Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség! Az anyám beleszól a magánéletembe... fórum

Segítség! Az anyám beleszól a magánéletembe... (beszélgetős fórum)


28. Fiatal nő (válaszként erre: 26. - Czunyus)
2009. jan. 13. 11:53
Köszi! :-)
2009. jan. 13. 09:54
Miért engeded?
26. Czunyus (válaszként erre: 25. - Fiatal nő)
2009. jan. 13. 09:53

A lakás, nem akkora probléma, mint látod. Én, az akkori barátommal egy szobában laktunk, a bátyjával. Persze később, már külön laktunk, de azt is ki lehetett bírni.

Addig sajnos, nem tudsz albérletbe menni, amig tanulsz. Egy fizetésből nagyon nehéz fizetni, főleg ha két fő után nézzük a rezsit.

Bírd ki nyárig otthon, közben érdeklődj, egyáltalán mien lehetőségeid vannak.

2009. jan. 12. 17:30
Mennék én itthonról, de "nincs hová". Mivel még tanulok (NAPPALIN), nyáron végzek, nincs még munkám, de szeretnék elhelyezkedni, amint végzek. Csak nem tudom, mikor álljak neki állást keresni. Sosem lehet elég korán, ezt tudom, de ha akkor jön a lehetőség, amikor még nem tudom elvállalni..? Fogalmam sincs, nincs tapasztalatom ilyen téren. :-( Egyébként a páromhoz odaköltöznék, ha egyedül lakna, de a nagyszüleivel él, nem akarok zavarogni, ráadásul oly kicsi az a lakás. Kéne egy állás. De hogy fogjak hozzá... Már most? Légyszi, ha tudtok adjatok tippeket!!! :-)
24. JUL17
2009. jan. 12. 16:40
...hm elég nehéz de igazán majd csak akkor fogod tudni értékelni anyud beleszólásait/amit te annak tartasz /amikor majd neked is lesz egy gyermeked mert a szülő nem igazán akar rosszat a gyermekének . Bárhogy alakul a kapcsolatod anyukád elfogadja a mostani döntésed.
2009. jan. 12. 16:32

Lányok amig nem áltok a saját lábatokra, addig bizony a szülők kisgyerekként kezelnek titeket.

Tessék elköltözni otthonról, dolgozni, iskolába járni máshonnan is lehet.

Ne gondoljátok, hogy olyan felemelő érzés amikor az anyát nem érdekli, mi van a gyerekével, unokájával.

Kicsit irigykedek is, hogy milyen jó lenne, ha lenne kivel megbeszéljem bármilyen gondomat.

Az Én, anyukám elengedett discóba, nem szólt mikor elköltöztem a barátomhoz, de nem is sirhattam ki a vállán a sérelmeimet. Az unokáit is csak távolról szereti, ha kérném se vigyázna rájuk soha.

Alyce: anyúkád azért nem meri végleg feladni a párját, mert nem biztos, hogy találna barátot magának. Te még fiatal vagy, elötted az élet, nem kell meghunyázkodnod egy se veled, se nélküled kapcsolatban. Kívánom, hogy megtaláld a lelki boldogságodat, még az idén.

22. 673567bc24 (válaszként erre: 21. - Fiatal nő)
2009. jan. 12. 16:05

Nekünk nem közös az anyánk véletlenül????:DDDDD


Detto ez megy nálam is---még jó hogy 8 éve külön lakok tőle,így "csak"2 utca választ el,jujjjj,felakasztanám magam,ha velem élne,brrrr...borzalmas egy nőszemély!

2009. jan. 12. 15:51

Halihó. Az én anyám is igyekszik bebeszélni nekem mindenfélét. Ráadásul a szavait sem válogatja meg, elég közönséges stílusban nyomja nekem a "sódert", és nagyon elegem van. :-(

Folyton a fejemhez vágja, hogy mióta megvan a párom, csak Ő létezik nekem, csak rá tudok gondolni, senki és semmi másra nem, stb....

Meg le vagyok taknyosozva 21 évesen!!!

Ma jöttem haza, éppen intéztem az ügyemet és vettem egy könyvet a párom szülinapjára. Jövök haza, és rám van támadva, hogy hát megint császkálok, ki tudja hol, nagyon elege van, stb... Könyörgöm, had ne kelljen már minden lépésemről beszámolni, elmúltam a kisgyerekkori... Mindig irigyeltem azokat, akiknek elég annyit mondani otthon, hogy elmentem, majd jövök, nekem meg mindent el kell mondani, mert ha nem, bunkó, szemét és aljas vagyok, meg hazug, hogy titkolózom. DE SZERETNÉK MÁR MAGÁNÉLETET!!! :-(

Ráadásul anyám nem szereti a páromat és ott bánt meg engem, ahol tud. :-(

Az is a fejemhez lett vágva a múltkor, hogy az utóbbi időben milyen csúnyán beszélek. (Egyébként semmivel sem csúnyábban, mint korábban.) Persze Ő ezt is a páromhoz köti, hogy biztosan tőle tanultam... :-/

De mikor én meg a fejéhez vágtam, hogy Ő a nap 1/3 részét mindig káromkodással tölti, akkor jött az, hogy az más. Persze... Jaj, annyira elegem van!!!! :-(

2008. okt. 30. 07:11
Csak annak tudnak beleszólni az életébe,akiben egyszer megtapasztalták a szülők,h haggya,h beleszóljanak!!!Na,nekem próbálna bele szólni anyám az életembe,v anyósom?!!!Anyámnak secc perc megmondom,anyukám magánügy,anyósnak meg tudja maga hol ossza a lapot ugye,aztán ennyi!!!Mindenki otthon söpörjön!!!Ne haggyátok magatokat,talpra állni!!!!!!Legyetek önmagatok,se anyuka se anyóst ne engedjétek fölénybe!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. okt. 30. 02:49
Anyudnak nem kéne beleszólni,nagykoru vagy ,magad döntesz a sorsodról,amilyen virágot szakitasz olyat szagolsz:)))Tanácsot adhat,ha akarod megfogadod,ha akarod nem,de nem szólhat bele.Mindenki tanuljon a saját maga ügyéből,ha jól sikerül akkor is,ha nem akkor is.Eltudom képzelni,mennyire rossz lehet anyuddal a kapcsolatod,barátnőként kéne viselkednetek,nem ellenségként.
18. alyce (válaszként erre: 17. - Supin)
2008. okt. 30. 02:15
Tudom...de én mindig is bizakodó voltam, és ha nem adom meg az esélyt, sosem fogom megtudni, hogy mi lett volna, ha...tény és való, hogy bizonytalan vagyok. De az teljesen idegesít, hogy anyu brutális eszközökhöz folyamodik...
17. supin (válaszként erre: 1. - Alyce)
2008. okt. 29. 15:20
Felmelegítve csak a töltöttkáposzta jó!!
16. a445f073a9 (válaszként erre: 15. - Alyce)
2008. okt. 29. 15:12

Persze! Mindíg "más", ha én teszek valamit, mintha más teszi ugyanazt.

De még ha más is, akkor sem kellene beleszólnia, a te életed. Adjon tanácsot, de ennyi.

15. alyce (válaszként erre: 14. - A445f073a9)
2008. okt. 29. 13:26
Mondtam már neki...de arra azt mondja, hogy az más..de szerintem egyáltalán nem. Ugyanaz a szitu, csak pepitában.
14. a445f073a9 (válaszként erre: 13. - Alyce)
2008. okt. 29. 13:11

Hát akkor? Mond meg neki!

Vagy küld el hozzám, majd én beszélek a fejével!:DDD

13. alyce (válaszként erre: 11. - A445f073a9)
2008. okt. 29. 13:10
Pont ő dumál mindig nekem. Neki is van egy pasija (apuval már régóta nincsenek együtt), és ők is állandóan veszekednek, szétmennek, összejönnek, és múltkor volt egy elég durva dolga a palijának. Akkor itthon dúlt-fúlt, hogy ő aztán soha többet...erre a pali nyafogott neki msn-en egy sort, anyu másnap röpült hozzá Miskolcra...én csak azért vagyok rá úgymond mérges, mert ő ugyanezt csinálja, csak pepitában, és semmivel sem különb...
12. alyce
2008. okt. 29. 13:08
Pillanatnyilag én úgy vagyok vele, hogy engem nagyon zavar, hogy mindent bevet azért, hogy megakadályozza ezt. Ok, hogy nem akar szenvedni látni...és ha mégsem fogok szenvedni? Persze, benne van a pakliban, de ha nem adom meg az esélyt, akkor nem is tudom meg...
2008. okt. 29. 12:52
Szólj bele te is az övébe!:D
10. Ymanie
2008. okt. 29. 12:50
Te döntsd el,hogy az eszedre,a szívedre vagy anyukádra hallgatsz,de gondold át még egyszer mielőtt végleges döntést hozol.
2008. okt. 29. 12:45
Tudod, a járda, és a kutyagumi esete:p
8. pemete (válaszként erre: 7. - Alyce)
2008. okt. 29. 12:45

Dehát te is tudod, hogy mennyire szar volt mikor elhagyott titeket az a ..., csak attól akar akar megvédeni, hogy megint boldogtalan légy:(

Nem anyukádat akarom védeni, de te is tudod, hogy megint mekkora fájdalmat tud okozni neked ez a pasi.

2008. okt. 29. 12:14
Nem azért akarok az exemmel összejönni, hogy megmutassam anyunak, hogy már csak azért is...hanem rájöttem, hogy hiányzik, meg az összes vele kapcsolatos dolog. Én úgy érzem, miért ne adhatnánk magunknak még egy esélyt? Aztán ha nem megy, akkor tényleg be lehet fejezni, ez pár hónapon belül úgyis kiderül. De engem már nagyon idegesít, hogy különféle eszközökhöz folyamodik, hogy megakadályozza. Egyszer már össze is vesztünk, nagyon csúnyán...:(
2008. okt. 29. 12:12
Így van. Az anyák gyakrabban látnak tisztán, míg te szerelmes vagy.
2008. okt. 29. 12:10

Egy külső ember általában sokkal reálisabban látja a dolgokat. Persze ez nem azt jelenti, hogy neki van igaza, mert kivételek mindig vannak...

Csak arra vigyázz, hogy ne Neki akard bebizonyítani, hogy "De igenis sikerülni fog". Hallgass a szívedre, úgyis az az igazi, ha az ember a saját hibájából tanul :o)

2008. okt. 29. 12:07
Hallgass anyukádra!! Én is hasonló helyzetben voltam, bárcsak hallgattam volna, de nem tettem. Életemből elment 8 fájdalmas év, és ráadásul a mostani férjemmel már akkor összejöhettem volna. Ezerszer boldogabb lettem volna. Ő kívűlről szerintem jobban látja a dolgokat.
2008. okt. 29. 12:06

szerintem,hallgass az anyudra..

azelott en is igy voltam,,

volt 1 pasim,,5 ev utan vege lett,,es a pasim ujra akarta,,


az anyum ellenezte,o megis latottm,,nem volt vak mint en


most rajottem jo hogy hallgattam ra!!!


de nem tudom miert lett nektek vege??

2. pemete (válaszként erre: 1. - Alyce)
2008. okt. 29. 12:06
Biztos csak jót akar neked anyukád, csak kicsit túlzásba viszi a dolgot:) De azért nehogy azért jöjjetek össze újból az exeddel, mert ő nem akarja, annak nem lenne sok értelme:)
2008. okt. 29. 12:04
Az elmúlt egy-két hónapban elég zűrös a magánéletem (aki esetleg a naplómat olvassa, tudja is). A lényeg az, hogy másfél hónapja úgymond szétmentem a pasimmal, akivel 6 évig voltunk együtt. Aztán közben feltűnt egy-két pasi az életemben, van, akivel egy kicsit szorosabbra is fűződött a dolog (de nem vészesen). Aztán az ex újra feltűnt a színen, vissza akar kapni, és eléggé látványosan teper. Anyu viszont ezt abszolút ellenzi, merthogy csak színjáték. Meg egyébként sem szereti/szerette őt...mindenféle dolgot megtesz azért, hogy mi még véletlenül se jöjjünk újra össze...igaz, én sem tudom jelenleg, hogy mit akarok, de nehogymár ő mondja meg...mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook