Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen gyakran kell használni az orrszívó porszívót? fórum

Milyen gyakran kell használni az orrszívó porszívót? (tudásbázis kérdés)


13. borbelya (válaszként erre: 11. - Sena)
2008. okt. 28. 11:06
Kipróbáltam a "házi" sóoldatot, tökéletesen funkcionál. Mégpedig a porszívózás előtt kicsivel cseppentek, remekül fellazítja az "anyagot", nagyon köszönöm a segítséget, nagyon sokat segytett ez nekünk!
2008. okt. 27. 22:49

Mi ma este próbáltuk ki először!Apa le fogta a kezeit,tartotta a fejét,én meg szippantottam!Nem ijedt meg tőle,nem sírt,nagyon drága volt,csak nézett rám össszeráncolt szemöldökkel,nagy szemekkel,mint aki azt kérdezi:te most komolyan az orrlyukam felé közelítesz azzal a zúgó műanyag darabbal?

A sóoldatozásról nem is tudtam,de alkalmazni fogom!

11. Sena (válaszként erre: 10. - Borbelya)
2008. okt. 27. 22:05
Forralt vízhez tegyél egy pici sót, de tényleg csak picit, mert ha túl sós az kellemetlen lesz az orrnyálkahártyának. Mi sterimar orrsprayt használtunk minden orrszívás előtt, de állítólag az is hatásos orrdugulás esetén ha meleg vízzel maszírozzuk a nóziját.
2008. okt. 27. 15:02

Nagyon köszönöm a segítségeteket.

Sóoldatot lehet otthon házlag is készíteni?

2008. okt. 27. 14:56

Én orrszívózás előtt mindig cseppentettem neki élettani sóoldatot az orrocskájába, azt hagytam pár percig hatni és már lehet is szivatni :-)

Gondolj bele az a 8-10 alkalom bőven elég is hiszen ébrenléti időben akár óránként is szívhatod.

2008. okt. 27. 14:45
Ahányszor szükséges pláne ha sűrű váladék jön .Használj sóoldatú orrcseppet bár 2 -3 napig használhatsz sima orrcseppet is minnél hamarabb jöjjön ki a váladék és szivjad ahányszor szükséges.Jobbulást!!!
2008. okt. 27. 14:43
Amilyen gyakran tele van! Szerintem semmi baja nem lesz tőle!
2008. okt. 27. 14:33

Szia!

Én annyiszor szippantottam ahányszor szükséges volt. Egy ekkora gyermek nehezen viseli ha nem az orrán veszi a levegőt. Az én kisfiam 2 éves elmúlt, még mindig nem alszik ha nem az orrán keresztül lélegzik.

5. Mokka78 (válaszként erre: 4. - Borbelya)
2008. okt. 27. 14:21
Gondolj arra ,hogy a szippantás a gyereknek az annyi mint amikor te kifújod az orrod ! ha náthás vagy sokat fújod! Neki is nyugodtan szippanthatod, inkább hogy kapjon levegőt! :)
2008. okt. 27. 14:14
A védőnőm azt mondta, hogy 8-10x többször ne csináljam naponta... szóval ezért érdeklődtam.
2008. okt. 27. 14:12
Nem, nem lesz. Nekem azt mondta a doktornő, hogy annyiszor lehet, ahányszor orrot kellene fújnia. Arra figyelj, hogy ha esetleg vérezni fog az orra, akkor szüneteltesd, mert akkor kicsit felsértettétek a nyálkahártyáját.
2008. okt. 27. 14:11
A kisfiam benáthásodott, és szívesebben porszívózom az orrát, mint törlöm. De egy nap mennyit lehet? Nem lesz ettől valami baja?
2008. okt. 27. 14:10
Milyen gyakran kell használni az orrszívó porszívót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook