Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám 16 hónapos kislányomat leszoktatni az éjszakai "szopizásról"? fórum

Hogyan tudnám 16 hónapos kislányomat leszoktatni az éjszakai "szopizásról"? (tudásbázis kérdés)


11. szabotunde80 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2008. dec. 10. 13:56

NÁlunk is hasonló a helyzet egyébként, de nem próbáltam még 0,0, 0, vá

lt

oz

tatni. azért ha megtalálod a "megoldást" írd be ide, mert kíváncsi vagyok.

2008. dec. 10. 11:56

sziasztok anyukák!


Feltettem egy tudásbázis kérdést másfél éves szopizós1 21g (ez ő volt) gyermekemmel kapcsolatosan. Szeretném ha a tapasztalatitokat megosztanátok velem.


Elnézést hogy itt, de hasonló a kérdés. Ő is szopizik éjjel, de azzal nincs gondom

2008. dec. 10. 11:42

Szerintem megéri a fáradtságot az pár év amíg szoptatunk.Az én lányom minden éjjel felébredt több mint 3 évig szopikálni és sokszor én is azt kívántam legyen már vége,mert aludni akarok.Utólag csak a szépre emlékszem.

Egyébként nálunk úgy szokott le 3 év 3 hósan (kezdődött az ovi),hogy bekentem csípős paprikával és ezt csináltam 1 hétig végűl már nem kérte.De szerintem számított hogy már nagy volt és beszélt.16 hósan eszem ágában sem jutott leszokatni, hagy szopjon csak az a gyerek,amíg lehet.De persze ezt mindenki maga döntse el.

8. katácskák (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2008. dec. 10. 04:45

Érzelmi bitonságot is ad vele NEKI az ANYA.

Higyjétek el, ez igaz.

Most már 26 éves és még mindig emlékszik rá +tanulja a Gyermek lélektant.Ahol, amiben, sok minden leírja mi-Ki jó a Gyermek egészséges érzemi-értelmi fejlQdéséhez :)

7. katácskák (válaszként erre: 5. - F5302bda64)
2008. dec. 10. 04:39
én is igy tettem, s nem bántam a "fáradtságot" SEM. Olyan kis szép formás is lett az arca tQle- ráadásul.Egy plasztikai sebész se csinálná meg szebben..:)
2008. dec. 7. 13:24
az én kisfiam is 14 hós,ugyanez a gondom vele!másnál elalszik bárhogy,de ha ott vagyok,csak cicivel!Egy ismerős gyereke úgy szokott le,hogy a nagyszülők elvitték őt 3-4 napra,és elfelejtette a cicit...
5. f5302bda64 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2008. okt. 30. 10:33

Semmi,az én lányom 2,5 éves koráig szopott éjjel 3× is és magától szokott le,érezte már nincs rá szüksége!

Nekem nem volt teher,sőt élveztem minden pillanatát és tudtam,hogy már ezek az évek hamar elszállnak legalább legyen kellemes emlék!:-)))

Szerintem a legszebb és meghatóbb érzés a világon a szoptatás,ettől közelebb már nem leszünk soha egymáshoz mint akkor,pedig anyás és imádjuk egymást minden percben!


Használd ki ezt Te is!:-)))

4. Zelmalány (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2008. okt. 30. 10:29

Ugyan ez van nálunk is.

Milán 9 hónapos múlt és még mindig éjjel 2-szer felébred,,,és semmi de semmi nem jó neki, csak ha cicit kap és akkor azonnal alszik is vissza.


Próbáltam már én is mást, de azzal csak azt értem el, hogy ordított mint a sakál, és kiment az álom mindkettőnk szeméből...

hát én sem mondom, hogy mindig jó dolog ez, de biztosan a legkényelmesebb, és ez így jó :)

Amíg van tej, ha már nem lesz ráérünk akkor kisérletezni, hogy mit kell csinálni.

2008. okt. 30. 10:12

Hogy szoktassam le a kislányomat az éjszakai szopizásról?

Üsd be a keresőbe, hátha segít. :-)

2008. okt. 30. 10:04
Igazából csak hajnalban szopizik, éjszaka viszont, ha ébred egyből cicit követel. Elég, ha a szájában érzi, már alszik is. Tudom, hogy Neki ez a megnyugvás, mert nem cumizik. Próbáltam már vizet adni, v. teát, de attól még kéri a cicit. Leszoktatni már próbáltam, de úgy behergelte magát, hogy 1 éjszaka 3x is hányt a hisztitől.. Ilyenkor mi van?
2008. okt. 30. 10:02
Hogyan tudnám 16 hónapos Kislányomat leszoktatni az éjszakai "szopizásról"?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook