Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A méhlepény elöregedésének okai fórum

A méhlepény elöregedésének okai (beszélgetős fórum)


17. babapiskotaa (válaszként erre: 16. - 4af30810d1)
2009. márc. 27. 16:48
Köszi, aranyos vagy hogy így nyugtatsz. Bízzunk a legjobbakban!
16. 4af30810d1 (válaszként erre: 15. - Babapiskotaa)
2009. márc. 27. 16:25

Csak a 38. hét után volt sűrűbben, amikor már nst is volt.. szerintem ne aggódj, vagy maximum menj el egy extra uh-ra ha az megnyugtat.

Mondom, nekem a 34. héttől III-as volt.. és a magzatvíz is kevesebb az átlagosnál, végül ezért kellett megindítani.

Baba szépen fejlődik? Megfelel a súlya a korának? Akkor nincs semmi baj.:)

15. babapiskotaa (válaszként erre: 14. - 4af30810d1)
2009. márc. 27. 15:39

jójó, de az UH még 3 hét, most a 33. hétben járok. A doki nem szólt semmit, ha a védőnő nem teszi szóvá akkor meg sem tudom.

Neked sűrűbben volt kontrol?

2009. márc. 27. 15:35

Szia!

Te semmiből nem tudsz erre vonatkozólag biztosat, de az uh-n az orvos néz áralmást, és minden gond nélkül látja ha valami nincs rendben. Egyébként meg az jel, ha esetleg a pici nem hízik olyan iramban, mint kellene, de ezt is orvos látja és dönti el..

Nekem is azt mondták, hogy hamarabb meg fog indulni és látod.. mindenkire rácáfolt..:) Minden rendben lesz biztosan!

Ésén biztosan Fehérváron szülnék a helyedben!:)

13. babapiskotaa (válaszként erre: 7. - 4af30810d1)
2009. márc. 27. 15:04
Nekem a 30-dik héten II-III fokozatot vizsgáltak. A védőnőm szólt, hogy az egy kicsit sok! Ha teljesen elöregedik a lepény akkor a szülés is meg fog indulni? Talán butaság, de semmi konkrétat nem találok, hogy miből tudom, hogy a kicsi lányom még jól érzi magát, kap e elég levegőt...
2008. nov. 21. 14:18
Az én lepényem is öreg volt!Amikor meglátta a doki így szólt:Mennyi cigit szív naponta?Mire én:Semennyit,soha nem is cigiztem!Szóval elég csúnya látvány volt!Azóta már 12 éves a lányom,és köszöni jól van:-))
11. oalmao
2008. nov. 21. 13:56

Sziasztok!

Én ezzel az elöregedéssel megjártam egy kálváriát:


30.héten a kötelező ultrahang alkalmával azt tanácsolta a vizsgálatot elvégző hölgy, hogy azonnal feküdjek be-a lepény a végét járja. Utóbb kiderült, neki volt igaza!

Visszarohantam a dokimhoz: "óóóó, nincs itt nagy baj, az értékek nem olyan veszélyesek kérem, nyugodtan dolgozhat tovább."

Na-két ennyire eltérő vélemény-kérdezzünk meg egy harmadikat! 2 hét alatt bejártam 5 ultrahangos helyet, a lelki állapotomról jobb nem írok. Mindenki megnyugtatott, nincs nagy baj, bírja még a lepény. Kezdtem megnyugodni, de azért még

betévedtem a Schöpf Méreibe is, azt hallottam ott jó a szonográfia: "vegyen magának a sarkon egy pizsamát, hívja fel a férjét,és azzonnal feküdjön be!"

2 hétig bent feküdtem, kaptam mindenfélét az öregedési folyamat kitolására.

A 35.héten aztán ki kellett venni a kislányomat, 1750 gr.(!) súlyal. Utána 2 hét intenzív osztály, 2 hét koraszülött osztály.Végre haza!


Azóta eltelt 4 év, a kisleánykám már nagylány (óvodás) és makkegészséges, okos, sőtt van egy 2 éves kishuga.

Őróla csak annyit, hogy a lepény végig rendben volt, 10/10 apgárral született időre 3 kg-al.

Ennyít a rejtélyes méhlepényekről!

35 ill. 37 évesen szűltem, és -bizony- terhesség elött dohányoztam.

Ne tegyétek!

2008. nov. 8. 19:53
En ugy tudom, hogy a terhesseg elorehaladtaval mindenkinek eloregedik. Az ido elotti eloregedest okozhatja pl a dohanyzas, magas vercukor, de tobbnyire az orvosok sem tudnak ra megfelelo magyarazatot. Azt sajnos nem tudom, hogy hogy lehet megallitani, v. hogy meg lehet-e egyaltalan.
2008. nov. 8. 19:30
Nekünk is öreg volt a méhlepény, de a doki csak a lepény megszületése után mondta.Addig csak rendszeresen vizsgálta a keringést.Az okát pontosan nem tudta megmondani, azt mondta több dologtól is lehet.Mozgásszegény életmód, nekem a vércukor határérték körül volt.Mindenképpen a lepény oxigénellátásától függ. A kislányom pontosan 40.hétre született és teljesen egészséges.
2008. nov. 4. 09:09
Sziasztok! Az én dokim azt mondta, hogy ha "sok" cukrot eszem az ahhoz vezethet, hogy elöregedik a méhlepény, és a baba nem kap elég oxigént. A cukorterhelésből állípította ezt meg, 26 hetesen voltam e miatt laborba. Kérdem én kinek mi a sok cukor? Most megint elküldött, de még nincsennek meg az eredmények. Most 31 hetesek vagyunk.A hétből 1 napon gyümölcskúrát tartok, és csak tiszta vízet iszok,és rengeteget pihenek.
2008. nov. 4. 08:39

Sziasztok! Nekem a 34. héten már III-as volt. Kisfiam a 41. héten, megindítással született...

Jaaa.. és persze, hogy nem dohányoztam soha életemben.:)

2008. nov. 1. 14:52
nekem a 10.héten láttak egy bevérzést a placentában /az okát nem tudjuk/ ami utánna szerencsére felszívódott,de a helyén ott maradt egy felrostozódott rész,aminek valószínűleg csökkent,vagy egyáltalán nem volt később funkciója.Kislányoma 36.héten született,valószínűleg azért mert a placenta már elöregedett és nem működött rendesen.
5. R75 (válaszként erre: 1. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 30. 16:45

sokféle oka lehet, dohányzás, genetikai hajlam, stressz..stb..


nekem is elöregedett idő előtt, de nem derült ki, hogy mitől... aztán 36.hétre megszületett a kisbabám, de az sem derült ki, hogy ennek a méhlepényhez köze volt-e..

2008. okt. 30. 12:00

sztem nem lehet baj


nekem gyógyszerrel állították meg!

3. 17dfdcec7d (válaszként erre: 2. - 30-as)
2008. okt. 30. 11:06
mIVEL ÁLLÍTHATÓ MEG? de ha valaki abba haggya mikor megtudja,h terhes akkor nem lehet baj?
2008. okt. 30. 10:50

állítólag a dohányzás az oka, nekem a 32. héten már 3-as érettségű volt, akkor kaptam gyógyszert, végül kiderült megállítható az elöregedés.

Ja, a lényeg: én nem dohányoztam....

2008. okt. 30. 10:47
szerintetek mitől van a méhlepény elöregedés,és ,h előzhetjük meg,h ne történjen meg??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook