FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó
 

Tudásbázis - Szerintetek jogos zárolni egy bankszámlát végrehajtás céljából? A számlára csak a gyes és a családi pótlék megy rá.

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Minden más

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4
103. Zoltán882015-04-08 20:02
Adtak egy ügyintézőt aki intézte ezt az egészet a NAV-nál de persze nem vette fel...
(válasz demediná 102. hozzászólására)

102. demediná2015-04-08 19:51
Húh, ez nagyon durván hangzik, szerintem nem tehetik meg, de a fene sem tudja.

Hívd fel őket, mondd, hogy ne szórakozzanak az ötszörösét vették le.


101. Zoltán882015-04-08 19:45
Jó napot!
Ma úgy jártam, h mikor kaptam sms-t, h megérkezett a fizetésem és a végén ért a meglepetés, h az enyenlegem – 250.000 ft. Diákhitel tartozásom volt és amiről nem tudtam inkasszót rakta a számlámra. A Diákhitel központban azt mondták, h 50 ezres elmaradásom van és ezért átadták a behajtóknak. A NAV meg az egész összeget ráterhelte a számlámra. A Kérdésem az, h megtehetik e, h az egész fizetésemet elvehetik e, mert elvették és azt mondták, h ebbe hónapba oldjam meg….

100. aneete912015-04-07 18:09
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne,hogy vajon akkor is tilthatnak ha más számlájára megy a pénz?? Nem családtag és nem rokon. Köszi a választ előre is.

99. filcike2015-03-05 06:57
Megtehetik,azt hiszem 33%ot vonhatnak..de bűncselekmény ha a bank kiadja az adataidat a végrehajtónak.
(válasz Pepe92 98. hozzászólására)

98. Pepe922015-03-03 17:40
sziasztok! olyan kérdéssem lenne hogy kaptam leveleta végregajtótól hogy tartozok 148.000 el és lefoglalja a banktól.de csp mmegy rá meg ápolási abból vonhat a végrehajtó és ha igen mennyit? az anyósóm rokkantságia is az én számlaszámomra megy azt is lefoglalhatja. ma kellett volna megkapnom a számlára de semmit se tudtam levenni. aki tud segiteni kérem irjon. Köszönöm

97. miklósi2014-09-22 14:57
69. §205 (1) A gyermekgondozási segélyből és a gyermeknevelési támogatásból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás és anyasági támogatás fejében.

(2)206 A családi pótlékból legfeljebb 33%-ot lehet levonni a jogalap nélkül felvett családi pótlék és anyasági támogatás fejében

A Vht. azt mondja, hogy csak akkor lehet levonni a családi pótlékból ha valamiért anno jogtalanul vetted fel az ellátást, egyébként nem. Ha bankszámládra érkezik, a bank nem vizsgálja, hogy az milyen jogcímen jött neked, de kérd postán. Ha nem értesz valamit keress meg priviben segítek.

96. Latti792014-09-22 13:35
Köszi mindenkinek!!!ez a számlámra vonatkozo hatosági tiltás!nem kaptam semmi birosági papirt ,hogy tiltani fognak.nem értem egyszer azt mondják,hogy ezek nem jövedelmek,és hogy a gyerekek pénze!!!most mi van?

95. filcike2014-09-22 13:11
A pénzt csak saját néven lévő számlára kérheted,máséra nem.Kérd postai úton....

Egyébként a csp is jövedelem,mert ha nem lenne az,sehol nem kéne bevallani..
(válasz Latti79 92. hozzászólására)

94. mamma22014-09-22 12:51
Vigyázz, mert a rokon számláját is "befagyaszthatják"....mert a járandóság a Te nevedre szól, csalás miatt még eljárást is indíthatnak ellenetek....sajnos ez jól ki van találva:(
(válasz Latti79 92. hozzászólására)

93. mamma22014-09-22 12:47
ha postai utalványon kapod, abból is leveszik....a szomszédom családiját is én veszem át a postástól, és csodálkoztam, hogy csak 6000-kap, 12000 helyett...de mondta, hogy banki letiltás....szomorú, de a legszegényebbtől is elveszik az utolsójukat is!
(válasz Latti79 92. hozzászólására)

92. Latti792014-09-22 12:40
Sziasztok!
Hatósági tiltást tettek a számlámra,jövedelmem nincs,nem találok 3 gyerek mellett munkát,mert egyedül nevelem őket.Ha más,nem rokon számlájára kérem a GYET-et,CSP-t,Gyerektartást akkor is letilthatják?Vagy póstára kérjek mindent?Valaki tudna gyors tanácsot adni,mert sürget az idő!

91. anda19842014-06-03 13:36
Sziasztok!!!! Szeretnék segítséget kérni!!! Ma reggelre zárolták a számlámat, amire csak a családi érkezik.. 45000,ft, incassot kért a behajtó... ebből az összegből mennyit vonhatnak le??? Az anyaságit a postás hozza. Abból is vehetnek el?? Köszönöm a választ...

90. szece2014-03-05 19:45
Nekem tegnap jött meg a 13700.-, reggelre elvették a felét:6850.-:(ennyi. Nem érdekli őket, hogy ez nem jövedelem! Viszont ha kézbe kéred a CSP-t, akkor meg is kapod!


89. miklósi2014-02-06 11:54
A helyzet az, hogy a bankszámlára kiadott inkasszó ideje 30 nap. Tehát ha 30 napon belül még érkezik a számládra pénz akkor sajnos azt is inkasszózhatják.
(válasz bergi 87. hozzászólására)

88. shole22014-02-06 01:11
"A fizetésért megdolgozunk , ergo jövedelemnek számít mindenhol!
A csp gyes gy tartást a gyerek után kapod!

a frászt nem érdekelné ha a fizubol emelne, de mivel olyan nem megy rá igy eléggé jogtalan."

Hát ha van gyereked, akkor a fizudból eteted őket és magadat. És azért még meg is dolgoztál.

Egyébként nem vagyok szakértő, de ha megtették, akkor hivatalos szerv tette, és ő feltehetően ismeri az erre vonatkozó jogszabályokat.

Továbbá ilyesmi a legritkább esetben történik hirtelen, minden előzetes felszólítás nélkül. Ezeket illik komolyan venni. Nekem is volt rossz időszakom, volt, amikor egyezkednem kellett behajtó céggel, és megegyeztünk úgy, hogy a következő két hónapban 5-5- ezer Ft-ot fizetek nekik, és utána 9 hónap részletfizetés, nyilván az 5 ezer Ft-nál nagyobb részletekkel.

Szerintem még arra is van lehetőség, hogy felkeresed, akinek tartozol, köttök egy részletfizetési megállapodást, és akkor a jelen haviból visszaad valamennyit.

Esetleg keress önkormányzatot, mondd, hogy nem tudsz enni adni a gyerekeidnek, hátha ad egy kis gyorssegélyt. Család, barátok? Nem is pénzt kéne kérni, hanem olcsó kaját (krumplit, kenyeret, tésztát, tejet...), azt általában szívesebben adnak.

A rossz hír viszont az, hogy a megélhetésre a hosszú távú adósságtörlesztésre csak a munkavállalás lesz, szóval el kéne kezdeni valamit dolgozni. Most még a közmunkaprogramban is bejön havi nettó 50, a minimálbér meg, ha rendes állást kapsz, havi nettó 77. Az új szabályok mellett ezek mellé meg lehet tartani a gyest, vagyis 3-4-szeres jövedelmed lenne, és az elég jó megoldás lenne az anyagi gondokra....
(válasz monika1225 13. hozzászólására)

87. bergi2014-02-06 00:03
nekem az lenne a kérdéssem hogy hányszor vonja le az osszeget ???kaptam 52200 ft eböl levont 14ezert
a másik hogy kapom még a gyermektartást aminek az ossege 25000 ft
akkor ebbol is le von ???
kosszönnöm a választ

86. KMaci2014-01-05 15:35
Köszönöm a segítséged!

85. álmodozó hölgy2014-01-04 18:36
Szia! Igen!! ez tuti! Velem is megtörtént! De csak ha jól emlékszem, 40% -ot vonhatnak le, a felmaradandó összeget felveheted készpénzbe, de csak a pénztárba!
(válasz KMaci 84. hozzászólására)

84. KMaci2014-01-03 07:03
Sziasztok! Kérdésem az volna zárolhatják-e a számlát értesítés nélkül?

83. viki5552013-01-01 23:51
Volt még 6 évvel ezelőtt egy 200.000 Ft-os személyi kölcsönöm.Ebből 120.000 Ft-ot kifizettem,majd 5 évig nem fzettem.Erre most 2 hónappal ezelőtt jött egy fizetési felszólítás arról,hogy egy faktorház megvette a tartozásomat,és most már az általuk felkért önálló bírósági végrehajtó közjegyzői meghagyással már 705.000 Ft-ot követel rajtam,amit két nap múlva be is jegyeztek az ingatlanomra.Írtam a végrehajtónak ajánlott levelet,majd utána be is mentem hozzá,ahol ő azt mondta,hogy 6 havi részletfizetést engedélyez azt is fizetésem letiltásával.Amikor mondtam neki,hogy beszéltem a faktorházzal,és ők 36 havi részletet említettek,akkor telefonált egyet,és beleegyezett a 36 havi részletbe.,sajnos arról hogy bent voltam nem kaptam semmi papírt,viszont most jött meg egy ajánlott levél tőle,amit még a bemenetelem előtt adott fel,és abban a 6 havi részletfizetés szerepel.Közben lenne egy olyan lehetőségem,hogy a testvérem kölcsönadna nekem,de csak 500.000 Ft-ot tudna.Most akkor ezt kinek említsem meg aFaktorháznak vagy a végrehajtónak?És ha ennyit fizetnék most egyszerre,akkor kérhetem-e,hogy a 250.000 ft-os tőketartozásomra a 360.000 Ft-os kamatot csökkentsék vagy elengedjék?Köszi a választ.

82. melcsi08212012-12-02 21:44
Nem nyulhatna hozzá. De mivel csak azt látja, hogy jött pénz a számlára így megteszi mivel ő azt nem tudja milyen pénz. Tényleg csak a posta a megoldás!

81. Szilcsike2012-11-30 17:57
Sziasztok!Ma utalták a szociális segélyemet,számlaszámra kértem,már bánom,mert egy rohadt fillért nem tudtam levenni belőle,és semmi értesítést nem kaptam sehonnan,hogy zárolták a bankszámlámat.Tehetek valamit szerintetek,és mit,mert nem tudom mi lesz,éhen fogok halni,vagy utcára kerülök.

80. grumangabor2012-06-12 10:44
Ugy zárolták a számlámat ogy nem is tudom kitöl miért értesité levl semm nem érkezett?? abszolute nem lehet semmennyit felvanni ilyenkor?

79. beata332012-05-07 12:56
Akkor a szülési szabadságbol nem tilthatnak le semit

78. beata332012-05-07 12:48
A szülési szabadságbol a végrehajto letiltathatja a pénzt


77. laura302012-05-04 18:39
Sziasztok!Szerintetek jogos volt-e,hogy a mai napon a családi potlékot és a Gyet-emet incasso-val zárolták,mert a férjemnek volt egy tartozása,amit minden honapban részletekben fizetek.Ma a bankban közölték,hogy ne várjak pénzt mert a számlát zárolták.Sajnos már délután volt és 3-kor már zárnak a hivatalos helyeket.Na erre varjatok gombot.

76. Nahát-Nahát2012-04-02 09:24
A bankot valóban nem,ezért kell jelezni a végrehajtónál...egyébként tényleg leveszi,bár nem lehet...
(válasz tigramka 74. hozzászólására)

75. tigramka2012-04-02 08:34
internetre telik?
(válasz Dj.Erzsikee 67. hozzászólására)

74. tigramka2012-04-02 08:33
nem érdekli a bankot, leveszi a pénzt, a szomszéd is így járt. kérje postán, bár attól még a tartozás megmarad
(válasz Nahát-Nahát 73. hozzászólására)

1 2 3 4