Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 rossz szokás fórum

7 rossz szokás (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

7. 9c87c886db (válaszként erre: 6. - Charitable)
2014. szept. 30. 17:20
én is már 60 éve
2008. aug. 17. 16:27
én a körmömet rágom azóta, mióta szám van... :D
5. Sirga (válaszként erre: 4. - Jucy81)
2008. aug. 11. 18:18

Szia!

Nem akarok okoskodni, kérlek, ne haragudj, csak egy gondolat, amit most leírok. Úgy tudom - és vettem észre -, a gyerekek sokszor azért tesznek szokatlan dolgokat, hogy felhívják a figyelmet magukra. Az én kisfiam is verte a fejét a falba kiskorában, de valószínűleg összetettebb okból, mint a Tied. Egyvalami viszont hasonlíthat a két gyerek viselkedésében: szeretetre vágynak! Ne érts félre, nem azt akarom ezzel mondani, hogy nem szeretitek, csak - mint írod, párkapcsolati problémátok is van - kevésbé érzékeli, mert (gondolom) épp eléggé megvisel ez Titeket lelkileg ahhoz, hogy még rá is legyen energiátok, pluszban!(Mondom: ez nem bírálat akar lenni, távol álljon tőlem! Nálunk is nehéz időszak volt akkoriban...)Sajnos, itt felül kell emelkednünk saját határainkon, hogy a picik biztonságban érezzék magukat a szeretetünk miatt! :) Remélem, sikerül!

2008. aug. 5. 07:21

Sziasztok!

Remélem valaki elolvassa az irományom és tud segíteni.

Kisfiam elmúlt 2 éves és nem tudom hogy kezljem,mert nagyon agresszív néha.Néha...napjában többször.

A bátyját pl.úgy kelti fel hogy belemar a bőrébe,engem is rugdos ha úgy látja jónak,csapkod,de mindezt tök higgadtan...néha sajnos kiborul a bili és én is odacsapok,pl.mikor akkora fájdalmat okoz hogy a könnyem is kicsurran.elmagyaráztam neki többször hogy nem szabad de semmi hatása.Megérti amit mondok kérek tőle és tud angyal is lenni.Ő is rázza a fejét mielött elalszik,és ha van a közelében valami bele is veri a fejét....éjjel is felkel és ezt csinálja és közben kiabál is.Biztos hogy a párkapcsolati probléma is rátesz egy lapáttal meg hogy ideges vagyok néha,de nem akarom elhinni hogy ez lenne az oka.

2007. szept. 28. 05:43
Az én unokám a fejét szokta a kezével ütögetni néha néha nem állandóan.Most 5 éves.
2006. szept. 8. 07:42

szia!

Az én kislányom most 1 éves, és van hogy ő is veri a fejét a szekrénybe, vagy az ágy rácsába.

Nem olyan nagyokat, de megfigyeltem, h akkor csinálja ha fáradt.

Szoktam neki szólni, h ezt nem szabad...olyankor befejezi, remélem ez nem komoly.

Üdv: Móni

1. Rhea
2006. szept. 7. 00:11
A gyermek fejlődése során gyakran vesz fel "rossz szokásokat". Ennek kiváltó oka lehet, hogy valamiért nem érzi jól magát. A rossz szokások tulajdonképpen üzenetek a szülőnek. Érdemes tehát odafigyelni rájuk. Megszüntetésükben a türelem, a szeretet segíthet a legtöbbet. No meg az idő múlása.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook