Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hagymás és gumós dísznövények, szobában is fórum

Hagymás és gumós dísznövények, szobában is (beszélgetős fórum)


13. nagyi57 (válaszként erre: 12. - Fahéj)
2008. szept. 24. 05:42
♣♣Szia!!Az a lényeg,hogy a hagyma felső fele kint legyen a földből!!♣♣
12. fahéj (válaszként erre: 11. - Nagyi57)
2008. szept. 23. 13:48

Szia!

Köszönöm a tanácsot. Legközelebb több részt hagyok ki a földből. Vagyis úgy kell csinálni mint a cikláment? Köszönöm.

11. nagyi57 (válaszként erre: 10. - Fahéj)
2008. szept. 19. 06:47
♣♣Szia!Hogyan ültetted el??Azt tudod,hogy nem szabad az egész hagymát a földbe rakni??Én már felszedtem teleltetésre féltem a talajmenti fagytól.A naplómba számos kedvenc virágomról találsz praktikus tanácsokat,de ha valami érdekel akkor kérdezz!!♣♣
10. fahéj
2008. szept. 16. 15:00

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy miért nem akar virágozni a pókliliomom. Megint csak levelet hozott virágot meg nem. Miért? Jó helyen van, minőségi földben, és tápoldatot is kap 2 hetente.

2008. febr. 21. 09:57
ha van hely miért ne
2007. febr. 26. 17:15

<b>Jácint hajtatása

Üvegben</b>. A jácinthagymák üvegét csak olyan magasságig töltsük fel vízzel, hogy a hagymák alja és a víz felszíne között kb. egy centis távolság legyen. Különben a hagymák elrothadnak. Az üvegeket először két hónapra vigyük hűvös, 6–8 fokos helyre. Mindegyik hagymára húzzunk sötét zacskót.

<b>Cserépen</b>. Ha cserépbe ültetjük, homokos, érett komposztföldbe kerüljön a hagyma. Az edény belső átmérője csak 2-3 centivel legyen nagyobb a hagymáénál. Mielőtt a jácinthagymákat a földdel lazán töltött edényekbe ültetnénk, szórjunk alá legalább fél centi vastag homokréteget. Ez megakadályozza a gyökérkoszorún fellépő rothadást. A beültetés után a hagymák felső részének ki kell látszaniuk a földből, ezt tegyük hűvös, 9-12 ºC fokos helyre, ahol sötét van. A beültetés utáni öntözéskor ügyeljünk arra, hogy az edényben a föld alaposan átnedvesedjen. Ha már megjelent a virágkezdemény a hagymán, tegyük világos és meleg helyre.

7. vargaannus (válaszként erre: 6. - 'szti)
2007. febr. 26. 12:33
hogy a pipaszárba ne érdekelne:-) köszi
6. 'szti (válaszként erre: 5. - Vargaannus)
2007. febr. 26. 12:13

ha elvirágzott kicsit kevesebbet öntözd, várd meg amíg leszárad a levele és szedd ki a földből

szárazon tárold őszig pl. pincében

szeptember végén, október elején lehet kiültetni a kertbe és tavasszal újra virágozni fog

ha nincs kerted, hajtatni is lehet cserépben, az is érdekel?

5. vargaannus (válaszként erre: 1. - Pralias)
2007. febr. 26. 12:05

Sziasztok, én most pár hete kaptam rá erre. De még nagyon nem értek hozzá, hogy saját magam is elültessem a hagymát..mármint cserépbe. Tudnátok tanácsot adni!

A jácintot nagyon szeretem és imádom az illatát, most abból van 3-4 cserép otthon. Ha leszárad a virága, akkor mia teendő?

köszi

2006. szept. 9. 21:18
Bocs, Pralias a neved. Csak meg kéne tanulnom olvasni...
3. gipso (válaszként erre: 1. - Pralias)
2006. szept. 9. 21:17

Hali Pralis,


Ja, ezek tényleg olyanok lesznek. Nekem volt olyan is, hogy 2 száron 15 virág nyílott az amarilliszől, és az kisebb hagyma volt mint amit ők árulnak...


Egyébként én elég sok boltba járok például a Hermesben 1600ért volt az a közönséges piros szimplavirágú, és asszem 24/26-os hagyma. Ezek meg sztem különlegesek, és hát tényleg jó nagy hagymákat árulnak.


Én be is próbálkozom náluk!

2006. szept. 7. 16:10
Nekem is van otthon és tényleg olyan gyönyörű, mint a képeken. Az enyém olyan, mint a 7. képen, csak kicsit halványabb rózsaszín a virága. Györnyörű! Van olyan is, amikor 2 virágzó szára van, és 1-1 száron 3-4 györnyörű virág.
2006. szept. 7. 00:00

Érdeklődöm, hogy van-e valaki aki rajtam kívül szokott még szobában hajtatni amarilliszt?

Kertünk is van de azért a szobában sem tudom nélkülözni a növényeket.


Itt - www.hagymarium.hu - láttam most pár szép amariliszt és tulipán képet, létezik, hogy ezek a valóságban is ilyen szép fajták lesznek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook