Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeretnénk jövőre keresztelőt (róm.kat. szerint), de a férjem nincs megkeresztelve, kell keresztelkednie? fórum

Szeretnénk jövőre keresztelőt (róm.kat. szerint), de a férjem nincs megkeresztelve, kell keresztelkednie? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Bichi
2018. febr. 21. 20:17
Mi a férjemmel mindketten meg vagyunk keresztelve, és nálunk azért nem keresztelték meg a gyereket, mert nem hazudtam azt, hogy gyakorlom a vallást... Ennyit az egyházról, ha hazudsz megcsinálják, ha őszinte vagy nem
32. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Ritaanyu)
2018. febr. 16. 16:45
Nem kell, a keresztszülőket "nézik".
2011. szept. 9. 18:24
Van egységes protokollja.
2010. nov. 25. 15:20
tehát nincs az egyháznak egységes protokollja?
2010. nov. 25. 15:00

Meg kell beszélni a pappal, de ha Te bérmáltál is, akkor a Te jogodon megkeresztelheti.

Az viszont feltétel, hogy a keresztszülők meg legyenek keresztelve.


Nálunk is épp ez volt a helyzet :)

2010. nov. 19. 09:36
Nálunk én nem vagyok megkeresztelve és a férjem pedig római Katolikus kereszt levélel rendelkezik.Nem volt egyházi esküvőnk,viszont a lányaimat megkeresztelték a budapesti bazilikába úgy,hogy a jövendő keresztszülők gyakorolják a keresztséget.Egy hónapig kellett járni előkészitőre.Mikor a kereszt levelet megkaptuk bele van irva,hogy az anya szentegyház nem fogadja be őket az mert én nem vagyok keresztény...
2009. máj. 4. 17:29
Ez hely és papfüggő dolog.Körbe kell érdeklődni.Van olyan hely,ahol hiába vagytok megkeresztelve volt templomi esküvőtök akkoris kell 3 hónapos "tanfolyamra" járni.Van ahol nem kell házasnak sem lenned.Én is nagy keresésben vagyok...
2009. máj. 4. 14:02

én nekem is ilyen problémám lenne,hogy szeretném majd a születendő kislányomat megkerszeteltetni,de én nem vagyok megkeresztelve,névadóm volt anno,de a párom,aki nem a férjem meg van és ő római katolikus...az első lánykám sincs megkeresztelve,de szeretném őt is,ha már a második meg lessz,neki is csak névadója volt...mi a teendő ilyenkor???én ha választhatnék,akkor én is a reformátust választanám,mert nekem sokkal egyszerübb,mint a katolikus,nekem,az olyan túlcsicsázott,a templomra gondolok,szép,de túl van diszitve,én az egyszerű dolgok hive vagyok...

de akkor még itt van ez is,hogy akit keresztanyujának választanánk,ő is katolikus és még bőven hajadon...na ezt bogozza ki valaki...

25. Jucc28 (válaszként erre: 24. - Vikó 26)
2008. okt. 28. 22:40
szerintem keress fel egy jó pár templomot (papot), biztos találsz 1et, ahol simán megkeresztelik
2008. okt. 28. 22:06

Hát az én férjemsincs oda a gondolattól hogy hittanozniakéne,de a lánykáért meg tenné!

Ráadásul templomi esküvőnk az nekünk sem volt!

No kiváncsi vagyok mi lesz ebből az egészből!

Rengetegféle verziót le írtatok,így okosabb nem lettem,de azért köszönöm!

23. Jucc28 (válaszként erre: 22. - 81002da781)
2008. okt. 28. 21:35
nekem nem kellett oktatásra járnom, pedig 25 évesen kerszteltek meg - igaz, nem Pesten
2008. okt. 28. 21:31

Sziasztok,

Bocsi, hogy belekotty a témába, de nekem is keresztelési gondjaim vannak...

Valaki tudna Bp.-en olyan papot (róm. kat.), aki úgy keresztelne felnőttet, hogy nem kellene oktatásra járnia?


Barack

2008. okt. 28. 20:45
Biztos megkellene keresztelkednie! Elég szigorúak, mi is több templomba próbálkoztunk, de mivel nem volt templomi esküvönk, csak úgy vállalták volna ha járunk hittanra, bérmálkodunk.... Így nem lett megkeresztelve a gyerek. Majdha felnő olyan vallás választ magának amit akar! Dehát pogány lesz... mondták a nagyszülők.. NAÉS? Én megvagyok keresztelve, demég soha semmi előnyöm vagy hátrányom nem volt belölle!
20. anyuca66 (válaszként erre: 15. - Bozsika51)
2008. okt. 28. 19:35
Hát ja... Felnőtt korára minden joga meglesz rá, hogy bármelyik vallást felvegye. A kicsi sógórnőm 16 évesen döntött, és megkeresztelkedett, elsőáldozó lett ugyanakkor.
2008. okt. 28. 19:18
Én nem vagyok megkeresztelve.Az én szülővárosomba,nem vállalták volna el,a párom szülő városában egy nagyon jó fej fiatal pap van,akkor még nem voltunk házasok.Mind a két gyereket szó nélkül megkeresztelte.
18. szajko
2008. okt. 28. 19:14
Ja igen, az egyházadó volt nálunk is a legfontosabb!!!
17. szajko
2008. okt. 28. 19:13
Mi most októberben kereszteltük a kislányomat.Egyházi esküvönk nem volt, de megkeresztelték a babánkat.A lényeg hogy vállaljátok a katolikus nevelést a gyerkőcnek.Erről nyilatkoznunk kellett.A keresztszülőtől nem kérdezték a vallását
2008. okt. 28. 19:13
meg biza...en ugy tudom h mind ket szulo meg kell legyen keresztelve ahhoz hogy a gyerkocot is megkereszteljek..no meg ki kell legyen fizetve az egyhazado....es hazasok is kell legyetek...
15. bozsika51 (válaszként erre: 10. - Jucc28)
2008. okt. 28. 19:12
Hát tényleg "papja válogatja". Az én 1szem gyermekem pogány, mert az illetékes nem volt hajlandó megkeresztelni, mivel nem esküdtünk templomban. Én meg megsértődtem, és szegény gyermek 'úgy' maradt. Nem hogy örült volna a területileg illetékes pap, hogy eggyel több báránykája lesz...
2008. okt. 28. 19:07
Papptól függ...
13. Kiss Mária (válaszként erre: 11. - Anyuca66)
2008. okt. 28. 19:04
Nálunk úgy látszik szigorúbbak a szabályok
2008. okt. 28. 19:03

Én róm.katolikus vagyok,a keresztszülők is,a férjem egyáltalán nincs keresztelve!

Igazából ez az én nagy szüleimnek fontos,örülök hogy örömet szerezhetek ezzel nekik!

Ezért ragaszkodom a katolikushoz!

11. anyuca66 (válaszként erre: 9. - Kiss Mária)
2008. okt. 28. 19:03
Mi se esküdtünk kat. templomba, a lányunkat megkeresztelték. A keresztszülők a lényegek!!
10. Jucc28
2008. okt. 28. 18:44

sziasztok

én még "csak" keresztanya vagyok, de az első keresztgyerkőcömnél meg sem voltam keresztelkedve, mégis keresztmami lettem (ja, a szülők nem házasodtak egyházilag), a másodiknál meg kellett keresztelkednem, bajom nem lett belőle.:)

Egyébként a két keresztgyerekemet két különböző helyen keresztelték...szal papja válogatja (ja, és katolikus lennék vagy mi)

2008. okt. 28. 18:43
Azért tudom én is csak, mert "vegyes" a házasságunk de ebből nem volt egyik gyerkőcnél sem probléma, lényeg a keresztszülő, ő tényleg csak katolikus lehet
2008. okt. 28. 18:40
én úgy tudtam hogy mindkettőnek meg kell keresztelkedni
2008. okt. 28. 18:40

Nem kell,majd mint tanú lesz beírva!

Tapasztalat!

2008. okt. 28. 18:39
igen. a katolikus egyház csak keresztény emberek gyerekeit kereszteli, és a keresztszülők is meg kell legyenek keresztelve...én így tudom, én is kat. vagyok de a férjem református és a fiunk is az lett..
2008. okt. 28. 18:39
miért nem választotok neki reformátust? az kevesebb hercehurcával jár bármiről is van szó..
2008. okt. 28. 18:39
nem. a keresztszülőknek kell megfelelniük. (keresztség, elsőáldozás, bérmálás)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook