Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt-e abortuszod valaha? fórum

Volt-e abortuszod valaha? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2021. aug. 17. 20:49
Nem
2021. aug. 17. 19:54
Nem
2018. dec. 14. 12:00
Nem.
2018. dec. 14. 11:41
nem
2018. dec. 14. 10:43
nem
2018. dec. 14. 09:27

nem

ki van zárva

990. mmacus
2018. dec. 14. 09:15
nem volt
2018. dec. 14. 06:38
Nem volt és nem is lesz.
988. globus
2018. dec. 13. 20:27
Nem, soha. Koromat tekintve már nem is lesz.
987. Amina93 (válaszként erre: 974. - Neferin)
2018. dec. 13. 19:58
Kivancsi lennék mi lett azóta veled.azért eltelt közel 8év.. ☺
2018. dec. 13. 11:06

Abortuszom nem!

De, missed abom, vetélés indukcióm és méhenkivulim, igen. Utóbbi háromnál vàrtuk a babàkat és egészségem miatt ideje koràn tàvoztak.

2016. márc. 14. 21:17
Nem volt és soha nem is lesz.
2016. jan. 20. 19:59
Szerencsére, sosem, és őszintén remélem, soha nem is lesz benne részem.
2014. okt. 19. 02:23
sosem
982. VendrinerPiroska (válaszként erre: 976. - PinkSugar6)
2014. aug. 18. 23:00

Hát szégyennek éppen itt vagy te is. Az oktatás szégyene. Nyilván nem hallottál még arról, hogy még a legkomolyabb védekezés mellett is teherbe lehet esni.


Különben nekem sajnos két abortuszom is volt volt. Mikor képes vagyok róla könnyedebben beszélni, azt szoktam mondani, hogy az én gyermekeim annyira ragaszkodóak, hogy holtuk után sem akartak elhagyni engem.

981. mazsola81 (válaszként erre: 976. - PinkSugar6)
2014. aug. 18. 10:46
Sajnos vannak olyan körülmények, amik erre késztetnek egy nőt. Elítélés helyett inkább vedd elő valahonnan az empatikus képességedet. Már ha tudod, hogy ez egyáltalán mit jelent...
2014. aug. 18. 10:35
Igen, de nem élő babát vetettem el, elhalt az egyik terhességem, és sajnos ugyanolyan küretet kellett csinálni, mint általában az abortusznál. Altatásban történt, de lelkileg nagyon megrázó volt, még, ha nem is élő babáról volt szó.
979. lilibe
2014. aug. 18. 10:30
Nem és remélem nem is lesz soha.
978. siba22 (válaszként erre: 976. - PinkSugar6)
2014. aug. 18. 10:14
Az első babám is érkezhetett volna hisz nem lett volna gond.DE!!!!Betegen nem hoztam világra őt.Azóta sem nyugodt lelki ismeretem,de tudom nem volt az élettel össze egyeztethető a betegsége.Amit viszont tudok az ilyen " nők " mint te a primitívség legalját sem éritek el mert tudattalanul ítéltek el mindenkit.
977. orsi..
2014. jan. 13. 18:30

de 1 bu... vagy :D

könnyen beszélsz

2013. ápr. 7. 23:51

Sziasztok,

Nekem nem volt abortuszom,nem is lesz! Olvasgattam itt a hozzászólásokat,és elég gáznak tartom egyes "nők" felfogásait...Az én szememben nem igazi nő,aki arra vetemedik,hogy megölesse a gyerekét,mert az véletlenül becsúszott. Ilyen a világon nincs! :D Mert akinek szexelni van esze,az tanuljon meg védekezni is és számoljon az esetleges következményekkel! És ne jöjjön azzal a dumával senki,hogy az abortusz olcsóbb,mint egy gyereket felnevelniez nem kifogás,mert a védekezés még annál is olcsóbb,és nem kell egy életen keresztül azzal a tudattal élni,hogy megölettétek a kisbabátokat! De biztathatjátok itt egymást,bebeszélhetitek magatoknak hogy rendben vagytok lelkileg,de legbelül akkor sem lesz minden rendben soha...Tudjátok magatokról,hogy egy szégyenek vagytok... Ezért ha már annyira tüzeltek 15-16 évesen,és a "b*száson" jár az eszetek,mert hogy az milyen menő akkor is ha csak jó a buli,be vagytok állva és nincs is tartós párkapcsolatotok (ami hozzáteszem szintén gyötrelmes életminőségre vall),akkor nyomás a drogériába óvszerért,vagy a doktor bácsihoz fogamzásgátlóért... Pusssz ;)

2012. júl. 10. 12:08

Kedves fórumozók,

Egy kutatásban veszek részt egy budapesti civil szervezet részére, amely azt vizsgálja, hogyan bánnak és milyen információkkal látják el a nőket a Családvédelmi Szolgálatoknál az abortusz tanácsadáson. Olyan interjúalanyokat keresek, akik az elmúlt egy évben vettek részt ilyen tanácsadáson. Az interjú kb. 45-60 percet vesz igénybe és név nélkül készül, az interjúalanyok nem lesznek felismerhetőek a tanulmányban. Ha szeretnél részt venni, kérlek írj a cornflake.girl73@yahoo.com email címre. Köszönöm.

974. Neferin
2011. febr. 2. 13:13

Köszönöm a hozzászólásokat.

Azóta már megoldódott minden. Túl estem az abortuszon. Minden rendben van! Lelkileg is, fizikálisan is...

Köszönöm még egyszer! :)

973. 7564d965a1 (válaszként erre: 968. - Neferin)
2011. jan. 22. 15:18

szia!

Ne csüggedj el ezen! Ebben sajnos senki nem tud nektek okos tanácsot adni mert ez a ti döntésetek. Én is ilyen helyzetben voltam, fűszerezve azzal hogy 21 éves voltam és közölték hogy ikerterhes vagyok. a párom akkor volt 22, mi is egy éve voltunk együtt. Minden papír el volt intézve, már be kellett volna feküdnöm a kórházi ágyra, amikor párom sírva borult elém és könyörgött hogy menjünk innen, lesz ami lesz de tartsuk meg őket. Azóta van 2 eleven és imádnivaló lányom. Akkor az egyik doki azt mondta nekem (UH-s volt) hogy ha azt nézem mikor a legalkalmasabb, és mindenki így vállalna gyereket akkor magyarország kihalna. Egy gyerek nagyon ritkán jön jókor. Belátom igaza volt. Sajnos utána mégis volt abortuszom mert egy harmadikat nem tudtunk volna anyagilag bevállalni, sem fizikailag 2 egyéves gyerek mellé. Sajnálom hogy úgy alakult de mára nem bántam meg, mert most nagyon nagy bajba lennénk.

Gondoljátok át többször alaposan és lehet hogy párod is azt mondaná hogy jöjjön. És tapasztalatból írom hogy gyerek mellett is el lehet menni bulizni! Mire való a nagymama vagy a nagynéni :D

972. Neferin (válaszként erre: 971. - Stellangel)
2011. jan. 20. 17:58

Sziaa StellAngel!


24 vagyok, ezzel nincs is baj..

Nem igazán döntöttük még el mi legyen Vele. Egyszer akarom, egyszer még korainak tartom.

Simán bevállalnám ha mondjuk élvezhettem volna még egy darabig csak kettesben a párommal az életet. Persze utólag már jó okosnak lenni, hogy oda kellett volna figyelni jobban és jobban vigyázni...ezért én is szidom magamat hogy miért nem voltunk óvatosabbak. Na de megtörtént....


Párom azt mondja hogy ő mellettem lesz bármit is döntök ha megtartom ha nem. De elmondta hogy nem igazán így tervezte.

Sok érvet talált amellett hogy megtartsuk de ennyi azoknak az érveknek a száma is hogy miért ne tartsuk meg...


Szóval tényleg bizonytalan vagyok és 50-50 % esélyes a dolog...


De amúgy jobban érzem magam azóta... :)

971. stellangel (válaszként erre: 968. - Neferin)
2011. jan. 20. 11:20

Szia Neferin!

Ha már itt tartasz a gondolatmenetedben hogy ennyire elkeseredett vagy (mert így érzem az írásodból :( ) akkor már eldöntöttétek... Ha szabad megkérdeznem hány éves vagy? Remélem azóta jobban érzed magad!Szép napot!

2011. jan. 19. 18:54

Ez máris életbe lépett, hogy nem biztos, hogy engedik elvenni?! Reménykedtem, hogy ez csak vicc...

Istenem, hová süllyed még ez az ország ... ?

2011. jan. 19. 18:46

A mai abortuszok már vákum szippantással történnek, nem sérül meg a méh fala... Csak már szigorúbb, nem biztos, hogy engedik elvetetni, ha csak nincs rá olyan ok, hogy engedélyezik...


Azért szemétség nem?? -, hogy mások döntenek arról, hogy fel tudja-e vállalni valaki, vagy sem...


Igaz, hogy anno...nem is akartam, de olyan gyógyszereket is szedtem, hogy még fizetni sem kellett érte, ingyen volt...

968. Neferin
2011. jan. 19. 13:45

Sziasztok... lehet hogy elfogtok ítélni..

Tanácstalan vagyok!

Ma reggel csináltam két terhességi tesztet az egyik pozitív lett a másik meg bizonytalan eredményt mutatott. Azonnal mentem a nőgyógyászhoz. A nem túl kedves sztk-s nőgyógyász megállapította hogy 4 hetes babás vagyok.

Kicsit lesokkolt a hír mert nem számítottam rá igazán és nem vettem komolyan a tesztet.


Biztos ami biztos bejelentkeztem a magán dokimhoz is, jövő hét kedden tudok menni hozzá.


Barátom is velem volt egész végig. Láttam hogy nem tudja felfogni a helyzetet. Nem tud mit kezdeni ezzel a hírrel.

Én valahol örültem is ennek a hírnek meg nem is. Barátommal lassan egy éve vagyunk együtt, de még szeretnénk élni. Látom rajta hogy még nincs kész erre és igazából én sem... semmi közös alapunk nincs amire építhetnénk és csak úgy a "semmire" nem akarnék gyereket szülni. Azt akarom, hogy ne szenvedjen hiányt semmiben.

Szerettem volna mindig fiatal anyuka lenni, de most megijedtem...


Félek az abortusztól mert mi van ha utána nem lehet gyerekem többet... és bánni fogom ezt az egészet.


Viszont azt meg nem akarom hogy úgy szüljek gyereket hogy a párom ódzkodik tőle...nem akarom keresztbe húzni az ő életét... mert itt már közös érdekek mellett kell állnunk... és a gyerek nem játék...


Vélemények, tanácsok...? Köszi lányok!!!

2011. jan. 18. 09:35
Szerencsére még nem volt soha. Remélem soha nem is kerül rá sor, sem vetélésre.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook