Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Szerintetek mikor aratják a tarhonyát?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

2798. Naarcissz2017-03-26 05:46
Egyáltalán nem bánnám, ha a végén paprika kelne, abban legalább van C-vitamin! Szééép, naaagy tűzpiros paprikák...! :-)
(válasz oszlej 2797. hozzászólására)

2797. oszlej2017-03-24 22:01
A remény hal meg utoljára, most már a .....rája a divat.:-)

Na ebből már aranytarhonya nem nagyon lesz,-legalább is még ilyen esetről nem hallottam-, de sosem lehet tudni.:-)
(válasz Naarcissz 2796. hozzászólására)

2796. Naarcissz2017-03-24 10:41
Mit tanácsolsz: reménykedjek, hogy mégis kikel valami tarhonyaféleség, ha most abbahagyom a jegelését?

2795. oszlej2017-03-24 08:18
Új alapokra kell helyezned a tarhonyatermelési szokásodat. Hol olvastál olyat, hogy a február 13 -án (hóban, vagy hólében) aratott és vetett aranytarhonyát, a kelési, növekedési időpontban is ilyen körülmények között kell tartani.

Egyáltalán, biztos vagy abban, hogy XY aranytarhonya magot ültetett el?

Már nem is csodálkozom, hogy az XY által ültetett mag nem kelt ki, illetve tohonya lett belőle. Szegény bizony legémberedett!:-)
(válasz Naarcissz 2794. hozzászólására)

2794. Naarcissz2017-03-24 04:06
Dehogy hagytalak benneteket faképnél!
Csak nincs mit írnom.
Még sehol semmi tarhonya!
Nem hiszed, mennyit bíbelődök, hogy naponta pótoljam a jeget ebben a pár cserépben, és semmi eredmény! (Csak annyi, hogy ebben a melegben pillanatok alatt elolvad. Kezdem unni!)
(válasz oszlej 2793. hozzászólására)

2793. oszlej2017-03-22 21:35
Hamar faképnél hagytál bennünket.:-)
(válasz Naarcissz 2792. hozzászólására)

2792. Naarcissz2017-03-20 05:31
Ájáj! Hát ezt jól megcsinálta ez a szegény!
De minek kontárkodik bele valaki olyasmibe, amihez nem ért!!??
Gazdabolt...
Cserepekbe ültetni...
Szulákok nélkül...!
Hááát... Asszem, én nem bogarászom tovább ezeket a cserepeit! Van jobb dolgom is!

Köszönöm, Oszlej, személy szerint Neked is, s a Szövetség minden további tagjának, hogy felnyitottátok a szememet: csak az tarhonyázzon, aki ért is hozzá!

Sok sikert, jó termést kívánok!
(válasz oszlej 2791. hozzászólására)

2791. oszlej2017-03-17 22:37
Február 13-án az 1 méteres hóban, vagy a félméteres hólében (nem vízben), csak az aranytarhonyát aratjuk és vetjük egyszerre. Annál viszont a sorrendet nem lehet felcserélni, legfeljebb egyidőben lehet elvégezni. Tehát XY-on most elöször próbálkozott az aranytarhonya termesztéssel és ha jól emlékszem páratlan számú cserepet használt, valahol itt lehet a hiba forrása.:-)

Aranytarhonya vetőmagot, csak a Szövetségben lehet beszerezni, tehát a minőség garantált. A sarki gazdaboltba ilyen vetőmag nincs forgalomba.:-)

A szulákokat a Szövetség automatikusan küldi a vetőmaggal, ha a termelő kezdő.:-) A Szövetség minden tagjának felszerel az ablakára automata ablaknyitó berendezést, hogy bármikor tudjon küldeményt küldeni. Nézzed meg XY ablakát, hogy az ablaknyitó berendezés rá van-e szerelve, mert amennyiben nincs, akkor nem is TAG. Ajánlatos akkor bejelentkezni (azt az 1 fabatkát megéri rááldozni), mert attól kezdve mindennel ellátják, ami a korszerű tarhonyatermesztéshez a földeken szüksége van. Sajnos a betakarítás után, a termés felhasználásához már nem nyújt a Szövetség semmi segítséget, azt mindenkinek magának kell kitalálnia és biztosítania.:-)
(válasz Naarcissz 2790. hozzászólására)

2790. Naarcissz2017-03-16 17:22
Köszönöm a szíves segítséget! :-)

Részleteket nem tudok, csak azt, hogy XY a szabályoknak megfelelően febr. 13-án ültette el a tarhonyát. Nem a Szövetségtől kapta a magot, hanem a helyi gazdaboltban vette. Hogy rajta volt-e a csomagoláson a Szövetség védjegye? Ezt nem tudom, az is lehet, hogy nem, mindenfélét eladnak manapság. Sajnos.
A szulákok nyilván nem jutottak el hozzá, mert akkor azokat is átpasszolta volna. Kérem, ha lehetséges, küldjenek ezért nekem két pár szulákot, ha megoldható, utánvéttel. Előre is köszönöm!
Ha megérkeztek, illetve ha megjelennek az első tarhonyacsírák, jelentkezem!

Minden jót kívánok addig is!

2789. oszlej2017-03-16 16:17
Szóval akkor menjünk szépen sorjában.

Ikszypszilon sértett a Szabályzat szerint és a rendszertulaj kizárta a portál látogatási lehetőségei közül. a kizárás lehet ideiglenes, vagy végleges.
Tudomásunk szerint a cserepekben eddig csak tohonya bújt elő, mivel nem ismerem így nem tudom megmondani, hogy nem keverte e össze a két termesztett lehetőséget, mivel a hangzása alapján még az is előfordulhat és bizony a tarhonyát gyomlálta ki.:-)
Azt sem tudjuk, hogy a vetőmagot honnan kapta, mert a Szövetségben még "pénzért" sem lehet hozzájutni a tohonya vetőmagjához.
Arról sincs információnk, hogy a vetőmag csomagolása sértetlen volt-e, illetve a minőséget garantáló címkével rendelkezett.e.:-)
Miről lehet felismerni a tarhonyát, a földből való előbújása pillanatában? Az attól függ, hogy milyen típust ültetett el, lehet a hajtás világossárga, sötétebb sárga és aranyló színű is. ha inkább fehér az árnyalata, akkor lehet, hogy hóvirágot, vagy tőzikét ültetett, azokból viszont soha nem lesz tarhonya, bár annak szedése drágább, mint a tarhonyáé, mert védett növény.:-)
A Tisza virágzásnak annyi köze van a tarhonya termesztéshez, hogy Ikszypszilon kérdésére válaszoltam, hogy látszik-e a virág és milyen színű. Tehát rövid ideig látszik és ugyan olyan látványt nyújt, mint ahogy írtad is a tiszavirágról, "Csodálatos látvány!".:-)

Szulákok meérkeztek-e már, mert azok mozgásából, viselkedéséből és a göndör kacarászásukról lehet tájékozódni, hogy mit is termeltek valójában. Ha a kacajuk felveri a ház csendjét, na akkor minden rendben van. Vigyázz mert a jókedvük könnyen átragadhat más élőlényekre is és ugyan olyan gondtalan ugrándozásba kezdenek, mint a szulákok. A szulákok vigyáznak a tarhonya terményre, még véletlenül sem tapossák le, míg a többieknél erre nincs garancia.:-)

2788. Naarcissz2017-03-16 04:12
Sziasztok!
Sajnos Ikszypszilonnak el kellett hagynia a portált... (Szabályzati dolgok miatt.)
Igen letörtnek láttam, mikor felkeresett, és rám bízta a tarhonyás cserepeit...
Na mindegy...
A lényeg: a cserepek rám vannak bízva.
Remélem, hogy számíthatok a segítségetekre a továbbiakban, mert nekem még annyi tapasztalatom sincsen, mint neki volt.
A tohonyákat szépen kigyomlálgatta, de egyelőre még semmi más nem kel.
Mikorra várható, hogy kel a tarhonya is?
Miről ismerem fel, hogy tényleg tarhonya, és nem ez a... ...hogy is mondta... ...szóval az a bizonyos mutációs izé, most éppen nem jut az eszembe a neve... :-)

Az csak természetes, hogy láttam már virázgani a Tiszát! Csodálatos látvány!
A tiszavirágnak mi köze van a tarhonyatermesztéshez?
(válasz oszlej 2787. hozzászólására)

2787. oszlej2017-03-15 22:25
Ugye hallottál a Tisza virágzásáról, na kb olyan gyorsan történik itt is a virágzás.:-)
(válasz Ikszypszilon 2786. hozzászólására)

2786. Ikszypszilon2017-03-10 04:24
Nehéz napok elé nézek...
Sorba kelnek a tohonyák, nem győzöm őket irtani!
Az idei termésnek - annyi...!
Bár csak EGYETLEN tarhonya kikelne, hogy legalább a virágját lássam!

2785. pista552017-03-09 15:17
Szabad főzni pálinkát csak zárjegyet kell venni, na meg saját gyümölcsösnek is lenni kéne. Ez mondjuk kicsit problémás mert a tarhonya meg a tahonya nem gyümölcs. :)))
(válasz Dodi44 2780. hozzászólására)

2784. oszlej2017-03-09 07:58
Arra azért vigyázz a mag kiválasztásánál, hogy a a Szövetség minőséget garantáló zárjele rajta legyen.
Azt nem tudom, hogy termelők által beküldött vetőmagot, minősítés után, még külön nyilvántartásban is vezetik-e termelőnként, de ha igen, akkor jelzem, hogy tőlem csak "aranytarhonya" vetőmagot kapnak tovább termelésre ajánlva. Igaz ezzel csak Február 13. lehet és szabad, valamint kötelező dolgozni. A szigorú előírások betartása minden termelőnek alapvető kötelessége, aki aranytarhonya termelésre adja a fejét.:-)
(válasz Ikszypszilon 2777. hozzászólására)

2783. oszlej2017-03-09 07:50
Ezt már pista55 is mondta, hogy mindenből lehet pálinkát készíteni, így tételezte fel, hogy tohonyából is.:-)
(válasz Dodi44 2781. hozzászólására)

2782. oszlej2017-03-09 07:48
Nem kell megijedni, hisz ma még nincs az a szer, illetve nem áll olyan magas szinten az orvostudomány, ami a tarhonyapálinka jelenlétét ki tudná mutatni.
Tehát amikor a Finánc a helyszínre jön, ott matat rajta, de azt hiszi, hogy víz és azt meg csak mosakodásra használja (néha). Ha véletlenül meg beleinna, akkor meg már cseszheti, hisz a nyoma már biztosíték a "jókedvére" és általában nem jókedvükben végzik a munkájukat.
Itt a kör bezárult!:-)
(válasz Dodi44 2780. hozzászólására)

2781. Dodi442017-03-08 23:17
Hat, krumplobol lehet pityoka is, a fenyo bogyobol meg fenyoviz, rozsbol is, kukoricabol is, csak cukorral kell meg agitalni, azutan majd csak lesz belole enekes halott, vagy kalapos inas!
Ugy hallottam, mert ott voltam ahol mondtak...

2780. Dodi442017-03-08 23:13
A helyedben en vigyaznek, mert financ is olvashatja!!!

:D
(válasz pista55 2769. hozzászólására)

2779. pista552017-03-08 21:17
Elnézést kérek! Tényleg nem olvastam figyelmesen mindent.:))
(válasz oszlej 2778. hozzászólására)

2778. oszlej2017-03-08 17:54
Tarhonyából persze, hogy lehet, de a kérdés az volt, hogy tohonyából is lehet? Erre válaszoltam, hogy az olyan lehet, mint a borok között a lőre!:-)
(válasz pista55 2774. hozzászólására)

2777. Ikszypszilon2017-03-08 17:34
Eldöntöttem én is, okulva a történtekből, hogy jövőre Oszlejtől való magot ültetek! :-)
(válasz pista55 2776. hozzászólására)

2776. pista552017-03-08 14:29
Én nem a vetőmagról beszélek hanem a pálinka alapanyagról.
Én is elvetem a zellermagot és mikor kikel valami akkor elejében azt hiszem zeller, később derül ki, hogy az csak gaz.:))
(válasz Ikszypszilon 2775. hozzászólására)

2775. Ikszypszilon2017-03-08 14:19
Nem volt ez a mag se rohadt, se penészes! Tisztára olyan volt, mint bármelyik jóféle tarhonya!
Csak mikor kikelt, akkor vettem észre, hogy ez valami más...
:-D
(válasz pista55 2773. hozzászólására)

2774. pista552017-03-08 14:06
Ha kukoricából lehet akkor tarhonyából miért ne lehetne?
(válasz oszlej 2771. hozzászólására)

2773. pista552017-03-08 14:05
Minden lehet jó alapanyag ha egészséges. Rohadt tarhonyából nem lehet jó pálinkát főzni.:))
(válasz Ikszypszilon 2770. hozzászólására)

2772. Ikszypszilon2017-03-08 13:26
Hol vagyok én még attól!
Idén ültettem először tarhonyát.
Totál kezdő vagyok, így csak próbára, 4 cserépbe, 5-5 szemet. Febr. 13-én, úgy, ahogy a kézikönyvből meg tőletek tanultam.
Még most is várom, hogy keljen... :-)
Az egyik cserépben kihajtott valami. Megörültem: kel a tarhonyám! Aztán kiderült, hogy ez csak egy tohonya! (Találtam itt a közelben egy szakértőt, ő mondta.)
Hát... így állok most...
(válasz oszlej 2771. hozzászólására)

2771. oszlej2017-03-08 13:16
pista55, nem olvasta el, hogy neked tohonya termésed van és abból kéne pálinkát előállítani.

Egyébként volt látható jele annak, hogy tohonya lett, vagy már eleve az volt?:-)
(válasz Ikszypszilon 2770. hozzászólására)

2770. Ikszypszilon2017-03-08 07:33
Bocs, hogy belekotyogok: a tohonya szerinted is rossz alapanyag? :-)
(válasz pista55 2769. hozzászólására)

2769. pista552017-03-07 21:49
Sok mindenből lehet pálinkát csinálni. A jó pálinka feltétele a jó alapanyag, utána a jó cefrézés, aztán a szakszerű főzés. Én jó tarhonyacefréből főznék neked olyan pálinkát, hogy a 10 ujjadat megnyalnád utána.:)
(válasz oszlej 2768. hozzászólására)