Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek az Őssejtbankokról? fórum

Mi a véleményetek az Őssejtbankokról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
94. Márhoffer (válaszként erre: 93. - Sildu)
2011. máj. 18. 13:12

Kedves Sildu!

Természetesen nincs mitől félned, igaz, hogy nem a legismertebb cég vagyunk az országban, ezen erősen dolgozunk :-) viszont Európában a 2. legnagyobb sejtbank vagyunk és nemzetközi ismertségünk, elismertségünk jelentős. Több mint 95.000 transzplantátumot tárolunk a mai napon, 14 alkalommal került felhasználásra általunk előkészített illetve tárolt köldökzsinórvér egység a világ különböző országaiban. A támogatói programunkat sem indítottuk volna el, ha nem lennénk biztosak a felhasználások sikerességében, illetve ez is azt igazolja, hogy egy maximálisan tőkeerős cégcsoporttal fogod megkötni a szerződést:-)


Üdvüzlettel:


Márhoffer Péter

93. sildu
2011. máj. 17. 18:37

Sziasztok!

Igaz,hogy mostanában nem járt erre senki de én azért írok!

Mi is úgy néz ki,hogy a Cord Blood Centert választjuk,már a szerződést is elküldték,de még egy kicsit nézelődök hátha találok valami infót még róla!

Sokat számít az ár,hogy alacsonyabb mint a többi,de remélem nem azért,mert ha ne adj isten használni kéne,és valamiért nem tudnánk ugye nem,Márhoffer?????

Mert egyébként nem ismerik,meg nem sokat hallottak erről a cégről az emberek,és félnek tőle!Csak ugye a Sejtbankról,meg a Krióról!

Az igaz,hogy a Kriónál,fixen meg kell kötni 20évre a szerződést?

De én már elég sokat nézelődtem,és még mindig előnyt élvez a Cord Blood Center!

Azért még egy kicsit meg is erősíthetsz Márhoffer:-)))))

92. Kira88
2011. márc. 21. 20:40
Ha lesz gyerekem, biztosan megcsináltatom ezt az eljárást.
91. Márhoffer (válaszként erre: 90. - Tipi-topi)
2011. febr. 11. 21:05

Kedves "tipi-topi" privátban elküldöm a mobilszámom, nagyon szívesen válaszolok a kérdéseidre.

Márhoffer Péter CBC

2011. febr. 5. 00:16

A Cord Blood Center a honlapja alapján szimpatikus. De nem találtam " Kapcsolat" menüt. Mi az elérhetőségük? Ha egészségpénztáron keresztül fizetem a költségeket, vissza lehet igényelni 20% adójóváírást? Éves tárolási díjnál és a levételi díj alap áránál is?

Lehet olyan szerződést is kötni, hogy egyelőre nem jelölök meg időpontot, mennyi ideig szeretném tároltatni az őssejtet? A Cord Blood Center

2011. febr. 4. 23:51
Össze szeretném hasonlítani az Őssejtbankok árait. Tudna abban valaki segíteni, hogy a Humancellt, Sejtbank, Krió és a Cord Blood Centeren kívül, még melyik cégek foglalkoznak Magyarországon az őssejt tárolással? Melyikkel nem szabad szerződést kötni rossz tapasztalat miatt. Sajnos szorít az idő, ezért sürgős lenne a döntés.
2011. febr. 4. 23:47
Érdeklődni szeretnék, hogy mi a Humancellt-ről a véleményetek? Van-e tapasztalat. Sajnos sok info-t nemtaláltam róluk.
87. Márhoffer (válaszként erre: 86. - Kklári)
2011. jan. 6. 12:02
Örülök, hogy tetszik az ajánlatunk, ha lesz kérdés szívesen válaszolok. Amennyiben még nem olvasta az oldalunkon a támogatói programunkat, akkor ajánlom figyelmébe. Ez segíthet a döntésben mivel ez egy egyedülálló támogatási rendszer a köldökzsinórvér felhasználásának területén.
2011. jan. 6. 10:35
Köszönöm a választ, lehet hogy még majd kérdezek! Ahogy néztem az őssejtbankokat ez a legkedvezőbb, mert ugye nem tudjuk mit hoz a jövő és mi lesz 10 év múlva és nem kell előre 20 évre leszerződni! :)
85. Kklári (válaszként erre: 82. - Márhoffer)
2011. jan. 4. 11:22

Szia!


Nekem az lenne a kérdésem, mert nem találtam erről a honlapon semmit, hogy az egészségpénztár(ak)al (K&H medicina)szerződésben áll a cord blood center?

Meg még a tárolási díj az 10.990Ft, gondolom ez éves díj? ezt addig fizetem ameddig akarom?

84. nati0220 (válaszként erre: 75. - A14deb9047)
2010. dec. 18. 21:23
Nekem van olyan ismerősöm, akiknek nem lett volna rá, de orvosi indok miatt kifizette nekik az őssejtbank. Ilyen is van. Azért szerintem, akik előre terveznek, össze tudják gyűjteni. Vagy kérj részletifzetést. Valamelyik este a TV-ben nyilatkozott egy prof, és azt mondta, leggyakrabban a testvér köldökzsinórvér őssejtjeit használják. Jó lenne persze, ha az állam kifizetné mindenkinek, de pont a prof mondta, hogy valakinek ki kell fizetni, a költségeket fedezni kell, hogy el legyen tárolva. És az állam egyelőre ezt nem vállalja.
83. somnat (válaszként erre: 82. - Márhoffer)
2010. nov. 22. 13:24

Szia!


Küldenél nekem priviben egy tájákoztató - légyszi az árakról is!


Köszi!

2010. nov. 15. 16:51
Sziasztok, fogi1 által említett cég képviselőjeként szívesen válaszolok az esetleges kérdésekre.
81. fogi1 (válaszként erre: 79. - 171925f409)
2010. nov. 14. 11:50
Ma már 70-80 betegség gyógyításában tudják felhasználni az őssejteket. Semmiféle kockázatot nem jelent sem a gyermek sem az anya számára a levétel teljesen fájdalommentes.
2010. nov. 14. 10:09
Mi levetettük kisfiamét, nagyon örülök neki.
79. 171925f409 (válaszként erre: 78. - Fogi1)
2010. nov. 14. 10:07
Szia nem igazán vagyok ebben jártas hogy mire jó mennyibe kerül de ha a babámnak ebben nagy segitségre lehet bármire is akkor jó ötlet persze nem tudom ennek a van e valami kockázata
78. fogi1
2010. nov. 14. 09:59
Manapság sokan nem tudnak dönteni arról, hogy érdemes e eltároltatni a köldökzsinórvérből nyerhető őssejteket. Beszéljük meg kinek mi a véleménye, milyenek a tapasztalatok?
77. fogi1
2010. nov. 14. 09:26

Ismerősöm a Cord Blood Centert választotta, nagyon jók a fizetési feltételek és kedvező az ár is.

A szolgáltatás pedig szinte megegyezik a többiek ajánlatával.

76. nati0220 (válaszként erre: 75. - A14deb9047)
2010. aug. 16. 17:24

Mi levetettük a babánk köldökzsinórvérét. Engem ez megnyugtat. Mi a Humancellt választottuk, mert szakmailag őket találtuk a legprofibbnak.

Remélem, nem lesz szükség az őssejtre, de ha mégis, akkor adtam egy esélyt...

2010. ápr. 15. 13:04
Sajnos, ez is csak a pénzről szól. Akinek van, az meg tudja fizetni, aki nem és ha szüksége lenne rá, akkor kisnyúl...
2010. márc. 10. 12:29

Az előtem szólók átlal belinkelt cikkek, interjúk semmire sem jók.

A szülészeknek ugyanis közük sincs az őssejthez..

A levételt sem ők csinálják többségében, hanem szülésznők..

A transzplantációról, felhasználásról csak heamatológusok vagy onkológusok, transzplantáló orvosok véleményére adjatok..

Jó lenne, ha Magyarországon az emberek átlátnák az egészségügy működését, miszerint egy szakorvos csak olyan konferenciát látogat, ahol kreditet szerezhet a saját területén (törvényi előírás szerint), így egy nőgyógyász nem fordul elő transzplantációval vagy heamatológiai kérdéskörrel foglalkozó konferencián, továbbképzésen.. Ennek ellenére előszeretettel hangoztatja mindenki a véleményét, holott nem tudhat többet, mint egy olvasottabb kismama a témáról..

2009. nov. 23. 18:16
2009. nov. 23. 18:15

Éppen most ért véget a rádióban egy igazán érdekes riport, amely az őssejtbankok körül felvetődött kérdésekkel foglalkozott. Megéri? Nem éri? Érvek és ellenérvek.


Több szakértő megkérdezése után a riport konklúziója az, hogy nem érdemes privát őssejtbankba elhelyezni drága pénzen a gyermek őssejtjeit, mert esetleges betegség során a genetikai rendellenességek miatt úgysem a saját őssejtjeivel kezelnék a gyereket.


A Mo-on 11.000 levett mintából eddig egyetlen egyet sem használtak fel gyógyító célra. (pusztán 1 db-ot diagnosztizálásra küldtek vissza)

A jelenleg eljárás az, hogy Európában több olyan ország létezik, ahol közösségi célra tárolják a mintákat, abból vásárol a magyar eü. közvetlenül a páciensre címzetten, gyógyító célra.


Az egyik szakértő a végén úgy nyilatkozott, hogy a szülők a privát tárolás árát inkább költsék a gyerekre.Kültsék inkább biztonságos gyermekülésre pl.


Minden szakértő egyetértett abban, hogy a legjobb megoldás a közösségi célú tárolás lenne, de ez Mo-on még nem került kialakításra.


forrás: [link]

2009. jan. 11. 07:40
Mi levetettük a kisfiam őssejtjeit. Remélem nem lesz rá szükségünk.
70. katácskák (válaszként erre: 64. - Jjhmarta)
2008. okt. 28. 02:39
Igen- érdekes felfedezés. Reméljük eljön az az idő, hogy nem kell fizetni érte
69. bmwkraft (válaszként erre: 68. - 788165bfc9)
2008. júl. 8. 21:26

Szia!

Mi tavaly rakattuk el, a mi mintánk két külföldi országban van és 360ezer forint volt de mivel nem fizettünk előleget két év alatt kell ki fizetnünk 15ezer forintjával. Nekünk ez így pont jó. De itt a hoxán már olvastam valahol, hogy már vannak sokkal olcsóbban is cégek akik elrakják.

2008. júl. 8. 20:53

Sziasztok!

Mostanában mennyibe kerül ez a dolog elejétől a végéig?

2008. júl. 2. 12:31

De használhatja, de pl. édestestvérnél 50% az esély, szülőknél 25% - szóval krucificnek igaza van - érdemes minél több mintát eltetetni szerintem.

Mi ugyanígy csináltuk, igaz a Krio Intézetet választottuk és 40% kedvezményt adtak a második mintára.

66. Sz.Csirke (válaszként erre: 65. - 7934d1ac97)
2007. okt. 31. 15:16
Masodjara is levetetitek? azt a csaladban barki hasznalhatja nem?
2007. okt. 31. 13:39
Mi a Sejtbank-kal vetettük le a köldökzsinórvért a fiamnál, és most is őket választottuk a kistesónál. Még 70 000 Ft kedvezményt is kaptunk!! Sztünk jó dolog! Bár mondjuk nálunk volt leukémiás a családban és mi ezért is vetettük/vetetjük le.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook