Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van egy édes törpe uszkárom, terhes vagyok. Okozhat valami gondot a kutya? fórum

Van egy édes törpe uszkárom, terhes vagyok. Okozhat valami gondot a kutya? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 11. 21:03
Ha egèszsèges a kutya, akkor nem lehet baj. Millio kisbaba felnott màr kutyàstul, macskàstul ès semmi baj nem lett. Figyelnèk a kutyaszorre, mert az, ha a gyerek szàjàba kerul, az nem jo. Fèregtelenitès nagyon nagyon fontos, gyereknek-felnottnek-kutyànak, ès folyamatosan, a kutya egèsz èlete alatt. Mosogèpben mosnàm a kutya àgyàt is, vagy ahol alszik, ès a jàtèkait is. Ha ezek megvannak ès a kutyus egèszsèges, akkor szerintem nyugodt lehetsz.
22. SarahMina (válaszként erre: 21. - Reno77)
2010. jún. 7. 14:52
Ezt osztom.
21. Reno77 (válaszként erre: 20. - Berbooo)
2010. jún. 7. 14:13

Amit a doki mondott egy nagy baromság.

Macska is lehet a házban, ha tisztán van tartva, oltva van és nem nyúlkál a kismami a kakijában.

Van egy-két doki aki annyira elavult gondolkodású....


Nálunk soha semmi gond nem volt a cicákkal, elöbb elkapni a toxoplazmát egy epertől, mint egy tisztán tartott macskától.

2010. jún. 7. 13:02
egyik barátnőm 8 honaposig iker terhességel a kutyájával aludt :). azt mondta neki a nődokui hogy kutya maradhat csak macska ne legyen. vagy ha van ne a házba. de a kutyát mindenképpen vidd el állatorvoshoz teljes kivizsgálás féregtelenítés
19. rexona
2010. jún. 7. 12:37

Én 9 hete szültem. Együtt lakom egy westie kutyával. Szerencsére semmi baj nem történt.

A kutya tisztántartására és az oltásaira azonban figyelni kell.

18. Reno77
2010. jún. 7. 12:32

Nekünk egy kutyusunk van é skét cicánk.

Toxoplazmán már gyerekkoromban átestem, semmi gondot nem okoznak.

Oltva vannak mind, tisztán vannak tartva.

A kutyus velünk alszik, a cicák nem, de ugyanúgy simogatom, etetem és tisztítom őket.

Világ életemben voltak állataink, már újszülöttként a kutya fülét rágtam. Semmi bajom, ahogy a gyerekemnek sem lesz ettől.


Ha túl steríl a környezet, akkor a gyerek később lesz beteg mindentől vagy allergiás.

2010. ápr. 9. 12:44

"szűrjön az agyad és a saját értékrendedet és megérzéseidet kövesd. A terhesség alatt annyi jóakarója van az embernek, hogy se szeri se száma."


Ezt osztom, teljes mértékben!


betartani az alap higiéniés szabályokat és összeszoktatni őket! Ennyi! nem lesz gond.

Nálunk is volt szobakutyus, amikor kijött a dokinéni, újszülött volt a fiam, azt mondta mutassam be őket egymásnak h a kutya tudja h ő is a családhoz tartozik! Most 7 hónapos a fiam, már összeszokhatnának, de sajna meghalt a kiskutyám. :((((( De lehet lesz másik..

2009. dec. 2. 16:33
szia! nekem egy hatalmas nápoly masstiffom van közel 90kgt nyom,melette pedig a3 hónapos kislányom,de szerintem semmit nem lehet elkapni,sőt azt mondják hogy amelyik baba kutya melett nő fel nagyobb lesz az immunrendszer védekezése,nagyon sokat olvastam róla én is,meg szerintem jó dolog ha egymás melett nőnek fel!!ugyhogy ne nagyon aggodj!!
2009. okt. 11. 10:57
szerintem a kutya ne okoz semmit, a macskákat viszont kerülném...
14. Mandula71 (válaszként erre: 13. - Mandula71)
2009. okt. 9. 16:00
tettónk=tettünk
13. Mandula71 (válaszként erre: 10. - 92c8ab1dcc)
2009. okt. 9. 15:59

Toxoplazmózist lehet elkapni, de lehet szűrni a cicát és a kismamát is. Ugyanezt a betegséget egyébként máshogy is el lehet kapni (pl. fertőzött földdel, amikor kertészkedsz) és nagyobb esély is van rá, mint hogy macskától kapjad el.

A macskatartóknak az a megoldás, ha a várandósság alatt nem a kismama üríti az almostálat. Maga a betegség egyébként szinte észrevétlenül zajlik és csupán pár napig fertőz.

Nekünk cicáink és kutyáink is vannak, a cicák csak bentiek, annyit tettónk csak, hogy a kicsi születése előtt kiszoktattuk őket a leendő gyerekszobából. A fiam lassan 2 éves lesz, pici kora óta együtt van a macskákkal, nyúzza őket, de még soha semmi baja nem volt. Max. annyi, hogy ha valamelyik véletlenül beoson a szobájába, kijön szólni nekem, hogy vigyem ki:) (Pedig imádja őket.)

2009. okt. 9. 14:22
semmi gondot nem okoz...csak tisztán kell tartani....de gondolom ez alapn megvan..:)
2009. okt. 9. 14:16
Semmi bajt nem okozhat.
10. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 9. - Moonika80)
2008. nov. 4. 12:44
Igen, csak a cicával vigyázni kell, mert tőle tudsz valami betegséget elkapni.. olvastam róla
2008. nov. 4. 12:33

Barátnőmnek is van kutyája, és soha nem volt vele gond. Mai napig ott alszik velük. Ahogy reggel felkell a kislány , egyből a Maszatot keresi és átöleli. És a kutya sokkal türelmesebb vele, mint bárkivel.

A gyerekorvos persze amikor először kinnt volt, mondta, hgoy ez nem lesz jó. De a megfázások kívül mégnem volt baja a kislánynak.

Nekem cicám van, még csak 16 hónapos, és valószinű nem fogom kidobni, ha az elkövetkező 10 évben gyerekem lesz.

Sajnos itt a mellettünk lévő épületben kiraktak egy 4 éves cicát, mert megszületett a gyerek. Olyan szeretetigénye van a cicának, hogy amikor felveszem, nem engedi, hogy lerakjam. Szétkaparja a hátam, ugy kapaszkodik.

2008. nov. 2. 19:00

Nekem is törpe uszikám van! Kizárt dolognak tartom,hogy bántana gyereket vagy bárkit. Nem egy heves vérmérsékletű fajta, csak játszani szeret nagyon.

Áldott jó kutyu, nem hullik a szőre, és imád minket (persze ez kölcsönös).

2008. nov. 2. 18:50
Anyósokat hagyjuk szűrjön az agyad és a saját értékrendedet és megérzéseidet kövesd. A terhesség alatt annyi jóakarója van az embernek, hogy se szeri se száma. A kutyád ,ha nem heves vérmérsékletű nem kapkod és a kajáját sem félti iszonyú módon nem lesz baj. A keresztgyerekek 1 és 2 évesek könyékig túrkálnak a kajájába onnan etetik leül és szépen kér a kezükből eszik pedig az ő tányérja.
2008. nov. 2. 18:06

Értem:) akkor megnyugodtam... Azt tudtam, hogy utánna jön a neheze, a rangsor miatt, de majd megtanulja:))

Volt olyan ember a rokonságba (anyós) aki csomó rémirrel nyomta az agyam, hogy tutti ártok a babának...


Sokat fürdik a cerelmem, nincs bolha, oltani is visszük mostanában

2008. nov. 2. 18:06
Amennyiben rendesen van a kutya ellátva orvosilag kozmetikailag soha nem lesz eü. probléma. A nevelési kérdések csak rajtad állnak. Egy két figyelmeztetés és megtanulja. Az enyém legalább is nagyon tudja mit lehet és mit nem.
2008. nov. 2. 18:03

Nekem volt is, van is. Velem aludt a terhesség alatt is, ugyanúgy játszottunk, sétáltunk mint mindig. Mindössze jobban oda kell figyelni az élősködőmentesítésre (nekünk a Kiltix nyakörv vált be) és a 3 havonkénti féregtelenítésre. Természetesen megbeszéltem az orvosommal is a dolgot, aki semmi kivetnivalót nem talált a dologban. 5 hónapos kora óta a lányom teljesen össze vanm eresztve a kutyával, most 20 hónapos, és a legjobb barátok. A védőnő persze a mai napig meregeti a szemét miatta, de a gyerek idáig 2x volt "beteg" életében: 1 napig volt láza.

Tehát nincs ezzel semmi gond, csak majd oda kell figyelni a kutyusra, ha meglesz a baba, hogy könnyen megtanulja, hol helyezkedik el a családi rangsorban a babához képest.

2008. nov. 2. 18:02

Jujjj, az a kutyus gyönyörűűű lehet:)))

Eddig nálam éjjel feljött a lábhoz, de próbálom leszoktatni

2008. nov. 2. 18:00
Nekem mindig volt kutyám és szerintem életem végéig lesz. Semmi bajom nem volt és a gyereknek sem pedig eggyütt voltak mindig. Nekem óriás uszkárom van és a lakásban van.
2008. nov. 2. 17:57
Van egy édes törpe uszkárom... hónapban vagyok terhes.. volt itt valakinek terhessége alatt kutyája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook