Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan csökkentsem az étvágyamat? fórum

Hogyan csökkentsem az étvágyamat? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. jan. 12. 23:23
Víz, élelmi rost. Egyébként jobb edzeni, akkor többet zabálhatsz. :D
2014. dec. 27. 23:22
búzakorpa, kevesebb savas étel és ital
2014. dec. 27. 20:04
ez jó kérdés engem is érdekel:)
2014. dec. 27. 03:38
ne egyel edesseget,mert utana meg ehessebb leszel.igyal sok vizet es sokszor egyel keveset.
2011. aug. 27. 10:07
gyomorgyűrű?
2009. febr. 12. 17:12

Sok víz, ha éhes vagy, illetve kaja előtt rosttabletta+víz.


Garantáltan kevesebbet fogsz enni.

49. f64f0d9a69 (válaszként erre: 46. - Icus)
2008. nov. 16. 20:29
Úgy emlékeztem másféle gyártmány is kapható, de nem találtam meg a gugliban sem :(. Több éve biztos, hogy láttam. Mondjuk én akkor is itt veszem meg mert ebben a minőségben bízok, de hátha Te találsz nem ilyen drágát.
2008. nov. 16. 17:11
Nincs mellékhatása 3x2 a napi adagja és 1 hónap alatt-5 kg-ot is lehet fogyni.Már csak szedegetem... de én nem vagyok duci csak kb. 3kg-ot akartam leadni:) dejó méregtelenítő,antioxidáns,koleszterin...vércukor...
47. f64f0d9a69 (válaszként erre: 46. - Icus)
2008. nov. 16. 17:07
Igen drága , de én pont itt vagyok tag! :)) Tényleg bevált!
46. Icus (válaszként erre: 43. - F64f0d9a69)
2008. nov. 16. 17:05
Mert érdekel:)) Érdekel, hogy tényleg olyan hatásos-e, mint a leírása tartalmazza. Elég drágának találom:( mennyi ideig szedted és szeded-e még? Volt-e valami mellékhatása?
45. f64f0d9a69 (válaszként erre: 44. - F64f0d9a69)
2008. nov. 16. 17:04

Valószínűleg már nem látogatják:(

(rajtunk kívül :o)

44. f64f0d9a69 (válaszként erre: 42. - Icus)
2008. nov. 16. 17:00
már látom!!! :))
43. f64f0d9a69 (válaszként erre: 42. - Icus)
2008. nov. 16. 16:57
mert? miért?? :o)
42. Icus (válaszként erre: 41. - F64f0d9a69)
2008. nov. 16. 16:53
Van a Napolinnal kapcsolatosan egy fórúm, leírnád ott a tapasztalataidat?:)
41. f64f0d9a69 (válaszként erre: 40. - Icus)
2008. nov. 16. 16:24

Ez nagyon tanulságos olvasmány!

Szerintem a fogyás a fejben kezdődik és csak akkor hízunk, ha több kalóriát viszünk be a szervezetünkbe,mint amennyit elhasználunk. Csodaszerek pedig nincsenek csak hasznos segítők!

Azok az ismerőseim akik úgy akarnak fogyni, hogy csak bedobnak valami szert, de az étkezési szokásaikon nem hajlandók változtatni most is azon sopánkodnak mitől híznak? :O( Én kitartok a Nopalin mellett,mert vitaminokat, ásványianyagokat,rostot tartalmaz és nekünk bevált:D

40. Icus
2008. nov. 14. 20:10

Szaisztok! Érdekes ez a cikk, pont az étvágy csökkentő módszereket tárgyalja:) Olvassátok el, érdekes dolgok vannak benne! 3 oldalas a cikk és a harmadik oldalon tárgyalja, a korpatabikat:)


[link]

2008. nov. 14. 15:49
Én nem Mo-on élek, csak remélem, hogy nálunk is van valami hasonló hatású készítmény :)
38. MelisUK (válaszként erre: 37. - Zsuzsa88)
2008. nov. 14. 15:38
December végén hazautazom Mo-ra, lehet, hogy én is veszek ilyet, hisz nekem is ott van az a nem kívánatos 10 kiló - bár nem vagyok folyton éhes, de így jóval kevesebbet elég lesz enni (remélhetőleg).
2008. nov. 14. 15:34
Utánaolvastam én is ennek a csodatevő búzakorpa tablettának. Azt hiszem, megpróbálom én is. Veszíteni nem vesztek semmit. Vagyis jobb esetben kilókat. Majd meglátjuk :)
36. MelisUK (válaszként erre: 35. - 9bbaa658f2)
2008. nov. 14. 15:14

Azt olvastam róla a neten, hogy étkezés előtt fél órával kell 2-3 szemet bevenni belőle és inni kell rá fél liter vizet.

Kíváncsi lennék, hogy meddig hatásos, hogy kb mennyi időbe tellik, míg kiürül a szervezetből (hány óra).

2008. nov. 12. 16:44
én ilyenkor beveszek öt szem búzakorpa tablettát 3 dl víz utána és tele lesz a hasam.Egészséges is mert székletlazító is (nem hashajtó)és olcsó
2008. nov. 12. 15:26

Egyél minél több FŐZELÉKET és zöldségfélét, ezek telítenek. Gyümölcsöt csak keveset egyél, mert nagyon hízlalnak. Amiben a legkevesebb kalória van, az a körte és az alma.

Folyadékra természetesen szükség van, de ha túl sokat iszol, akkor kitágul a gyomrod, ergo éhes leszel. Én is próbáltam így kompenzálni az éhségem, de képes voltam extra éhes lenni teli pocak vízzel. És a jókora adag víz után kb 2 perc múlva mindig is éhes voltam, ez nem helyettesíti az ételeket.

Egyél minél gyakrabban minél kevesebbet a nap folyamán. Egyáltalán nem gond, ha este is eszel, csak meg kell válogatni, hogy mit. Pl ha éjjel fölkelsz, hogy éhes vagy, egyél egy kis répát.

Reggel minél többet eszel, annál jobb. Ilyenkor jöhet zsír és szénhidrát bőven, szüksége van a szervezetnek ezekre. Természetesen egyél zöldséget is reggel, pl. paradicsomot és uborkát.

Én általában három féle reggeli közül választok:

- vastagra szelt kenyér, sajtkrém, löncs, paradicsom, olivabogyók és reszelt sajt a tetejére. Ezt be a grillbe, isteni finom. Ehhez uborkát szoktam enni és mindennapos a reggeli tea.

- angol reggeli, azaz bacon, angol virsli, tükörtojás, gomba, paradicsom, paradicsomos bab, véres vagy májas hurka szelet (kb 10 cm átmérőjű szelet) pirítóssal vagy kenyérrel. Ezt mindet olajon kell megsütni. Plusz tea.

- amikor nem bírok sokat enni, akkor valamilyen műzlit, csokis pelyhet, mézes karikákat, kukoricapelyhet eszek. Plusz tea.

A kiadós reggelire szükség van, ebből kapod az egész napi energiaellátásod. Olyan jó tud lenni egy nagy reggeli, hogy sokszor képes vagyok legközelebb csak délután ötkor enni. (Ilyenkor már inkább zöldségfélét és sovány húst kell enni. Például ilyenkor ehetsz rakott karfiolt - tejföl helyett joghurtot használj.)

A mozgás és a friss levegő, megfelelő oxigén mennyiség szintén nagyon fontos.

Délután ha megéhezel, akkor igyál egy bögre teát vagy kávét édesítőszerrel és egyél hozzá egy darab kekszet. (Én ilyet ebédidőben csinálok, kb 2-3 órakkor.) Ülj le vele, pihenj egy kicsit ilyenkor.

Ha nasira fáj a fogad, akkor azt is reggel tedd, de mértékkel, pl csak egy kocka csokit egyél. (Tudtad, hogy a legtöbb csokiban kevesebb kalórai van, mint a kekszekben?)

Én a magam részéről nagyon nem szeretem a főzelékeket, de extrán telítenek még akkor is, ha keveset eszem belőle. A főzeléket is joghurttal készítsd a tejföl helyett és csak nagyon kevés liszt kerüljön bele.


Én is, ha elengedem magam, akkor felszaladnak a kilók, de megfelelő étkezéssel és mozgással kordában tudom tartani magam. Most kissé feljöttek rám is a kilók (sok unatkozás), így 10 kilótól most én is szeretnék mihamarabb megszabadulni, hogy 50 kiló legyek újra.

33. f64f0d9a69 (válaszként erre: 32. - Zsuzsa88)
2008. nov. 12. 13:27

Szia Zsuzs88!

Aki duci fogyni szeretne, aki vékony hízni.. ez mindig is így van!

A saját családunkban van olyan: duci szülők, vékony gyerek.És nagyon sok ilyet ismerek! Általában az életmód öröklődik a genetika csak hajlamosít és nagyon sok dolognak stimmelnie kell ahhoz, hogy pl. egy betegség előjöjjön. Ha az izom nől és a háj lemegy ugyebár, az izom nehezebb mint a háj. Ne nézzed csupán a számokat! A Te ideális súlyod: 65-66 kg. Nem túl szép, ha valaki cérnavékony! A legjobb súly pedig az amiben Te érzed magad a legjobban! Nem mindig az ideális a legjobb:)) Én is csak azért tüntetem el a fölösleget, mert szeretek fürge lenni, és a banyatornán minden gyakorlatot végigcsinálni.Valahol előrébb írtam a nem nekünk való ételekről! Na azok hízlalnak...Sokféle szempont lehet, ezek egyike a vércsoport pl.A mérgeket kell kitoloncolni a szervezetünkből ez tuti fogyás. Lassan kéne enni, soxor megrágni az ételt, előbb jól lakunk. Ez életmód kérdése! Ha majd nem hiszed el, hogy meg van határozva ki kövér ki nem akkor meg fogod találni az utat a legjobb súlyodhoz!!! Lelki dolgok rendbetétele is idetartozik :)) Akik nem tudnak hízni pedig szeretnének, na ők azok akik mindenen aggodalmaskodnak,ha idegesek nem megy le egy falat sem a torkukon...(kivételek mindig vannak) Én már csak tudom - én is voltam ilyen :(

32. Zsuzsa88 (válaszként erre: 30. - F64f0d9a69)
2008. nov. 11. 15:11

Vannak olyan emberek, akik képtelenek hízni. Olyan vékonyak, mint egy fogpiszkáló, és hiába szeretnének meghízni, nem tudnak. Csak írd be itt a Hoxán a keresőbe, hogy hízni szeretnék, vagy hasonló 2-3 szót, meglátod, nem csak olyanok vannak, akik fogyni szeretnének, de nem tudnak, hanem olyanok is, akik híznának, de nem tudnak. Ahány ember, annyi kinézet, de a rokonok között mindig vannak hasonlóak. Ahogyan egyes betegségek örökletesek, úgy örökletes a testalkat és a magasság is. Láttál már rettent pufók szülőktől csontsovány gyermeket? Vagy sovány apukától és sovány anyukától pufi gyereket? Látod, ez a genetika. Ha egy gyerek szülei teltek, ő hiába fogyózik, csak tönkreteszi magát, soha nem lesz modell-alkatú. Már csak azért sem, mert a nagy testet vinni is kell, tehát ott az izmok is nagyobbak, hogy a gerinc ne legyen annyira leterhelve. Még ha a zsírt le is adja, sovány soha sem lesz.


Egyébként nekem az a bajom, hogy sokáig elhanyagoltam magam. Tinikori hízásom oka depresszió, 11-12 éves koromban kezdtem hízni, előtte sovány voltam, onnantól viszont nincs megállás. 3. osztályban 21 kiló körül voltam, 5-ben pedig már 63. Mindenki csak bántott, hogy hogy nézek ki, én pedig itthon csücsültem, és csak sajnáltattam magam, hogy jaj, szegény én, miért nem vagyok sovány. Pedig ehelyett igazán csinálhattam volna valamit. Soha nem volt kitatásom semmihez, főleg, ha akadályokba ütköztem, rögtön feladtam. Így volt ez a röplabdával. 8-9 hónapig jártam röplabdázni, nagyon jól ment, az edző meg volt elégedve velem. De jött 3 kis p*csa, akik elkezdtek szekálni, mert nem beszéltem a nyelvet, mindig megaláztak, és mivel engem egyfolytában csesztetett az én osztályom, plusz a 2 évvel idősebb osztály is, akikkel egy váltásban jártam suliba, hát nem hiányzott, hogy még edzésen is szekáljanak. Kikapcsolódni akartam menni, nem azért, hogy egyel több hely legyen, ahol szarul érzem magam. Soha nem tudtam kiállni önmagamért. Azóta sokminden változott (többek között ez is), de mostmár nehezemre esik lefogyni. Nem megy olyan könnyen, mintha rögtön akkor kezdtem volna el foglalkozni a külsőmmel, amikor ELKEZDTEK rakodni rám a kilók... Most megint 70 vagyok, bár járok edzőterembe, és az idegesít, hogy centikben fogyok, kilóban viszont megyek felfelé. A 172cm magasságomhoz 62kg lenne az ideális, de mindenki le akar beszélni arról, hogy lemenjek annyira. Szerintük annyival túl sovány lennék. Akár így lenne, akár nem, minimum 5 kilót le szeretnék adni, de nem tudom, hogy fog menni, mert normálisan eszem, nem zabálok be, nem érzem úgy, hogy te jó ég, szétpukkadok, és mozgok is, és a kilók csak felfelé mennek. Mit csináljak?!

2008. nov. 7. 17:36
...a másiknak méreg. Elírtam!!! :(
30. f64f0d9a69 (válaszként erre: 28. - Zsuzsa88)
2008. nov. 7. 17:35
Mivel annyira nem értek hozzá, de vannak egyéb ismereteim, én nem hiszek a genetikailag hízékony ember létezésében. Az anyagcsere működése biztosan befolyásolja és az étkezési szokások is, a mozgás is.Hallottatok már a vércsoportos étkezésről? Ami egyiknek étek, a másiknak étek.Én 50 éves koromig max. 50kg voltam a 154 centimhez.Tavaly életemben először fogyókúrára fogtam magam mert 56-ig felment a súlyom és úgy gondoltam, jobb azonnal akcióba lépni. Ha már több kiló ragad rám nem biztos, hogy meg tudnék szabadulni tőle. Én is járok mozogni...
29. Zsuzsa88 (válaszként erre: 27. - Ec63a7fc29)
2008. nov. 7. 13:42
? Nem leszek bulimiás. Gondolom, itt arra gondolsz, hogy igyak vizet, aztán dugjam le az ujjamat a torkomon. Nem?
28. Zsuzsa88 (válaszként erre: 26. - F64f0d9a69)
2008. nov. 7. 13:42
Van hízékony ember. Minden genetika kérdése. (meg életmód, de elsősorban a genetika...) A párom egyszer megjegyezte, mikor az edzőteremben voltunk és épp hasizmoztam, hogy bezzeg a Helikének semmit nem kell csinálnia, hogy jól nézzen ki! Na, akkor kiborultam. Náluk az egész család jól néz ki. A csaj és annak bátyja (a párom unokatestvérei) mind a 2en jól néznek ki, a csajnak 15 évesen bomba alakja van, a srácnak kockás a hasa, és a 2 gyerek eszik, mint egy elefánt, nem sokat sportolnak, és mégis extra alakjuk van. Én ha egy kicsit is elhanyagolom magam, annyit eszek, amennyi jólesik, és nem sportolok, csak rakodnak rám a kilók. Nem kötözködni akarok, de ez mind genetika. Anyum mindig is a kicsit teltebbek közé tartozott, nekem is folyton figyelnem kell arra, mit mikor és mennyit eszem. H.-nek és a bátyjának semmit nem kell tennie, és mégis mind2en irígylésre méltóan néznek ki. És nem salátákon meg halfiléken élnek.
2008. nov. 6. 20:09
Gondolj a gyomormosásra.
26. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - Zsuzsa88)
2008. nov. 6. 19:08

szia Zsuzsa88!

Hízékony ember NINCS.Nézz utána mit is eszel naponta! Biztosan rájössz hamar,a nasi hízlal.A víz fontos, mert kimossa a mérgeket, ha nem iszol vizet a szervezet úgy védekezik, hogy ezeket az anyagokat bedugja a hájba. Mert különben az egészség károsodik. Sok gyümölcs, zöldség nagyon fontos - nagytakarít.

Ha nem jó ételeket eszünk, kevés a vitamin és ásványi anyag,addig leszünk éhesek, míg a szervezetünk meg nem kapja a számára fontos anyagokat. Ezért is jól meg lehet hízni. A Béres csepp valószínűleg azért csinál étvágyat, mert csak ásványi anyagok vannak benne, vitaminok pedig nem.

2-3dl pohár vízbe elég 1 evőkanál almaecet és szerintem nem szörnyű az íze, csak a szaga :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook