Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tud valaki olyan helyet ahol pár hónapos babának átszúrják vagy lukasztják a fülét? fórum

Tud valaki olyan helyet ahol pár hónapos babának átszúrják vagy lukasztják a fülét? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 12. 11:39
ékszerboltban szokott lenni fülbelövés.
20. Binky (válaszként erre: 19. - Binky)
2009. ápr. 12. 09:22

elnézést, most olvastam, hogy ott nem csinálták meg.

ez esetben védőnő!

19. Binky
2009. ápr. 12. 09:20
Akár a kórházban is megcsinálják, én is pár napo koromban kaptam...utána 2 évvel ezelőtt lövettem még egy lyukat, hát 3 hónapig folyamatosan b volt gyulladva... nagyon rondán...szóval mindenképpen ajánlom, hogy kiskorban, de vaélami ügyeskezű NŐ, mivel nekem sikerült anno kissé félrelőni, és a jobb fülemben a lyuk lejjebb van...
18. kcv
2008. dec. 2. 14:39
sziasztok. az én kislányom pont ma kapott fülbevalót. 7hetes, a keresztszüleitől azt kapott ajándékba. ma lyukasztotta a háziorvos. semmi gond nem volt... persze sírdogált kicsit, de most már sztem el is felejtette... :) és persze gyönyörű! :)
17. Arika
2008. dec. 1. 11:46

Hello!


nekem mindkét lányom 2 naposan kapott fülbevalót, az újszülött osztályon!


nekem is ott csinálták még bébi koromban!

viszont én lövettem is magamnak plusz két lyukat, azt hittem hogy besz...k annyira fájt!


a szúrás sokkal kíméletesebb egy pici babának mint a lövés!


egyébként már én is sokat beraktam és a mai napig is berakom ha valaki megkér rá. (csecsemős nővér vagyok én is!;) )


egyébként nálunk a védőnő pl. nem meri megcsinálni, de megbeszéltük hogyha valakinek erre van igénye, akkor egyeztetünk egy időpontot (havi 2x általában), akkor én is bemegyek a rendelőbe meg az anyuka is, és ott megcsináljuk.


akinek meg nem jó a rendelő, és a közelembe lakik az vagy el jön hozzám, vagy én megyek.


még soha senkitől nem hallottam vissza, hogy gond lenne a fülbevalóval!


bár én meg csak a pici baba fülbevalót teszem be, a bedugósat nem, mert szerintem az nem kicsinek való!

2008. nov. 8. 20:29

Mikor a lányom született, elfelejtettem a kórházban berakatni a fülbevalót.

4 hónapos volt, mikor visszavittük az újszülött osztályra és ott a doktornő szakszerűen átlőtte a fülét, olyan fülbevalót kapott, ami orvosi fémből volt, így allergiát nem okozott, a végén pedig egy műanyag sapkaszerűség volt, hogy ne bökje a fülecskéjét.

15. mothertiger (válaszként erre: 10. - Jpne)
2008. nov. 8. 20:23

Osztom a véleményedet.

S ha már mégis muszáj, hát inkább lövetném, mint szúratnám...

2008. nov. 8. 20:00
A lányomnak is a védőnő csinálta.Már mindenkit végigkérdeztem, mikor a védőnőtől megtudtam hogy kolléganője szakszerűen "belövi".A gyerekorvos felírta a fertőtlenítő sprayt, amivel naponta át kellett törölni.Azóta semmi gondunk nem volt vele.Amikor rövid volt a haja és nem szoknyába öltöztettük éppen, akkor külön jól jött a fülbevaló.Nagyon hasonlít a bátyjára, és így sem nézték fiúnak.Ikreknek sokszor nézték őket.Őt sem zavarja, sőt szereti a lányos dolgokat,ennélfogva a fülbevalót is.
13. Jucás
2008. nov. 4. 12:47
A kislányomnak 6 hónapos korában az ékszerész lőtte be a fülbevalót. Azóta is az van benne.
2008. nov. 4. 12:28
Baránőméknek a nőgyóyász csinálta, akinél szült. De kozmetikus is csinálja.
11. jpne (válaszként erre: 5. - Leelees)
2008. nov. 4. 08:30
Valami biztos van ott a fülben, mert nekem nagyon sokszor belenyillal a vállamnál a kulcscsontomba, mikor tisztítom a gennyet ki.
10. jpne
2008. nov. 4. 08:28

Szegény gyerek! Ez olyan primitív szokás. Átszúrni a fülét, hogy fémdarabot aggass bele?

És ha már így van, nem gondolod, hogy neki is lenne ebbe beleszólása? Miért nem várod meg, míg el tudja dönteni, hogy szeretné-e? Nem az Ő teste?

Nekem átszúrták kis koromban. Ennek 29 éve. Azóta nem volt benne fülbevaló,mert állandóan gennyes volt a fülem tőlük. Még az aranytól is. Azóta nem nőtt be a luk és mindig van benne genny. Az én lányom 10 éves. Egy évvel ezelőtt kérte a fülbevalót. Az apja már másnap elvitte. Én nem voltam képes. De az Ő döntése, elfogadom.

2008. nov. 2. 08:24
Védőnő, vagy gyermekorvos szokta felénk...
2008. nov. 2. 08:05
Szia, nálunk a kisebbik lánynak pár naposan a kórházban fúrták át a nővérek, mielőtt hazamentünk, de egyébként védőnők is meg szokták csinálni.
2008. nov. 2. 03:59
Nekünk a kórházban csinálták, ahol szülte. Még a fülbevalót is bele tették. Igaz 26 éve volt
2008. nov. 1. 23:23
Miért ne lenne normális? Ha valakinek ez tetszik tiszteletben is lehetne tartani! Egyébként nekem belőtték (általánosban) és bizony elég kellemetlen volt. Nem éppen fájdalom mentes!
2008. nov. 1. 23:15

Normális vagy?

Ott futnak a legintenzívebb meridiánok a kínai természetgyógyászat szerint, ami mellesleg igaz is már, mivel a magyar állam is elismerte a természetgyógyászatot hivatalosan is! De te tudod...

Inkább várd meg amíg majd a gyereked maga dönthet: nem fájdalmas, sajnos én hülye voltam még mielőtt a fentieket tudtam volna...

2008. nov. 1. 23:13
Bizony! Minnél hamarabb, annál jobb! Az ovis nagylányom már nem akarta, hogy a másik fülét is átlőjék!
2008. nov. 1. 23:03
Háziorvos is megszokta csinálni vagy kozmetikus. Mert úgysem érzéstelenítik. Ugyanúgy kezelik mint a felnőtteket. És jobb kiskorban mert akkor nem emlékszik rá. Egy óráig fáj aztán el is felejti.
2008. nov. 1. 22:59
Kérdezd meg a védőnődet! Van, hogy ők is megcsinálják, vagy a gyerekorvos.
2008. nov. 1. 22:58
Tud valaki olyan helyet ahol pár hónapos babának át szúrják vagy lukasztják a fülét?A MÁV-ban nem csinálták.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook