Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek melyik a jobb? A hagyományos lemez fürdőkád, vagy az újabb akrilkád? fórum

Szerintetek melyik a jobb? A hagyományos lemez fürdőkád, vagy az újabb akrilkád? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. dec. 22. 18:10
szerintem jól döntöttetek.
2016. dec. 12. 10:25
Sziasztok! Köszi szépen a segítséget, végül mi is az első mellett döntöttünk, 2 napon alatt meg is érkezett! Juppííí
2016. nov. 27. 13:31
és talán tartósabb is a lemez fürdőkád.
2016. nov. 27. 10:32
Az első tetszik jobban, de mi éppen mostanában vettünk pont ilyent.
29. 328e1b30ab (válaszként erre: 26. - Cilianyu)
2016. nov. 26. 17:20

Ezt a sarokkádnak csúfolt valamit semmiképpen. Nem lehet rendesen kinyújtózni benne, csak ülni. Akkor pedig minek a kád? Inkább egy épített zuhany.


Az első sokkal kényelmesebbnek tűnik, az űrtartalma is sokkal nagyobb.

2016. nov. 26. 13:52
szerintem mindkettő.
27. kristo_f (válaszként erre: 26. - Cilianyu)
2016. nov. 24. 15:37

Az első jobban tetszik, amellett hogy sarokkádat soha nem vennék. Abban csak ülve lehet mosdani

Egy széles, vagy duplaszéles kád, az már igen. Abban el lehet heverni és... :)

26. Cilianyu (válaszként erre: 1. - Nestha)
2016. nov. 24. 15:22

Látom, hogy nem épp a legfrissebb topikban próbálkozom, de szeretném kikérni a véleményeteket. Fürdőszoba felújítás előtt állunk (tavasszal lesz), és szeretnék megszabadulni a régi, hideg lemezkádunktól. Az akril kádak között válogatva találtam pár szimpatikus darabot:


1. [link]


2. [link]


Melyiket ajánlanátok? Nagyon köszi a segítséget!!

25. svarc (válaszként erre: 24. - 2f4fe453b8)
2009. ápr. 29. 17:21

...IGEN !

az olcsó gazdaságos teflonkéshez nem kell zsír, mikor a kenyeret kened !

24. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 20. - Svarc)
2009. ápr. 29. 15:19

Jó jó! Azért nem kell kiabálni. :)

Az olcsóbb METRO-gazdaságos akryl sarokkádnak recseg az oldala ha nekidőlök.

2009. ápr. 29. 10:20
Nekünk lemez kádunk van, akril kádat sem ár miatt sem pedig a negatív tapasztalatok miatt nem, választotttuk.A lemezkád valóban hideg, de mi az építkezéskor a kád körül vezettünk fűtés csövet...
22. klenca
2009. ápr. 29. 09:43

A lemezkád hideg. Beleengeded a 80C fokos vizet, s mire beleér 60C fok alatt lesz.


Az akrilkádba a hőveszteség kisebb.


... s könnyebb takarítani is!

21. lamoni
2009. ápr. 29. 09:21

Az első lakásunkba mi egy öntött kádat cseréltünk le lemezkádra. Az öntött kád olyan nehéz volt, hogy alig bírták a fiúk levinni az emeletről.

A lemezkád egyetlen előnye hogy olcsó. Hideg, gyorsan kihűllik benne a víz, én gyengének is éreztem. És takarítani se jó, mert könnyen karcosodik.

Másodjára egy nagy akril kádat választottunk. Sokkal szebb mint a lemezkád, melegebb, stabilabb.

Még négy év után is úgy csillog mintha új lenne.

Persze nagyon lényeges a megfelelő rendszeres tisztítás. Nem súrolószerrel kell nekiesni, hanem megfelelő fürdőszobai tisztítóval befújni, áttörölni, majd leöblíteni.

20. svarc (válaszként erre: 17. - 2f4fe453b8)
2009. ápr. 29. 08:37
A PUR-HABBAL NEM ÉRTEK EGYET ! - nézd meg a fényképet az adatlapomon
2009. ápr. 28. 22:39
Hát nekem a kád lemez,de a mosdóm meg akryl még egyszer nem vennék akrylt annyira nehéz tisztán tartani!!!!
2009. ápr. 28. 22:25
A PUR-hab kb. hármszorosára megdagad, ennek figyelembe vételével kell adagolni. Hogy ne emelje meg a kádat, azt előtte tele kell engedni vízzel.
2009. ápr. 28. 22:21
Az akryl jobb. Meleg, és nem csúszik. Hogy igazán stabil legyen, érdemes téglákkal nagyjából kitölteni, majd kifújni PUR-habbal alatta az egész teret.
16. 1eb84e4bad (válaszként erre: 9. - Nestha)
2009. ápr. 28. 21:34

Lehet javítani, ha lepattan a zománc. Na igen, de az akril-kádról nem pattan le a zománc!

Én úg ytudom, az akrilt jobban lehet tiztítani, nem ül be a kosz a pórusokba! tartja a melegvizet, és nem hideg, mikor beleülsz. Én nem vennék lemez kádat!

15. svarc
2009. ápr. 28. 08:35

amit én tudok:

leghamarább az ár fogja eldönteni mit választasz

a lemezkád 16-17 ezer, akryl ( nem műanyag!) 40-50 től, öntöttvas 100 fölött, hydro kádak akryl akár milliós tétel

tisztítás: mind a kettő gondos és rendszeres tisztítást igényel, nem sósavval, azt a zománc sem szereti

a sérülés mindegyiknél javítható

valaki írta: leválik a falról ( én az aljzatra szoktam elhelyezni ), gondos munkával, a profilképeknél láthatót 4 éve szereltem be, még nem vált el a perem a csempétől,

láttam már lemezkádat is kiborulni a trehány munka miatt !

2009. jan. 25. 19:34

én egy olyat hallottam, hogy az akril hamar elmattul, nehezebb takarítani, mert érzékeny.

A lemezkád úgy tudom, strapabíróbb.

2009. jan. 25. 11:45
Nekünk most akril van, előtte a másik volt, én azt sokkal jobban szerettem!
2009. jan. 25. 11:37
Az akril kádban lassabban hűl el a víz, és szerintem hosszú távon is jobb, meg divatosabb is, e lemezkád hamar kopik sztem .
2009. jan. 8. 12:38
lemezt takarítani is sokkal könnyebb és a beépíthetősége is jobb hosszú távon.Amit eddíg én láttam mindegyik leválik a falról és hát elég csúnya látvány!
2008. nov. 4. 21:58
Ha újra kezdeném a fürdőszoba tervezését, fürdőkádat nem kérnék. Csak a tusolót használjuk, a kád nálunk teljesen kihasználatlan. Egy bizonyos kor, vagy egészségi állapot után egyre nehezebb a ki- és belépés belőle. És mi sem leszünk fiatalabbak. Egy ideje ötletelek rajta, hogy a kád helyére milyen jó lenne egy infraszauna.
2008. nov. 4. 20:31

Köszönöm a tanácsokat. Nekem azt ajánlották, hogy lemezkádat vegyek, mert azt lehet javítani, ha lepattan a zománc, és sokkal stabilabb, mint az akril.

És nem utolsó sorban kb feleannyiba kerül, mint az akril.

Lesz tusoló is, és én pont fordítva vagyok, mint általában, ugyanis én nyáron fürdök, hogy lehűljek a kádban, télen pedig tusolok, hogy felmelegedjek a forró víz alatt.

Szóval nekem lehet, hogy jobb lesz a lemez kád.

Még egyszer köszi a tanácsokat

8. cel
2008. nov. 3. 23:42
Az akril kádba engedett víz sokkal kevésbé hűl le. Így, ha bele szeretnél merülni egy kád meleg vízbe, kevesebb energiára van szükség és nem fog "sütni" a hideg kádfal.
2008. nov. 3. 20:27

Szia!

Mi is nemrég újítottunk, ugyan mi nem kádat, hanem zuhany tálcát, de azért választottuk az akrilt mert melegebb, mert azért a lemez elég hideg és rideg. Meg aztán a boltban azt mondták a lemez kényes is, mert hamar lepercen és ott azonnal rozsdásodik is.

2008. nov. 3. 20:16
Hasznalom mindkettot,de jobban szeretem a hagyomanyos ontveny zomancozott furdokadat,nem divatos,de szerintem jobb,en jobban erzem magam benne.
2008. nov. 3. 20:16

Nekünk a régi házunkban lemezkád volt...egy festés alkalmával beleejtett a drága festő valami fémtárgyat, amitől rögtön lepattant a zománc.

Nem szerettem benne fürdeni, mert hideg volt, és a víz is hamar kihűlt benne!

Az új házunkban akril kádak vannak, nagyon szeretjük őket, könnyű tisztítani,melegek és a víz sem hűl ki hamar. Van olyan stabil mint a lemezkád, mert ytong téglán áll!!!

2008. nov. 3. 20:12
Nekünk van mindkettő de az akrilt még nem próbáláutk mert még nincs kész atetőtér meg ilyenek. De azt már most tudom hogy nem hül le meg ilyenek. Nem úgy mint a lemez.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook