Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol kell tárolni az ananászt, ha már elültettük a cserépbe és rátettük a nylonzacskót hideg helyen vagy meleg helyen? Legyetek szivesek megí fórum

Hol kell tárolni az ananászt, ha már elültettük a cserépbe és rátettük a nylonzacskót hideg helyen vagy meleg helyen? Legyetek szivesek megí (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 4. 10:12
Nekem a klasszik ananászt is sikerült megmaradásra bírni: levégtam a tetejét (a többi a pocakban landolt), egy tálkába állítottam, és sűrű vízcserélgetés mellett türelmesen vártam kb egy hónapot. Aztán levágtam a pikkelyes részt, naaaagyon óvatosan, aq kibukkanó gyökerecskékre vigyázva, majd földbe ültettem. Most úgy locsolom, mint a broméliákat. Egyelőre működik. A levágott részt azonnal a földbe ültetni módszer nekem nem sikerült, egy hét után kipurcant szegényke.
6. szanád (válaszként erre: 5. - Szanád)
2008. nov. 4. 09:49

véletlenül elküldtem előbb..

na a díszananászt csak levágtam a fenti egy -harmad részénél és ezt ültettem földbe úgy hogy egy kicsi rész kimaradjon, aztán csak locsolgattam..

több hónap volt mire kigyökerezett...

2008. nov. 4. 09:47
nekem eddig csak a díszananászt sikerült gyökereztetni....a hagyományost nem...de érdekel engem is
2008. nov. 4. 09:46
Engem érdkelne ez az egész ananász ültetés.Egyszer próbáltam,de még a gyökereztetésnél elszáradt az egész.Hogy kell csinálni?Milyen növény lesz belőle?Érdmes vele vergődni?
2008. nov. 4. 09:45
Legyetek szívesek nekem elmesélni ezt az ananászos dolgot! Én is szeretnék ilyet ültetni!
2008. nov. 4. 09:42
Én sose tettem rá zacskót, vízben kigyökereztettem és elültettem! Csak a vizet kell rajta cserélni néha, mert berohadhat...ne túl sok legyen rajta. Ha a fedőleveleket leszeded már ott vannak többnyire a kis gyökerek. Jó kertészkedést!
2008. nov. 4. 09:20
Hol kell tárolni az ananászt, ha már elültettük a cserépbe és rátettük a nylonzacskót hideg helyen vagy meleg helyen? Legyetek szivesek megír

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook