Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen babaápolási termékeket használsz/használtál? fórum

Milyen babaápolási termékeket használsz/használtál? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
112. Lilibeth59 (válaszként erre: 111. - Szabinasmile)
2012. jan. 14. 20:08

Használj majd a fürdetéshez natúr olíva- vagy még jobb - natúr kecsketejes szappant. Ha illatra vágysz, akkor levendulás kecsketejes szappant, a levendula az egyetlen illóolaj, amit kisbabáknál lehet használni.

Azért felhívom a figyelmed, hogy egy kisbaba bőre még nagyon érzékeny, nem kell minden nap fürdetni. Ha mégis szeretnéd, a tiszta víz is megfelel. Ő még tiszta, mitől lenne koszos? A védőréteget a kis bőrén nem szabad minden nap lemosni, ezzel többet ártasz, mint használsz!

Ne dőlj be a reklámoknak, nem véletlen van a sok bőrproblémás baba, ekcéma, száraz bőr stb. A kisbabák bőre egészséges, még nem rontottuk el mindenféle kőolajszármazékkal, ami persze szükségessé teszi a gyógyszertári kenceficék használatát. mondván, csak ez a jó az érzékeny, száraz, esetleg már ekcémás bőrére.

A haját is elég hetente-kéthetente megmosni, azt is lehet a fentebb írt szappanokkal. A kezedben habot képezel belőle, azt viszed fel a kicsi fejére, de ne sokat!

Ha csak tiszta vízzel fürdeted, az a legjobb, de ha szappannal, vagy valami mással (amit nem ajánlok), akkor mindenképp alaposan le kell öblíteni a babát tiszta vízzel, hogy ne maradjon rajta még véletlenül sem tisztítószer.

A popsiját legjobb, ha extra szűz kókuszolajjal kened be, néha, ha úgy látod, hogy pirosodik, vagy száraz, hámlik, akkor sheavajjal. Esetleg össze is keverheted a kettőt, egyharmad shea, kétharmad kókuszolaj. Figyelj, hogy mindegyik finomítatlan legyen. Nedves törlőkendőt ne használj, azok is át vannak itatva a kicsi bőrére káros szerekkel, inkább minden pelenka csere után mosd le tiszta vízzel, vagy tiszta vizes ruhával (egy textil pelenkával) törölgesd meg.

Jó illata lesz a babádnak, nem kell félni, hogy az illatosított, agyonreklámozott termékek nem használata miatt nem lesz babaillata a babádnak. Még így lesz csak az igazi! A baba illatát fogod érezni, nem pedig a kenceficék illatát.

A gyógyszertári termékek sem jobbak, mint a boltokban kapható babaápolók. Ha a gyermekorvos vagy a védőnő rákérdez, csak bólogass, hogy persze, minden úgy van, ahogy ő mondja.

Ha így teszel, egy egészséges babád lesz, nem kell félned, hogy pár hónaposan már mindenféle bőrproblémával futkoss a bőrgyógyászhoz.

Még valami: nem mindegy az sem, mivel mosod a baba ruháját!

Mosódió, mosószóda, mosószappan, szódabikarbóna, oxigénes fehérítő só, bórax, ecet, citromsav, ezek mind használhatóak, mert természetesek, a bolti mosószereket felejtsd el. Illatosítani ha akarsz, megint csak a 100 %-os levendulát ajánlom, mert kicsiknél csak ez használható teljes biztonsággal. Pár csepp az öblítőtartályba, esetleg ecetes vízzel keverve.

Bio bio baby és a többi termék, nézz utána, mit tartalmaz, a tejes összetevőt (Inci) kell nézni, kielemezni, ha jónak találod, használd nyugodtan, de csak ha teljes biztonsággal tudod, mit tartalmaznak.

Tudod már, hogy kislányod, vagy kisfiad lesz? Szorítok Neked!

2012. jan. 5. 21:01

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani valami jó (bio) babakozmetikumot ami már újszülötteknél is nyugodtan alkalmazható?

Februárban fogok szülni és mondta a védőnő, hogy a gyerekorvos ír majd fel fürdetőt, popsikrémet, hintőport és babaolajat is, de nekem ezek egyáltalán nem szimpatikusak. Sok barátnőm szült mostanában, ezeket használják és semmi baba illata nincs a babáknak, azt nem mondom hogy büdik, de kellemesnek sem mondható. Valami természeteset keresek, ami nem irritálja majd a bőrét. Bio bio baby. Ilyet találtam. Ismeri valaki?

Köszönöm előre is :)

110. Sltt (válaszként erre: 109. - 5239d91094)
2011. júl. 29. 09:36

Mi a gyermekeinknek a Sudocremet használtuk és használjuk is az első perctől kezdve és nagyon jól bevált minden területen. Vékony rétegben elég kenni és nem volt piros a popsijuk, sőt a horzsolások is szépen gyorsan gyógyulnak tőle.

Törlőkendőből pedig a Johnson vált be nálunk, a sima rózsaszín. A nagyobbik gyermekünk már túl van a pelusos korszakon, így már biztosan mondhatom, hogy nála végig jó volt, a kisebbik meg most van bilire szokós korszakban és nála sem jött elő egyszer sem semmilyen allergia vagy ilyenek.

De az biztos, hogy babája válogatja, hogy kinek mi a jó.

2010. nov. 15. 18:00

Bübchen, Hipp, Weleda, csakis öko-teszt gyöztes termékeket.

Jomtomnak teljesen igaza van, a legrosszabb a Nivea, Johnson.

Hiába német termék a Nivea, Németo-ban nem kapni a babaápolási cuccaikat és az intim lemosójukat sem. Azért, mert itt mindent sokkal jobban ellenöriznek, mint Mo-on.

Lehet, hogy ma még bírja a babátok pl. a Niveát, de gondoljatok egy kicsit elöre is!

108. Bri*
2010. okt. 20. 08:23
Gabi! Nekünk a legjobban bevált.
2010. febr. 18. 15:22
Ja,és imádjuk a BABA termékeket. Jól elírogatok magamban:)))
2010. febr. 18. 15:21
azt nem írtam,hogy a popsikrémünk gyógyszertári, a fürdető és a sampon J-s :)
105. fdc01a5d38 (válaszként erre: 102. - Jomtom)
2010. febr. 18. 15:19

bocsesz,de mi a J-t használjuk,semmi problémám nincs vele (6 és fél hónapos a babám),szóval ne hülyézz le mindenkit aki ezt használja.Amúgy a gyógyszertári fürdetőt egyszer kétszer kipróbáltuk,de engem kifejezetten felidegesített... szóval maradtunk a J-nél :)

Ja,és én sok spray-re allergiás vagyok,egyedül a N vált be. Szerintem mindenkinek meg kell találnia azt, ami az ő bőréhez a legmegfelelőbb nem a reklámok alapján,hanem a gyakorlatban. Szép napot!

104. danama
2009. aug. 18. 18:51
Dm saját márkás termékeket
103. Mia 74
2009. aug. 4. 07:59
Bevallom, babaolajat sosem használtunk (illetve a mintát magamra kentem vizesen, Johnson), pelusból a Huggies vált be, popsitörlő ált. Gabi. Popsikrém Sudocream (a patikást nem bírtuk!), patikás fürdőkrém ami ha a babán marad se baj, tök jól hidratál, mint a testápoló + a dm-nek van egy saját márkás semleges fürdetője. (az se csípi a szemet, ki van próbálva) Amúgy amit Jomtom mond azzal mélyen egyetértek.
102. jomtom
2009. júl. 3. 22:29
Nivea és Johnsson babaolaj óriási marketing. Olyan cikkeket forditottam, amit magyarul máshol nem lehet olvasni. Nivea szinte teljesen szintetikus, kb. 5-6 féle szintetikus illatositóval. Johnsson babaolaj szintetikus kőolajszármazék, amely lezárja a bőrt és nem engedi lélegezni. Kiválónak látszik, igy igaz. El kellene olvasni az összetevőket vagy angol tudással a gyári biztonsági adatlapot. Magam részéről természetes anyagot ajánlok, karité vagy shea vajat, csecsemők bőréhez kiváló. Azonnal elsziv, mélyen hidraltál. Anyukák felrepedezett sarkához is tökéletes. A marketing megvezet és hülyit. Elnézést, hogy ezt mondom. Nem a női fórumokból kellene a tudást összeszedni.
2009. jún. 30. 23:01
Niveát használok a kislányomnak szerintem kiválo!
2009. jún. 15. 10:27
Johnson's, NIVEA, Zwitsal termékek + gyógyszertári készítésűek.
99. Manilu
2009. máj. 15. 14:03
A BABE termékek szerintem nagyon jó minőségűek,nekem a kisfiamnak érzékeny bőre van,csak ezeket a termékeket bírja,a többitől kipirosodik.
98. vivili
2009. márc. 23. 12:12
Nekem a Nivea nagyon sűrű volt. Én is szeretem a Babé-t, könnyen felszívódik, és nagyon gazdaságos. A koszmó elleni sampon is elég volt majdnem két évig.
2009. jan. 2. 08:25
Én a kislányommal Babét használtunk mert nagyon száraz a bőre.Drága, de nagyon jó
2009. jan. 1. 23:35

Én 3-4 hós korig csak gyógyszertári fürdetőt használtam,utána csak gabit,mostanában már johnsons fürdetőt használunk.

Popsikréből még mindig gyógyszertári kevertet.

Pelenka pampers.

Popsitörlőből,Dm-es babylove-ot meg huggist.

2009. jan. 1. 23:25
6 hónapos korig csak gyógyszertárban kevert fürdetőkrémet, popsikenőcsöt, testápolót. Azóta Niveát és Gabit, pelusból pedig Pampers. Most fogjuk kipróbálni a textilpelust.
2008. dec. 31. 17:40
Mindenből csak niveát,pelenka meg huggiest
2008. dec. 31. 13:48
Nivea-t hasznalok popsukrembe, hintoporba, furdetobe, pampers a pelus+ popsitorlo, es BEBA atiopias krem testapolonak, de porul jartam, mert itt nincsenek NIVEA BABY termekek, ugyhogy Mo-rol kellett kuldetnunk, mikor kikoltoztunk, mert semmi mast nem bir a bore..
92. ancy
2008. okt. 26. 21:46
Nálunk kicsinek a Pampers,következő Tescos,és most az Aldis pelus.A többit mindig váltogatjuk amikor már nem jó a bőrének.
91. macs77
2008. okt. 24. 16:49
sziasztok! most találtam ezt a fórumot. én decemberre várom az első babám, és jó h ilyen sokféle-fajta tapasztalatot olvashatok. Látom elég egyedi, kinek mi válik be. Én egyelőre Pampers és Huggies pelust valamint törlőkendőket vettem (uebből a 2 márkából), aztán majd meglátom, melyiket fogja szeretni (esetleg egy harmadikat?)
2008. jún. 27. 14:36

Pelus: pampers, liberó, pampers

Popsitörlő: pampers, DM-es, Rossmann-es,

Fürdető: lila Johnsons,

Popsikrém: bepanthen, sudokrém, Johnsons

2008. jún. 25. 10:40
Pelenka rossmann,(2100ft) nagyon olcsó, és kiváló, krém BABÉ mert jó a gyerek ekcémájára.:)
2008. jún. 22. 09:25
Pelenka tescost és popsitőrlöt is.Popsikenőcs gyógyszertári.Fürdető baba tusfürdő
87. Rekus
2008. jún. 18. 06:38

Pelenka: Babylove (DM-es) vagy Libero

Popsikenőcs, fürdető, testápoló: gyógyszertári

Popsitörlőkendő: DM-es

2008. máj. 8. 07:47
Pelenka Huggies vagy Babylove,Popsiknőcs Sudocrem,fürdető Gabi vagy Johnson,testápoló Nivea.
85. wanda8
2008. jan. 13. 19:56
Nekünk a GAbi vált be.Pelenkában pamperst használunk,popsikrém pedig sima.
2008. jan. 13. 19:36
Fürdető Gabi, vagy fürdető kenőcs, testápoló Nivea, most vettem Babát sensitivet. Pelenka Huggies, popsikrém sima gyógyszertári.
83. amira3
2008. jan. 13. 19:08

Pelenkából a DM-es bevált, popsikrémből a gyógyszertárit használjuk, fürdéshez is amit az orvos felírt kenőcsöt.

Samponból koszmó elleni Beba vagy Babe mindig keverem. És inkább a tiszta olajokat szoktuk masszázshoz, pld. mandulaolaj.Az agyon szinezett, illatosított, tartósítószerezett nagy nevű termékeket kerülöm.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook