Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki akar fogyni velem nov. 1-től? fórum

Ki akar fogyni velem nov. 1-től? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
23117. 004e54a7c6
2011. máj. 26. 07:24
Sziasztok! Fogalmam sincs, hogy milyen a víz, van aki szerint még kicsit hideg, én készültem, hogy lemegyek, de egyedül olyan unalmas, napozni meg itthon is tudok, bár a kiskutyától elég nehézkes, mert rámászik a fejemre. Most két napig itthon voltam, csak 1-2 órára mentem be dolgozni, de mindig találtam valami melót itthon, de ma lemegyek futni mindjárt és megnézem a vizet is.
23116. Cseppkő (válaszként erre: 23115. - C266838064)
2011. máj. 26. 07:06

Camika, ez nagyon jó kérdés!

Minden nap lent vagyok, de még a vízig nem jutottam el. Jó mi?

Ma már lesikáltam az emeletre vezető lépcsőt, most értem haza, elküldöm a gyereket suliba, oszt megyek vissza... Mostmár szinte egész nap lent vagyok, és ez szeptemberig nem is lesz másként.

Egyébként imádok lent lenni ilyenkor. Sehol egy lélek, kiülök az egyik padra, megiszom az első kávém, hallgatom a madarakat, nézem azt a csodás szép zöld partot, vizet, napfelkeltét... 5perc amég megiszom, oszt haladok a dolgomra. Én ezekből a reggelekből táplálkozom.


Láttam a képeidet Camika, csodálatos helyre sikerült eljutnod!

23115. c266838064
2011. máj. 26. 06:22

Szép napot!

Balatoni lányok, milyen a balcsi vize? Lehet már fürödni?

23114. Cseppkő
2011. máj. 26. 05:55
Jó reggelt!
23113. c266838064
2011. máj. 25. 12:42
Sziasztok!
23112. Erzsi..
2011. máj. 25. 08:30

Igen Cseppike kicsit nyugodtabb vagyok, de persze néha elérnek engem is az aggodalmak rendesen. Tegnapi napom az anyunál, lelkileg kicsit felkavart. Szinte sejtettem nem úszom meg beszólások nélkül. Annyiban maradtunk vele, hogy bemegy az otthonba, mert utál egyedül lenni. Ezt én meg is értem, de ő nem jön ki senkivel, mert mindenkiben csak a rosszat keresi. Már tőlem is azt kérdezte csukom -e az ajtót és nem tudnak-e bemenni hozzánk az udvarba. Nagyon bizalmatlan ami még ez nem is volna baj, ha normális keretek között tenné. Csak nem normális amit művel, negyed óra kevés ahhoz, hogy bejussak szinte hozzá. Mindenhol zárak, kulcsok, azzal megy el csomó idő a kapu előtt állok, és várom míg az anyum beengedd. Egy halom kulcs között meg nem találja sokszor melyik, mit is nyit ki. Lánc az meg még körbe tekerve, és már gallyakat is rakott a kerítéséből ki. Szóval olyan mint egy erődítmény, a szomszédaival is mindig haragban van. Nekem azt mondta ő azért megy az otthonba, mert utálja a szomszédját. Tele gyűlölettel a hangjában, szomorú dolog ilyenek látni. Mert nekem akkor is az anyám, ha bármilyen gonoszkodó, és rosszindulatú is. Amit még a fejemhez vágott, hogy ő oda nem megy ahol nem szeretik. Nekem szánta ezt a célzást, de magyaráztam neki az ő biztonsága a legfontosabb. Ahol figyelnek rá, mert sajnos a gyógyszereket is képes össze kevergetni. Ha magamhoz venném nem biztos azzal neki jót tennék. Amúgy onnan is ki lehet jönni, hiszen nem börtönről van szó. Nehéz vele aztán bármit is megbeszélni, mert mindig a hülyeségekkel foglalkozik. Már engem molesztált azzal, hogy nem tudnak-e hozzánk bemászni "szomszéd" ez a mániája. Amúgy tudom nálam fog kikötni szerintem, mert ahogy én őt ismerem ott sem lesz neki jó majd. Még egyenlőre várni kell a helyre, (mert most nincs) de addig az én anyám még milliót gondol ez ügyben. Most várunk egyenlőre, aztán meglátjuk mit is akar az anyu. Mert erővel nem fogom az otthonba küldeni, ha nem akarja. Akkor nálunk lesz, és ki leszek idegelve azt tudom, mert kotnyeleskedő, és keverő. Annyi hülyeséget képes csinálni egy óra alatt is, hogy az csúcs.


Rose** Jól látod a testedzés fontos dolog, nem is szabadott volna abba hagyni soha nekem sem. Mert mikor iskolás egy gyerek rendszeresen sportol a suliba. Aztán egyszer csak azon kapom magam, nem megy a bukfenc, amit annyira szerettem. Ha még egy szer kezdhetném, mindennap csinálnék egyet-kettőt. Mert ha most ez nem megy, mi lesz egy húsz év múlva? Mikor még valami torna gyakorlat megy, akkor azt nem szabadna abbahagyni. Persze mikor évek maradnak ki, azt nehéz helyre hozni. Nem lehetetlen, de akaratra és kitartásra viszont óriási szükség van. Szép napot.

23111. 0d1f2616af (válaszként erre: 23106. - 004e54a7c6)
2011. máj. 25. 07:30

Köszi Dodó,sajnos én is évekig koplaltam,és úgy érzem most borult fel minden,de mostmár úgy érzem okosabb lettem és szeretnék visszaszokni a normális étkezésre,de még nem nagyon sikerül.

de nagyon igyekszem!

ti hogy diétáztok?vagy életmódváltás a cél?

az a leghasznosabb,még ha a legnehezebb is!:)

de megcsináljuk!!!!!:)

23110. 0d1f2616af (válaszként erre: 23104. - Erzsi..)
2011. máj. 25. 07:27

Erzsi...a gyors séta is nagyon hasznos,szép lassan és fokozatosan kell a testedzéssel bánni,mert sajnos beleestem már abba a hibába,hogy túlzásba vittem,aminek nincs semmi értelme!!

tehát nyugiban,szép lassan!

szívesen próbálok segíteni,mert én nagyon sokat vagyok egyedül,sokszor nem segít rajtam senki,teljesen a magam ura kell legyek,talán sokszor ezért is vagyok depisebb...szóval nekem is ám nagyon jól esnek a jó tanácsok!:)

23109. 0d1f2616af
2011. máj. 25. 07:23

Sziasztok!Jó reggelt!

Nagyon köszönöm mindenkinek:)

Mostanában valamiért nehezemre esik a sport...de muszálj visszarázódnom!

Épp most készülök 40 perces Rubint Rékázni:)

23108. Cseppkő
2011. máj. 25. 07:14

Erzsi küld már azt a kávét, mert ma még nem ittam, pedig 4től fent vagyok.

Sajna bedöglött az itthoni kávégépem, az üzletbe meg csak 8felé megyek le, miután beadtam a gyereket a suliba.


Erzsike. Sokkal nyugodtabbnak tűnsz az írásaid alapján. Gondolom, hogy most, hogy rendeződnek a lakhatási dolgaitok, és már képes vagy elhinni, hogy hamarosan a kutyussal együtt lesz az egész család, lesz újra otthonod, szerintem ezért érzem benned a nyugodtságot.... Meglásd mostmár a fogyás is könnyebb lesz.


Sikerült beszélni anyukáddal?

23107. Erzsi..
2011. máj. 25. 06:45
Jó reggelt, gyertek főzöm a kávét. Vagy nyissátok az ablakot és légipostán küldöm. A súlyom most megállt. Akkor lehet amit innen fogok fogyni, az lesz az igazi fogyás.
23106. 004e54a7c6
2011. máj. 25. 06:30
Szia Rose! Még szerencsére nagyon fiatal vagy, ezért bőven elég, ha sokat sportolsz és az egészséges étkezésre odafigyelsz. Én még soha életemben nem voltam éhes éjszaka, de ha te igen, akkor egyél, lehet, hogy a szervezeted nem véletlenül jelez. Csak akkor ne banánt, hanem más gyümölcsöt, most jön a finomságok szezonja. De ha egészségesen élsz és sportolsz, akkor elmúlik majd ez az időszak, és az egész éjszakát végig tudod majd aludni. Jaj istenem, én 21 éves koromban állandóan koplaltam és egyszer lefogytam 47 kilóra, persze nem tartott sokáig.
23105. Cseppkő
2011. máj. 25. 04:52
Jó regelt!
23104. Erzsi.. (válaszként erre: 23103. - 0d1f2616af)
2011. máj. 24. 21:30
Nagyon örülök annak, hogy sportolsz. Szerintem a sport sokat segíthet abban is, hogy jobb közérzeted legyen. Nekem is nagyon kéne, de én már nagyon elvagyok "rontva". Számomra a testedzés igazi mumus. Azért mindig gyors tempóban, ami lehet másnak lassú volna, sétálok. Egyenlőre nálam ennyi, de majd tervben van, a változtatás ez ügyben is. Nagyon szívesen segítek, és én is szívesen veszem a jó tanácsokat. Mert bizony arra szükség lehet, mert magunkban néha nem látjuk a hibát. Aki viszont olvasgatja pl-ul a naplót rávilágíthat a rossz dolgokra. Mit kéne másképp esetleg csinálni, vagy ötletekkel segíteni egymást. Sok sikert!
23103. 0d1f2616af
2011. máj. 24. 20:35

igazából az a célom,hogy jól érezzem magam a bőrömben,egészségesen étkezzek és sokat sportoljak.

most pár kiló feljött rám sajnos az utóbbi hónapokban,de ez csak 4-5 kiló,tehát nem olyan sok,mégis nagyon nehéz leadni.

de már ha elkezdem a rendszeres sportot máris minden sokkal jobb.:)

jelenleg az éjszakai evésről kell mindenképp leszoknom,próbálkozom majd mézes tejjel vagy teával

nagyon köszönöm a bíztató szavaidat!:))

23102. 0d1f2616af (válaszként erre: 23101. - Erzsi..)
2011. máj. 24. 20:32

nagyon nagyon szépen köszönöm!!!!:)

mindenben igazad van és megfogadom a tanácsaidat:)

23101. Erzsi..
2011. máj. 24. 13:29
Rose** fel a fejjel. Komolyan mondom neked, van kiút abból, amiben esetleg már te sem hiszel. Nem is olyan régen kézzel-lábbal tiltakoztam az ellen, hogy én képtelen vagyok arra hat után már ne egyek. Igaz még mindig nagyon csak az elején tartok, de hiszek magamban. Fontos szerintem az egy kicsi célt tűz ki magad elé. Természetesen csak olyant ami teljesíthető is. Mert nem szabad szerintem, hogy a diétánk elvegye a kedvünket. Mert nem erről szól, hanem életmódváltásról. Figyeld ki magadnál azokat a dolgokat, ahol érzed te mindig hibázol. Úgy ahogy a Cami is írta neked fokozatosan kell szerintem is az időt mindig egy kicsit későbbre tolni. Falási rohamok elmúlnak ha tudatosan esetleg kevesebb kalóriájú ételt választól abban az időben, mikor inkább aludnod kéne. Ha én lennék te, akkor lehet innák 2 dl forró tejet, egy kevéske mézzel és fahéjjal. Amíg azt kortyolgatod és azon gondolkozol mit ehetnél meg, inkább addig gyújtsál egy finom illatos nyugtató gyertyát, és mire megiszod a mézes tejet lenyugszol. Utána pedig feküdjél le, és csukd be a szemed. Igen igényel egy kis fegyelmet, de arra gondoljál a 2 dl tejben van 90 kcal, és 10 g Szh-át. Ehhez megy még a kis teás kanál méz, és fahéj. Nem fogsz éhen halni, ezt mond magadnak. Nem szabad engedni a kis ördögnek, mert akkor örök vesztes leszel. Az étel nem irányíthatja helyettünk a cselekedeteinket, mert akkor már függőségnek engedünk teret. Tervezd meg a napodat, és fegyelemmel, le lehet győzni a bennünk lévő felerősödött gyengébb énünket. Nekem is voltak, meg szerintem lennének is falási rohamaim. Csak gondold végig magadban, önpusztítás. Nincs erre szükség, inkább legyél maximalista. Tűzzél ki magadnak olyan dolgokat, amit még nem csináltál. Ha kreatív ember vagy akkor tereld el jobban a figyelmed az felé. Ha imádsz szórakozni, akkor tervezzél magadnak és barátaidnak programokat. Ha egyikben sem tartozol, és inkább szeretsz lustíkázni, akkor keres egy szép könyvet, olyant ami érdekel és olvas. A lényeg tereld el a gondolataidat az evésről. Senki nem tökéletes, de nem arra kell törekednünk, hogy ha már a hibáinkat felismertük akkor azt elfogadjuk, főleg ha az a hiba az egészségünk kárára megy. Te szuper vagy, mert felismerted! Sokan eddig sem jutnak el. Azoknak nincs remény sem arra, hogy normális életet élhetnek. Mert volt szerencsém nekem egyszer-kétszer beszélni már olyan emberekkel akik nagyon kövérek voltak, de ők ezzel nem voltak tisztában. Inkább soványnak hitték magukat, és "nincs miből fogyni doktor úr" eset volt számomra a legdurvább sztori. Szeretettel köszöntelek a fórumon, és nyugodtan írj érdekel mit, hogyan sikerült változtatnod. Amúgy mennyi kiló vagy? és hány centi magas? Szívből kívánom amit most problémának élsz meg, sikeresen tudjad megoldani.
23100. 0d1f2616af
2011. máj. 24. 09:41

nagyon szeretnék erről sürgősen leszokni,mert nem vezet jóra...

:/

23099. 0d1f2616af (válaszként erre: 23098. - C266838064)
2011. máj. 24. 09:36
igen,teával fogok próbálkozni :)
23098. c266838064
2011. máj. 24. 08:07

Sziasztok, szép napot!

Rose, szerintem ez egy rossz beidegződés, ki kellene tolni szép fokozatosan reggelig, elég ha minden éjjel fél-egy órával később eszel. De tényleg nem tudom. Vagy csináld azt, hogy csak vizet vagy teát iszol, és próbálj meg úgy elaludni.

23097. 0d1f2616af
2011. máj. 24. 07:35

Sziasztok,halihó mindenkinek!



Előre elnézést mindenkitől,ha egy kicsit hosszúra sikerül az írásom,de óriási étkezési problémám van amit már évek óta nem tudok megoldani.


21 éves vagyok és már nagyon régóta fogyózom.Eleinte gyorsan lefogytam,persze mint sokan mások,beleestem én is a rossz koplalós módszerbe.


kb 18 éves kórom óta,nagyon egészségtelenül étkeztem,persze soha nem az ételekkel volt a probléma,mert teljes mértékben rászoktam a gyümölcsre,zöldségekre,teljes kiörlésű gabonákra...


csak kevés adagokat,nem elég változatosan,általában össze vissza étkeztem,néha sanyargattam magam a sokkal több sportolással,és soha nem voltam megelégedve.nem beszélve az időnkénti zabálási rohammal,amikor kényszerből ettem az elkeseredés miatt.


addig addig,hogy úgy érzem eléggé felborultak bennem a dolgok.a mostani legnagyobb problémám nem az ételekkel van,mert nagyon szeretem a bio és egészséges ételeket,hanem nem tudom beosztani az adagokat.


na de a tényleges problémám,hogy éjjel nem tudok rendesen aludni.lefekszem 9-10kor...de valamikor hajnalban,vagy éjfélkor fölébredek és nem tudok visszaaludni,mert kívánom a reggelimet,ami natur mézes joghurtból,müzliből és banánból áll.tehát úgy néz ki az éjjelem,hogy felébredek,hajnali 1-2 vagy 3kor megeszem a reggelimet,aztán visszaalszom kb 3 órát,és 6kor vagy 5kor már fönn is vagyok és iszom a kávémat.


nagyon rossz érzés,mert úgy érzem éjjel amikor felébredek,nem tudok addig elaludni,amíg nem eszem.


mostanában szoktam vacsorázni,zöldséget fehérjét,lightos ételeket lefekvés előtt 1-2-3 órával,de úgy érzem az sem segít.


nem akarok éjfélkor reggelizni,mert...ez így nagyon nem jó...de sajnos még nem találtam erre a problémámra megoldást,gyorsan jó lenne ezen túlesni.


nagyon nagyon várom mindenkinek a tanácsát,és nagyon köszönöm!!!!!

23096. Erzsi..
2011. máj. 24. 07:33
Húzok a dolgomra, mert ma aztán bepótoltam az elmaradottakat is a gépnél. Cami szuper jó volt a kirándulásod, csak kár én nem voltam ott veled. Szép napot!
23095. Erzsi..
2011. máj. 24. 07:21

Sziasztok. Köszönöm amiért nem ítéltek el azért, hogy az anyumat nem akarom magamhoz venni. Mert ez nem azt jelenti, hogy én őt nem szeretem. Bár én zsarolható vagyok, mert akit én szeretek annak szoktam engedni, hogy befolyásolhassa a döntéseimet. Amúgy meg tény nehéz természete van, és ha magamhoz veszem, nekem szerintem nem lesz mellette semmiben döntésem. Mert gyorsan átveszi az irányítást mindenki felett.

Örülök Cseppike nem hagyod a diétádat, most nyáron meglátod sok pénzt fogsz te keresni. Még akkor is ha nincs naplód, ahová bemásoltad volna a pénzes szerencse hozót. Puszika megyek olvasóm olvasóm Camikánk naplóját.

23094. 004e54a7c6
2011. máj. 24. 06:48

Sziasztok! Ma szabadnapos vagyok, ki tudja, lehet, hogy még a vizet is megnézem. Nagyon ki vagyok fáradva, főleg lelkileg, még a futáshoz sincs kedvem... Az a baj, hogy azért tennivaló lenne. Tegnap ismét rákérdeztem a nyári dolgokra. Azt mondta, hogy sajnos nem tud még semmit, mert a felesége még nem döntötte el!!!! Hát én beszarok, az biztos. Én nem vagyok üzletember, de azt magyarázza már el nekem valaki, hogy miért hiszi azt, hogy ezen a nyáron sokkal többen lesznek, mint az előzőeken.

Cami még nem olvastam a naplódat, de örülök, hogy jól érezted magad.

Erzsike ez a szülő téma nagyon nehéz. Az én anyósom régen olyan normális volt, hogy meg sem engedte, hogy együtt éljünk, mindig mondta, hogy ne tegyük tönkre egymás életét. Bízom benned, hogy a legjobban oldod meg ezeket a dolgokat. Egyébként sajnos van tapasztalatom az idősek otthonával kapcsolatban, ott is élnek olyan egészséges idősek, akik kifejezetten élvezik, hogy ott vannak. Csak nálunk van ennek a rendszernek ilyen negatív megítélése, külföldön elfogadott és direkt ilyen falvak is vannak az idősek részére, akik boldogan élnek a lehetőséggel.

23093. Cseppkő
2011. máj. 24. 06:11

Jó reggelt!

Erzsike, ha úgy érzed, hogy nem fogsz tudni egy háztartásban élni anyukáddal, akkor semmiképp ne vedd magadhoz, akár mennyire is ragaszkodik hozzád! Különben a saját és a családod nyugalmát kockáztatod, hosszú éveken át. Ez nem szívtelenség és nem azt jelenti, hogy nem törődsz vele! Valami más megoldást kell keresi számára, ami mindkettőtöknek jó.

Gondolok rád, és drukkolok, hogy jól sikerüljön a beszélgetés, vita, és harag mentesen!

Erzsike a naplómat hanyagolom szeptemberig, nem a diétát :)


Camika olvastam a beszámolódat! Egy ilyen élmény után el is hiszem, hogy nem lesz könynű visszarázódni a hétköznapokba. Megjegyzem, nem is sokat nőtt a súlyod amíg távol voltál...

23092. Erzsi..
2011. máj. 23. 22:39

Sziasztok. Nem nagyon jut időm ide ülni a géphez. Mindig úgy érzem elvagyok maradva, a munkáimmal. Holnap megyek anyuhoz, és komoly dolgokról kell vele beszélnem. Csak az a rossz mindent félre fog értelmezni, mert mondtam neki nem merem vállalni azt, hogy hozzám költözzön. Szóba került az Idősek otthona, de ez egy kényes ügy. Igazán szerintem hozzám szeretne költözni, mert tudja én mindent szoktam neki tolerálni. Csak nem biztos azzal én jót fogok tenni neki, ha oda venném, magunkhoz. Mert több figyelem kéne mellé, én meg nem tudnák mindig vele otthon lenni. Igazán nehéz döntés ez, de korban hozzá hasonlók lennének.


Diéta ügyben most jó vagyok, és szerintem most nem is rontom el. Cseppike ne várj szeptemberig, még az nagyon messze van. Jó pihenést.

23091. c266838064
2011. máj. 23. 20:25
Nehéz lesz visszarázódni dolgozni.:)) Elmentem munka után bevásárolni diétás dolgokat, mert itthon nem sok minden van. Majd csinálok zabpelyhes túrósat, és sok-sok gyümölcsöt vettem, azzal fogom tömni magam. 85 alá kell mennem sürgősen, hogy megnyugodjon a lelkecském.:)
23090. Cseppkő (válaszként erre: 23087. - Erzsi..)
2011. máj. 23. 13:53

én annak örülök a legjobban, hogy végre hazakerül a kutyátok. Biztos nagyon hiányoztok neki, és neki nem lehet elmagyarázni, hogy nemsokára együtt lesztek. Persze bizti jó helyen van, de a családja akkor is ti vagyok!

De azért annak is örülök, hogy alakul a házatok :)


Na mentem a partra fűtet nyírni...

23089. Cseppkő (válaszként erre: 23088. - C266838064)
2011. máj. 23. 12:53

Jól látod, hogy nem látod :) Most nincs időm írni, majd ősszel nyitok másikat. Igyekszem az eddig elért 84-86 kilót megtartani, aztán szeptembertől beleadok apait anyait :)


Ja és örölök, hogy újra ittvagy nekünk :)

23088. c266838064
2011. máj. 23. 07:34

Sziasztok!

Zsike, örülök, hogy jól haladtok!

Csepike, nem találom a naplódat!.:(((

Én este 6 után szoktam enni, mert nagyrészt akkor érek haza, és jól esik egy kis gyümölcs, de ilyenkor eszem diétás édességeket is, mint keksz vagy tejberizs. Persze nálam olyan, hogy "vacsora" már évek óta nincs, mégis képes vagyok hízni. Inkább nassolok, ritkán só nélküli mogyorót, illetve amiket írtam. Persze tudom én hogy lehetne ennél hatásosabban is csinálni, de igazából az elsődleges célomat elértem -amit sajnos most az utazás alatt kissé elcsesztem - és ezután még szeretnék néhány kilót leadni, de már csak szép lassan. Ha májusban sikerülne 2-3 kilót lefogynom, nagyon örülnék, és utána leginkább a súlytartásra figyelni.

Ma reggel 85.4 voltam, ez egy kiló pluszt jelent, amit remélem hogy egy hét alatt rendbe is hozok. Azért eszegettem baklavát, gyrost pitában, fagyizgattunk, piálgattunk, de ez erről is szólt. Ugyanakkor nagyon fini grillezett paprikát, padlizsánt, cukkinit vacsiztam néha, máskor meg semmit, de társaságban minden másként megy, én akkor jobban elcsábulok. Nincs semmi lelkifurkám, van időm.:)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook