség vagyok 39 éve, velem sikerült, a korábbiakkal 3 és 5 évet élt a férjem.

Ez sem volt fenékig tejfől.

27. 00495ec28d (válaszként erre: 1. - Bedina67)
2010. márc. 30. 22:45
Tudnék erről mesélni!NBálunk ugyanez a helyzet!A gyerek által mindig köztünk van az ex,de amúgy sokszor saját cselekedetei által is!Volt hogy azt mondtam,annyira elegem volt már az egészből,hogy nem csinálom tovább....súlyos volt,inkább nem mennék mélyebbre most,mert csak elcseszem az estém ezzel:-(((((((((((((
26. d560948772 (válaszként erre: 25. - 4a5570eb33)
2010. márc. 30. 22:39

... én tök jóban voltam a volt férjem második (feleségével) élettársával... és a gyerekeim is szerették... alap volt... Amikor hazajöttek apától mindig kicsit zaklatottak voltak, nem tudták mit mondjanak... segítettem: Klári szeret benneteket? Ők: hmhmhm.. iiiiigen... Én: Mondjátok meg Klárinak, hogy nagyon örülök, hogy ő ott van apa mellett, mert így mindig abban a tudatban engedhetlek el benneteket, hogy egy nő, egy anyuka (volt egy kislánya) szeretetét is élvezitek.

Sajnos meghalt... agydaganatban 32 évesen... :o(

25. 4a5570eb33 (válaszként erre: 1. - Bedina67)
2010. márc. 30. 22:36

Szia!


Teljesen hasonló cipőbe járok, a különbség csak az, hogy a páromnak az első házasságából 2 gyereke van. 6 éve vagyunk együtt, de még mindig nem tudja megemészteni az ex, hogy nem vele van. A gyerekeket használja fel védőpajzsnak.

24. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 18. - Bedina67)
2009. aug. 4. 13:00
Ha nekiadtad, az Ő pénze. Amit itt bánni, lehet, hogy neki adtad. az már pofátlanság, hogy, rendelkezzél a pénzével, mivel az már az ő tulajdona. Viszont, ha tényleg kicsalja az "ex" a lánytól, és az nem szeretetből, hanem kötelességtudatból, vagy lelkiismeretfurdalásból adná az anyjának, arról beszélgetnék. De nem arra hegyezném ki, hogy én adtam a pénzt, és ezért ne add oda, hanem, hogy megéri-e támogatni egy olyan anyát, aki lemond a gyerekről. nem is a te dolgod lenne, hanem az apé, szerintem.
23. o.andi
2009. aug. 4. 12:32
még nem voltam
22. Mia 74 (válaszként erre: 19. - Bedina67)
2009. aug. 4. 12:21

Ha a gyerek 20 éves, tud nyitni saját számlát is. Talán oda lehetne utalni a neki szánt összeget. Ettől persze még "kedves" mama kicsalhatja tőle a pénzt, szóval mindenképp a gyerekkel kell megbeszélni...

Amúgy én is második feleség vagyok, persze van ő gyereke mi gyerekünk is. Nem mindig könnyű, sőt. Nekem pl. fáj az, hogy az ex minden hétvégén páromra (és persze rám is) passzolja a gyereket. Ha nem rá, akkor a saját anyjára... Most már mint anya kérdezem, hogy tehet ilyet valaki? Mellesleg miért mindig nekünk kell alkalmazkodnunk őhozzá? Jó, ebben párom keze is benne van...mert attól tart, h jogászkám esetleg nem adja oda majd a gyereket, ha esetleg vmit szóvá tenne. Én persze fortyogok, mert utálom az ilyen típusú kész dolgokat. MIndenesetre megvan a véleményem természetesen.

Ezzel együtt párom szükséges teherként kezeli exét a gyerek miatt, ami viszont szinte egy életre szól, illetve míg a gyerek nagy nem lesz. Szóval így kárát egyáltalán nem látom, na az kéne még!

21. salabakter (válaszként erre: 19. - Bedina67)
2009. júl. 11. 14:39
Szerintem nem tudjátok megakadályozni,legfeljebb nyíltan megbeszélitek a gyerekkel,hogy nem szeretnétek,ha a ti általatok megkeresett pénzt odaadná.
2009. ápr. 1. 13:15
Nem voltam még, s remélem nem is leszek
2009. jan. 8. 15:26
A kérdés még mindig aktuálus, van valakinek valamilyen ötlete?
2008. nov. 11. 10:12

Juj de nem szeretem ezt az egészet:(((

Én, aki alapvetően pozítiv vagyok rögtön negatívvá vállok, ha a gyerekről van szó!

Ilyenek bosszantanak, hogy az ex új lakásba költözik, de nem biztos, hogy elég lesz a pénze mindenre, ezért a "gyerek" felajánlotta, hogy az anyósom - apósom által adott pénzt oda adja az anyának.

Én és a párom is adtunk neki már egy szép kis összeget és azon parázok, hogy azt anyuci ne csalja ki tőle.

Tudjátok nem azért dolgozunk a férjemmel szinte éjjel-nappal, hogy az ex minden igénye kielégüljön.

Hogy akadályozzuk meg, hogy a gyerek ne adhassa oda az általunk félretett összeget.

A számla az Ő nevén van!

2008. nov. 10. 15:16

Tudjátok bizton könnyebb lenne minden, ha nem lenne ott a gyerek, mint "összekötő kapocs".

Ott ahol muszáj beszélni az ex-el, mert a gyerek sorsát, dolgait meg kell beszélni nehéz úgy tenni, mint ha az előző élet nem is létezne.


Biztos én vagyok a hibás de a "gyerek" (majdnem 20 éves) minden mondata , minden mozdulata mögött a mamát látom.

16. o.andi
2008. nov. 6. 17:44
Én mindegyiknél első voltam....második férjemnél is első!!
15. Sünciné (válaszként erre: 10. - D58b988bee)
2008. nov. 6. 17:00
Teljes mértékben egyetértek Veled!!!!!!!!
14. Grácia (válaszként erre: 13. - 69abd4fa9b)
2008. nov. 6. 14:55
:) hát így biztos könnyebb :)
13. 69abd4fa9b (válaszként erre: 5. - Grácia)
2008. nov. 6. 14:35
Neki könnyebb mert nincs gyerek az első házasságomból és 100km-re fogunk lakni a multamtól.Az első férjemnek volt egy hat éves kisfia és emiatt állandó kapcsolatban kellett lenni az exfeleséggel ami nekem nagyon nehéz volt.
12. bedina67 (válaszként erre: 11. - D58b988bee)
2008. nov. 6. 14:20
Köszi, nagyon aranyos vagy :)))
2008. nov. 6. 14:16
Mit mond, bocs két d-vel írtam.
10. d58b988bee (válaszként erre: 9. - Bedina67)
2008. nov. 6. 14:16

Ne bántson te mindent megtettél, ami tőled telik ő semmit. Nincs okod rivarizálni vele egy napon nem lehet titeket említeni.


Ne tedd tönkre magad más hülyesége miatt ne azt nézd, hogy mit mondd, hanem, hogy ki mondta!

2008. nov. 6. 13:29

Koszönöm a hozzászólásokat!


Tudjátok bíztos én vagyok tulzottan érzékeny, mert mindig kissebbségi érzésem van az ex-el szemben. Én három gyereket nevelek - neveltem, köztük az Ő lányát is, mivel "lemondott" róla.

Amikor a gyerek ment hozzá kötelező látogatásra állandóan engem piszkált, hogy nem mosok rendesen, nem etetem rendesen egyszóval nem törödöm vele. Ő, aki lemondott a saját gyerekéről.

Egyébként mindent megtettem amit tudtam, de amikor a nagylány hozzánk került akkor voltam a második gyermekemmel 8 hónapos terhes és ott volt mellette a kétéves lányom is.


Nem volt egy könnyű helyzet, sokszor éjjel mostam - vasaltam, hogy minden meglegyen. Ja! A fentiek mellett még napi 2- 3 órát dolgoztam is (ami munkát nem tudtam másnak leadni) és mindennap főztem is.


Szörnyen bántott és bánt ma is a sok-sok bírálat a gyűlölet.

2008. nov. 6. 13:19
Isteni! Én már 18 éve vagyok második feleség.Azt hiszem, nemcsak jobban szeret, de jobban alkalmazkodik is hozzám.Kétszer nem követik el a férfiak sem ugyanazt a hibát!
7. Sünciné (válaszként erre: 1. - Bedina67)
2008. nov. 6. 13:16
Nekem nagy szerencsém van!!!! A volt feleségével egyáltalán nem tartja a kapcsolatot, nem is szeret beszélni róla. Sőt ha valami folytán beszélünk róla érzem, hogy teljesen közömbös számára.
2008. nov. 6. 13:16

semmi különös! itt is vannak még háborúk igaz nem közvetlenül de vannak! mi most várjuk a második babót és őkelme kitalálta hogy nem is a férjemtől van a gyerek...na mindegy én csak nevetek rajta...

meg ahogy miattam vált el tőle na neee !!! mikor elváltak mi még csak látásból ismertül egymást ...még köszönni sem köszöntünk egymásnak... engem abszolút nem érdekel hogy a második felesége vagyok! a férjem sem éreztette még velem soha!csak néha beüt a hava a csajszinak és kitalál minden hülyeséget csak hogy nem ne legyen jó! pedig én egy szóval meg nem bántottam!sőt még mielőtt kiderült h ő a volt feleség én meg az új még beszélgettünk is sokat mert az anyukája a sulinkban a büfésnéni volt és mi nagyon jóban voltunk!mármint az anyukájával sokat be is álltam neki a büfébe segíteni ha el kellett neki menni valahova nekem meg épp nem volt órám...

5. Grácia (válaszként erre: 4. - 69abd4fa9b)
2008. nov. 6. 13:14

neked van második férjed :DDD

Hmmm neki milyen? :)

2008. nov. 6. 13:13
Én is voltam második feleség.Azóta elváltam és most első feleség vagyok:-)Össze se lehet hasonlitani a kettőt.Soha nem kezdék többet elvált emberrel.
2008. nov. 6. 13:10
Sokszor észreveszem, hogy illegeti magát a férjem előtt, amikor megy a gyerekért meg vannak hasonló megnyilvánulásai, pedig 5 éve már külön voltak, mikor velem megismerkedett a férjem.
2. d58b988bee (válaszként erre: 1. - Bedina67)
2008. nov. 6. 13:09
Én is ezt érzem, pedig énis volt feleség is vagyok:oDDDe én nem azt, hogy én rivarizálok, hanem ő.
2008. nov. 6. 13:07

Azért vetettem fel a fórum témát, mert noha a férjem már 8 éve elvált az első felelségétől az árnyéka még mindig közöttünk van.

Biztosan azért, mert van egy közös gyermekük (20 éves)és rajta keresztül még mindig megy az "üzengetés" egymásnak, meg a másik kritizálása.

A férjem nagyon szeret és soha-de soha nem hasonlít a volt feleségéhez, de én bizony látatlanba is rivalizálok vele.

Ti, hogy vagytok ezzel?

Bedina

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook