Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A hörcsög alszik téli álmot? fórum

A hörcsög alszik téli álmot? (tudásbázis kérdés)


25. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 21. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 9. 17:57
Erre figyelni kell! Az állatok, amiket ketrecben tartunk, olyanok, mint a kisgyerekek. Nem tudják ellátni magukat, teljesen ránk vannak szorulva. Változatosan kellett volna/kell enni adni nekik. Az alapmagok mellé tojást, zöldséget, sajtot, de husit is kaphatnak.
24. 5aa980f5d5 (válaszként erre: 21. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 31. 09:02
Lehibernálták magukat :) Jó nekik , a hörcsögöknek néha kellene enni adni mondjuk . Meleg tej még oké de béres csepp xD Maszírozni a torkát hogy lemenjen ez komoly ? Még szerencse hogy a fiatalabbakat meg lehet így menteni, az idősebbeknek meg talán akkor már adhatnál enni. Így néhányszor visszahoztad ? miért többször nem kaptak enni ? INKÁBB NE TARTS ÁLLATOT !
2009. okt. 30. 13:54
Szíriai zabagép büszke tulajdonosa vagyok és ő alszik téli álmot. Esténként alig tudom kihívni a ketrecéből, hogy kitakaríthassak alatta. A kis álomszuszi. ;)))))))))
2009. júl. 28. 14:55
nekem arany hörim van és nem alszik téli álmot most van 8 picije:)
2009. jún. 27. 11:26
Télen a hidegben az összes valahogy lehibernálta magát.- Bár lehet néha nem volt elötük kaja talán az éhhalál szélén állva muszájból történt ez? Sokszor azt hittem meghaltak, teljesen lesoványodott és a szívverése is nagyon lassú volt. A füle és a bajsza mozgott néha és a bordái emelkedtek ebből láttam hogy nincs minden veszve. Delvittem a melegre, meleg tejet csepegtettem a szájába és a torkát massziroztam hogy lenyelje. Egy idő után ha sikerült megitatni fel szoktak éledni először remegve másztak aztán szép lassan kinyitották a szemüket és aztán helyrejöttek. A fiatal állatokat lehet igy megmenteni. Az idősebbel sajnos nem sikerült mert ő valüószínű korából kifolyólag készült a halálra. De béres cseppes meleg tejjel ő is mozgolódott úgy belém is harapott hogy csak na de sajnos már nem kelt fel többé :( Ezért hagytam meghalni. Lehetséges, hogy a kevés táplálék miatt az éhhalál szélén történt meg ez velük. Nem volt oylankor kaj elöttük, pedig úgy emlékeztem kaptak. :( Talán éhenhaltak tényleg. A fiatalokat visszahoztam így néhányszor, az idősebbeket sajnos már ritkábban.-
2008. nov. 1. 09:56
Nekem négy dzsungáriai törpehörcsim van. Az étkezőben egy komód tetején laknak terráriumokban. Itt egyenletes a meleg, hiszen mi is itt tartózkodunk a nap jó részében. Négyőjük közül egynél figyeltük meg, hogy már pár hete amolyan takarékos üzemmódon van. Ő egyébként is olyan bújós fajta, aki nagyon szeret kiürült teásdobozokban lakini:-)Most viszont csak a reggeli etetéskor látjuk, és kevesebbet is eszik, mint korábban. A többiek élvezettel rágcsálják a wc-papír gurigájukat, nekik elég az is bebújni, és napközben is többször kijönnek, főleg, ha mozgolódunk mi is. Vicces, de ahogy leül a család pl. ebédelni, ők is a tálkájuk mellé telepednek:-)
2008. okt. 31. 20:57

Én kb 10 éve tartok és tenyésztek arany és/vagy törpehörcsögöket. Alkalmam nyílt elég sokat megtudni róluk. Egyszer 25 darab volt nálam egyidejűleg :) Nagyon szeretem őket, majd szeretnék megint kishörcsögöket is.

A téli álommal kapcsolatban annyit tudnék mondani, hogy erősen függ a szoba hőmérsékletétől. Ha nagyon lecsökken, akkor "hibernálják" magukat, nehéz őket felkelteni álmukból. Az is előfordulhat, hogy ilyenkor egyszerűen kihűlnek, ezért megfelelő táplálásukra ilyenkor jobban kell figyelni.

Volt pár esetem, amikor "kihűltek" és mozfulatlandul feküdtek. Légzés és minimális keringés még volt, de alig mozogtak. Ilyenkor meleg helyre szoktam vinni, és pár csepp meleg tejet szoktam vele itatni. Olyankor nagyon szépen felélénkülnek. Télire fel szoktam őket hozni a lakásba. Amúgy a pincében, garázsban tartom őket, ahol kb 15-18 fok van. Nyáron jóval több, nyitva van az ablak. Most sajnos csak két felnőtt hörcsögöm van kicsit öregecskék már, de ha megérik nyáron szaporítom őket.

18. 2ce679405c (válaszként erre: 16. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 31. 20:49
Max a vadon élő rokona!De ezek az agyon tenyészetett drágaságok már nem hiszem!
2008. okt. 31. 20:48
Szerintem nem alszanak téli álmot! Nekem már volt összesen 7 hörim, és egyik sem aludt télen! Ezek éjjeli állatkák. Lehet mikor nappal találkozól vele alszik, mert éjjel kifárasztotta magát! :-)
2008. okt. 31. 20:48
alszik téli álmot,negyed annyit mint a medve
15. Me1inda (válaszként erre: 14. - 2ce679405c)
2008. okt. 31. 20:40
még nincs 1 éves
2008. okt. 31. 20:40
mennyi idős?
2008. okt. 31. 20:34
Nekem nem aludt téli álmot. Dzsungáriai törpe hörim volt.
12. ermeli
2008. okt. 31. 20:32
sztem alszik.nekem is volt már majdnem el is méltattuk mikor megmozdult.
11. csacsa
2008. okt. 31. 20:20
Az enyem nem alszik :D
10. Me1inda (válaszként erre: 8. - Jázminka)
2008. okt. 31. 20:10
:) már próbáltuk, s ezért is gyanús, nem tűnik halottnak, de felébredni sem akar :P
9. Me1inda (válaszként erre: 7. - Változó)
2008. okt. 31. 20:09
nem hiszem, csak höri kaját kap, az itatójában víz van
2008. okt. 31. 20:08
Miért nem mozgatod meg,hogy mit csinál?Ha belecuppantasz a terráriumba és felugrik,tuti jól van. :)
2008. okt. 31. 20:07

Szerintem nem alszik téliálmot...


lehet, hogy megevett valamit, amitől csicsikál?

2008. okt. 31. 19:57

Sziasztok!


Szóval a hörim reggel még föl alá rohangált, aztán egyszer csak lefeküdt és azóta meg se moccan...nem rég elpusztult egy másik hörim, nála egyértelmű volt, de most bizonytalan vok :P a párom szerint nem pusztult el...

2008. okt. 31. 19:55
Miért? Gyanúsan hosszú ideje alszik?
2008. okt. 31. 19:55
A természetben igen, lakásban nem.
2008. okt. 31. 19:52
Azt nem tudom,de nekem a sün lenne a fontos.Komolyan van a kertünkben egy süncsalád és napok óta nem látom.
2008. okt. 31. 19:51

Nekünk nem aludt, úgyhogy valószínűleg nem. ^^


Legalábbis a lakásban bizti nem, amúgy meg nem figyeltem oda, mikor ezt tanultuk, és hülye vagyok az ilyenekhez... :P

2008. okt. 31. 19:49
A hörcsög alszik téli álmot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook