Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik megpróbálkoztak versírással, dalszerzéssel és könyvírással fórum

Akik megpróbálkoztak versírással, dalszerzéssel és könyvírással (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. máj. 15. 17:40
61. Myrthil (válaszként erre: 55. - Zotya4)
2009. máj. 11. 07:47

Én is feliratkoztam, kíváncsiságból, de annyira nem jött be :S


Az elején az idézetek tetszettek, mert nagy igazság van bennük, de a miért kérdés után leírtak már nem annyira…..


Az igaz, hogy sokan hagyják abba az írást, de nem azért, amit utána írt. Nem kell tudnod, hogy hogyan írj, mit írj, milyen céllal. Elvégre épp ez benne a szép! A szabadság! Abban a világban, amit megalkotsz, te szabod meg a határokat és a cselekvéseket. Minden úgy történik, ahogy te akarod!


Ha pedig meg kell mondják, hogy miről és hogyan írj, az régen rossz. Van, aki éjjel ír, van, aki kora reggel. Sokan gépen írnak, vannak, akik füzetbe. Sokan vázlatot készítenek a teljes történetről, és néhányan hagyják, hogy a történet irányítsa őket. Azt, hogy te hogy tudsz alkotni, magadnak kell kitapasztalni. De a legjobb az, ha már az elején tudod.


Igenis gyakorolni kell! Ha nem is 24-25 regénnyel, de kell! Azok, akik ezt hülyeségnek tartják, nem csinálták meg azt a próbát, amit itt is megírtam pár embernek. Hogy ők megcsinálták, nem tudom, de ha nem, az már az ő gondjuk….


Én inkább a főzést írtam volna példaként. Az első hogy sikerül, a második, a sokadik, és 3 hónap múlva hogy fog menni…


És nem a spanyolviaszt kell feltalálni, hanem a saját írói hangod! Különben csak egy leszel a sokból, aki próbálkozik…


Röviden ennyi a véleményem.


Pár hónapja volt szerencsém egy kéziratot elolvasni. Egy olyan író írta, akinek több, mint 20 könyve jelent meg. Ő írta le a tapasztalatait az írással, a kiadással és a reakciókkal kapcsolatban. Ahhoz képest ez sehol nincs. Általános dolgokról írt, amiket mindenki tud...

60. kookazoo (válaszként erre: 55. - Zotya4)
2009. máj. 10. 20:51

Tegnap éjjel megkaptam én is az elsőt. Neked mi a véleményed?

Nem mondom hogy nem vagyok szkeptikus, de nagyon szeretném ha az ígéretek nem csak ígéretek maradnának.

2009. máj. 10. 15:36
58. Myrthil (válaszként erre: 56. - Katinkaboszi)
2009. máj. 10. 15:01
Igen, de ahhoz kell egy alap :)
2009. máj. 10. 08:34

:)

ez cuki, olyan, mint ahol megtanítanak rajzolni? :D

56. Katinkaboszi (válaszként erre: 53. - Myrthil)
2009. máj. 9. 22:53

Ez tényleg igaz lehet, bár ha az ember tanul valamit, abból kára nem származhat :)

legfeljebb jobbakat ír tőle :DD

55. Zotya4
2009. máj. 9. 22:27

Megjött az első anyag a [link] oldalról!!


Nekem bejön!

54. SF (válaszként erre: 53. - Myrthil)
2009. máj. 5. 10:33
Na, ez nagy igazság!
53. Myrthil (válaszként erre: 52. - Zotya4)
2009. máj. 5. 08:35

Gyanúsan. :S

Nekem egyszer azt mondta egy író, hogy aki tud írni, annak nem kell semmilyen tanfolyam, mert úgy is jön magától. Aki pedig nem tud, tanulhat bármit, úgy sem lesz az igazi....

52. Zotya4
2009. máj. 5. 08:33
Hát, amiket írnak az túl szépen hangzik...
51. kookazoo (válaszként erre: 50. - Zotya4)
2009. máj. 4. 21:41
Ezt én is ma találtam tök véletlenül, fel is iratkoztam. Kíváncsi vagyok, a címek alapján egész jó lehet / lesz.
50. Zotya4
2009. máj. 4. 15:38

Most kaptam egy másik fórumon egy okulás lehetőséget:


[link]


Regisztráltam és várom az első leckét!


Hallotatok már erről valamit?

49. édesmandula (válaszként erre: 48. - Myrthil)
2009. ápr. 24. 10:11

ághh, az már meg sincs :)))

maaajd újrakezdem valamelyiket, storyboardok vannak a fejemben :) és ez elég egyenlőre :D

48. Myrthil (válaszként erre: 46. - Édesmandula)
2009. ápr. 24. 09:24

Hogyhogy kifújt a lendület?

Akkor folytasd az elsőt!

Olyan nincs, hogy nincs mit csinálni. Vagy az egyiket írod, vagy javítod.

Az ihletre meg ne várj, mert az csak hangulat kérdése :S

47. Malako (válaszként erre: 45. - Zotya4)
2009. ápr. 23. 23:43

Nos akkor itt az ideje javítani. Utána folytasd! Megint várhatsz hagy ülepedjen a téma és megint ellenőrzés, javítás.

Szerintem nincs olyan hogy "leapad" az írás. Ha nem tudod feldobni akkor lehet hogy a téma menthetetlen.

2009. ápr. 22. 22:01

3 könyvet már elkezdtem :D aztán kifújt a lendület :DD

majd talán egyszer :) ráérek még :))

45. Zotya4
2009. ápr. 22. 21:59
Nos leapadt teljesen amit eddig írtam. Most elkezdem az elejétől olvasni és rácsoldálkozok a hülyaségeimre! :)
44. Zotya4 (válaszként erre: 42. - Myrthil)
2009. márc. 10. 07:58

Szia! Köszönöm megkaptam a leveledet!

Ez volt az első nekifutások az írásnak.

Eddig csak dédelgettem az írás gondolatát, és mivel kérted, hogy küldjek valamit ezt írtam le egy órácska alatt. Addig nem mentem tovább, ameddig nem derül ki, hogy van-e értelme!

2009. márc. 8. 19:05
Ment a levél!
42. Myrthil (válaszként erre: 33. - Zotya4)
2009. márc. 8. 18:29

Szia!


Elolvastam, kijavítottam. Most írom a véleményt. Remélem, nem baj, ha kissé hosszú lesz :)

Hadd kérdezem meg, eddig mennyit írtál?

41. SF
2009. márc. 3. 15:47

Kedves Próbálkozók!


Nagyon jó, hogy eljutottatok az első megmérettetéshez, de sajnos az a helyzet, hogy egyes portálokon, ahol szintén megmutathatjátok magatokat, a Dömi-félék vannak többségben. Itt túlságosan védett a helyzetetek, a vélemények túl óvatosak. Persze, ezekből is lehet tanulni, ezt nem vitatom.

Sajnos a csupa szép és jó után egyszer csak eljön az első kudarc. Sőt, azzal is meg kell birkózni, hogy egyesek Dömi-módra adnak hangot a nemtetszésüknek.

Mindezt tapasztalatból mondom, több helyre is írogatok, és nem mindenhol kaptam dicsérő véleményeket még a jó írásaimra sem. De nem ettől dől össze a világ.

Higgyetek magatokban, csak ez számít. És minél több helyen mérettessétek meg magatokat, minél több negatív, bíráló véleményt csikarjatok ki, mert ezekben vannak a nagy igazságok! Nagyon tud fájni, azonban ez a fejlődés útja. Meghallgatni a hibákat, és legközelebb elkerülni!

40. Myrthil (válaszként erre: 37. - Kovács Dömi)
2009. márc. 3. 08:53

Kedves Dömi!


Egész eddig visszafogtam magam, és nem reagáltam a sértő hozzászólásodra, de……


Igen, lány vagyok, tele hittel, reménnyel és érzelmekkel, annak ellenére, hogy az élet már elégé meggyötört. De soha nem adom fel!


Amiket leírtál, én is fel tudom neked mutatni, bár még elég fiatal vagyok, így gyermekem még nincs. De itt senki sem kíváncsi a bankszámlád összegére, csupán az írásaidra.

Nem írok túl régóta, azonban ezalatt a rövid idő alatt rengeteg olyan emberrel találkoztam, aki állítólag ír, - de csak magának, mert senkinek nem mutatja meg – és a hozzászólásaiban semmi mást nem csinál, csak a többit szólja le.


Nem tartom magam művésznek, mert attól még nagyon messze vagyok. Viszont van előttem egy kép, amit el szeretnék érni.

A többieket sem tartom annak, hisz mindannyian kezdők vagyunk, másoknak talán butának tűnő kérdésékkel és félelmekkel, de azért vagyunk itt, hogy ezeket megbeszéljük, és egymást segítve fejlődjünk. Ha ez téged fájón érint, akkor igazán sajnállak.


Ha mások sértegetését tartod te életnek, akkor köszönöm, de inkább nem kérnék belőle!

39. Malako (válaszként erre: 37. - Kovács Dömi)
2009. márc. 2. 23:08
Figyelem egy ideje a fórumot, de ennyire megkeseredett taggal még nem találkoztam. Szerintem feloldozást nyernél ha megosztanád a munkáidat és hagynád hogy valóban építő kritikát kapj.
38. Zotya4 (válaszként erre: 37. - Kovács Dömi)
2009. márc. 2. 12:38

Ne haragudj meg érte, de te ritka nagy bunkó vagy!

Myrthill itt segít az embereknek elindulni, elolvassa amit küldünk neki, ő maga is publikál!!! Menj más fórumra ha köcsögösködni akarsz, de itt mi tanulni akarunk és fejlődni, és nem a te baromságaidat olvasni!


Mi történt veled valaki leszarozta az írásodat és azóta mindenkibe belekötsz?

2009. febr. 27. 22:47

Én is szeretem a "jaj de művész vagyok már" embereket! Neved alapján te egy lány lehetsz, tele hittel és reménnyel és érzelmekkel! Jó neked, én már kijózanodtam!

Mit szeretnél hogy felmutassak? Magamnak írok, magamnak élek. Család, Ház, telek nyaraló, bankszámla! Köszi én élek és te?

Ja és csak neked: "Értelmes mondat" ezzel lehetünk most már spanok is?

36. Myrthil (válaszként erre: 34. - Kovács Dömi)
2009. febr. 24. 11:19

Szeretem az ilyen embereket! :)

Főleg azért, mert ha kéred, hogy mutasson meg valamit, semmit nem tud felmutatni :D

Szerintem minden kezdő íróban felmerül ez a kérdés. És ez nem arra vonatkozik, hogy le tud-e írni egy értelmes mondatot, hanem arra, hogy mások milyenek találják azt :)

35. kookazoo (válaszként erre: 34. - Kovács Dömi)
2009. febr. 24. 11:15

Jajj. Ez elég durván hangzik, eddig itt még mindenki kedves volt.

Ha rengeteget írtál és nem érdekel mások véleménye, akkor csak magadnak csinálod?

2009. febr. 23. 20:18

Jajj!!! Gyerekek, ne csináljátok már itt ezt a kukizást! Ha tudsz írni, akkor írjál, ha nem akkor meg ne nyávogjál!!!

Ugye tudok írni??? Ha ez a kérdésed, akkor tudd meg, hogy nem tudsz!!! Én írtam rengeteget és tudom, hogy tudok és nem érdekel mások véleménye!

33. Zotya4
2009. febr. 19. 12:06

Kedves Myrthil!


Azért én még továbbra is nagyon várom a véleményedet! Remélem nem feledkeztél meg rólam! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook