Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátlás havi 1-szer! Mit tudtok erről az új módszerről? fórum

Fogamzásgátlás havi 1-szer! Mit tudtok erről az új módszerről? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 15. 21:04
Engem is érdekelne, mert a több műszakos munka miatt macerás a tabletta mást meg nem nagyon csinálnak nekem, mert nem szültem még. De erre beneveznék én is, ha lenne itthon!
46. Netti1
2010. aug. 6. 15:55

Sziasztok!

Nagyon kíváncsi vagyok én is az Implanon használóknál a tapasztalatokra. Főleg fejfájással kapcsolatban. Sajnos én fejfájós vagyok és valószínű a bogyó váltja ezt ki nálam. A gumit nagyon nem szeretem, lehet, hogy irritál is azért. Úgyhogy próbálkozom. Már vagy a 7. gyógyszernél tartok. Próbáltam a gyűrűt is, de azt meg nem bírtam. Nem fogadta el a szervezetem és folyamatosan görcsöltem. Pedig ennél nem fájt a fejem. A sors fintora. Szóval kíváncsi lennék, ha valaki esetleg fejfájós és kipróbálta az Implanont. Nincs ebből valami tesztdarab?

2009. nov. 25. 20:31

Kedves miau31! Szerintem nem kell félned :)

A barátnőim/ismerőseim számtalanszor voltak ilyen helyzetben. Rengeteg ok miatt késhet a havi. Ha túl sokat stresszeled magad rajta, attól is. Szóval nyugi, biztos nincs baj :)

Hajrá!

2009. nov. 25. 20:28
Sziasztok! Én kipróbáltam a hüvelygyűrűt, és semmi jót nem tudok elmondani róla. Sajnos epilepsziás vagyok, és a gyógyszerem mellett nem szedhetek fogamzásgátlót, és az orvosom ezt ajánlotta az állandó óvszervásárlás helyett. Addig csak jót hallottam róla, vártam is nagyon , hogy felrakhassam. Aztán az első nap éreztem, hogy valami nem jó. A tamponnal mindig kirántottam, bár nem éreztem, mégis kellemetlen volt, és nem éreztem biztosan, hogy nem esik ki, pedig biztosan jól volt felhelyezve. A prospektus sem írta, h biztos bennmarad. Együttléteknél a párom is érezte, hogy ott van, és mivel ez nem valami puha anyag, kellemetlen volt neki is és nekem is. Emellett a hormonjai rám nagyon rossz hatással voltak, magyarán szólva teljesen elvették a kedvem az egész szextől, mert egyfolytában azon aggódtam, hogy ki ne essen. A másik hátulütője, hogy az ismertetőkben rosszat írnak, hogy egy hét után lehet óvszer nélkül csinálni. Megkérdeztem a nőgyógyászom, és ő 2-3 hetet mondott, amikor már biztosan lehet csinálni. Ő sem mondott semmi jót róla, és én sem bírtam másfél hétnél tovább. Szóval nekem kész rémálom volt. Akkor már inkább szaladgálok a boltba...
43. miau31
2009. aug. 24. 18:16

Helo én 31 éves nő vagyok most 1 hónapja voltam eggyut a barátommal de nem védekeztünk belém élvezett aktus előtt be vettem a gyógyszeremet a harmonett drazsét mindennap szedem esetleg ki maradt 1-2 de foytattam tovább nagyon félek ugye nem lehetek terhes?

mivel késik a menzeszem csináltattam terhességi tesztet 2 őt is vettem elvégeztem de ema regeli orában hanem hét kőznap és azt mutadta nem vagyok terhes szerinted van mitől félnem?????????? Kérlek vászolj sürgős félekkk

2009. jan. 26. 15:01
Elvileg 2001 vagy 2002 óta Magyarországon is beültetik.
41. unax
2009. jan. 2. 21:46
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy tud-e valaki itt Magyarországon olyan nőgyógyászt, aki foglalkozik ennek az Implanonnak a beültetésével? Köszi!
2008. dec. 11. 19:44
Tettem fel fotót az adatlapomra, hogy hogy is néz ki a kötés nélkül csak a három kis vékony ragasztócsíkkal a karom. Magából az Implanonból semmi sem látszik, egyáltalán nem dudorodik ki. Kicsit néha bevérzik és kezd lilulni-zöldülni a karom tőle, de csak picit.
2008. dec. 11. 10:15
Reggel leszedtem a kötést. Szerencsére nem csúnya, nincs belilulva, csak egy pici folt van, ami a bőrömtől kicsit sötétebb. Viszont vissza is kötöttem, mert a vérzés megindult. Amikor kihúztam a függönyt (kirántottam), akkor éreztem is, hogy húzódik, sajnos elkezdett picit vérezni. Holnap már teszek fel fotót (vagy ma este), most azon voltam, hogy minél gyorsabban visszakössem, hogy ne legyen véres a ruhám.
2008. dec. 10. 15:43
Utánanéztem, nem feltétlenül fog látszódni, hogy be van téve, inkább csak akkor, ha valaki csont és bőr vagy nagyon izmos, mivel a bőr és a hús közé teszik be. Általában úgy lehet megnézni, hogy hol van, ha kitapogatja az ember és ha meghúzzuk feszesre a bőrt, akkor lászik. (2mm széles, 4cm hosszú)
37. **Rita** (válaszként erre: 36. - MelisUK)
2008. dec. 10. 15:40
köszi a választ
36. MelisUK (válaszként erre: 35. - **Rita**)
2008. dec. 10. 15:37
Ellentétes karba teszik, mint amilyen kezes valaki, szóval nekem a bal karomba tették. A felkarba teszik alulra, szóval nem látható helyre. Kb középtájon van a hónom és a könyököm között. Elmozdulhat, de ez nagyon ritán történik meg, főleg olyankor fordulhat elő, ha rosszul lett betéve, épp ezért kell olyan orvosnak csinálnija, aki ért hozzá. Gondolom egy oktatáson kell részt venni hozzá. A brit betegtájékoztató szerint akár nővér is beadhatja, hisz olyan ez, mint egy injekció, csak máshogy. Viszont egyből észre lehet venni, ha elmozdul, mivel látszódik, kicsit kidudorodik.
35. **Rita** (válaszként erre: 33. - MelisUK)
2008. dec. 10. 15:23

a karod melyik részére tették be?

Nem mozdulhat el( nem indulhat el valamerre) ?

2008. dec. 10. 15:10
Azok kedvéért, akik nem olvasták az összes hozzászólást, az Implanon 3 évre szóló fogamzásgátlási mód, amit bármikor abba is lehet hagyni, ha mégis babát szeretne valaki, akkor csak ki kell szedetni az orvossal.
33. MelisUK (válaszként erre: 32. - Vviki2)
2008. dec. 10. 15:08

Majd teszek fel fényképet az adatlapomra, hogy hogy néz ki a kezem. Most még mivel be van kötve, fölösleges, de holnap levehetem a kötést, csak a ragasztás lesz (3 vékony ragasztás), szóval látni lehet majd alatta, hogy milyen. Remélem nem lesz hatalmas lilás zöldes foltom, mert egyébként nagyon hajlamos vagyok rá. Elég beütnöm picit a lábam, máris ott a zúzódás.

Az a véleményem, hogy az a 30-35ezer forint (patikánkét változni fog az ára) az nagyon olcsó érte. A tablettám 6-7ezer forint volt 3 hónapra, szóval éves szinten 24-28ezer foritn, három éves szinten pedig 72-84ezer forint. Amikor elkezdtem a tabit szedni, igaz még csak 5ezer volt, de szépen emelkedett minden egyes alkalommal az ára. Szóval az Implanon ilyen szinten gazdaságos.

32. vviki2 (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2008. dec. 10. 14:54

Na..ilyen sem lesz itthon még egy darabig..vagy talán soha! Pedig nem lenne rossz...

Várom a "fejleményeket", mármint a képőbbi tapasztalataidat :-))

Én a spirálon gondolkodtam, abból a hormonos fajtát szerettem volna, de ha lehet, inkább a karomba rakatom a fog.gátlót...ja, és az még drágább is, 35ezerFT.

31. MelisUK (válaszként erre: 30. - **Rita**)
2008. dec. 10. 14:48
Jaja, ez nekem is bejön. De pl éltünk Cipruson is, ott is ugyanez a helyzet. Ha van taj kártyád (uniós), akkor minden gyógyszer ingyen van.
30. **Rita** (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2008. dec. 10. 14:21
ez szuper
29. MelisUK (válaszként erre: 28. - **Rita**)
2008. dec. 10. 14:16

Itt az ilyesmi az adóból megy, nem kell fizetni. De pl bármi másért is megyek a kórházba, ingyen adnak fájdalomcsillapítót, szemcseppet, szemkenőcsöt, fogkrémet (ezt csak picit). Leszedettem egy szemölcsöt is, lefagyasztották, ha boltban vettem volna meg a fagyasztó készüléket, akkor pénzbe került volna, de a dokinál ingyen volt. Háromszor kellett pedig mennem.

De ezt az Implanont pl Fro-ban is támogatják, ott is ingyen van.

28. **Rita** (válaszként erre: 27. - MelisUK)
2008. dec. 10. 14:04
Nálatok nem kell fizetni a fogamzásgátlókért?
2008. dec. 10. 13:52

Sziasztok!

Ma szerda van, voltam a kórházban és be is ültették az Implanont. Adtak előtte egy fagyasztási injekciót, hogy ne érezzek semmilyen fájdalmat és szerencsére így is lett. Egyáltalán nem fájt ahogy betették. Leragasztották, a ragasztásnak 5 napig rajta kell maradni és le is kötötték, ezt 24 óráig kell fenthagyni.

Totál ingyen volt, a dokinak se kellett fizetni, hogy betette és maga az Implanon is ingyen volt a gyógyszertárban.

Ha érdekel valakit, akkor rakok majd föl fényképet, hogy milyen a karom majd a kötés nélkül és majd a ragasztások nélkül is.

Picit érzem, hogy bent van, de ez természetes is. 1-2 hétig állítólag lehet érezni, utána nem fog zavarni. Amikor használom a kezem és ottani izmok mozdulnak meg, akkor érzem picit, de nem fáj, csak érzem, hogy van ott valami.

26. MelisUK (válaszként erre: 20. - 9bf962a5df)
2008. dec. 6. 10:16

Nekem szerdán fogja a doki megcsinálni, hacsak nem végez még valamilyen más vizsgálatokat. De már maga az Implanon itt van az asztalomon, szóval minél hamarabb be lesz téve. :D

Egy francia ismerősöm lányának nyár óta van, még fiatal, most kezdi a szexuális életet, de így a biztos, mondták a szülők. Semmilyen mellékhatása nincs.

Én Skóciában élek, a párom munkatársának a barátnőjének most vették ki (már van egyébként babájuk), letelt a három év és szeretné megint betetetni. Semmilyen mellékhatása nem volt, csak a szokásos betétel utáni piros-kék-zöld-lila folt a karon, olyan ez, mint egy zúzódás nyoma. Ez persze fájt is neki úgy, mint egy zúzódás szokott, de mihelyt elmúlt, onnantól kezdve nem volt semmi gond vele.


Majd igyekszem leírni a saját tapasztalataim is, de arra még várni kell és karácsony-szilveszterre hazamegyek Mo-ra a családomhoz.

25. MelisUK (válaszként erre: 22. - Vera31)
2008. dec. 6. 10:09
Pedig elérhető, nézd meg a neten, a patikákban meg lehet venni, 29ezer néhányszáz forintba kerül. Több helyen is olvastam már, hogy magyar nők írták, hogy már volt van épp van Implanonjuk. Valószínűleg azért van magyar betegtájékoztató is hozzá, mert elérhető dolog Mo-on, csak természetesen akármelyik orvos nem teheti ezt be nekünk, gyakorlottnak kell lennie benne. Ehhez külön oktatásra kell járnija a nőgyógyászoknak.
2008. dec. 5. 15:11

z Implanon -t közvetlenül a bőr alá ültetik be. Az Implanon -ból a progesztagén (a női hormonok egyike) hatású etonogestrel folyamatosan oldódik ki s kerül a szervezetbe. Ez két úton fejti ki hatását:

- Megakadályozza a petesejtek kilökődését a petefészkekből.

- Változásokat idéz elő a méhnyakban, ami megnehezíti a spermiumok bejutását a méhbe.

Ennek eredményeként az Implanon 3 éven át megvédi Önt a teherbeeséstől. Az Implanon egyike a számos terhesség megelőzési módszernek. Egy másik, igen elterjedt születésszabályozási mód a kombinált tabletták használata. A kombinált tablettákkal ellentétben az Implanon -t olyan nők is használhatják, akiknek nem lehet, vagy nem akarnak ösztrogéneket használni. Ha Implanon -t használ, nem kell minden nap emlékeznie a tabletta bevételére. Az Implanon nagyon megbízható, de a többi fogamzásgátlási módszerhez hasonlóan a védelem sosem 100%-os. Ha Implanon-t használ, a hüvelyi vérzés szabálytalan lehet, vagy akár teljesen hiányozhat is. A fájdalmas ciklusok javulhatnak. Az Implanon használatát bármikor abbahagyhatja (lásd "Ha abba akarja hagyni az Implanon használatát").

2008. dec. 5. 15:07

IMPLANON implantátum (1x (40x2 mm))


Gyártó: N.V. Organon

Hatóanyag: etonogestrel

Kiszerelés: 1x (40x2 mm

Fogyasztói ár: 29484 Ft

Támogatott ár: 0 Ft


Normatív TB támogatás:

Közgyógyellátásra adható: nem

EÜ támogatásra adható: nem

EÜ 100% támogatásra adható: nem

22. Vera31 (válaszként erre: 21. - Yulcsy)
2008. dec. 5. 14:47
Sziasztok.Megkérdeztem a nőgyógyászomat a bőr alá beültethető implantátumról és azt mondta,hogy Magyarországon ne elérhető.
21. Yulcsy
2008. dec. 4. 20:52

Sziasztok!

A hüvelygyűrű kb 5 ezer Ft-ba kerül havonta.Tehát drágább mintha gyógyszert szednél, de az is biztos, hogy nincs vel macera(elfelejted bevenni,hányás-hasmenés esetén más módszerrel kombinálni).Ez egy szilikon anyag amiből kioldódik a hatóanyag.Előnye:nem károsítja a májat mivel a hormon nem kerül be a vérkeringésbe.Ja és nem lehet érezni neked sem és a tartnernek se.

Tapaszról is kérdeztetek.Mo-on nem elterjedt, sokan külföldről(Szlovákia) hozatják be.

A bőr alá beültetettről én nem hallottam túl jókat(nőgyógyászok) mert belezavarhat a mensi rendjébe és köztivérzéseket okozhat.Kb 42 ezer Ft.

Most ennyi jut eszembe.

2008. dec. 4. 13:55

Tud erről valaki valami bővebbet? Esetleg aki mostanában Magyarországon csináltatta? Illetve érdekelne, hogy hol? És tapasztalatokat is várnék...

Köszönöm, Alina

19. MelisUK (válaszként erre: 18. - Whitehill)
2008. nov. 28. 19:25
Egyáltalán nem írnak hízásról, mint mellékhatásról, szóval szerintem nincs tőle. Viszont minden gyógyszerre ráírják, hogy lehetséges mellékhatás a hízás. Szerencsére én nem híztam a tablettáktól.
18. whitehill (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2008. nov. 28. 19:21
És ettől hízás van?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook