Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meditáció fórum

Meditáció (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Meditáció

2014. ápr. 16. 19:09
Joestét.Kérném aki hisz illetve jártas ebben a dologban segitsen.Valóban lehetséges a meditácioban hogy láthassuk elvesztett szerettünk?
27. Gilberta (válaszként erre: 25. - Dragon77)
2009. máj. 1. 15:25

Szia Dragon77!


Már hamarabb is válaszolhattam volna, csak sok minden közbejött nálam (átalakítás folyt az otthonomon, és folyik bennem, valamint a kapcsolatomban, stb.). Ahogy kint, úgy bent....:)


Az emberiség jövőjéről már sok fórumon szó volt, így egy pár címet megadok neked, hiszen erről azok hosszasan írnak. De előre vetítve a dimenzióváltásról van szó bennük, amit a Te figyelmedbe is ajánlok.


Lelki testvéreimmel arról is beszélgettünk, hogy sok függ attól, hogy az emberek mit gondolnak a jövőjüket illetően. Sokszor ezt a média felkapja, aminek öngerjesztő hatása van (tömegpszichózis), és mint azt az agykontrollról már tudjuk, az többnyire meg is valósul, bekövetkezik.


Példák:

1) Tóbiás anyagok olvashatóak a Shaumbra oldalon ezen a linken. Csak regisztrálva jutsz be még olvasni is:


[link]


2) Lelekvandor.hu – Fórum – Ezotéria – Megváltás, az igazi belső ÚT c. topicban olvasható róla beszélgetés.


Üdv. Gilberta

26. wyra (válaszként erre: 6. - 4ac011eefb)
2009. márc. 24. 19:57
www.meditacio.lap.hu
2009. márc. 24. 19:51
Nagyon szeretek ilyen oldalakon téblábolni, mert sok infot hallok, és el tudom magamban dönteni, mi belőle a számomra lényeges. Gondolataid különösen érdekelnek, mert olyan megvilágítást adsz ezeknek, amivel az ember nem mindennap találkozik. Igen, ez az olvasztótégely is ilyen! Valószínűnek tartom, hogy a világ összrezgésszintje is ez alapján alakul. Kiváncsi lennék a véleményedre: szerinted merre fele tart az emberiség? Mi lesz a kimenetel?
24. Gilberta (válaszként erre: 23. - Dragon77)
2009. márc. 24. 19:43

Szia Dragon!

Örülök, az őszinte érdeklődésednek, és én is figyelemmel olvasom a válaszaidat.


Ketté választanám a bűnről leírt gondolatodat.

Egyrészről azért születünk le a Földre, hogy a korábban (életek során) elszennyezett lélek a súrlódások, tanulások során újra megtisztuljon, fehér legyen. Mert Isten valóban tökéletesnek alkotta meg lelkeket, de az idő folyamán sokan elfordultak a kísértésnek engedve Istentől. Ez beszennyezte az addig fehér „lélekruhát”. Ma is választhatjuk tudatosan a bűn útját, de azzal szennyezzük erőinket (=lelket), amit majd a következő életek során tisztítanak fel az emberek. És itt nem a reinkarnációról beszélek, az egy az egyben való újra Földre való leszületésre, hanem, úgy képzelem el, mintha a tengerből (nevezzük így a lélektömeget) merítenénk egy pohárral, ami korábban akár több emberben lévő lélek összessége, „olvasztótégelye”.

Másrészről, amit leírtál a gyilkos és áldozati szerep megtapasztalásáról, azt én úgy tanultam, hogy minden ember szívében be van vésve az ő törvénye. Ha a szerint él, akkor helyes úton jár az ő egyedi esetét nézve. De azaz ember is, aki gyilkos „hajlamokkal” született, annak is van lehetősége a Szeretet útjára lépni, és kérni az Istentől a kegyelmet, ennek a bűnös erőnek a levételét. Persze ez az erő át fog szállni olyanra, akiben van hajlandóság, döntés a gyilkosság elkövetésére, sőt annak az erre való késztetése még erősebb lesz. Így biztosítva van mindkét félnek, hogy a döntése szerint élhessen (gyilkol vagy sem), valamint bűnös erők tisztítása sem marad el.


Írod: „De nem ítélem el a gyilkosokat, mert nem az én kompetenciám a miértek kutatása.”


Ez így van, a Biblia is azt írja, hogy „Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.” (Mt 7,1)

Mert nem tudhatjuk, csak az Isten, aki a „vesék és szívek vizsgálója”, hogy minémű lélek lakik a másikban.

Üdv. Gilberta

23. dragon77 (válaszként erre: 22. - Gilberta)
2009. márc. 17. 22:40
Szerintem ne fejezd be! Jó gondolatok ezek és egész egyediek. Bár mondjuk én a bűn fogalmát, mint olyat nem ismerem el. Van jó és rossz az én olvasatomban, de olyan hogy bűn, nem létezik. Ezt az egyház kreálta megfélemlítés céljából. Bűn ez- bűn az stb... Ha meghozol egy döntést, és nyugodt vagy legbelül, akkor azt meg kellett tenned. Lássunk egy sarkított példát: xy megöli ws-t. Akármilyen hihetetlen, de ezt a két lélek, még leszületésük előtt úgymond letisztázta egymással. Amikor leszületünk, már nem emlékezünk, mit vállaltunk be. xy-nak meg kell tapasztalnia, hogy milyen gyilkosnak lennie, ws-nek, pedig hogy milyen áldozatnak lenni. A sok-sok leszületésünk alatt leszünk-vagyunk gyilkosok és áldozatok is. Csak a jó és a rossz teljes megtapasztalása vezethet a megvilágosodás felé. Tudom, hogy szörnyen hangzik, de csak a mi kultúránkban. Ezt a törvényt még a buddhizmus is elfogadja. Képzeljétek el, ha csak jót adnánk mindenkinek. Csak jó szót, mosolyt, szeretetet. Mindenki a legmagasabb erkölcsi szinten lenne. Akkor mi értelme lenne a születésünknek? Egyszer egy dokumentumfilmben megszólalt egy vudu pap. Szörnyű volt hallgatni, felháborodtam, de utána elgondolkodtam ezen a nézőponton. A pap bérgyilkos!!! volt! Elképesztő. Interjút adott, és nem értette a riporter meghökkenését. Azt mondta: egy ember megölése miatt 10 ember átkot szór rám, 10 ember áldást oszt rám. Minden csak nézőpont kérdése. Persze ez nem azt jelenti, hogy szimpatizálok a gyilkosokkal, de ez is egy meglátás. Ettől függetlenül az élet mindenfajta megnyilvánulásának tiszteletét vallom. De nem ítélem el a gyilkosokat, mert nem az én kompetenciám a miértek kutatása.
22. Gilberta (válaszként erre: 20. - Dragon77)
2009. márc. 17. 22:24

Szia Dragon!

Most olvastam el a legutóbbi bejegyzésedet -ugyanis Neked írtam a választ, de megszakítva megnéztem a Mentalista c. filmet, ami egyébként kivételesen egészen érdekes volt (halott idéző).


Igazad van, kicsit elkanyarodtam a témától, de úgy gondoltam itt fejezem be a gondolatomat. Egyébként köszi, de semmi jó nem az én érdemem, hanem az Istené, "mert, jó egyedül az Isten".

Üdv. Gilberta

21. Gilberta (válaszként erre: 18. - Dragon77)
2009. márc. 17. 22:16

Szia Dragon!

Nekem is eszembe jutott, hogy általában teljesültek a gyermekkori, és már felnőttkori vágyaim is. Isten Megengedő, Szerető Isten, és mindent jóra fordít, hogy tanuljunk tévedéseinkből, hibáinkból. Mert nincs jó vagy rossz döntésünk, csak döntenünk kell a szívünkben élő Szeretet szerint, és Istenben bízni. Bárhogyan is alakul később, ne korbácsoljuk magunkat, és ne essünk depresszióba, ha mégsem úgy sül el a dolog, ahogy szerettük volna. Persze ez nem azt jelenti, hogy ne tartsunk bűnbánatot Isten felé. Én például, ha nem tudok valakitől bocsánatot kérni, akkor Istent kérem, hogy bocsássa meg a bűnömet, és mosson meg vétkeimtől, mert Ő az, Aki megbocsátja a tévedéseinket, bűneinket.

20. dragon77 (válaszként erre: 19. - Gilberta)
2009. márc. 17. 20:29
Hát ez nem éppen a meditáció témakörhöz kapcsolódik, de nagyon jó, hogy leírtad! Jó a megfogalmazásod és amit leírtál, az mindenkinek csak a hasznára lehet! Gratula!
2009. márc. 17. 20:20

Azzal egészíteném ki a korábbi írásomat a vonzás törvényéről, hogy mindenképpen működik, és nem elválasztandó Istentől, mert Rajta kívül nincs semmi, minden Őbenne foglaltatik, Ő a Mindenség Ura.


A Krisztusban hívő már itt a Földön is annak a jutalomnak a részese, hogy békéje van itt és most. Nem a boldogság elérése, és hajszolása az igazi, hanem akinek béke honol a szívében. Mert, amit az ember boldogságnak hisz, az mind csak egy pillanatnyi fellángolás, olykor illúzió. Méghozzá azért, mert ahhoz, hogy boldognak mondhassuk magunkat mindig célokat tűzünk ki magunk elé – vágyaknak is nevezhetném -, ezek kielégítése után, már is jön az újabb vágy, amit szintén szeretnénk beteljesíteni. Ez egy olyan ördögi kör, ami rendkívül fárasztó, és később belecsömörlik, kiég az illető.


Erre a vágyak kergetésére van jó néhány saját tapasztalatom is, de mióta Istenre bíztam az életemet, azóta béke van a szívemben, ami azt jelenti, hogy ami problémaként merül fel, vagy valakivel összevitatkozok, akkor a felszínen ugyan fodrozódnak a hullámok, de belül nyugalom van a szívemben, és elfogadás a másik iránt. Tudom, hogy senkit nem lehet megváltoztatni, de az érzéseimet elmondhatom, sőt úgy gondolom és érzem, hogy el is kell mondanom az illetőnek, hiszen így tudjuk megbeszélni a dolgokat, csak őszinte beszélgetések viszik előbbre az embert. Mindig azt vallottam, hogy inkább mindenki mondja meg a hibámat nekem, amit felfedezett nálam, mert csak ha tudok róla, akkor változhatok. Tudni kell szembesülnünk magunkkal, ne legyünk gőgösek, de elfogadni is nagyon fontos magunkat. Mert, ha önmagunkat nem fogadjuk el, akkor másokat sem leszünk képesek maradéktalanul elfogadni.

2009. márc. 13. 23:51
Én a vonzás törvényével valósítottam meg gyerekkori álmom. Semmi esély nem volt rá, mégis bejött. Szóval műxik, de ésszel kell használni, mert elviheti a földhözragadottság felé az embert.
17. Gilberta (válaszként erre: 16. - Alexa20)
2009. márc. 10. 22:54

Szia Alexa!

A vonzás törvénye működik. Isten megengedi, hogyha valaki a földi életében szeretné elnyerni a jutalmát, akkor többnyire meg is kapja. Itt és most szeretné élvezni az élet örömeit, mert nem hisz a túlvilág létezésében, csak ebben a dimenzióban képes gondolkodni.


Hogy mi érthető jutalom alatt? A Jézus Krisztusban hívő számára, a testének levetése után várományosa az Isten országában való élésnek, számára a Földön megtett Isten szolgálatának jutalma az ottani lét. „Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” Jn. 3,16.


Míg, aki a testi örömöket, és egyéb olyan anyagi jólétet kívánja, mit sem törődve a lelki és szellemi kincsekkel (amiért tulajdonképpen a Földre születtünk), aminek a gyűjtésére fel lett a figyelme hívva, ő itt a Földön ezt megkaphatja, de számára a test halálakor a lélek bekerül az „olvasztó tégelybe”, és emlékezete sem lészen.


Ezt mindenki szabadon eldöntheti, hogy melyik utat (keskenyet vagy a széleset) választja itt a Földön. A döntésünk ezt követően meghatározza a további életünket.

Üdv. Gilberta

16. alexa20 (válaszként erre: 15. - Gilberta)
2009. márc. 2. 18:05

Ha jol értelemezenm a leveled akkor teh nem hiszel a vonzás törvényében?

hogy értve h megkapjál a jutalmukat?

nekemm nehéz elhinem a vonzás törvényét ugyanis valásos családban nötem fel és Isten hivö ember vagyok,deh annyian álitjak h a titok müködik engem telyesen összezavar ez az egész

2009. febr. 3. 21:50

Szia Zojci!


Nem vallom magamat Agykontrollosnak, mindössze olvastam róla. De szerintem, ami hasznos belőle azaz, hogy próbáljuk magunkat a „jóra” kondicionálni, nem szajkózva azt, hogy pl. mi ilyenek vagyunk, és kész, jelezve azt, hogy mi nem tudunk változni. De igen, mert a földi létünk értelme a lelki tisztulásunk, és a szellemi gazdagodásunk, és az előbbi kijelentéssel lekorlátozzuk magunkat, és nagyban „megnehezítjük” az Isten dolgát, hogy így vélekedünk magunkról. Az agykontroll többi részével nem értek egyet, mint pl. akarok egy kocsit, koncentrálok rá, és egyszer csak meg is lesz, de ehhez hasonló példát lehetne az élet bármilyen területéről meríteni. Mindezek károsak, hiszen nem tudhatjuk, hogy a spirituális, és szellemi fejlődésünkhöz mi szükséges, csak egyedül az Isten. Így ne akarjunk önmagunkban okosak lenni, és agykontrollal megteremteni. Hiszen az elv többnyire működik, de azok az emberek, akik ezt mívelik, ebben az életükben elnyerik a „jutalmukat”.


Úgyhogy összefoglalva: a pozitív gondolatok erősítésére, valamint arra használom ezt a módszert, hogy mikor valamilyen „problémával” küzdök, akkor leállítsam az elmémet, hogy ne pörögjön állandóan azon az egy témán. Ugyanis míg ezt a hangzavart kelti az elmém, addig képtelen vagyok meghallani Isten segítő szavát. Az egyedüli hasznos út, hogy elfogadjam azt az állapotot (bármilyen nehéznek tűnik is), amit hoz az élet, és tudjak nyitott maradni a változásra.


A cd-t pedig ne sajnáld, van mit hallgatnom. :)


Jó meditációt…


Üdv. Gilberta

14. Zojci (válaszként erre: 13. - Gilberta)
2009. febr. 2. 01:02
Sajnos oldalt nem tudok neked mondani én megvettem a cd-t! Nekem a párkapcsolatban is segített! Bocsi:AK=Agykontroll:) Majd még írok bővebben,de most megyek meditálni,aztán tente!:) Jó éjt!
2009. febr. 1. 18:33

Szia Zojci!


Rákerestem Bajtala Emese hárfa művész zenéjére, bár nem sokat találtam, csak egy egészen rövid részletet, de nagyon tetszett. Tudsz olyan oldalt ajánlani, ahol lehet Tőle hallani többet is?


Örülök, hogy a meditáció segített az egészségi problémádon. Saját tapasztalatom is, hogy minden betegség lelki eredetű. Én gyakran elkaptam mindenféle vírusos megbetegedést, miközben próbáltam párkapcsolatot létesíteni a válásom után. Egészen addig, míg ez a próbálkozásom a túlzott akarásomból származott.


Hadd kérdezzem meg, hogy mit jelent az írásodban az "AK-zol"? Akkor tudok válaszolni a kérdésedre is.


Üdv. Gilberta

12. Zojci
2009. jan. 30. 00:55
Szia Gilberta! Én Bajtala Emese hárfa művész zenéire szeretek meditálni!:) Nagyon tetszik amit írtál,és valóban szükséges a teljes ellazulás! Nekem az asztmám múlt így el! Amikor rohamjaim voltak légzésgyakorlattal múlasztottam el,már eldobtam a pipámat is!:) Egyébként AK-zol?
2009. jan. 29. 22:16

Szia Zojci!


Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a kedvenc meditációs zenéd, amit említettél?


Nem olyan rég hallottam még egy módszert, ami a nap bármely percében segíthet a feszültség leküzdésében. Mégpedig az, amikor már a testeden is érzed a görcsöt, akkor próbáld ellazítani az izmaidat. Akár légzésgyakorlattal vagy bármilyen más módszerrel, ami segít az ellazult állapot elérésében. Ekkor a test visszahat a tudatra, és a lélekre.


Most jutott eszembe, hogy amikor tanultam meditálni, azt mondta a lelki vezetőm, hogy üljek le a fotelba, csukjam be a szememet, és „járjam” végig a testem minden porcikáját, a lábujjamtól a fejem búbjáig, és próbáljam ellazítani a testemet úgy, hogy kényelmes legyen a testhelyzetem. Mert a kényelmes pozíció szükséges az ellazuláshoz, és ahhoz, hogy akár a test érzete is megszűnjön/könnyebb legyen.


Üdv. Gilberta

10. Zojci
2009. jan. 27. 22:57
Én is zenére meditálok,van egy kedvencem néha nehéz visszatérni bétába,de mára már az életet sem látom olyan drámainak,mint régebben! Nekem sokat segített,nem csak fizikailag érzem ellazultnak magam,hanem lelkileg és szellemileg is feltöltődök! Aki nem ismeri az alapokat annak szeretném kiegészíteni a cikket azzal,h ha lehunyod a szemed picit nézz felfelé és utána kezdj a légzésedre összpontosítani! :-) No ennyi voltam! Mindenkinek jó lazulást és szép élményeket!:-) "3-2-1re jobb"
2009. jan. 27. 22:26

Sziasztok!


Most regisztráltam itt a fórumon. A meditáció gyakorlásához nekem: Jálics Ferenc Szemlélődő lelkigyakorlat című könyve sokat segített.


Én személy szerint szeretek meditációs zenére (Enya, Vangelis, Gregorián, Kristálycsend, stb.), esetleg vallási énekekre meditálni. De igazából a csend meditáció a legjobb módszer, amit nekem is ajánlottak. Mindig arra meditálok, ami éppen a lelki állapotomban a legjobban esik.


Az említett könyvben segítséget kapunk ahhoz, hogy ne gondoljunk semmire, ne kapaszkodjunk bele a beúszó gondolatba, és nem szőjük tovább, hogyan lehet például a légzésre, a szívünk dobbanására figyelve mindezt gyakorolni.


A mindennapok rohanásában szükségünk van a meditáció elmét tehermentesítő idejére.


Mindenkit üdvözlök: Gilberta

8. 4ac011eefb (válaszként erre: 7. - Kisstoth)
2009. jan. 17. 10:28
Köszi, utánanézek:)
2009. jan. 16. 21:57
Tavaly volt egy ilyen fórum, azt hiszem meditáció, relaxáció volt a címe. Ott nézd meg, sok jó dolog van.
2009. jan. 14. 15:33

Sziasztok!

Nagyon érdekel a meditáció, tudnátok nekem olyan könyvet vagy internetes oldalt ajánlani amiből többet meg lehet tudni róla? HOgy milyen fajták vannak, hogy érdemes nekiállni a gyakorlásnak stb.

Az is érdekelne, hogy ki milyen fajta meditációval próbálkozik (ha jól tudom több féle van) és mióta űzi ezt a foglalatosságot.

2008. nov. 26. 21:20

Fórum - 5 tibeti jógagyakorlat.

Aki csinálja, ide!

2008. nov. 11. 18:43
Szerintem nagyon fontos a meditáció!
2008. nov. 6. 18:03
ísokat segíthet a meditáció, majdnem minden téren.
2008. nov. 6. 17:11
Nagyon jól megírt cikk. Én is szoktam meditálni, ha időm engedi. Nekem pl a szülés előtt és alatt is nagyon sokat segített.
2008. nov. 4. 11:03
A meditáció évezredek óta szerves része számos vallásnak. Segítségével megszabadulhatunk zavaró, nyugtalanító gondolatainktól. A hindu és a buddhista papok a meditációt a szellemi megvilágosodás egyetlen módjának tekinti. De mi a helyzet az egyszerű emberek körében?

Ugrás a teljes írásra: Meditáció

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook