Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csatos vagy tépőzáras szandált vegyek itthonra a kisfiamnak? fórum

Csatos vagy tépőzáras szandált vegyek itthonra a kisfiamnak? (tudásbázis kérdés)


2012. júl. 22. 08:39
abszolút tépőzárasat
24. 4561 (válaszként erre: 23. - Ezti)
2012. júl. 21. 22:54

:-))


És milyen cipőt vettél?? :-)

23. Ezti (válaszként erre: 22. - Lorci)
2012. júl. 21. 20:29
4 éve kérdeztem, de köszi: D
22. lorci
2012. júl. 18. 04:39

Ez attól is függ, hogy melyiket tudja jól használni. A tépőzárasat már pici kortól jól tudják kezelni, a csatos kicsit bonyolultabb.


Mondjuk én nem is nagyon láttam fiú szandálban csatosat. Valószínűleg nem figyeltem...

2010. febr. 25. 15:12
Tépőzárasat
2010. febr. 25. 14:57
Tépőzárast.
2010. febr. 25. 08:36

Én a két csattos egy tépőzárasra szavazok, nálunk az vált be. Volt 3 csattosunk, azt nem volt türelme kivárni, míg ráadom, egyedül nem tudta felvenni, amitől persze mérges lett. A csupa tépőzárasat pedig végig kinyitotta, majd nem jól zárta vissza, az óvodában nem vették észre, és nem fogta a lábát eléggé. Mondanom sem kell, hogy a bölcsiben még azt sem vették észre, hogy a kis kétéves kacsalábra húzta fel! Rendszeresen úgy adták ki délután, hogy kacsalábon volt rajta a cipő. Egyébként nekünk is javasolta az ortopéd orvos, hogy itthon is hordjuk a supináltat. Mezítláb csak a homokot és a füvet bírja a talpuk, a mi orvosunk szerint a kemény talaj nem tesz jót a deformált lábnak.

És azt is mondta, hogy egészséges lábra mindegy milyen a cipő, csak a sarka elég kemény legyen, ne engedje a sarokcsontot bedőlni.

2008. nov. 3. 21:19
Mindegy, csak ne kínait.
17. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2008. nov. 3. 21:06
Enyém zoknis.
16. Jucás (válaszként erre: 6. - Pircsi24)
2008. nov. 3. 15:14

Nálunk még nem nőtte ki, de már tépőzárat kellett cseréltetni, mert állandóan a tépőzárral játszott. Én legközelebb csak csatosat, vagy fűzöset veszek.

És nekünk is a védőnő ajánlotta a benti cipőt. Szerintem is sokkal jobb, mert zokniban állandóan csusztkált.

15. Kolibri (válaszként erre: 14. - Ezti)
2008. nov. 3. 14:18
Milyen furi, en meg nem hallottam otthoni cipoben jarasrol. Ezt persze nem ugy ertem, hogy akkor nincs is, csak furcsa. :) A korulottem levo gyerekek is zoknisak, ezert nem is merult fel bennem. Biztos van benne valami, ha doki is mondta!:)
14. Ezti (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2008. nov. 3. 12:26

Szia Kolibri!


Nekem a gyerekorvos ajánlotta, hogy itthonra jól tartó siesta szandit adjak rá, mert a bal lába picit befelé kacsázik. Ráadtam, és azóta a "szent":) nap óta megy egyedül a kisfiam. Azóta is horja és gyönyörűen megy, szalad, reggel pedig hozza oda nekem, hogy adjam fel a lábára, mert úgy sokkal stabilabban, biztosabban jár. De mindenki egyénileg eldüntheti, nekünk minden ismerős gyereke hordja otthonra.


inden jót kívánok nektek: Eszzter

13. Ezti (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2008. nov. 3. 12:25
Nekem a gyerekorvos ajánlotta, hogy itthonra jól tartó siesta szandit adjak rá, mert a bal lába picit befelé kacsázik. Ráadtam, és azóta a "szent":) nap óta megy egyedül a kisfiam. Azóta is horja és gyönyörűen megy, szalad, reggel pedig hozza oda nekem, hogy adjam fel a lábára, mert úgy sokkal stabilabban, biztosabban jár. De mindenki egyénileg eldüntheti, nekünk minden ismerős gyereke hordja otthonra.
12. _kleo_
2008. nov. 2. 22:41
Szerintem otthonra nem kell cipő. Ha hideg a kő, akkor is egy vastag zokni inkább. Kintre én a tépőzárasra szavazok, könnyebb levenni, felvenni.
2008. nov. 2. 19:09

Otthon is jo, ha cipot hord a gyerek?


Lehet, hogy nagyon amator kerdes, de eddig eszembe sem jutott! :) Valaki surgosen vilagositson fel ezugyben!!!

2008. nov. 2. 19:06
Csatosat
2008. nov. 2. 16:43

Tépőzárast szerettem, könnyebb feladni, levenni.

Persze, neki is.:)

2008. nov. 2. 15:28
én a tépőzárasra szavazok
2008. nov. 2. 15:19
szerintem csatost mert azt nehezebben tudja levenni
2008. nov. 2. 14:13

Szerintem csatosat. Azért mert ő is próbálgatni fogja ki-be csatolgatni és ezzel a kezének a finommozgása akaratlanul is fejlődni fog. Míg tépőzárasnál elég letépni vagy odanyomni. Hasonló okokból cipőből is csak fűzőset vennék, és lehető leghamarabb elkezdeném tanítgatni a cipőkötésre.


Amúgy a jól elkészített szandin a csatt nem bánthatja a bőrét.


Ha mégis a tépőzáras mellett döntesz, amikorra a tépőzár tönkremenne a pici már rég kinőtte.

2008. nov. 2. 14:10
Tépőzárasat.Könnyebben megtanulja egyedül le-,és felvenni.Persze először levenni és midig a legrosszabkor. Ennek ellenére nálunk mind két gyereknél bevált.
2008. nov. 2. 14:06
Szerintem tépőzárasat. Én csak azt vettem, mert könnyebb becsatolni, és ráadni. Igaz, ki tudja nyitni ha nagyon akarja, de az én fiam szerencsére nem piszkálta, viszont volt csatos szandink és azt sose tudta kivárni amíg becsatalom.
3. Ezti
2008. nov. 2. 14:05

Siesta szandálja van most is, de néha türelmetlen amikor a csatot kapcsolom, de más baj nincsen. Most szeretnék újat venni neki, szintén siestát, csak nem tudom jobb-e a tépőzáras vagy azt még nehezebb beállítani vagy van-e valami tapasztalatotok e téren.

Köszi előre is: Eszter

2008. nov. 2. 14:05
A tépözárasba mindenbeleragad és egy rövid idö után nem használhato Mosása sem tesz jot Vannak gumirozott rögzitésekA csat kikezdhetia lábfejet
1. Ezti
2008. nov. 2. 14:03
Csatos vagy tépőzáras szandált vegyek itthonra a kisfiamnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook