Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nem kötöttem meg a babakötvényt 16 honapos babánál még megtehetem? fórum

Ha nem kötöttem meg a babakötvényt 16 honapos babánál még megtehetem? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 9. 09:24

Sziasztok!


Én is megörültem amikor a második gyerkőcöt terveztük, hogy dejó mostmár lesz ezután valami hivatalos megtakarítás féleség a gyerekeknek, mert az elsőnek rögtön csináltunk. (az mondjuk egy életbizti volt). Én már a kórházban kaptam néhány sort erről a csoda dologról no meg persze egy telefonszámot. El is jött a csaj, de amikor elmesélte, hogy pontosan mit is takar akkor elképedtem. Először is az nem tetszett, hogy maximalizálva volt az összeg. No nem mintha az a helyzet fenyegetne, hogy többet akarnánk bele tenni, de sose lehet tudni mi jön. Nem beszélve a "támogatásról" ami asszem valami 6000 Ft. Nah akkor végül is úgy döntöttünk, hogy a másodiknak is marad az életbizti, így legalább ha bármi történne velünk akkor az enyémnél a biztosító átvállalja a díjat. Az az igazság, hogy sokat vagyok úton és időnként lever a víz amikor eszembe jut mivan ha szembe jön egy állat és ottmarad a két gyerek... Nah szóval kb ugyannannyi összegért jobbat kaptam. És az az igazság hogy MINDENKINEK csak ajánlani tudom ezt a megtakarítási formát (már akik gondolnak olyan lehetőségre hogy mi van ha...). Nagyon szuperrül levezette a csaj hogy mi a különbség. (bár én az előző miatt is tisztában voltam egy-két dologgal). Igazság szerint nem igazán értem, (akkora hírt csináltak a babakötvénynek és a start számlának) hogy egészen pontosan aki ezt kitalálta mégis mit gondolt miért is jó???

8. 512009e634 (válaszként erre: 7. - Kedveske)
2008. nov. 3. 15:04
Van, igen, nem is messze tőlünk. Köszi! Majd körbeérdeklődöm még.
7. Kedveske (válaszként erre: 5. - 512009e634)
2008. nov. 3. 14:42
Takarékszövetkezetnél van, nálunk úgy hívják Völgység-Hyegyhát tak. szöv, de úgy tudom, hogy ez már egy hálózat, úgyhogy a te környékeden is kell lenni egy tak.szövnek.
2008. nov. 3. 14:32
Mi is átvittük bankba,és így a család is tud rá pénzt tenni nekik!Már gyűlik egy ideje...
5. 512009e634 (válaszként erre: 4. - Kedveske)
2008. nov. 3. 14:15
Meg tudnád írni, melyik az a bank? Akár privibe, ha ide nem akarod. Fiamé még a MÁK-nál van.
2008. nov. 3. 14:10
Nekem is kb ennyi idős volt a fiam, mikor a bankhoz tetettem át a pénzt. Én nem akarok rá fizteni plusszabn egy forintot sem, de amit az állam adott az egy banknál jobban kamatozik. Ezért "vettem ki".
2008. nov. 3. 14:06
A babakötvényt a MÁK nyitja, mikor megszületik a baba. Erről biztosan kaptál tőlük papírt is. Te pedig akkor viszed át bankba, amikor akarod, vagy hagyhatod a MÁK-nál is (viszont arra nem lehet pluszban pénzt rakni)
2008. nov. 3. 14:02
Szerintem akkor kötöd meg, amikor akarod!
2008. nov. 3. 14:01
Ha nem kötöttem meg a babakötvényt 16 honapos babánál még megtehetem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook