Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek mikor aratják a tarhonyát? fórum

Szerintetek mikor aratják a tarhonyát? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2819. 50aa831df8 (válaszként erre: 2818. - Cabcd72c72)
2017. ápr. 20. 09:15
Igen, így. :-)
2818. cabcd72c72 (válaszként erre: 2817. - 50aa831df8)
2017. ápr. 19. 22:32

Bizony ezt nem tudhatom, mert ehhez nem rendelkezem kellő élettapasztalattal. A nevemből kiindulva 27 vagyok ami még nem számít "korosabb" embernek.:-)


"nem érdekelnek már az XY cserepei", így múlik el a világ dicsősége.:-)

2817. 50aa831df8 (válaszként erre: 2816. - Cabcd72c72)
2017. ápr. 19. 03:27

:DDD


Locsolkodók?!?!

Hol láttál már olyat, hogy idős hölgyeket locsolgatnak a locsolkodók?!?!

Tán bizony korosabb úriemberek?!?!


A fiatalok dolga a bolondozás!

Maradjunk csak meg mi a tarhonyánál! Már ha van. Ha nincs, akkor meg a tarhonyás cserepeknél! Azazhogy... Szóval... Azoknál a cserepeknél, amelyekben nincs tarhonya.


Jaj, de bonyolult!!!

Lehetek őszinte?

Abszolút nem érdekelnek már az XY cserepei, akár tarhonyásak, akár nem!

2816. cabcd72c72 (válaszként erre: 2815. - 50aa831df8)
2017. ápr. 17. 22:11

:-D

Csak idéztelek és szó szerint érdeklődtem, hogy miért hívod "tarhonyás cserépnek", ha egyszer a tarhonyát kigyomláltad belőllük, ami meg kihajtott, arról nem tudtad megállapítani, hogy az mi.:-)


Azt érzékelem, hogy tarhonyalekvárt még életedben nem ettél, pedig nagyon finom.:-)


Végezetül azt hiszem, hogy nem is tarhonyát termeltél, hanem nyulakat tenyésztesz és a volt tarhonyacserepekbe rakod a nyulak takarmányát.:-)


Most már csak az hiányzik, hogy bejelentsed, hogy a Locsolók meg kölnivel locsolták le a cserepeket is.:-)

2815. 50aa831df8 (válaszként erre: 2814. - Cabcd72c72)
2017. ápr. 17. 12:04

Jaj, ne kezdjük!!! :-D


Aszondtad, hogy itt minden mentve van, a Tarhonyatermelők Fórumán semmi beírás nem veszik el.

Emlékezhetsz: megörököltem XY-tól a cserepeket, melyekbe (állítólag) tarhonyát ültetett.

Ezek a cserepek még mindig nálam vannak.

Kigyomlálgattam időközben a tohonyákat belőlük.

Aztán kezdett hajtani valami tarhonyaféleség is, de abból nem lett semmi, elszáradt, mielőtt még az első levelek megjelentek volna a hajtáson. Pedig abbahagytam a jegelést is.


Lekvárról szó sincs! (Pláne tarhonyalekvárról!) :-D Azt már rég lenyalogatták volna a cserepekről a húsvéti nyuszik, melyekből egy egész regiment jelent meg itt az ünnepek alatt a cserepek közelében.


Nos hát, ez a nagy helyzet.

Kellemes ünnepeket!

2814. cabcd72c72 (válaszként erre: 2813. - 50aa831df8)
2017. ápr. 15. 21:54

hogyis van ez?

"(...Pátyolgatom a tarhonyás cserepeit...)"


XY a cserepekre kente a tarhonyamagot? vagy mitől lettek tarhonyásak a cserepek? mit csinált az elültetésre kapott tarhonyamagokkal? nem is tarhonyával, hanem egyenesen tarhonyalekvárral vannak a cserepek bekenve?:-)

2813. 50aa831df8 (válaszként erre: 2812. - Cabcd72c72)
2017. ápr. 13. 04:04

Hát ez izgalmas! Mármint a neved születése. De jó név, szerintem, jól teszed, hogy kitartasz mellette! ("A nevünkben a sorsunk")


Ikszypszilon valóban elnézett valamit a szabályzatban, azért tűnt el. (Nem várta meg, míg kiebrudalják a vétségéért.) Én személy szerint sajnáltam sokáig, hogy nincs már köztünk, de hát mit tehetek?! (...Pátyolgatom a tarhonyás cserepeit...)

2812. cabcd72c72 (válaszként erre: 2811. - 50aa831df8)
2017. ápr. 11. 22:21

Szervusz Naarcisz!


Eszem ágában sincs haragudni, még akkor sem, ha lenne rá nyomós okom. Igaz a nevem simán "oszlej", de ezt elismertetni másokkal, azt bizony ki kell érdemelni. Nem fenyegetésként mondom, hogy volt a portálon "Oszlej" is, de hamar eltanácsolták az illetékesek, hogy vizet se zavarjon a hasonló hangzás okán.

A hangzás alapján oroszos "származéknak" tűnhetek, pedig messze nem ez a helyzet. Az egyik portálra történő belépésemkor kérte a nevet és elsőre a "jelszó" szót láttam meg, na ezt fordítva írtam be. Akkor még nem lehetett, hosszú magánhangzót használni a netten, így lett belőle "oszlej", amit azóta is több helyen használok.

Ennyit a születésem kori névadásról.:-)


Nem láttam, hogy XY vétsége mi volt, de biztos valamit elnézett a szabályzatban leírtakban, mert a végleges kizáráshoz az kell.

2017. ápr. 11. 06:40

Szervusz, Oszlej!

Jól van na, ne haragudj, csak baki volt, máskor majd jobban figyelek. Tévedni emberi dolog. (Még Ikszypszilonnak is, pedig ő aztán nagyot vétett!! :-D)

2810. cabcd72c72 (válaszként erre: 2809. - 50aa831df8)
2017. ápr. 9. 21:49
Úgy érzékelem, hogy "javíthatatlan vagy" és nem akarod elhinni, hogy a tarhonyát termeljük, nem termesztjük (XY szerint dermesztjük, így jeget kell rá rakni):-DD
2809. 50aa831df8 (válaszként erre: 2808. - Cabcd72c72)
2017. ápr. 9. 08:47

Hááát, igazad van nagyon, tényleg nem könnyű! :-D


Itt vannak ezek a meddő cserepek... Amiket Ikszypszilon rám hagyott... Azt hittem a napokban, hogy bújik végre a tarhonya, az egyikben ugyanis megjelent valami olyasmi, mint amilyet a szakirodalom bemutat. (Hasonlít a magról kelő paprikapalántára.) Kibújt egy, kibújt kettő... Mielőtt felemelte volna a fejét a gyenge hajtás, elsorvadt!


Na, nem is lesz belőlem igazi tarhonyatermelő! Vagyis, bocs: -termesztő!

2808. cabcd72c72 (válaszként erre: 2807. - 50aa831df8)
2017. ápr. 9. 08:26
:D Na itt aztán törölni semmit nem lehet, mert a leírtak egyből bekerülnek a tarhonyatermelők történelmi könyvébe, hogy a többieknek tanulságot szolgáljunk, hogy belássák, nem könnyű a tarhonyatermelők élete.:-)
2807. 50aa831df8 (válaszként erre: 2804. - Cabcd72c72)
2017. ápr. 9. 03:55

Köszönöm a helyreigazítást!


(Nem árt az, ha néha "helyre teszik" a zember jányát! :DD)


Rája vagy nem rája... Maj' mondtam itt valamit, amit aztán még törölni kéne! (Csak hát a rovott múltammal inkább nem megyek bele az ilyesmibe... :-D)

2017. ápr. 9. 03:51

Most viccelsz? :-DD

(Egyébként: megnevettettél, amit köszönettel köszönök!)

2805. Dodi44 (válaszként erre: 2803. - 50aa831df8)
2017. ápr. 8. 06:49

Koszonom, hogy koszonettel koszonod amit koszonni szandakozol.:D

Igazan sajnalom, hogy kiabrandito hirt kell megosztanom vele, a helyzeti teruleti adottsagom, de legfokepp a palantak, vagy a magok beszerzesi lehetosege nekem egyenli eselye a lutris fonyeremeny megnyeresevel. Igy csak napszamba tudok elszegodni, aratas idejen a tarhonya foldekre, es csak azutan, miutan az ero tarhonya foldek dulloikozott bandukolom, es szemlelem a hat es a nyolc tojasos tarhonyak ereset, az az a sargulasukat, mert ugye azt mindnyajan ismerjuk, hogy azok ernek be eloszor, es azok tulaajdonosai neha keresnek marok veroket, vagy netalan atovek tiszteletbeni kezeleset, hog hatha oszre megint be fog erni a kovetkezo vetes is. Igy aztan, a marokveressel osszegyujtott napszamaimat termeszetben kerem jova tenni, hogy egesz evre megtudjam szolgalni a fogyasztasra szukseget tarhonya betevo falatomat, ezzel biztositva a krumolis tarhonya adagaimat, vagy ugye , vasarnapra a tarhonyas marha porkoltre valot...

De igazan kedves vagy, hogy osszetevesztettel egy tehetos tarhonya fold tulajdonossal! Ami az en lehetosegeimet biztositja, az a hatso gango sarkanal velo ket vaskos gigantikus cserep amely tud tartalmazni ket satnya palantat, ami kepviseli az en silany entuziazommal locsolgatott tarhonya fold allomanyom miniatur szereny kepviselojet.


:DDD

2804. cabcd72c72 (válaszként erre: 2802. - 50aa831df8)
2017. ápr. 7. 22:00

Most már, hogy érted a RÁJA szöveget, akkor felhívnám szíves figyelmedet a következőkre is:


Az aranytarhonyát nem termesztjük, hanem termeljük azaz 1 magból több mag jön létre a kalász fejlődése során, már ezért sem keverhető össze, a rája szaporítással- termeléssel-.:-)


Fontos különbség, hogy a Rája nem magról van "tömegesítve", hanem szaporodik.



"Termelés


Az a gazdasági tevékenység, amelynek során az ember elsajátítja (kitermeli) a természet javait, majd alkalmassá teszi (átalakítja) azokat a szükségletei szerint, és eljuttatja a fogyasztóhoz (szállítja, eladja). A termelés fogalmába, az anyagi javak előállításán kívül beletartozik a csomagolás, raktározás, a javító, karbantartó tevékenység is, továbbá azok a természeti folyamatok, amelyek szükségesek egy-egy termék létrejöttéhez, s amelyek az ember ellenőrzésével zajlanak (pl. a növény növekedése, a gyümölcs érése, a beton megszilárdulása, a must erjedése). A termelés fogalma tehát magában foglalja a használati értéket előállító munkát, a termelő jellegű szolgáltatást és a természeti folyamatokat."



"Ráják születtek a Fővárosi Állat- és Növénykertben. A három kicsi 2012. augusztus 4-én jött a világra a Varázshegy nevű bemutatóhely rájamedencéjében. A kisrájákát az Állatkert tavasszal megnyílt új létesítményében, a Varázshegyben tekinthetnek meg a látogatók. A kisráják számára a medence egyik sekélyebb részét alakították át „rájaóvodává" az állatkerti munkatársak."

Az idézetek forrása: Google


:-DDDDD

2803. 50aa831df8 (válaszként erre: 2801. - Dodi44)
2017. ápr. 7. 03:44

Szia, Dodi!


Te is tarhonyatermesztő vagy? :-)


Egyébként: köszi, hogy felvilágosítottál rája ügyben! :-D

2802. 50aa831df8 (válaszként erre: 2800. - Cabcd72c72)
2017. ápr. 7. 03:42

...Hát ezért nem értettem, miről beszélsz! :-D


(Azt hittem, arról van szó, hogy újabban már nem az aranytarhonya-termesztés a menő, hanem a rájatermesztés. Itt aztán meg is álltam a töprenkedésben, és csak néztem, néztem szaporán magam elé... :-DD)

2801. Dodi44 (válaszként erre: 2799. - 50aa831df8)
2017. ápr. 6. 04:08

-netan arra a mondasra utalsz, hogy sz*rokRája?

Vagy talan az edesvizu, vagy a sosvizben elo rája?

Nem is beszelve arrol, hogy az unokatestvereik az oceanokban a capak nepes fajtajanak...

A tudomany nagyok kihatRája.

Eleg sok tanulmany ugyan csak utalRája.

Kimeritoen reszletezi a Rája szolo kerdesekre a szokasaikrol fajtajaikrol szolo leirasok tomkelege.


:-)))

2800. cabcd72c72 (válaszként erre: 2799. - 50aa831df8)
2017. ápr. 5. 23:42
Neeeem, nem áprilisi tréfa, hanem egy versenyleírás viccesített változatának a vége, most már.:-)
2799. 50aa831df8 (válaszként erre: 2797. - Cabcd72c72)
2017. ápr. 1. 08:58

Rája?

Azt eszik-e vagy isszák??


Ugye nem áprilist járadsz velem???

2798. 50aa831df8 (válaszként erre: 2797. - Cabcd72c72)
2017. márc. 26. 05:46
Egyáltalán nem bánnám, ha a végén paprika kelne, abban legalább van C-vitamin! Szééép, naaagy tűzpiros paprikák...! :-)
2797. cabcd72c72 (válaszként erre: 2796. - 50aa831df8)
2017. márc. 24. 22:01

A remény hal meg utoljára, most már a .....rája a divat.:-)


Na ebből már aranytarhonya nem nagyon lesz,-legalább is még ilyen esetről nem hallottam-, de sosem lehet tudni.:-)

2017. márc. 24. 10:41
Mit tanácsolsz: reménykedjek, hogy mégis kikel valami tarhonyaféleség, ha most abbahagyom a jegelését?
2795. cabcd72c72 (válaszként erre: 2794. - 50aa831df8)
2017. márc. 24. 08:18

Új alapokra kell helyezned a tarhonyatermelési szokásodat. Hol olvastál olyat, hogy a február 13 -án (hóban, vagy hólében) aratott és vetett aranytarhonyát, a kelési, növekedési időpontban is ilyen körülmények között kell tartani.


Egyáltalán, biztos vagy abban, hogy XY aranytarhonya magot ültetett el?


Már nem is csodálkozom, hogy az XY által ültetett mag nem kelt ki, illetve tohonya lett belőle. Szegény bizony legémberedett!:-)

2794. 50aa831df8 (válaszként erre: 2793. - Cabcd72c72)
2017. márc. 24. 04:06

Dehogy hagytalak benneteket faképnél!

Csak nincs mit írnom.

Még sehol semmi tarhonya!

Nem hiszed, mennyit bíbelődök, hogy naponta pótoljam a jeget ebben a pár cserépben, és semmi eredmény! (Csak annyi, hogy ebben a melegben pillanatok alatt elolvad. Kezdem unni!)

2793. cabcd72c72 (válaszként erre: 2792. - 50aa831df8)
2017. márc. 22. 21:35
Hamar faképnél hagytál bennünket.:-)
2792. 50aa831df8 (válaszként erre: 2791. - Cabcd72c72)
2017. márc. 20. 05:31

Ájáj! Hát ezt jól megcsinálta ez a szegény!

De minek kontárkodik bele valaki olyasmibe, amihez nem ért!!??

Gazdabolt...

Cserepekbe ültetni...

Szulákok nélkül...!

Hááát... Asszem, én nem bogarászom tovább ezeket a cserepeit! Van jobb dolgom is!


Köszönöm, Oszlej, személy szerint Neked is, s a Szövetség minden további tagjának, hogy felnyitottátok a szememet: csak az tarhonyázzon, aki ért is hozzá!


Sok sikert, jó termést kívánok!

2791. cabcd72c72 (válaszként erre: 2790. - 50aa831df8)
2017. márc. 17. 22:37

Február 13-án az 1 méteres hóban, vagy a félméteres hólében (nem vízben), csak az aranytarhonyát aratjuk és vetjük egyszerre. Annál viszont a sorrendet nem lehet felcserélni, legfeljebb egyidőben lehet elvégezni. Tehát XY-on most elöször próbálkozott az aranytarhonya termesztéssel és ha jól emlékszem páratlan számú cserepet használt, valahol itt lehet a hiba forrása.:-)


Aranytarhonya vetőmagot, csak a Szövetségben lehet beszerezni, tehát a minőség garantált. A sarki gazdaboltba ilyen vetőmag nincs forgalomba.:-)


A szulákokat a Szövetség automatikusan küldi a vetőmaggal, ha a termelő kezdő.:-) A Szövetség minden tagjának felszerel az ablakára automata ablaknyitó berendezést, hogy bármikor tudjon küldeményt küldeni. Nézzed meg XY ablakát, hogy az ablaknyitó berendezés rá van-e szerelve, mert amennyiben nincs, akkor nem is TAG. Ajánlatos akkor bejelentkezni (azt az 1 fabatkát megéri rááldozni), mert attól kezdve mindennel ellátják, ami a korszerű tarhonyatermesztéshez a földeken szüksége van. Sajnos a betakarítás után, a termés felhasználásához már nem nyújt a Szövetség semmi segítséget, azt mindenkinek magának kell kitalálnia és biztosítania.:-)

2017. márc. 16. 17:22

Köszönöm a szíves segítséget! :-)


Részleteket nem tudok, csak azt, hogy XY a szabályoknak megfelelően febr. 13-án ültette el a tarhonyát. Nem a Szövetségtől kapta a magot, hanem a helyi gazdaboltban vette. Hogy rajta volt-e a csomagoláson a Szövetség védjegye? Ezt nem tudom, az is lehet, hogy nem, mindenfélét eladnak manapság. Sajnos.

A szulákok nyilván nem jutottak el hozzá, mert akkor azokat is átpasszolta volna. Kérem, ha lehetséges, küldjenek ezért nekem két pár szulákot, ha megoldható, utánvéttel. Előre is köszönöm!

Ha megérkeztek, illetve ha megjelennek az első tarhonyacsírák, jelentkezem!


Minden jót kívánok addig is!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook