FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Szerintetek jogos zárolni egy bankszámlát végrehajtás céljából? A számlára csak a gyes és a családi pótlék megy rá.

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Minden más

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4
91. anda19842014-06-03 13:36
Sziasztok!!!! Szeretnék segítséget kérni!!! Ma reggelre zárolták a számlámat, amire csak a családi érkezik.. 45000,ft, incassot kért a behajtó... ebből az összegből mennyit vonhatnak le??? Az anyaságit a postás hozza. Abból is vehetnek el?? Köszönöm a választ...

90. szece2014-03-05 19:45
Nekem tegnap jött meg a 13700.-, reggelre elvették a felét:6850.-:(ennyi. Nem érdekli őket, hogy ez nem jövedelem! Viszont ha kézbe kéred a CSP-t, akkor meg is kapod!

89. miklósi2014-02-06 11:54
A helyzet az, hogy a bankszámlára kiadott inkasszó ideje 30 nap. Tehát ha 30 napon belül még érkezik a számládra pénz akkor sajnos azt is inkasszózhatják.
(válasz bergi 87. hozzászólására)

88. shole22014-02-06 01:11
"A fizetésért megdolgozunk , ergo jövedelemnek számít mindenhol!
A csp gyes gy tartást a gyerek után kapod!

a frászt nem érdekelné ha a fizubol emelne, de mivel olyan nem megy rá igy eléggé jogtalan."

Hát ha van gyereked, akkor a fizudból eteted őket és magadat. És azért még meg is dolgoztál.

Egyébként nem vagyok szakértő, de ha megtették, akkor hivatalos szerv tette, és ő feltehetően ismeri az erre vonatkozó jogszabályokat.

Továbbá ilyesmi a legritkább esetben történik hirtelen, minden előzetes felszólítás nélkül. Ezeket illik komolyan venni. Nekem is volt rossz időszakom, volt, amikor egyezkednem kellett behajtó céggel, és megegyeztünk úgy, hogy a következő két hónapban 5-5- ezer Ft-ot fizetek nekik, és utána 9 hónap részletfizetés, nyilván az 5 ezer Ft-nál nagyobb részletekkel.

Szerintem még arra is van lehetőség, hogy felkeresed, akinek tartozol, köttök egy részletfizetési megállapodást, és akkor a jelen haviból visszaad valamennyit.

Esetleg keress önkormányzatot, mondd, hogy nem tudsz enni adni a gyerekeidnek, hátha ad egy kis gyorssegélyt. Család, barátok? Nem is pénzt kéne kérni, hanem olcsó kaját (krumplit, kenyeret, tésztát, tejet...), azt általában szívesebben adnak.

A rossz hír viszont az, hogy a megélhetésre a hosszú távú adósságtörlesztésre csak a munkavállalás lesz, szóval el kéne kezdeni valamit dolgozni. Most még a közmunkaprogramban is bejön havi nettó 50, a minimálbér meg, ha rendes állást kapsz, havi nettó 77. Az új szabályok mellett ezek mellé meg lehet tartani a gyest, vagyis 3-4-szeres jövedelmed lenne, és az elég jó megoldás lenne az anyagi gondokra....
(válasz monika1225 13. hozzászólására)

87. bergi2014-02-06 00:03
nekem az lenne a kérdéssem hogy hányszor vonja le az osszeget ???kaptam 52200 ft eböl levont 14ezert
a másik hogy kapom még a gyermektartást aminek az ossege 25000 ft
akkor ebbol is le von ???
kosszönnöm a választ

86. KMaci2014-01-05 15:35
Köszönöm a segítséged!

85. álmodozó hölgy2014-01-04 18:36
Szia! Igen!! ez tuti! Velem is megtörtént! De csak ha jól emlékszem, 40% -ot vonhatnak le, a felmaradandó összeget felveheted készpénzbe, de csak a pénztárba!
(válasz KMaci 84. hozzászólására)

84. KMaci2014-01-03 07:03
Sziasztok! Kérdésem az volna zárolhatják-e a számlát értesítés nélkül?

83. viki5552013-01-01 23:51
Volt még 6 évvel ezelőtt egy 200.000 Ft-os személyi kölcsönöm.Ebből 120.000 Ft-ot kifizettem,majd 5 évig nem fzettem.Erre most 2 hónappal ezelőtt jött egy fizetési felszólítás arról,hogy egy faktorház megvette a tartozásomat,és most már az általuk felkért önálló bírósági végrehajtó közjegyzői meghagyással már 705.000 Ft-ot követel rajtam,amit két nap múlva be is jegyeztek az ingatlanomra.Írtam a végrehajtónak ajánlott levelet,majd utána be is mentem hozzá,ahol ő azt mondta,hogy 6 havi részletfizetést engedélyez azt is fizetésem letiltásával.Amikor mondtam neki,hogy beszéltem a faktorházzal,és ők 36 havi részletet említettek,akkor telefonált egyet,és beleegyezett a 36 havi részletbe.,sajnos arról hogy bent voltam nem kaptam semmi papírt,viszont most jött meg egy ajánlott levél tőle,amit még a bemenetelem előtt adott fel,és abban a 6 havi részletfizetés szerepel.Közben lenne egy olyan lehetőségem,hogy a testvérem kölcsönadna nekem,de csak 500.000 Ft-ot tudna.Most akkor ezt kinek említsem meg aFaktorháznak vagy a végrehajtónak?És ha ennyit fizetnék most egyszerre,akkor kérhetem-e,hogy a 250.000 ft-os tőketartozásomra a 360.000 Ft-os kamatot csökkentsék vagy elengedjék?Köszi a választ.

82. melcsi08212012-12-02 21:44
Nem nyulhatna hozzá. De mivel csak azt látja, hogy jött pénz a számlára így megteszi mivel ő azt nem tudja milyen pénz. Tényleg csak a posta a megoldás!

81. Szilcsike2012-11-30 17:57
Sziasztok!Ma utalták a szociális segélyemet,számlaszámra kértem,már bánom,mert egy rohadt fillért nem tudtam levenni belőle,és semmi értesítést nem kaptam sehonnan,hogy zárolták a bankszámlámat.Tehetek valamit szerintetek,és mit,mert nem tudom mi lesz,éhen fogok halni,vagy utcára kerülök.

80. grumangabor2012-06-12 10:44
Ugy zárolták a számlámat ogy nem is tudom kitöl miért értesité levl semm nem érkezett?? abszolute nem lehet semmennyit felvanni ilyenkor?

79. beata332012-05-07 12:56
Akkor a szülési szabadságbol nem tilthatnak le semit

78. beata332012-05-07 12:48
A szülési szabadságbol a végrehajto letiltathatja a pénzt

77. laura302012-05-04 18:39
Sziasztok!Szerintetek jogos volt-e,hogy a mai napon a családi potlékot és a Gyet-emet incasso-val zárolták,mert a férjemnek volt egy tartozása,amit minden honapban részletekben fizetek.Ma a bankban közölték,hogy ne várjak pénzt mert a számlát zárolták.Sajnos már délután volt és 3-kor már zárnak a hivatalos helyeket.Na erre varjatok gombot.

76. Nahát-Nahát2012-04-02 09:24
A bankot valóban nem,ezért kell jelezni a végrehajtónál...egyébként tényleg leveszi,bár nem lehet...
(válasz tigramka 74. hozzászólására)

75. tigramka2012-04-02 08:34
internetre telik?
(válasz Dj.Erzsikee 67. hozzászólására)

74. tigramka2012-04-02 08:33
nem érdekli a bankot, leveszi a pénzt, a szomszéd is így járt. kérje postán, bár attól még a tartozás megmarad
(válasz Nahát-Nahát 73. hozzászólására)

73. Nahát-Nahát2012-04-02 08:03
Nem lehet letiltás alá vonni a balesetet szenvedett személy járadékát, táppénzét, a gyermekek nevelését támogató juttatásokat (pl.: gyes, gyed, családi pótlék, nevelési segély stb.), a munkanélküli segélyt és a létfenntartást célzó gondozási, ápolási díjakat, segélyeket sem.
(válasz danyiné moni 72. hozzászólására)

72. danyiné moni2012-03-01 18:15
Segítséget szeretnék kérni meg szeretném tudni hogy a folyószámlámon lévő összeget egy összegben le vonhatja a végrehajtó amúgy emelt családit kapok és gyest mert két tartósan beteg gyermekemre magasabb összegű családi jár.Viszont három kiskorú gyermekem van.Ezért szeretnék segítséget kérni hogy tudna nekem ebben segíteni.Sajnos nem értem hogy mi az az inka szó.Előre is köszönöm a segítséget tisztelettel egy elkeseredett anyuka

71. irgum-burgum2012-02-11 14:15
Mentességet élvező összegek

Inkasszónál a cégek, egyéni vállalkozók számláján lévő összegeket az adóhivatal kérésére a számlavezető pénzintézet teljesen kiürítheti, míg magánszemélyeknél egy minimális összeget feltétlenül hagyni kell a számlán. A bírósági végrehajtásról szóló törvény több juttatást mentesít a végrehajtás alól, ilyen például a gyerektartás, az állami kitüntetésekhez kapcsolódó jutalmak, valamint a különböző ellátási díjak és segélyek (rokkantsági, anyasági). Mivel azonban a bankok nem tudják nyomon követni, kinek milyen jogcímen folynak be a pénzei, a törvény előírja, hogy a legkisebb öregségi nyugdíj két és félszeresét kitevő összegnek, azaz kb 68 ezer forintnak mindenképpen maradnia kell a magánszámlán.

70. Böbe0712012-02-11 13:06
Nekem 2410 ft igen! zárta az otp A polgármestri hivatalnak tartoztam,..

69. eni01282012-02-11 12:22
Szia az lenne a kérdésem hogy behajto cégek is levehetik a pénzt a számládról ezt tudod mert én ezt nem mértem
(válasz bmkriszta 66. hozzászólására)

68. eni01282012-02-11 12:21
Sziasztok nekem van egy banki hitelkeret tertozásom és a munkáltatotol kapom a gyedet és aból sem vonhato a tartozás se a gyesből se a családiból én igy tudom legalábis a bank azst mondta hogy én fizesek minden hónapba mert hiába kérték a munkáltato mivel nem munkabér igy nem lehet levonni belőle semmit

67. Dj.Erzsikee2012-01-31 12:43
sziasztok!éngem az elöbb hivtak az eosz faktor behajtási csoportol hogy fizessek. mondtam hogy egyedül álloként nevelem 4 kiskoru gyermekeim.megkérdezték miböl élek. mondtam családi potlékbol.közölték hogy az is levonhato. de nem az én nevemen van a számla amire utalják.akkor nincs gáz ugye?? valaki irja meg mert ha elveszik az utcára kerülök mert nem tudok albérletet fizetni.kértem részlet fizetést igaz 2ezer ft ot. betudok nekik küldeni de nem tetszik nekik.irjatok köszönöm! erzsi

66. bmkriszta2011-12-21 19:45
Nekem is APEH-inkasszó van a számlámon,de a csp-t felvehetem.A minimálbér feletti összegre zárolhatják csak.Legalábbis az enyémet igen.Csak ilyenkor mindig be kell menjek,kérni kell a feloldást és ott helyben felvehetem.Kártyát sem használhatom.

65. Piri néne2011-12-21 19:37
nem zt nézik h éhen halsz-e hnem zt h tartozol...zárolják sajnos

64. xti_2011-12-21 19:35
az inviteles tartozás nem köztartozás. az Invitel nem zárolhatja a bankszámládat, csak ha erről van végrehajtható bírósági végzése.
(válasz elizabeth1955 58. hozzászólására)

63. Hoffmann Bea2011-12-21 16:10
Apeh tartozás végrehajtásnál zárolhatják a bankszámlát, sőtt ha hiteles gépkocsid van azt is végrehajthatják!
Többek között, hitellel terhelt lakásra is bejegyezhetnek végrehajtást!
Ezért fontos, hogy soha nem szabad hagyni a végrehajtásig hagyni eljutni az ügyeket!
Mindíg fontos, hogy kérelmekkel forduljunk az eljáró hivatalhoz! Akár a végrehajtóhoz is!
http://www.kerelmek-beadvanyok.hu
Nézzd meg ezt az oldalt, itt seítenek!
Remélem tudtam segteni.

62. Namilesz Teosztasz*2011-04-06 14:38
semmit...
ha van időd kérd postára a fizetésed,ha nincs akkor ezt már levonják és jövőhónaptól amit kapsz ahhoz nem fognak nyúlni!(ha postán kéred)
(válasz elizabeth1955 58. hozzászólására)

1 2 3 4