Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek az Őssejtbankokról? fórum

Mi a véleményetek az Őssejtbankokról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2007. aug. 1. 06:31
Szerintem jó dolog.
63. fde954d8c0 (válaszként erre: 62. - 0c97fbb607)
2007. júl. 8. 18:14
mégsem!
2007. júl. 3. 21:50

Őssejt?Állati!Szétiszom az agyam,aztán az össejtemből gyártanak nekem új májat!Az elzsírosodott szívem helyébe is ültetnek egy kitenyésztett újat!Hurrá!

Meg van az örök élet kulcsa....vagy mégsem?:DDD

61. fde954d8c0 (válaszként erre: 60. - 788165bfc9)
2007. júl. 3. 21:32

ne vicceld el!

ez nem vicc!

2007. júl. 3. 21:10

Tudom. Az igazság odaát van.

:)

59. fde954d8c0 (válaszként erre: 58. - 788165bfc9)
2007. júl. 3. 20:53

hát ezzel tudnék vitatkozni, de nem fogok.

nyisd ki a szemed, és láss!!!

lásd meg hogy mi van a háttérben!!!

58. 788165bfc9 (válaszként erre: 57. - Fde954d8c0)
2007. júl. 3. 20:41

Bocsi, de nem egészen értem mire célzol amikor az mondod 'tényként felismerendő dolog'.


Az, hogy kísérletek nélkül nincs eredmény, ez tény.

Nem értem mi a probléma ezzel. Az egész életünket úgy éljük, hogy próbáljuk, jobbá, szebbé, kényelmesebbé, egészségesebbé (akinek ez nem adatott meg), és nem utolsó sorban hosszabbá tenni.

Az őssejtek erre kínálhatnak egyszer lehetőséget.

Ráadásul, ha valaki elvetemült netán nagyon etikátlan dolgokra akarna valamit használni, akkor hidd el nem fogja megakadályozni az, hogy a gyerekem köldökvére a kukában landol....

Valóban nem értek az orvosláshoz, nem értek az emberi testhez, viszont a kutatások igenis szükségesek.

Eredmény nincs munka nélkül.

Az hogy játékszerei vagyunk mindenkinek...

Hát, sajna igen, mindenkire ugyanaz vár bármit is próbál tenni, csak nem min1, hogy előbb vagy utóbb... :)

Ezen nem kell kiakadni, ez a természet rendje.

Igy is elég jól sikerült már kitolni az átlagéletkort. És ez bizony a sok kutatás és fejlődés eredménye.

Hálásak lehetünk, hogy nem a Középkorba születtünk.

Nem feltétlenül rossz ám minden amit nem ismerünk...

57. fde954d8c0 (válaszként erre: 55. - 788165bfc9)
2007. jún. 20. 13:36

elszomrító ez a hozzá állás!

.

"Kísérletek nélkül nincs eredmény, az az őssejt nem egy élő ember, csak sejt, vagyis ha valaki etikátlanul használja fel az az Ő felelőssége, és nem a sejt előző tulajáé. +"

.

ez annyira ......! hozzáálás, hogy már megbocsáss, de minősíthetetlen!

.

.


nem szabad így gondolkodni, enélkül is játékszerei vagyunk szinte mindenkinek ezen a földön, annyi tartás kell belénk, hogy nem adunk ilyen adukat senki kezébe!

de sajnos van akinek elég ha a gyereke életére hívatkoznak, és máris elborul az elméje, és nem lát nem hall-!!!!

a józan ész nem hátrány sosem!

jobban utána kéne ennek olvasnod, és az egyéb háttérmondanivalót is mérlegelve, nem összeesküvés elméltre kell asszociálni, hanem felismerni azt, ami lassan tényként felismerendő dolog!

56. Csibe78 (válaszként erre: 55. - 788165bfc9)
2007. máj. 27. 20:45
Ezzel teljesen egyet értek! Ha van pénzed, és a megfelelő embereket ismered, bármit meg tudsz tenni. Mi is komolyan gondolkodtunk, hogy levetessük-e a szülés után az őssejteket, de végül is a kemény lakás, és autó törlesztés sajnos a nem irányába terelt minket. De a második babánál már nagyobb az igen esélye.
2007. máj. 25. 22:32

Látom ez a topic kezd komolyan összeesküvéselmélet formát ölteni :).

Szerintem, jó dolog az őssejtlevétel, ha nem befektetésként nézzük.

Van egy csomó olyan dolog, amit megvesz az ember ilyen értékben, és nem nagyon van rá igazán szüksége.

Ha valakinek ez jó érzés, hogy úgy érzi ezzel biztosabb a gyermeke jövője, és le tud mondani mondjuk ideiglenesen egy jobb LCD TV-ről akkor nem hiszem hogy bukik vele.

A lelke nyugodtabb lesz...

A tudomány pedig úgyis csak fejlődik, lehet hogy sokkal több mindenre jó lesz később, de az is előfordulhat, hogy sokkal egyszerűbb lesz őssejthez jutni szenvedés nélkül is...

Ezt szerintem még senki sem tudhatja előre...


Arról hogy a tárolási idő után mi történik, meg az a véleményem, hogy nyugodtan használják amire akarják...

Kísérletek nélkül nincs eredmény, az az őssejt nem egy élő ember, csak sejt, vagyis ha valaki etikátlanul használja fel az az Ő felelőssége, és nem a sejt előző tulajáé.

Ha valaki ilyen dolgot akar csinálni, az nem hinném hogy más módot ne találna a hozzájutásához. :) Ha már ilyen gaz. :)

2007. máj. 18. 10:31
Ok! Legyen!
53. fde954d8c0 (válaszként erre: 52. - Csibe78)
2007. máj. 18. 07:14
döntetlen!!!!!!!!!!
2007. máj. 17. 19:44
Ok! Nyertél :))))
51. fde954d8c0 (válaszként erre: 50. - Csibe78)
2007. máj. 17. 19:20

:)))))))))))!!!!!!!!!!×2!!!!!!!!!!!!

?

2007. máj. 17. 18:34
:)))))))))
49. fde954d8c0 (válaszként erre: 48. - Csibe78)
2007. máj. 16. 20:30
:(((((((((
48. Csibe78 (válaszként erre: 47. - Fde954d8c0)
2007. máj. 16. 18:41
Tudod mit? Erre inkább nem válaszolok, mert lehet, hogy ide nem illő szavakkal tudnék csak. Maradjunk annyiban, hogy ez a te véleményed. Csak egy kérdésem van: Te már felhívtad őket, hogy ilyen tájékozott vagy?
47. fde954d8c0 (válaszként erre: 45. - Csibe78)
2007. máj. 16. 18:01

még annyit:

gondolod hogy ha téged teszem fel, szabónak hívnak, és bármilyen gondod van, akkor felhívod a központot, hogy jónappot kívánok, ez-meg ez a problémám, és ugye adtam le őssejtet, tehát elméletileg megoldható.

a válasz.

igen máris keresem.............

és megy sorban a dolgozó, kovács, horváth, szabó.... szabó 8765. ez vagy te,, hopp máris megvan........!!!! azonnal készítjük az orvosságot" és semmi gond sem lessz....!!!!!!

.


ha te ezt álmodod, akkor veled van a gond!!!!!!!!!! és téged kell sajnálni!!!!!!

46. fde954d8c0 (válaszként erre: 45. - Csibe78)
2007. máj. 16. 17:56

"Ez most egy kicsit önzőnek hangzik tudom, de a gyerekem életéért mindent..."

ez azért kicsit durva!

kibeszél a gyereked életéről?

mondj nekem 10- példát, amikor átlagember gyerekén segített bárki is!

a saját őssejtjével!!!!!!!!

érted? a sajátjával!!!!!!!

ne takarózz ilyen hülyeséggel, itt , hanem érvelj, ha tudsz, ha jók az érveid, elfogadom őket ígérem!

jelenleg ez az egész óriási üzlet!

nem vitatom hogy nem ért el eredményt az emberi " genom" - kutatásában a tudomány, nem vitatom hogy nem születtek bámulatos eredmények!

de nem ellenőrizhető a leadott elméletileg saját tulajdonú " őssejt utja," és tárolása, és alapvetően, az egész léte!

és a legfontossabb: nem a köznépet gyógyítják, az elért bámulatos kísérletek eredményeivel, hanem egésszen másokat+++++++++++++++!!!!!!!!!!!!!!

45. Csibe78 (válaszként erre: 44. - Fde954d8c0)
2007. máj. 15. 11:22
Ez a te véleményed! Én tiszteletben tartom, de akkor te se kritizálj! Azt hiszem mindenkinek joga van hinni valamiben. És ha a szülést követően nem veszik le, akkor már úgyis mindegy! Ha azt vesszük ígyis-úgyis elvész. És ha tudnám, hogy egy ilyen dolog segítene a gyerekemen bármit megtennék, hogy összekaparjam a pénzt. És tudod rohadtul nem érdekelne, hogy kié az az őssejt. Ez most egy kicsit önzőnek hangzik tudom, de a gyerekem életéért mindent...És elég nagy baj, hogy nem mersz álmodozni. Sajnállak nagyon!!!!
44. fde954d8c0 (válaszként erre: 43. - Csibe78)
2007. máj. 15. 10:39

ébredjetek már fel!

tudjátok milyen értékről van szó?

a köldökzsinor vér gyakorlatilag olyan anyagokat tartalmaz, amit soha sehonnan nem lehet kinyerni.

honnan tudjátok, hogy amit leadtok, és mondjuk egy sváci kantonban tárolnak, egy nevesincs cégnél, hogy egyáltalán megvan-e?

naívak vagytok.

sajnos.

és erre építkezik az, aki ilyet létrehoz.

mit gondoltok miért jönnek ide a kínaiak? hasonló dolgokkal kísérletezni? mert itt retorzió nélkül azt csinálhat bárki, amit csak akar.

ha lessz gyerekem, akkor tuti hogy nem fogom engedni, hogy bárki is megkörnyékezzen!!!!!!!

.

"Én legalább merek álmodni :)"

erre nem tudok mit írni....

élj csak álomvilágban tovább. egyszer talán felébredsz.

43. Csibe78 (válaszként erre: 40. - Fde954d8c0)
2007. máj. 15. 09:40
Én legalább merek álmodni :)
42. tini07
2007. máj. 15. 07:37
Én személy szerint nagyon jó ötletnek tartom!!!!!!!!Csak legyen rá pénz kifizetni,mert elég drága!!!!!
2007. máj. 14. 22:44
Nagyon jo otletnek tartom!(Jo lesz mikor mar kozismertebb lesz.)
40. fde954d8c0 (válaszként erre: 39. - Csibe78)
2007. máj. 14. 21:33

álomvilágban élsz!

2007-van!

ez már nem az emberekről szól!

2007. máj. 14. 19:08
Bocsi, hogy ellentmondok! De ha valamiről keveset tudunk, az nem biztos, hogy rossz dolog! Ez nagyon sok esetben már be is bizonyosodott. Viszont tényleg lehet, hogy van olyan betegség amit már ezzel a technológiával sem lehet gyógyítani. Sajnos :(((
38. fde954d8c0 (válaszként erre: 34. - C8abec8c04)
2007. máj. 14. 17:05
részben egyetértünk!
2007. máj. 14. 17:05

az őssejt dolog átverés.

a mélyebb okok sokkal bonyolultabbakm, mintsem azt az egyszerű halandó megértheti.

a lényeg nagy vonalakban:

kell olyan könnyen beszerezhető, állandó utánpótlás biztosított, könnyen manipulálható génállomány, ami biztosítja az emebri "genom"-mal való, kísérletezést.

sajnos a tudatlan ember hozzájárul egy egyszerű megvezetőszövegnek bedőlve, hogy szabadon felhasználják ezt az értékes dolgot!

2007. máj. 14. 16:34
Én személy szerint nagyon jó dolognak tartom. Viszont hazánkban még tényleg gyerekcipőben jár a dolog, viszont valamelyik nap volt a TV-ben, hogy magyar kutatók már itthon is haladnak ebben a témában. Viszont az is igaz, hogy egy átlag polgárnak még igen nagy megterhelés anyagilag, hogy őssejtet tároltasson.
35. image13 (válaszként erre: 34. - C8abec8c04)
2007. máj. 12. 00:55
Neked mennyit ér a gyermeked egészsége?nem adná meg neki minden esélyt a gyogyulásra?Nálunk valóban gyermek cípőben jár ez a dolog,de vannak országok,ahol már szívet és egyéb belső szerveket regeneráltattak őssejtekkel,továbbá,már lehetséges a fogak felnőt korban történő ujra növesztése is őssejt segítségével.Ha hosszútávon gondolkodsz,akkor minden képpen az őssejtekkel való gyógyítássé a jövö.jó minőségü és magas tisztaságü őssejtek begyüjtésére kizárólag szüetéskor van mód begyüjteni.Én azt ajánlom,hogy olvasgass többet erröl a témáról, gyorsabban felylödik,mint az informatika ,ha ez mond neked valamit.A többit meg bízzuk az emberek belátására,hogy ki mely modon látja ennek szükségességét.Vagy sem!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook