Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha egy pár szakít, utána miért van az, hogy nem tudnak barátok lenni? Ezt nem értem! Segítenétek megérteni? fórum

Ha egy pár szakít, utána miért van az, hogy nem tudnak barátok lenni? Ezt nem értem! Segítenétek megérteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. máj. 3. 11:21
mert tul sok banat halmozodott fel a lelkunkben,szerintem igy a legjobb,a mult elmult,s le kell zarni.
2010. dec. 4. 11:55

Az exem és én a szakítás után nem voltunk barátok, fájt volna, ha mással látom.


Idővel mégis a legjobb barátom lett.


Lassan 5 éve.


Jövőre megyek férjhez, remélem, "túléli" .

2010. máj. 23. 01:03
Úgy gondolom, ha egy pár szakít annak általában igen jelentős oka lehet, ha arra a szintre eljutnak és olyankor már legtöbbször igencsak elmérgesedik a helyzet....és sajna olyankor már nemigen tudnak helyesen mérlegelelni...ez egy teljesen emberi cselekedet, akárhogy is nem tettszik.
2009. febr. 26. 19:23

Mert az egyik mindig többet akar. Aki szakított, az nem akarja a kapcsolatot, hisz ezért szakított, akivel szakítottak meg ellenkezőleg, még reménykedik, hogy lehet belőle újra valami.

Sok időre van szükség ahhoz, hogy barátok lehessenek, és ezt az időt nem egymás mellett kell eltölteni, hogy mindkét fél másfelé tudjon tekinteni, hogy mikor újra találkoznak tudjanak őszinte barátok lenni.

Velemis ez volt. Velem szakítottak, megpróbáltunk barátok lenni, persze én többet akartam, de egyenlőre jó volt az is ha a közelembe volt, hisz nagyon szerettem. Ő nem kereste a társaságomat, neki kínos volt. Aztán mikor "kinőzte" magát megint jó voltam neki, összejöttünk. De persze egy idő után megint szakítottunk, ment ez a huza-vona egy ideig. Nem tudtunk barátok lenni. 6 év kellett hozzá, hogy ne is találkozzunk. Aztán összefutottunk és legjobb barátok lettünk, hisz ismertük a másikat , úgy ahogy más nem, de már nem fűződött érdek a másikhoz, mindkettőnknek lett családja.

2009. febr. 25. 08:16
Én elváltam, de mégis olyan mély kapcsolat fűz a volt férjemhez, ami sokkal több mint barátság.Tudom, hogy mindenben számíthatok rá, és ez kölcsönös.
2009. febr. 25. 07:50

Kapcsolat után a barátság, miért nem lehetséges?


Érzelmi, és a lezárás miatt egyes emberek, nem akarnak semmi féle kötödést a másikkal.

Ezek mögött meg kell keresni a miértjét, mi volt a kapcsolatban, ki mit adott a másiknak és mennyit kaptak ők viszonzásként? Szerintem mint minden emberi lényt azt különböztet meg az állat világ túl, hogy nekünk a legnagyobb kincsünk, az amit mára már nem is használunk, mert szinte a tartalom elvész! Ez a kommunikáció! De amikor csak az adott problémákat hánytorgatjuk szítjuk

a másikat, addig nem is lehet tova lépni! És ott van a sértődés, az elkeseredés a kiábrándultság ami még több tudatos vagy tudatalatti ellenérzéseket hozz, az értelmes lét felé, hogy meg beszéljük a dolgok miértjét és hogyan-át!?

És a probléma eleve ott kezdődik, hogy mai kapcsolatok szinte csak szexről szól. Semmi többről, és egyéb témájuk nincs is, csak média manipulatív butított felszínes zavar, beszéltek az esti filmről,zenéről sablon dolgokról, de a kapcsolatokban a másik ember megismerése elvész!

Nagyon ritka ténylegesen boldog párt találni, látni,inkább csak képzelt boldogság létezik mára!

Ezért van az hogy a házasságok része hamar tönkre megy ilyen és amolyan okok miatt! Nincs kölcsönös tisztelet, érdeklődés és oda figyelés! Marad a darabig bólogatás kommunikáció mentesség, és valahol félnek meg nyílni az emberek!

Nem tudom te a cirka 16évedel miként érzékeled a dolgokat, de tedd fel magadnak a kérdést: Ez vajon kapcsolat volt és szerelem?

És gondolkodj el hogy kaptál e tiszteletet tőle vagy sem!? Mert e korban szerintem sok fiatal még ingázik mint érzéseiben, mint nézőpontokban. És ha most nem találod meg a számodra helyes utat és módját annak mi micsoda. Addig ne is várj el sok mindent attól amit majd hozz majd még a jövő!

Mivel változó korban vagy gondolkodj el az alapelveken és ne hagyd hogy illúziókat kergessenek veled. És ha nem méltó féllel össze hozz a szél... akkor mindig mérlegeld magadban, hogy milyen is volt és mit tudtál vele meg beszélni, és milyen megegyezést sikerült kihozni a végén.Lesz olyan amiből maradhat fent egy fajta kevésbé feszült baráti kapcsolat, lesz ahol rá jössz, hogy ezt még 100méteres körzetben sem akarod majd látni, nem hogy baráti viszonyt fojtass vele!

26. Heni88
2009. jan. 2. 12:48
nem tudják hogy hogyan viselkedjenek a másik társaságában.mit mondjanak neki,hozzáérhet e vagy sem....csak feszengenek,nem tudják csak "magukat" adni. szerintem.
2009. jan. 2. 12:48
Mert az egyik fél szívében benne van még a tüske,a szakitás után,és ezért nem tudnak jó barátok lenni.Amennyiben közös megegyezéssel történik a szakítás,akkor talán lehet még jó a viszony.
2009. jan. 2. 12:16

Ha , van közös gyerek akkor muszaly a jo , barati kapcsolat !

Ha , nincs közös gyermek , akkor nem szamit , szerintem.

2009. jan. 2. 11:41
Én meg azt nem értem, hogy tudnak utána barátok maradni...(((
22. bomee
2009. jan. 2. 10:57
nem is kell hogy barátok legyenek, fölösleges.
2008. dec. 26. 22:51
Általában csak az egyik akarja a szakítást, a másik még szerelmes. Talán ezért. És így tényleg nehéz lenne a szenvedő félnek.
20. haaeen
2008. dec. 26. 22:41

én mindegyik volt pasimmal jóban vagyok - azaz, ha találkozunk váltunk pár mondatot, és ennyi. és ez pont elég.

amúgy az egyik ismerősöm ha szakít valakivel, azt azonnal törli is a "fejéből". nem beszél róluk, nem köszön nekik, mintha sosem ismerték volna egymást. ez nekem kicsit fura és érthetetlen, de ő jól elvan így :)

2008. dec. 26. 22:25

Mert utána rossz úgy "barátságban" lenni hogy mindig azon gondolkodnak hogy egyszer együtt voltak.

Nem tudnám barátomnak mondani azt az embert akivel egyszer szerelemben éltem. Nem tudnék vele úgy beszélgetni, úgy viselkedni mint egy baráttal.

2008. dec. 26. 22:07
Mert szerintem a legnagyobb ritkaság, ha a szakítást mindketten ugyanazon a lelki szinten élik meg: valamelyikük még lehet szerelmes továbbra is. Akkor meg ő ugyebár nem érzi "egyenrangúnak" magát...Sok múlik a szakítás miértjén.
2008. dec. 1. 15:50
Az jó,ha a köszönő viszony megmarad,nem pedig kigyót-békát kiabálnak egymásra.
2008. dec. 1. 12:44
Nekem nem volt még ilyen helyzetem, de ha egyszer vége, akkor márminek a barátság is ?
2008. okt. 31. 12:25
Hát én nem gondolkodtam ilyenen, hogy szakítás után még barátság legyen, örültem, hogy megszabadultam a tőlük... Ami sajnos néha elég nehéz volt. Ha vége, akkor PONT.
14. a9338a7669 (válaszként erre: 12. - Sweete)
2008. okt. 31. 11:04

Szerintem ez így elég kényes téma. Gondolj bele, téged nem zavarna, ha a jelenlegi párod találkozgatna az exével? Engem az nem zavar, ha összefutnak és váltanak pár szót, de hogy úgymond "randizzanak" azt biztosan nagyon rosszul esne és elgondolkoztatna.

Amúgy én is jóban vagyok némelyik ex pasival, de ez kimerül abban, hogy ha esetleg összefutunk, akkor pár szó és kész. Szerintem nem egészséges ápolni ezeket a kapcsolatokat.

13. Sweete
2008. okt. 31. 09:23
Upsz nem is lett annyira rövid!:P
12. Sweete
2008. okt. 31. 09:23

Én írok egy rövid sztorit is ha nem baj :), mint példa, egy lehetséges indokra! Nekem áprilisban lett vége egy 3éves kapcsolatomnak. Én szakítottam, és nem sokra rá találtam is vkit, akivel azóta is együtt vagyunk. A régi barátommal megbeszéltük hogy barátok maradunk. A jelenlegi páromat nem zavarta, de a volt barátom barátnőjét igen. Egy darabig még néha átjött az ex (2hetente 1x), beszélgettünk, msn-eztünk, de ha az utcán találkoztunk és vele volt a barátnője csak tisztes távolból odaköszönt és sietve távoztak. Most azt tapasztaltam pár hete, hogy letiltott az msn listájáról, törölt a barátai közül a társasági oldalakon stb. Azóta azt se tudom él-e hal-e.

Nos szerintem az új barátnő féltékenysége miatt volt a dolog. De nem értem miért, mikor nekem is van valakim, és nem is vittük túlzásba úgymond ezt a barátosdit. Kicsit hiányzik, mert jó fej srác volt, jó volt vele beszélgetni.

2008. okt. 31. 09:21

Szerintem tudnak barátok lenni,persze nem egyből!!!Én csak tesóm példájából indulok ki ő a "komolyabb" exeivel,akivel évekig együtt volt azokkal a mai napig nagyon jó kapcsolatban van.

Bár ha jobban belegondolunk akkor nem is egészséges,ha barátkozol az exel, mert lehet hogy a következő párod nem igazán fogadná el ezt a barátságot.

2008. okt. 31. 09:15
Mert egesz mas a kapcsolat baratok es exek kozott. En nem szeretnek egyik exxel sem baratkozni. A barat felhivogat, eljarogat, kirandulgatunk, elmeseli a szerelmi ugyeit, ilyesmik. Az exxel ilyet nem csinalok. Ha veletlen osszefutunk, oke, de szorosabbra nem vàgyok veluk.
2008. okt. 31. 08:36
nekem volt ezelőtt, 3 hosszabb kapcsolatom. amikor szakítottunk, időnként beszéltünk, mert ugye jól ismertük egymást. Azt hittük maradunk barátok. de az ember változik. aztán rájössz, hogy nincs is rá szükséged. hiszen azért lett vége, mert kettőtök közt valami megváltozott. így szépen eltűnik az életedből. azt én sem értettem sose, hogy mért kell harapni a másikra szakítás után.
2008. okt. 29. 21:43
Szerintem ez a felek érzelmi intelligenciáján múlik. Hogy miért, és hogy volt a szakítás..stb. {Ennek ellenére, nem biztos, hogy jó barátok lehetnénk a párommal, akivel már 8 éve együtt vagyok... }
2008. okt. 29. 21:42
Szerintem igazi barátok nem lehetnek, vagy csak egy idő után, amikor már mindkét fél túllépett a kapcsolaton. Jóban lenni az exszel, vagy barátnak lenni, nem ugyanaz, és szerintem amikor azt mondja az egyik fél, hogy "legyünk barátok" az azt jelenti, hogy "legyünk jóban, ne kiabáljunk egymásra kígyót békát".
6. Mion
2008. okt. 29. 21:42
Szerintem a szerelem után nem lehet rögtön barátság! El kell telnie egy kis időnek,míg szépülnek az emlékek.... nem lehet fából vaskarika... évekkel később elképzelhető, de rögtön szerintem nem - vagy csak nagyon ritkán....
5. dj.cica (válaszként erre: 3. - Moncicca)
2008. okt. 29. 21:39
szia! ismerös helyzet,bár velem szakitott anno én nem tudtam elképzelni a barátságot ,de megprobáltuk,ő is fura volt akkor,hol barátként hol szerelmesként viselkedett velem.
2008. okt. 29. 21:38
Nekem van egy exem, akivel jóban vagyok (persze mértékkel, nem viszem túlzásba a párom miatt), de az a kapcsolat nem volt túl komoly. Ha szakítanék a jelenlegi párommal, biztosan nem lennénk barátok. Túl jól ismerjük egymást...
2008. okt. 29. 21:37
sikizita velem szakítottak és én eltudnám fogadni hogy barátként pedig szeretem és én eltudnám fogadni csak ő olyan furi...pedig ő mondta hogy legyünk barátok
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook