Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tartós beteg gyerek mellett ki hogy él meg?Ki mit dolgozik és hogyan teszi ezt? fórum

Tartós beteg gyerek mellett ki hogy él meg?Ki mit dolgozik és hogyan teszi ezt? (beszélgetős fórum)

14. holdsirály (válaszként erre: 1. - Vapi)
2012. febr. 1. 15:26
az én gyerekem már felnőtt,de betegnek minősül.nem dolgozom csak néha ha van alkalmi de azt is csak olyat ami időben nem hosszú.tele vagyok adóssággal.én is keresem a megoldást-sajnós nem látok kiútat ebből a nehéz helyzetből
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Vapi)
2012. febr. 1. 10:38

Szia!

Köszönöm.:)

remélhetőleg jöv.héten már tudom vinni oviba,aztán útra kelek és intézkedek.ma megyünk a körzeti dokihoz,remélem ö is tud valami tanácsot adni.

12. vapi (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2012. febr. 1. 10:22

Szia!


Igen, én is ismerek olyan szülőt, akinek normál esetben nem "beteg" a gyerkőc, csak épp valamire allergiás, de ugyan úgy kap csá emelt csp.-t és gyest is....én úgy emlékszem, hogy az illetékes államkincstárhoz mentem be, és érdeklődtem. Ott kaptam egy nyomtatványt, hogy azt vigyem az orvoshoz, töltse ki. Onnantól a dokin múlik minden. Ugye érted, mire gondolok? Ha ez nem működik, akkor az illetékes családtámogatót kellene meg keresned.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni...

Üdv, Vapi

2012. jan. 31. 08:36

Sziasztok!

nem szeretnék új fórumot nyitni,ezért ide írom.

Van egy 3,5 éves lányom,alapból betegen született.Azt rendbe tették,de visszamaradt a hörgő asztma és a bronhitisz.Eléggé sűrűn fullad,állandó gyógyszere van,szteoridost is fújni kell neki,a ventolint is feljebb emelték,és a cetirizin cseppet is szednie kell.tegnap voltunk dokinál,azt mondta nem tud azzal mit csinálni,hogy nem tudok dolgozni a kicsi miatt,mert többet van itthon mint oviban.nyáron kell kontrollra vinnem,addig tartósan kell szedje a gyógyszereket,mégsem minősül tartós betegnek.Hogy van ez?van olyan ismerősöm akinek nincs ennyi baja a gyerekének,mégis emelt cspt és gyest kap.

nem a gyes kell nekem,csupán nem értem a rendszert,hogy mi alapján járnak ezek a dolgok és mi alapján döntik el kinek jár,kinek nem.ha valaki tudja kérem segítsen,mert szinte az összes kajapénz a patikában landol havonta.

10. vapi (válaszként erre: 9. - Böbe83)
2008. dec. 18. 13:44

Nem egyedül nevelem, férjemmel együtt vagyunk.

Minden rokon viszonylag messz él tőlünk és nem mindenkire lehet számítani sajnos.....

9. böbe83 (válaszként erre: 8. - Vapi)
2008. dec. 4. 13:59

Te egyedül neveled a picit? Nagymamák nincsenek a közelben? Ismertem Pécsett olyan párt, akiknél a férjnek volt vállalkozása, és annak a keretén belül vállaltak mindent, hogy az anyuka ne essen el a gyedtől. Apuka nappal dolgozott , anyuka hajnalban. Újságothordtak, meg 10 emeletest takarítottak, a fickó, meg vezetést oktatott. Jajj nem egyszerű. Néha szokott lenni a klinikákon valamilyen kutatás, és keresnek adminisztrátorokat, főleg diákokat,( nyáron a gyermekklinikán volt ilyen) , Ha bemész, és megadod a számod, hogy, ha van ilyen munka szóljanak, lehet megkeresnek. Ezzel mondjuk az a baj, hogy nem állandó.

Jó sok mindent összehordtam bocs. Ha tudok valamit szólok, a családom egy része pécsett él. Majd érdeklődöm.

8. vapi (válaszként erre: 7. - Böbe83)
2008. dec. 4. 12:51

Családit kapunk és a gyest intézem. Fodrász vagyok, de sajnos nagyon drágák a székbérletek és nem tudom kire bízni a babát. Itthon nem fogadhatok vendégeket, mert őssejt transzplantáción esett át a kis törpém és egy évig nem lehet emberek közé vinni.

50 ezres lakástörlesztés mellett a csp. és a gyes nem sokat ér.Kéne valami itthon végezhető munka, de sajnos csak átverések vannak. Ez a nagy gond.

7. böbe83 (válaszként erre: 5. - Vapi)
2008. dec. 4. 10:11

Szerintem meg kéne érdeklődnöd milyen támogatást lehet igényelni, emelt összegű gyes, családipótlék. Ilyen mindenképp jár a magyar államkincstárhoz kell bevinni talán az orvosi papírokat. Azt nem tudom emellett mit lehet dolgozni, milyen végzettséged stb.

Drukkolok, kitartást !

6. hpkati (válaszként erre: 5. - Vapi)
2008. nov. 3. 11:00
Hát, igen, sajnos nagyon nehéz. Én is próbálkoztam távmunkával, hogy ne kelljen Dávidkámat bölcsibe adnom, de tényleg mind átverés! Sajnos nem tudok tanácsot adni! Bocsi
5. vapi
2008. nov. 3. 10:58

Sziasztok!

Nekem egy 21 hónapos medulloblastomás kislányom van.

Gyed-et kapok én is, de Laura 01.20.-án betölti a 2-őt és megszűnik a gyed. Gyes-t lehet igényelni, de sajnos átlag45-50 ezres lakástörlesztést ebből nem tudjuk kifizetni.Nem tudom mi lesz velünk......

Kéne valami, amit én is tudnék csinálni.Pl. távmunka.

Csak az a gond, hogy mind átverés.

Laura minimum még egy évig nem mehet emberek közé, mert autológ csontvelő transzplantáción voltunk.

Nem tudom mit csináljak.......

4. hpkati (válaszként erre: 3. - Mama_gold)
2008. nov. 3. 10:46
Én? Nekem 2 fiam van, ha van időd olvassd el a nplóm elejét. Dani 6,5 és Dávid 1,5 éves
2008. nov. 3. 10:37

Sajnos egyre nehezebb, nekem jó munkahelyem van, de március óta tartósan beteg lett a legkisebbik gyermekem (ő most 6 éves), ezért itthon vagyok vele úgy, hogy a cégem hozzájárult, távmunkára módosította a szerződésemet, míg meggyógyul véglegesen (kb. 1-2 év) Ez pénzelvonással jár ugyan, de még mindig kedvezőbb lehetőség, mint gyes-re menni.

Neked ez az egy gyerkőcöd van?

2008. nov. 3. 10:33

Szia!

Én még Gyeden vagyok, de márciustól vissza kell mennem dolgozni. Bölcsibe próbálom adni a kisfiam. Havi 25.000-ből nem lehet sem egészséges, sem beteg gyereket nevelni!

1. vapi
2008. nov. 3. 10:24
Tartós beteg gyerek mellett ki hogy él meg?Ki mit dolgozik és hogyan teszi ezt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook