Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kinek kell támogatni a másikat, a szülőnek a gyerekét vagy fordítva? fórum

Kinek kell támogatni a másikat, a szülőnek a gyerekét vagy fordítva? (beszélgetős fórum)

2010. jan. 26. 12:58
Akkor kell támogatni a másikat, mikor arra rászorul, előbb a gyereket, aztán a szülőt. Jobb esetben csak a gyereket, ha a szülő nem beteges és fiatalon elmegy. A minap hallottam egy gyermektől, hogyha rászorul a szülő gondoskodik a szakszerű ellátásról. Most már megértem, mire lenne ideje ellátni a szülőjét ő is aggastyán lesz mire nyugdíjas lesz és marad ideje..
2010. jan. 25. 19:11
Ez kölcsönös szerintem!
2010. jan. 25. 19:00

kölcsönösség.

volt, h anyu szólt és sírva- igaz már akkor mikor nem volt mit enniük - hogy segítsek.

nem vettem észre a dolgot mert nem velük éltem és elég messze tőlük.

aztán meg nekem voltszükségem rá évek múlva, h lakásvásárlásnál segítsen.

kölcsönösség oda vissza.

23. etikat
2009. nov. 5. 09:56
Egy igazi anya, amíg él, ott segíti a gyermekeit ahol tudja !!!!! Ezt nem feltétlenül anyagiakra értem !Nincs attól rosszabb érzés , mint amikor egy anyának a gyermekére kell támaszkodni ! Ahol szeret van ott mindegyik fél tudja, mikor miben kell segítenie a másiknak !
2009. júl. 4. 08:52
Kölcsönösen kell szerintem!!Ez igy fer!Persze ha csak megérdemlik!
21. Rozália (válaszként erre: 19. - 7ac3ef7d1d)
2009. júl. 4. 08:17
És nem segítesz édesanyádnak, hogy a fél veséjével ne kelljen annyit dolgoznia?!
20. 494fcbfa12 (válaszként erre: 19. - 7ac3ef7d1d)
2008. nov. 12. 23:43

Az ilyen "mamától" minél messzebb kell költözni.

Ne gondold, hogy idővel javulna a helyzet. Sőt!

Sajnos tapasztalatból tudom.

2008. nov. 11. 14:10

Látom már régen nem írd ide senki.


Leírom az "én" történetemet.


Párommal 4 éve vagyunk együtt, egyenlőre nem lakunk együtt, mert nincs rá mód. Nálunk a ház tele van, barátokkal, barátnőkkel együtt 8-an vagyunk. Hétvégén kibírhatatlan a hangzavar... tehát a párom nem hajlandó hozzánk költözni. Ő az anyukájával él együtt egy viszonylag nagy házban. Soha nem fogok oda költözni, mert a "drága anyós" ki nem állhat engem, persze ez kölcsönös. a külön költözéssel várnunk kell még egy picit, az első ok, hogy az anyuka meglopta a fiát az édesapja halála utáni örökséggel. Az utolsó Ft-ig elvett tőle mindent egy rafinált ötlettel. Ez a nőszemély mást nem csinál, mint sír, dolgozni már nem akar illetve elmondása szerint már nem tud, mert 2 éve kiszedték az egyik veséjét. (Itt megjegyzem, hogy az én anyukámnak is lassan már 10 éve és napi 11-12 órát dolgozik). Sír, hogy mi lesz vele, ha a Z. elhagyja a szülői házat, hisz ő abból a pár 10 000-esből nem tudja fentartani. Zsarol minket, ha elköltözik a párom eltartatási szerződést fog kötni, hogy véletlenül se kapjon a házból a párom semmit. Z-vel fizette ki szinte az összes számlát. Kijelentette, hogy a Páromnak kötelessége őt eltartani és pont ezért szülte őt meg, ha egyszer nem lesz kedve dolgozni, akkor legyen egy biztos jövedelem forrása.


De még rengeteg mindent fel tudnék itt sorolni. Az ilyen embert nem nevezem anyának. De még nagymamának sem... úgyhogy ha pár év múlva lehetőségünk lesz különmenni, akkor ezzel a nővel megszüntetem a kapcsolatot, bár eddig is a köszönés erejéig tartott a vele folytatott beszélgetés...

2008. okt. 31. 07:38
Mint anya nem tudom elképzelni, hogy érzelmileg így zsaroljam a saját gyerekem. szégyelje magát!!
2008. okt. 30. 09:07

Sziasztok!

Most jöttem haza, és elolvastam mindent!

Valóban én is ugy gondolom, hogy ezt megbeszélni lehet csak! De mivel az anyám , így nagyobb konfliktust nem szeretnék, ha bármi bajom lenne, csak Ő rá számithatok, hogy felnevelné a gyerekeim! Persze napi szinten vágja a fejemhez, hogy nem kellett volna ennyit szülni, péláne nem annak az embernek! Igaza van! ...ebben!

2 évig velük éltünk és pont a közös kassza miatt költöztem külön albiba....2 év alatt minden adosság az én nevemre lett: Szerintem jogosan érzem ugy , hogy csunyán kihasznált! Ha tehetném biztos segítenék, de nem tehetem. Ha meg még is kér X összeget és adok akkor ugy tesz mintha ő adna segitene nekem amikor visszaadja!


persze nekem is a szemétség, önzőség és egyéb szavak jutnak eszembe! DE az az igazság, hogy rá vagyok szorulva a jó kapcsolatra vele....

2008. okt. 30. 08:04

Szia Mónika!


Olvastam a problémádat, és teljesen igazad van, ha azt mondod, hogy gyermekeid fontosabbak. Ezt a szüleid is megérthetnék...


Emlékszem még arra az időre, mikor a szülök támogatták a gyermekeiket, mert megtehették, de ez "sajnos" megváltozott az elmúlt évek alatt. Sokan keressük a problémánkra a megoldásokat.


Kérdezhetnéd: Miért, van? :)


Lehetséges... ;)


Én is, mint a többiek, elámulok akkor, mikor egy nő van annyira erős és kitartó, hogy 4 gyermeket felneveljen szűkös költségvetéséből.


Emelem kalapom és gratulálok! :)

Remélem a problémát sikerül megoldanod, én felajálhatok neked egy lehetőséget, de ezt inkább privátba tenném.

Nos, legyen ettől függetlenül szép napod, és fel a fejjel...

15. ELEN
2008. okt. 30. 08:03

Jó reggelt.

Sajnos engem nem támogattak a szüleim,kb 8.-os koromtól magamat "tartom" el.Azóta persze e gyerekemet is.

Mostanra megfordult a helyzet,amit Ők nem tettek,most azt én teszem kamatostól.Vagyis segítek,nem is akárhogy.

Nem vagyok haragtartó és mégiscsak az Anyám.

Ja és megtehetem,ez nem egy elhanyagolható tényező.

Szerintem Te egyáltalán nem vagy önző,ha Tudsz segítesz,ha nem-nem.Biztos vagyok benne,ha Tudnál segítenél Nekik,ezt kellene valahogy szépen elmagyarázni...

2008. okt. 30. 08:02

Normál esetben:gyermekkorban a szülő a gyerekeit, öregkorban a gyerek a szüleit.


A Te esetedben mindenképpen megbeszélés tárgya legyen a dolog, mert "sajnos" a mai törvények kötelezhetik a gyereket a szülő eltartására!

2008. okt. 30. 08:00

Szia! Én úgy gondolom, hogy beszélgess el a szülőkkel de komolyan, hogy nehogy nagyobb baj legyen ebből az ügyből. Gondolom, hogy jóba akarsz velük lenni velük mindig! A pénz nagy úr...! :(

Remélem, hogy minden megoldódik.

2008. okt. 30. 07:59

.... aki rászorul. És nem KELL, normális esetben, egy szerető családban ez teljesen automatikusan működik.

Nekünk szerencsénk van, nem kell támogatni se a szüleinknek bennünket, se fordítva. De volt már, hogy elgondolkodtam, hogy mi lesz, ha lerobbanok, ha nem tudok dolgozni, és ott állok a két gyerekemmel egyedül... és erre mondta anyukám, mi lenne, hát akkor összébb húzzuk magunkat, és abból élünk mindannyian, ami van. :o)

11. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Monika1225)
2008. okt. 30. 07:58
Javasold Nekik, hogy vállaljanak plusz munkát a most meglévő munka mellett, ha kevés a fizetésük! Bizonyára találnak kis keresetkiegészítő munkát! Mi fiatalon két munkahelyen dolgoztunk, hogy valamivel előbbre jussunk! Szerintem megtehetnék, hogy Ők segítsenek kicsit Nektek, de ha nem, legalább ne hátráltassanak!!!
2008. okt. 30. 07:56
én úgy tervezetm, hogy eleinte anyukám támogat engem, és ha nyugdíjas lesz, majd én támogatom. hát ez nem jött össsze. a mai napi Ő támogat engem. sajnos...
2008. okt. 30. 07:56
Ebben az esetben nem hiszem, hogy támogatnod kellene anyagilag.
2008. okt. 30. 07:54
Normál esetekben ha mód van rá.
7. csókica (válaszként erre: 1. - Monika1225)
2008. okt. 30. 07:51
Teljesen igazad van,ő nékik valószinüleg van valamilyen jövedelmük,te pedig egyedül vagy a 4 gyerekkel a juttatásaidból.Ez nagyon nagy szemétség,bocsi,hogy igy fogalmaztam,nem szép dolog az embert kihasználni,neked van kikre költened!
2008. okt. 30. 07:49

Nagyon nehéz lehet Neked!

Megbántani a szülődet,ugyanakkor a gyermekeidről gondoskodni nem könnyű!

Igazad van, persze, hogy egyedül neveled őket és a kajára kell....én egyet nevelek, a párommal, tudom mi mindenre szüksége van egy gyerkőcnek!!

5. f5302bda64 (válaszként erre: 1. - Monika1225)
2008. okt. 30. 07:49

Nem nem vagy önző,de eddig miért nem tetted már meg??

Én 3 gyereket nevelek a férjemmel és tudom,hogy így is észnél kell lenni,nem még egyedül!

Igenis keményíts be,állj a sarkadra vedd fel a fapofát vagy Te és a gyerekek szenveditek majd meg!

4. ipi
2008. okt. 30. 07:49

naná, hogy igazad van. Én segítettm a szüleimet egy ideig, mert tényleg nem volt nekik, munkanélkül stb. Ma már nyugdíjasak, sajnos rokkantat kapnak, de jobban "keresnek" mint mi...

Szerintem ne hagyd magad továbbra sem. A szülő dolga eltertani a gyermekét addig, amíg saját talpára tud állni. Mindenkinek saját felelőssége a megélhetése (a speciális helyzetetket nem figyelembe véve). Engem is bosszantott a saját helyzetem annak idején, hiszen a magam dolgával nem jutottam előrébb, mert a szüleimnek segítettem...

2008. okt. 30. 07:48
Igazad van. De nem vagy könnyű helyzetben, mert aki kér ma, az kér holnap is. A végén az is lehet, hogy konfliktusra kerül a sor és bizony ez jöhet kellemetlen helyzetekkel együtt. Jó lenne türelmesen megbeszélni a dolgokat.
2008. okt. 30. 07:46
Önző ember lehet az anyád. bocs..
2008. okt. 30. 07:43
Sziasztok! 4 gyereket nevelek egyedűl, és anyám folyamatosan tőlem akar pénzt kérni! Ő 50 éves férje 55 , eltartott nincs!Én örűlök ha beosztom a fizetésemet és a gyerekekre kapott juttatásokat, ezért folyamatosan vitázok anyummal! Mért kér tőlem? mért nem tudja beosztani a pénzét 2 felnőtt 50 éves ember? Szerintetek igazam van , ha azt mondom, bocs de nekünk kajára kell, és bocsi de nem tudok segiteni!!!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook