Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti megfázáskor mit szedhetek? fórum

Terhesség alatti megfázáskor mit szedhetek? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 7. 20:47
Nekem Algopyrint mondtak, de csak napi 1-et. Én már az első szemtől jobban voltam.
2009. jún. 6. 19:09
homeopátiás gyógyszerek
2009. febr. 19. 15:08
Én amikor Várandos voltam nekem egészen 12 hetes korig hiába voltam meg fázva és lázas semmit nem engedtek gyogyszert bevenni nekem védönöm azt tanácsolta nem szabad árthatóka babákank Forró tea inhalálás , sok folyadék és vitamin minden menyiségben
19. 279430c980 (válaszként erre: 16. - Frankanyu)
2008. ápr. 15. 07:51

Szia!

Nekem 2 doki és a védőnő is azt mondta, hogy láz esetén az algopirin a legjobb. Ez egy régi gyógyszer nem új fajta mint a panadol és azt lehet szedni. Mondjuk nem mázsa számra de állítólag 1-1 db nem árt, sőt. Azt mondta a védőnőm, hogy nekik mindig is azt tanították, hogy inkább egy algópirin mint láz vagy fejfájás. Azokkal többet ártassz a babának mint a gyógyszerrel. Én is beteg voltam 6-7 hetes terhesen és nekem bevált. No meg a bioparox aeroszol. Az recept nélkül kapható és fertőtleníti a torkot. Ez egy befúvós spré szerü. Nagyon hatásos volt nekem.

Jobbulást kívánok neked és sok egészséget a babádnak

2008. márc. 11. 11:56
Napi 1kg zöldség, gyümölcs (akár két-három napig a szilárd táplálék rovására, amíg nagyon rosszul vagy), lázcsillapítás langyos vízben való fürdéssel, ill. hideg vizes borogatással (bokák, csuklók, homlok), és rengeteg folyadék, lehetőleg szénsavmentes víz, ill. gyümölcstea.
2007. nov. 3. 05:24
Csináljál vitamin-koktélt. (grapefruit, narancs, citrom - kifacsarfa, bele kiskanállal kikaparva, rá egy kis méz.)
2007. nov. 2. 16:28

Sziasztok!


Csak félig vág ide a téma, de hátha tud valaki segíteni!

Kb. 6 hetes terhes vagyok. Sajnos 3. napja tüszős mandulagyulladásom van.

Erre amoxicillint írtak fel nekem, állítólag ez szedhető a terhesség alatt. (napi 3x1)

Sajnos a betegség lázzal is jár, amit muszáj csillapítanom valamivel a vetélés kockázata miatt. Erre 2 doki is azt mondta, hogy a Panadol a legenyhébb, a legjobb ilyenkor, több helyen viszont azt olvasom, hogy a Panadol a paracetamol-tartalma miatt ellenjavallt.

Eddig 6 szem Panadolt szedtem be, de amikor már nagyon nem segített, akkor egy Algopirynt.

Tud-e valaki (megnyugtató) választ adni arra, hogy a fent említett gyógyszerek szedhetők-e a terhesség alatt, vagy ha már beszedtem őket, milyen veszéllyel járnak?

Illetve mi a legjobb a láz csillapítására?


Köszönöm.

2007. okt. 1. 13:48

Én sem vagyok gyógyszerpárti, sőt! Főleg pocaklakóval!

A sok folyadékot és pihenést ki lehet egészíteni sóoldatos orröblítássel (nem konyhasóból!!!), ami enyhíti a tüneteket, és fokozatosan erősíti az orrnyálkahártyát, így legközelebb már jobban tud védekezni.

14. vapi
2007. aug. 6. 13:56

Én 2 hétig beteg voltam, és nem szedtem semmit.

Orrcsepp helyett enyhén sós víz is jó, csak többször kell csinálni. Pihenés, sok innivaló és jó kaják. Elmúlik magától is. A babának is jobb, mert így ő már kissé immunis lesz erre a bacira.

13. LoLiNa
2007. aug. 6. 07:42
semmit nem kell beszedni.. ez a baj az emberekkel.. trüsszent egyet, azt beszed egy levél gyógyszert.. ágy + takaró + tea!!
2007. máj. 15. 07:35
Ha csak megfázásról van szó, akkor tényleg nem szabad gyógyszert bevenni. Viszont a mások által is ajánlott méz, plusz lóadagnyi C vitamin sokat segíthet (ha csak nincs valamilyen vese probléma, mert akkor a C vitaminnal is vigyázni kell!).
2007. máj. 15. 04:03

Az első 3 hónapban nagyon óvatosan kell mindent CSAK orvos, vagy terratológus tudtával (infó szám,ahol azonnal segitenek ilyen esetben : 06 80 200 33 39, 06 1 363 22 29, 06 1 363 52 72


Az első szám ingyenesen hivható!


Amúgy nekünk a nőgyógyász irt fel olyat is,amire az volt irva, hogy ne, de mondjuk 6-7 hónapos pocakkal.


Gyógyszertárban is megkérdezheted, ott is ajánlhatnak jót.


De a legbiztosabb a fenti számokat felhivni.

10. mongi
2007. ápr. 5. 21:13
az első 3 hónapban szerintem semmit,még vitamint sem-esetleg,ha az orvos kiir valamit,akkor azt.
2006. márc. 15. 15:28
Nagy mennyiségben C vitamint. kb.3x 5 tablettát, egyébként semmit. Három gyereket szültem. mind a három terhesség alatt voltam megfázva és lázasan is. Vitamin, vitamin, vitamin! Az utolsó hónapban viszont ami antibiotikumot felír az orvos azt be kell szedni, mert ha valamilyen lappangó fertőzésed van az a szülésnél okozhat komplikációt! (Ha lázas vagy, akkor priznic a mellkasra és a végtagokra!)
2006. márc. 14. 17:06
Homeopátiás szereket lehet szedni.
7. Beni
2006. márc. 14. 14:24
Nekem a dokim Augmentint irt fel mert már másfél hete kinlódtam és már az arcom is kezdett feldagadni.Borzasztóan fájt a fejem arra meg Algopyrint adott.
6. ilda
2006. febr. 17. 16:42

Semmit, főleg az első 3 hónapban.

Soha nem tudni mit okoz, egy ismerősöm megfázásra szedett valamit (állítólag lehet),sajnos egy lába (és ki tudja még mi )lett volna a picinek, és elég későn 20 hetesen derült ki. Szegényt nagyon megviselte a dolog.

2006. jan. 18. 19:02
Nekem határozottan megtiltotta az orvosom bármilyen gyógyszer szedését. Citromos tea+C vitamin. Ennyit engedett (volna).
2006. jan. 17. 15:40
Van egy ingyenesen hívható zöld szám, ami a terratogén (magzatkárosító)hatású gyógyszerekről ad felvilágosítást.Igen kevés az ilyen gyógyszer. Azt olvastam, hogy a francia nők körében végeztek egy felmérést, és kiderült, hogy a kismamák több, mint 90%-a szed legalább 3 fajta gyógyszert a terhessége alatt.
2006. jan. 15. 21:37
Paracetamolt tartalmazò gyògyszereket.A kisbabàk is ezt kapjàk.
2005. okt. 21. 11:47
Gyakorlatilag semmit és mégis mindent. Ez csak és kizárólag attól függ, hogy ki az orvosod. Mert hát ugye mindenki mást mond. A legtutibb a méz és a citrom, inhalálás és a fülgyertya. Tudom vétek Atkinsesnek mézet javasolni, de még mindíg jobb megenni 1-2 kanál mézet, minthogy beteg legyél te is meg a baba is. Mert ne feledd, ha te nem vagy jól, akkor ő sincs jól.
1. Hoxa
2005. okt. 21. 11:03
Terhesség alatti megfázáskor mit szedhetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook