Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Válság.... (politikamentesen!) fórum

Válság.... (politikamentesen!) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1499. Naadira
2011. dec. 30. 18:38

Semilyen agykontról sem tud segíteni jövőtől senkinek:olvassátok a mai Indexet:

[link]

és van ott más hajmeresztő terv!!

1498. o.andi
2011. szept. 16. 12:50
Mi Orbánunk, ki vagy a Parlamentben, szüntettessék meg a te neved, lázadjon már fel a te országod, és töröltessék el a te akaratod miképpen a T. Házban, azonképpen itt a földön is. Mindennapi kenyerünket ne herdáld tovább, és már megbocsáss, de mi nem tudunk neked megbocsátani. Ne vígy minket az államcsődbe, és szabadíts meg magadtól. Mert nem tied az ország, csak a hatalom, dicsőség nélkül, és remélhetőleg az sem soká már. Ámen
1497. f111b04f6f (válaszként erre: 1496. - C69ff6d3e9)
2010. jún. 30. 14:22

Engem inkább felháborít, hogy egyesek úgy vélik meg lehet élni 50-60ezerből.

Nekik is meg kellene próbálniuk.


Az ilyen munkahelyeken rendszerint kimutatható a főnökök rendkívüli hiányossága.

Ez lehet hiányos tudás, hiányos erkölcs...és ki tudja még mi.

1496. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 1489. - Tücsimücsi)
2009. júl. 22. 15:45

Nekem van egy, és mégsem megyek vele túl sokra.Max 57 ezer ft-ot keresek 8 órában,és összetehetem a kezem hogy munkám van.Csak sajnos nem fizetik meg :((

20 év után ennyi pénzt keresni nevetséges

1495. tücsimücsi (válaszként erre: 1491. - Nikice)
2009. jún. 7. 10:49
Igen, ezzel a helyzettel tökéletesen elégedett lennék.
1494. princes47 (válaszként erre: 1492. - Babapiskotaa)
2009. jún. 7. 09:59

Igen igyekszem minden erőmmel azon lenni hogy meg is maradjon. De sok esetben használom az ott szerzett tapasztalatokat. Pl. ez már nálam nagyon régota müködik - ha azt szeretném, hogy valaki hivjon fel pl a barátnőm, erősen rá gondolok, és sok sok esetben csörög a telefon és Ő van vonalban.

Ez müködik egy nagyon nagyon régi ismerősömmel is.

Szerintem végezz el egy ismétlőt és meglátod könnyebb lesz. Mindig az kell hogy az agyadba a gondolataidban az legyen hogy ez neked sikerül.

Tessék kitüzni egy célt - reálist - és erősen akarni. Meglátod sikerülni fog.

1493. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1492. - Babapiskotaa)
2009. jún. 7. 09:15

Gratulálok, hogy idejekorán ráébredtél :o)). Olvass rengeteg könyvet a témában, igyekezz sokat hasonlóan gondolkodó emberek társaságában tölteni. Nagyon sokan lesznek, akik megpróbálnak lehúzni a saját gondolkodásukhoz. Ne hagyd magad és sikerülni fog!


:o)

1492. babapiskotaa (válaszként erre: 1490. - Princes47)
2009. jún. 7. 09:10

Köszönöm, mostmár én is így látom. A problémáink még nem oldódtak meg, de pusztán egy munkahelyből ( én gyeden vagyok) nem is tunának. Valamibe bele fogunk fogni pluszba ( sajnos még a 100%-os ötletünk hiányzik, de nyomon vagyunk :)) és mindenképpen úgy fogok hozzáállni, hogy hinni fogok a sikerében. Én is végeztem agykontroll tanfolyamot, de akkor még csak 10 éves voltam.Sajnálom, hogy nem előbb döbbentem rá, hogy mennyit számít, hogy milyen gondolkodást folytat az ember.Bár vállalkozó szelleműek vagyunk a párommal, a válság kezdete óta azt mondogattam, hogy a válság alatt semmi sem sikerülhet. Nagyon bízom benne, hogy nem így lesz.

Te mennyire tudod alkalmazni az agykontrollt a mindennapjaidban? Sikeresen alakul a munkád?

1491. Nikice (válaszként erre: 1489. - Tücsimücsi)
2009. jún. 7. 08:01
Akkor lenne jó, ha Neked is lenne EGY és neki is EGY, és mindketten megélnétek. Neki sem kellene megszakadni és Neked is lenne lehetőséged.
1490. princes47 (válaszként erre: 1488. - Babapiskotaa)
2009. jún. 6. 21:13

Tudod én elvégeztem az agykontroll Ultrát is, és ez ténylegesen bebizonyosodott, hogy ami az agyadban van az meg is fog történni. Úgyhogy pozitívan kell mindenhez hozzáállni. Neked sikerülni fog a problémát megoldani, egyenesbe fogsz jönni.

Hidd el ez így van. Csak gondolj abba bele, ha valamilyen hibát elkövettél - és nem nagyon akarod tudatni a főnököddel, - biztosan arra fog rákérdezni. De ez azért van mert mindig ezen jár a gondolatod. Ő pedig vevő rá.

1489. tücsimücsi (válaszként erre: 1482. - Katalin1962)
2009. jún. 6. 19:53
Én szívesen cserélnék veled, ugyanis nekem egy munkahelyem sincs, nemhogy kettő.
1488. babapiskotaa (válaszként erre: 1487. - Princes47)
2009. jún. 6. 19:17

Mi minden költségünket minimalizáltuk és sajnos így sem jövünk ki. Sajnos van egy adag felhalmozott minuszunk, amit szinte nem lehet a fizuból visszaspórolni. Sorra mondogattam a páromnak a negatív gondolataimat a jövőről és bosszantott, hogy ő egy kicsit sincs megijedve.

Aztán a Tv2 naplón láttam egy riportot (akit érdekel átküldöm privibe) és rádöbbentem, hogy ha csak negatív dolgokkal táplálom magam akkor bizony úgy is lesz. Még most sem állunk túl jól,de minden nap arra gondolok, hogy megtaláljuk azt a lehetőséget amivel rendbe tudjuk rakni a dolgokat :))

1487. princes47 (válaszként erre: 1486. - Nikice)
2009. jún. 6. 17:37

Tovább vinném a fonalat, akkor jó egy család ha mind egyet akar. Ha mindent meg lehet beszélni, ha le is kell mondani sok mindenről akkor is megéri. Ha széthúzás van akkor megette a fene. Ennek egyik alapköve a szeretet. Ha van kiért vállalni a több munkát, akkor van túlélés, legalábbis én igy gondolom. Mi régen mikor még a lányom sokkal sokkal kisebb volt leültünk megbeszéltük, hogy az éven kinek mire van szüksége, kabát stb, és úgy osztottunk szoroztunk, hogy mindenkinek meg legyen amit szeretett volna, legyen egy kis tartalék, egy kis biztonság.

Nagyon jól jön most ha van valakinek egy kicsi földje, abba sok mindent meg tud teremteni, és már az is egy kis segitség. Nem kell azt a hagymát és egyebet megvenni.

Hát én így gondolkodom és gondolkodtam.

1486. Nikice
2009. jún. 6. 17:18
Mosoly jelnt félretéve, szerintem akkor lehet kijönni belőle valahogy, ha a családok kitartanak. Muszáj most öszefogni, még jobban vigyázni, hogy a legnagyobb érték, a család, a gyerekek ne menjenek rá. Én abban látom legalábbis az esélyt. Csak együtt megy.
1485. Nikice (válaszként erre: 1482. - Katalin1962)
2009. jún. 6. 17:15
Én is megérdemelném! :)
1484. princes47 (válaszként erre: 1483. - Babapiskotaa)
2009. jún. 6. 15:57
igen
2009. jún. 6. 12:11
Van még fenn valaki az előző topicból?
2009. jún. 6. 10:34
Remélem nem tart sokáig, mert belerokkanunk. Elegem van már abból, hogy nem tudunk megélni egy munkahelyi fizetésből és rohanunk eggyikből a másikba a családra nincs idő pihenésre végképp. Nem igaz, hogy mindenhol rendesen megtudsz felelni és teljesértékű munkát tudsz nyújtani. Irigylem azokat akik minden hosszúhétvégén wellnessezni tudnak nekem egy se adatik meg. Pedig megérdemelném!!!!
1481. Tréfike
2009. jún. 6. 10:30
Mellesleg én a jogsit is kényszerből tettem le . Pesten leszaladtam és közel volt a munkahelyem . Ha menni kellett vitt a férjem . De most mindenki a munkában van és valószinü én is pesten keresgélek tovább valami munkafélét. Ha busszal járnék fel akkor sem kerülne kevesebbe mint ha kocsival mennék . Ez is elég iszony :(
1480. Tréfike
2009. jún. 6. 10:27
Én már nem vagyok épp fiatal.A fiam most készülne ! a dunaújvárosi egyetemre de valószinü majd levelezőn csinálja mert neki is munkát kell keresnie. Pár éve ilyesmi meg sem fordúlt a fejünkben :( Kocsi nélkül végünk is lenne. Pesten van a munka mi pedig kiköltöztünk 40 kilóméterrel és itt semmi munka . Max szezonális de most mikor kérdeztem az ittenieket azt a válszt kaptam ,hogy megvannak az embereik . Román munkások akik nyáron itt dolgoznak . Almát , meggyet szednek és hasonló munkát végeznek el . A környékbeli házakban a kömüves munkákat is ők csinálják nem magyarok . Félre ne értsen senki mert semmi bajom a vendégmunkásokkal hiszen mi MAGYAROis egyre többen vendégmussá avanzsálunk .Kényszerből!!!
1479. princes47
2009. jún. 6. 10:16

Régebben én taxi központoztam. Nekem bejött, persze éjszakánként minden második nap. Nappal a munkahelyem dolgoztam, másnap éjjelenként pedig központoztam. Nagy segitség volt. Palánta nevelés,

újság kihordás hajnalba, ebédkihordás, diplomamunka készítés, rajzolás, bébiszitterkedés,

most más nem jut az eszembe. De ezekhez két ember kell.

1478. princes47 (válaszként erre: 1474. - Asder)
2009. jún. 6. 10:13
Könnyű ezt mondani, de kire ?
1477. Tréfike (válaszként erre: 1474. - Asder)
2009. jún. 6. 10:12
Én eddig is mentem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1476. Tréfike (válaszként erre: 1471. - Babapiskotaa)
2009. jún. 6. 10:11

Valójában nem nagy dolog. Van egy söröző amit a cslád üzemeltet. -már nem megy az sem - lassan csőd. Én műkörmösként dolgoztam de fogynak a vendégeim is . A férjem most külföldi munkában gondolkozik ami azthiszem mindennek a végét fogja jelenteni. A házat ha én is itthagyom a szüleim képtelenek lesznek egyedül fizetni . Így is nagyon nehéz. Anyum és apu is beteg lett ,havi 20.000 kb amit a gyógyszertár visz el .

A folyamatos viták amikből voltak nagy veszekedések is felőrölték a házasságunkat is . Most tartunk ott ,hogy egymásra mutogat mindenki mert nem volt 100% -ig egyetértés a hitel felvételét illetően. Anyuék akarták -a férjem hallani sem akart róla. Eleinte tolerálta ,hogy igen csak meg kell nézni ,hogy mennyit tankolunk a kocsiba stb . Mostanra azt mondta ,hogy érzi ,hogy ő a következő akit visz a mentő. Ideges , feszült ,szeretne segiteni de itthon már nem lát kiutat -én örlödök a szüleim és a férjem közt.

1475. Nikice
2009. jún. 6. 10:11

Rémes, ahogy olvasom a soraitokat. Nem néztem az adatlapotokat, de gondolom mind fiatal vagytok még. És már ennyire reménytelennek érzitek, és keservesnek. Én nem is értem ezt az országot. Azt mondjátok, dolgoztok. Milyen élet az, ahol nem elég, ha mindkét szülő dolgozik (ill gyeden van a babával)??? Mennyit kellene dolgozni ahhoz, hoyg nem átlagon felüli, de legalább normális életet élhessenek a családok? Hogy ne a fűtészsámla körül forogjon a gondolatotok nyár elején? Borzasztó. :(

Én azt mondhatom, most még elevickélünk, de mi sem erre számítottunk. Tavaly októberben, a válság közepébe született a babánk. A párom autóiparban dolgozik. Volt idő, mikor elvették a fizu 20%-át. Azt nem adták vissza, csak az óráját emelték vissza heti 40-re. De örülünk, hoyg van munka. És ezt a mondatot használja ki mindenki! Mindenhol egyoldalúan döntenek a sorsunkról. Az állam, a munkáltatók.

Nem azt várom, hoyg hulljon az ölembe bármi is, de ha dolgozom, dolgozunk, legyen értelme, és ne a lyukakat tömködjük hónapról hónapra. Megtakarításunk nekünk sincs. Ha párom utcára kerülne, cudar világ lenne. És tudom, mi még szerencsések vagyunk.

1474. asder
2009. jún. 6. 10:04
El kell menni szavazni!!!!!!!!!!!!!!!!!
1473. Tréfike
2009. jún. 6. 10:03
Mi most csináltunk egy hitelkiváltást a kevesebb törlesztés reményében. A futamidő kitolódott ugyan de talán így nem viszik el a házat idővel a fejünk felől.
1472. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1468. - Kiscsirke)
2009. jún. 6. 10:01

Menj be a bankba, ne hagyd magad, mert ha elárverezik a kocsit (ami a legtöbb esetben azt jelenti, hogy mélyen a piaci ár alatt eladják) veled ugyanúgy ki fogják fizettetni, mintha nálad lenne.

Arra viszont sajnos fel kell készülnöd, hogy nem csak az elmaradt részleteket kell kifizetned, hanem egy halom "egyéb" költséget is.

1471. babapiskotaa (válaszként erre: 1467. - Tréfike)
2009. jún. 6. 10:00

Milyen területen vállalkoztok?

Mi is vállalkozó szelleműek vagyunk, de ez a válság elég pesszimistává tett.

1470. babapiskotaa (válaszként erre: 1468. - Kiscsirke)
2009. jún. 6. 09:59
ahh, nem eladtátok a kocsit, hanem a bank vitte. huhh, szegény! mi azt Látjuk, hogy a párom az átlagnál jobban keres (hav. kb.100-110e. ) de így sem megy. Nem tudom akiknél még ennyi sincs az miből hozza ki.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook