Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a tudathasadásos emberekkel kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a tudathasadásos emberekkel kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 13. 18:08
átlagban ezek az emberek depressziósak, kényszerbetegek, kifejezetten nehezen értenek meg dolgokat. le is százalékolják őket. folyamatos gyógyszerszedést igényelnek.
11. Sensitiv (válaszként erre: 1. - Brigitta.a)
2010. dec. 12. 18:57
nekem sajnos van egy gyerekkori barátom, ismerős család, ahol minden családtag ebben a betegségben szenved. amikor maguknál vannak, akkor ugyanúgy viselkednek mint bárki más, vagy ez a betegség ki van egészülve sok társbetegségekkel. ezek roppant mód megkeserítik az ő életüket, és a környezetükét is. :( nagyon nehéz elviselni a rohamaikat, és félelmetesek tudnak lenni. ebből a családból nemrég halt meg egy fiatal fiú.
2007. nov. 15. 17:17

Figyelem türelem,és megértés kell hozzájuk!

Soha ne felejtsük, az élet kereke is forgandó!!!!

9. lányom (válaszként erre: 2. - A1a3db480a)
2007. szept. 21. 21:43
Igen jól tudod,a skizofrenia = tudathasadásos elmbetegség.Elmezavar.Lényeges ,hogy különböző súlyossági szintek vannak. Sokszor a beteg személyisége szétesik,és zavaros téveszmék miatt a körülötte lévő való világ idegen külvilággá válik, amivel kapcsolatot nem tud teremteni.
2007. szept. 21. 21:36
A tudathasadásos ember viselkedése sokszor függ a környezetének hatásatól. Ezekkel az emberekkel meg kell próbálnunk úgy viselkedni mintha nem tudnánk betegségükről.(Érezzék egészségesnek magukat) Ha pedig tudjuk mik azok a dolgok amik leginkább kizakkantják tudatos viselkedésükből akkor természetesen kerülni kell azokat a dolgokat.Sajnos minden ráhatás nélkül is előfordul nálu tudat kiesés, és ilyenkor cselekedeteik nem akaratuktól függően irányított.Ha a család vagy hozzátartozók nem tudják a kellő felügyeletet biztosítani akkor érdemesebb fogy. otthonba vinni őket. Ez persze függ a betegség milyenségétől ill. súlyosságától.Minden esetre minden olyan perceiket, óráikat, napjaikat amikor nem jelentkeznek téveszmés viselkedési dolgok, teljes emberként tekintve kell elfogadnunk őket.
7. teltzsu (válaszként erre: 6. - Badonyimariaeva)
2007. júl. 31. 16:14

"Egyik pillanatban az élet szépségéről mesélnek ,a másik pillanatban a Tiszában "landolnak"! "

Szerintem ez inkább depresszióra utal, nem tudathasadásra.

A tudathasadás helyett pedig lehet, találóbb fogalom a skizofrénia.

Lásd:

[link]



Üdv,

Zsuzsa

2007. júl. 31. 15:57

Nagyon nehéz velük.Egyik pillanatban az élet szépségéről mesélnek ,a másik pillanatban a Tiszában "landolnak"!

Az egyik volt ismerősömről írtam,meg is halt szegény!

2007. júl. 31. 14:58
Nagyon nehéz velük élni, rengeteg segítség kell a beteg számára, de a környezetének is... És állandó tudatosítás, ha bármi negatív megnyilvánulása van, hogy ez nem nekem szól, a betegség beszél belőle...Nagyon rossz, amikor az ember nem ura az érzelmeinek, hanem azok uralják őt, teljesen magá alá gyűrik, és ideiglenesen életképtelenné teszik...
4. a1a3db480a (válaszként erre: 3. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 11. 19:59

Kösszke :)

Ezek szerint a skizo nem mazo, ez jó...

3. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 2. - A1a3db480a)
2007. máj. 11. 04:58
Nem tunsz skizoidnak :)
2007. máj. 10. 23:28
Én néha annak érzem magam :) de a kérdés ettől több komolyságot vár el, úgy hogy bocsi! Az a baj, hogy sokan szerintem nem is igazán vagyunk vele tisztában, hogy pontosan ez a kifejezés mit takar?! Az én esetemben a gyerekeimet imádni, az exemet /mint gyermekeim apját/ gyűlölni, miközben a fiam is, lányom is rá hasonlítanak :( ! Lehet, hogy a skizofrénia is valami hasonló? Vagy nem 1 malomban őrlünk?
2006. szept. 9. 05:30
Volt vagy van a kornyezetedben tudathasadasos ember? Milyen tapasztalataitok vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook