Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen babaápolási termékeket használsz/használtál? fórum

Milyen babaápolási termékeket használsz/használtál? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. jan. 1. 15:36

Én csak a liberót használtam ,első pillanattól fogva.Nivea vagy Johnsontörlőkendővel töröltem a popsiját.Minden pelenkacsere után neogranormonnal kentem.Ha egy kicsit pirosabb volt,bepanthent használtam.1 hónapja nemhasználunk pelust,de elötte kb.2 hónapig nemengedt már bekenni,ilyenkor egy jó nagy fürdőzés segített.


Baba habfürdőt és sampont használunk.

Testápolóra nincs szükségünk.Nagyon ritkán bepanthennel bekenem.Én nemszeretek kisérletezn,ami egyszer bevált azt veszem.

81. bobcsi2 (válaszként erre: 80. - K.timike)
2008. jan. 1. 15:11

Az én kislányom nagyon száraz börrel született,a hajlatoknál ki volt repedve.Az eggyik ápoló a bepanthent ajánlotta.Naponta 2-3-szor bekentem a korházba,és mire jöttünk haza nagyon szép lett,ezzel az arcát is lehet kenni.Én helyedben csak tiszta vizzel fürdetném.

Nekem ez bevált.

2007. dec. 13. 20:17
Köszi Az infokat.Most megint a bőrével küszködünk.NAgy nehezen helyrehoztuk a szárazságot,most megint kezdődik.Drága muterkám eldobta a Babét,és a jó öreg Babát vette elő.Van egy új fajta,hipoallergén.Na,az nagyon szupi!Már egy nap alatt helyrerázódott(nem akarom elkiabálni...) a bőre.
79. Ari :)
2007. dec. 11. 10:55

Szia,

szerintem sem viszed túlzásba, az ember mindig a legjobbat akarja :)

én már kipróbáltam majdnem minden dolgot, de nagyon kevés jött be. most kenegetem magamra a sok reklámozott kencét :(


a babé tusfürdő igaz, hogy drága, mert majdnem 3000 ft, de mi már több, mint fél éve használjuk minden nap, és még több mint a fele megvan, szóval így nem is olyan vészes, mert ez egy olaj, és pár csepp kell belőle a kádba.


testápolóból egyértelműen a naturland-os babatestápoló (megszüntette a kisfiam 1 db ekcémának hitt kiütését a lábán, amit az ekcéma elleni kenőcs nem szüntetett meg....)


popsikenőcsből neogranormon, ha piros a popsija, amúgy gyógyszertári, amit a doki ír fel. Neki szerencsére nem olyan érzékeny.


pelenkából pampers, liberó. rájöttem, hogy a pampersben, úgy nincs gumírozás hátul, úgysem jön ki semmi, (hacsak nem hasmenése van, de az a legjobból is kijöhet) ha fiúnál használjuk. nálunk bevált, mert fiús az alkata, tehát széles a dereka, pici feneke van. a lányoknál azért nem jó a pampers, vagy nem mindegyiknél,mert nagyobb a popsija, és karcsúbb a dereka, már most pici babának is.


a huggies nem tetszett, mert nem érte át a husinyuszi combját.


amit soha nem veszek mégegyszer:

coop (sima)

plusz-os,

rossmannos,

dm-es


az első kettővel az volt a baj, hogy nem légáteresztő, csak rá van írva.

a másik kettőbe meg összecsomósodik a pisi, és ilyen vattaszerű lesz. a rossmanostól meg piros lett a kis combja. (lehet h szűk volt neki)


a tescósat nem próbáltuk, mert nincs a közelünkben :)


az elején egyértelműen libero mini. nekünk az nagyon sokáig jó volt.


remélem segítettem :)

2007. nov. 26. 22:07
NAgyon köszi, hogy megnyugtattatok!Már azt hittem, parázós, agyonkencézős anyuka vagyok:-)
77. win (válaszként erre: 73. - K.timike)
2007. nov. 26. 19:24

Szerintem nem viszed túlzásba. :)))


Én is mindig kenek, minden egyes pelenkázásnál, még a mai napig is.

Mostanában azért néha már előfordul, hogy kimarad 1-1 alkalom, de pl. én azt tapasztaltam, hogy nehezebb letakarítani a fiam popsiját, ha bekakil és nics krémezve.

Pici korában volt, hogy nem volt nálunk kenőcs, kimaradt egy krémezés, és a következő peluscserénél már látszott, hogy pirosodik a popsiján a bőr.


Én is ismerek olyat, aki nagyon ritkán krémez, mégsincs semmi gondjuk. DE én inkább nem kísérleteztem a fiam fenekével. Amúgy is elég kényes bőrünk van, nem szerettem volna, ha esetleg örökölte, akkor fájdalmas problémákat szerzzünk a krémezés hiánya miatt.

76. ALLICS (válaszként erre: 70. - K.timike)
2007. nov. 26. 18:11
Szia!Én is minden pelusozásnál használok popsi krémet,én a gyógyszertárit használom amit a gyerekdoki ír fel.Törlőkendő közül pedig a Gabit, én nagyon szeretem jó az illata puha és mindig nedves még akkor is ha a párom nem zárja le a csomagot!!
2007. nov. 26. 18:04
Tényleg felvilágosítást kérek,mert most hülyén érzem magam
2007. nov. 26. 18:02
Vikinek kiskorában nagyon száraz volt a bőre és mi is sok mindent kipobáltunk.A legdrágábbtól a legjobban reklámozottig mindent,de nem javult a böre.Végül egy anyuka tanácsára kiprobáltam a sima pöttyös baba szappant,és az segitett.Nem mindig a drága a jó.A böre azóta is szép,samponban pedig gabit használunk.
2007. nov. 26. 18:02
Nem azért kell popsikrémet használni,hogy ne csípje ki pl a pisi? Ezt én nem értem.Én mindig kenek,akkor túlzásba viszem?
72. kitta73 (válaszként erre: 71. - K.timike)
2007. nov. 26. 17:58

Dm-es babylove,nagyon szeretem,több féle változatban kapható.Sőt én még a tescosat is szoktam venni,semmivel nem rosszabb mint a többi.


Popsimkrémet én sem használtam minden alkalommal,nincs rá szükség.Fürdés után használtam én is általában.

2007. nov. 26. 17:04
Mármint ami jó is,meg nem olyan drága.
70. k.timike (válaszként erre: 67. - Manna30)
2007. nov. 26. 17:03

Szia!

Bocsi,de megakadt a szemem a popsi krémezésén.Én azt hittem,minden pelenkázásnál kell.

A J&J meg fel kellene jelenteni,mert tuti azért küszködünk a kiccsaj bőrével.Most már egyáltalán nem használom,éppen a Gabit próbáljuk,remélem jó lesz.Melyik popsitörlő oké?

2007. nov. 26. 13:49
Dm-babylove,én nem probáltam,de sokan dicsérik.Mi liberot használtunk,de áttértem a lila tescos pelenkára.Sokkal olcsobb és nekünk bevált,ugyan anyit bír mint a libero.A tescos,nekünk már a legnagyobb az 5-ös kell,50db-2500Ft.Szerintem ez elég olcsónak számít.De a rossmannak is van saját pelusa,én azt nem ismerem még nem probáltam.
2007. nov. 26. 13:45
Hol lehet kapni legolcsóbb pelenkákat és mennyiért?
2007. nov. 26. 13:34

Pelusból próbáltunk már szinte mindent...

A Pampers a nagyobb és a kisebb fiamnál sem jött be, valahol valami mindig kifolyt. A DM-es Babylove-val hasonlóan jártunk.

A Libero jó, csak drága. A Huggies-zal ugyanez a helyzet. Én felváltva használom a Rossmann-os Babydream, a lila csomagos Tesco-s (ez nagyon jó, szerintem - majdnem Libero), és a Lidl-ben kapható légáteresztős nadrágpelust.


Popsikrém: Bepanthen, illetve nagytubusos gyógyszertári, Gabi, Sudocrem, Neogranormon de csak kaki, és fürdetés után kenegetem, mert szép a popsija. Nem ragaszkodom egy fajtához, mikor melyik...


Törlőkendő: Huggies - szenzációs, piszok drága.

Pampers, lila Tescos - jók. A Rossmann-os is egész jó, kipróbáltam. A Lidl-ben vettem a múltkor egy fajtát, elmegy (azt hiszem Frotto?).

Neogranormon - jó, de sajna nem olcsó.


Hintőpor: Gabi, Baby Bruin - szerintem jók, hónaljra, hajlatokba, csak pancsi után. (Fontos előtte szárazra törölni!!!)


Fürdető: Baba, Gabi, Baby bruin, Nivea. Ez mind bejött. Van, hogy kicsit kiszárad a bőre, akkor nagyon jó rá a Locoid krém. (Csak receptre!)


Testápoló: Nivea soft, vagy Nivea olaj.


Sampon: Baba könnymentes, vagy Nivea.


Általánosságban a gyógyszertári készítmények nagyon jók, de ezeket többnyire csak receptre lehet megvenni. Ha nincs időm felíratni, akkor jönnek a "bolti" készítmények.


A Johnson's termékekkel állítólag nagyon vigyázni kell, mert ekcémát, bőrirritációt okoznak. Ez nálunk tényleg így van, úgyhogy ezeket még véletlenül sem veszem meg. Amit kaptam, azt sem használom. :)


Kimerítő volt, azt hiszem. :)

66. k.timike (válaszként erre: 65. - Gabi0630)
2007. nov. 26. 13:17

Szia!

Milyen az a nevenincs pampers minőségű,és honnan vesze?Mert én most kisérletezek,és pelenkaboltba voltam,ahol 100 db-ot 2800 Ft-ért vettem.Jónak tűnik,de majd a csajos popója "megmondja".Nem győzzük ezeket a drága pelusokat venni!

2007. nov. 24. 20:50

2 hós koráig csak gyógyszertárit.

Utána Nivea babafürdetőt, NIvea babasampont, Gabi popsikenőcs.

5 hós korban kiderült, hogy örökölte a családban jelentkező ekcémát, azóta megint gyógyszertárit.

Pelenkából a Pampers, Rossmannos, most egy nevenincs pampers minőségűt használunk. Huggies, Libero nem vált.

2007. nov. 24. 19:05
Sajnos ezektöl a jó illatú tisztálkodási szerektől tiszta ekcémás lett a bőre a kislányomnak,sajnos csak gyógyszertárit tudunk használni.
2007. nov. 24. 18:28
Kicsinek az orvos által felírt fürdetőt és popsikrémet használtuk. Kislányom most 19 hónapos, de 3 hónapos korától a Gabi fürdetőt és sampont, popsikrémként pedig a sudocremet használom. Pelenkák közül pedig csak a Liberot.
2007. nov. 24. 18:19
Nagyon érzékeny a kislányom bőre.Hamar kiszárad.Pici korában a fürdetőt kentük rá,nem ért semmit.Most J&J használtunk,amiről letiltott a bőrgyógyász,és helyette a méregdrága Babé terméket ajánlotta.De a BABA termékcsaládot is kipróbáltuk,és semmi.Tudnátok valamit tanácsolni?Amúgy Liberozunk,de most fedeztem fel egy pelenkaboltot,ahol tudok hasonló minőséget venni,csak arra nincs ráírva márka.
61. ALLICS
2007. nov. 21. 12:25
Én gyógyszertári popsikrémet,hintőport és fürdetőt,Gabi sampont és Gabi popsitörlőt és babaoljat.
2007. okt. 3. 16:33
Amikor újszülött volt, akkor csakis bőrgyógyászunk által felírt, patikában elkészített terméket használtam, azóta hol Gabi, hol meg Jhonson's-t. De ha olyan koszos lesz a gyerkőc, mert nyáron már ilyen is volt akkor muszály volt szappant használni és akkor Dove-szappant használtam. És nincs semmi baja se a bőrének. Pedig elvileg ekcémás a drágám. De szerencsére nem látunk semmi elválzást sehol se. :O)
2007. szept. 28. 15:53
Az én kisfiamnak nagyon érzékeny a bőre,ezért sok mindent kiprobáltunk.És végül egy anyuka tanácsára kiprobáltam a sima pöttyös baba szappant,azóta minden rendben a börével. Nem mindig a drága dolgok jönnek be.
2007. szept. 27. 21:57

Mi nem használunk semmiféle fürdetőt és semmilyen popsikrémet. Ha a fiam popsija piros (2x fordult eddig elő!), akkor burgonyakeményítővel szórom be.

Pamperst használunk és most próbáljuk a lila csomagos Fixiest, ami eddig bevált.

57. emő28
2007. szept. 27. 21:50

Mi is kipróbáltunk pár pelenkát, kezdetnek Libero és Dm new born, aztán jött a Pampers, de az nekünk nem vált be. Kisfiam van és nálunk sokszor kifolyt a pisi. Huggies-t is használtunk ,de kisebbnek husibb volt, ezért nehéz volt az ő méretét megtalálni. A Tesco lila csomagolásút is megnéztük, de alig vártam, hogy elhasználjuk. Most ismét Libero-t használunk a discovery-t és az up&go-t. Szerintem tök jók.

Popsikrémből a dokinéni által felírt gyógyszertárit, ha viszont nagyon piros a feneke, ami sokszor megesik, mert nagyon érzékeny, akkor disznózsírt teszek rá. Eleinte nem akartam, de már kipróbáltunk mindent és a krémek néha annyira csípték, hogy sikított, a zsírra nem.

Fürdetőnek kicsinek a gyógyszertárit, most a Gabit használjuk.

Popsitörlőből a Huggies-t és a sima csapvizet

2007. szept. 26. 13:45

babé.

Orvosok szerint, a reklámozott babafürdetők okozzák a legtöbb allergiát. Pl. Johnsons. De a kórházakat "patronálják" ezért elnézik nekik.

Pont egy ilyen termék volt fent a greenpeace oldalán,mint mérget tartalmazó termék.

55. Krysty
2007. júl. 26. 06:30

Orvos által felírt fürdetőt használtunk, most hogy nagyobb a Gabit.

Popsikrémből a Sudocrem vált be, pelusból a Libero ( a DM-es Babylove ugyanolyan mint a Libero és olcsóbb), popsitörlőből a Johnsons sensitiv.

54. LoLiNa
2007. júl. 26. 05:34
Johnsons fürdető popsira és kukacra, és fürdetőkrém az érzékeny bőre miatt. pampers pelus éjjelre, coop prémium pelus nappalra. ezek váltak be. popsikrém is vmi gyógyszertári, érzékeny börre való. popsitörlő is coop prémium, az extravastag.
53. win (válaszként erre: 47. - Contu)
2007. júl. 18. 12:46

Csak Sudocremet használtok? Azt hallottam, azzal nagyon kell vigyázni, mert nagyobb mennyiségben az is kipirosítja a bőrt. Igaz ez?

Mi csak probéma esetén szoktuk bevetni. :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook