Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem anya az, aki letagadja gyermekeit.... fórum

Nem anya az, aki letagadja gyermekeit.... (beszélgetős fórum)


17. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2010. márc. 26. 19:41
talan az ilyenek miatt, mint te, akik szeretnek belemaszni masok eletebe, ami nem tartozik rajuk...
2010. márc. 26. 19:41

Hú de értelmes fórum!


"Van egy munkatársam, akinek eddigi tudomásom szerint, nincs gyereke. De mint kiderült, mégis van, kettő is, csak az apjuk neveli őket."


Na és neked ehez mi közöd van???????

2010. márc. 26. 19:34

Egy gyermeknek nem elég életet adni! Annak otthon kell, gondoskodni kell róla éveken keresztül, amíg önálló nem lesz, de tulajdonképpen egy életen keresztül gondolunk a gyermekünkre gyermekként még akkor is, ha már ő maga is családot alapított. Sajnos a felelősségteljes szexuális élet nincs köszönőviszonyban a családi élettel, a szülői felelősség vállalásával.


A legnagyobb karrier a világon?? Egy becsületes, tisztességes, szorgalmas stb. emberkét adni a világnak...!!!

14. d70dba7a0a (válaszként erre: 13. - D70dba7a0a)
2009. aug. 28. 15:12
Egyébként a "beteges" jelző nálam nem szitokszó - a senki nem tehet a betegségéről. Vannak olyan helyzetek, mikor egy anyának olyan komoly testi, vagy lelki betegsége van, hogy képtelen a gyereket ellátni - ilyenkor valóban a legokosabb a férjnél hagyni a gyereket.
13. d70dba7a0a (válaszként erre: 12. - Zizisicc)
2009. aug. 28. 15:07

Szerintem ez nem ítélkezés, csupán negatív vélemény egy szituációról - általánosságban.:)

Az ítélkezés (szó szerint) az én értelmezésemben azt jelenti, hogy az egész embert megvetem, leírom. Pedig egy ember összetett, nem fekete-fehér. Attól, hogy elhagyja valaki a gyermekét, lehet, más dolgokban nagyszerű, pl. jó barát, jó munkaerő, jótékony...stb.

12. Zizisicc (válaszként erre: 11. - D70dba7a0a)
2009. jún. 28. 15:51

Dehogyis nem ítélkezel!


"valaki otthagyja a férjének a gyerekét, beteges dolog, nem természetes"


Miért lenne az? Lehet, hogy tudta, a férjénél jobb helyen lesznek.



A betegesség fogalma nem itt kezdődik ....

2009. jún. 28. 15:12

Egyetértek az előttem szólókkal - látatlanba nem szabad ítélkezni, nem ismerjük a nő életét, körülményeit. Az is lehet, életbevágó volt számára a munka - és azt, gondolom, nem kell hosszan ragozni, hogy az anyák mennyire lehetetlen helyzetben vannak munkafronton...

Én erre nem lennék képes, hogy letagadjam a gyerekeimet - ez szörnyű - de nem vagyunk egyformák, talán neki a karrierépítés volt a fontosabb, mint az anyaság.

Hogy jó anya-e? Ki tudja? Ha ilyenre képes, messze áll a jó anyaságtól, de ettől eltekintve nem biztos hogy rossz is.

Attól, hogy valaki otthagyja a férjének a gyerekét, beteges dolog, nem természetes - de ettől eltekintve még lehet rendes ember más vonatkozásban. Hogy "koszos - büdös" - lehet, valami lelki betegség miatt hanyagolja el magát, vagy nagyon rosszak a körülményei.

10. **Rita** (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2009. jún. 16. 15:22

Honnan tudod, hogy van két gyereke?

Ő mondta el?vagy csak folyosói pletyka?

9. **Rita** (válaszként erre: 7. - Ymanie)
2009. jún. 16. 15:16

Ne ítélkezz, ha nagyon tudni akarod az igazat kérdezd meg tőle mit miért tett, mit miért mondott


És biztos hogy az apjuk nem igénytelen, nem koszos, nem büdös?

8. **Rita** (válaszként erre: 5. - Ymanie)
2009. jún. 16. 15:14
Soha se mond hogy soha
7. Ymanie (válaszként erre: 6. - C06c587f53)
2008. okt. 30. 10:57
szerintem is jobb helyük van a gyerekeknek az apjuknál,ahogy elnézem ezt a nőt.Trehány ,igénytelen,koszos,büdös.Ha otthon is ilyen volt,nem csoda,hogy elvette tőle őket a férje.
6. c06c587f53 (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2008. okt. 30. 10:53

Addig senkit nem szabad elítélni,amíg nem tudod a körülményeket.

Elhiszem, hogy Te nem tudnád megtenni, és én is így vagyok ezzel,de ő valamiért mégis megtette. Egyébként nekem is megvan a véleményem az olyan anyákról, akik elhagyják a gyermeküket. De az is érdekes dolog, hogy sokszor egy férfi sokkal alkalmasabb a gyereknevelésre.

Hogy egy ismert példát írjak. Anno a Terry Blacknek egy nő el akarta adni a saját gyerekét.. Szerintem ez borzasztó!! És biztos vagyok benne, hogy a gyereknek sokkal jobb helye van a "pasinál"...

2008. okt. 30. 10:51
Akármilyen fájdalmas is,soha nem mondanám azt,hogy nincs gyerekem és nem is kell.Ahogy ezt ő tette.
2008. okt. 30. 10:50

Talán azért tagadta le, mert egy munkahely megszerzésénél nem előny a két gyerek.

Nem ítélkezem míg nem tudok minden körülményt, meg egyébként sem...

2008. okt. 30. 10:50

nem tudni, mi oka lehetett erre a lepesre, de hiszem,hogy nem volt konnyu dontes.

lehet,hogy nem volt semmilyen feltete a gyerekneveleshez, nem volt lakasa, munkaja, vagy mittudom en.

habar, en is elvaltam,es eltem nagyon szerenyen is, es munkanelkuli is voltam,es szegeny is,de a ygerekeim soha nem hagytam el.

igaz nem tudtam nekik megadni mindent amit szerettem volna, de megertoek voltak, pedig meg csak 8 es 3 evesek voltak, mikor elvaltunk az apjuktol.

nem tudom,nem szeretnem elitelni, mivel semmi reszletet nem tudunk,az okokrol, persze lehet,hogy nincs is ok, mert vannak ilyen anyak is sajnos, akik elhagyjak a gyerekeiket.

2. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2008. okt. 30. 10:49
Lehet, hogy túl fájdalmas neki erről beszélni. Én sem osztanám meg "idegenekkel" a kínjaimat. Ettől még lehet jó anya.
2008. okt. 30. 10:47

Van egy munkatársam,akinek eddigi tudomásom szerint,nincs gyereke.De mint kiderült,mégis van,kettő is,csak az apjuk neveli őket.

Vajon mi oka lehet egy anyának arra,hogy letagadja gyerekét?Akármi történne is ,soha nem tennék ilyet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook